Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Urząd
Natalia Partyka wyróżniona przez Sejmik Województwa Pomorskiego

Natalia Partyka wyróżniona przez Sejmik Województwa Pomorskiego

Natalia Partyka

Sejmik Województwa Pomorskiego, 27 lutego 2017 r. zatwierdził uchwałę Konwentu Honorowego Wyróżnienia za Zasługi dla Województwa Pomorskiego, przyznającą Natalii Partyce Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Województwa Pomorskiego. Tenisistka została doceniona za osiągnięcia w zawodach dla pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych.

 

Natalia Partyka, ur. w 1989 r. w Gdańsku, to jedna z najlepszych tenisistek w Polsce i Europie. Z uwagi na niepełnosprawność (urodziła się bez prawego przedramienia), rywalizuje w zawodach zarówno z zawodniczkami pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi. Tylko ona i zawodniczka z RPA Natalie du Toit są jedynymi olimpijkami, które wystąpiły podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak i paraolimpiady, która odbyła się na tych samych obiektach wkrótce po zakończeniu igrzysk dla pełnosprawnych.

Zaczęła grać w wieku 7 lat dzięki starszej siostrze, która pierwsza rozpoczęła treningi i dzięki rodzicom, którzy bardzo chcieli, aby spróbowała swoich sił w sporcie. Początkowe odbijanie dla zabawy szybko przerodziło się w coś więcej. Trenowała ambitnie, startowała w turniejach, nabierała doświadczenia i osiągała coraz lepsze wyniki. Gra sprawia jej dużo radości i satysfakcji, a to utwierdza ją w przekonaniu, że tenis jest jej największą pasją.

Czterokrotnie stawała na podium jako mistrzyni paraolimpijska – w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Reprezentuje kadrę narodową seniorek.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia najprawdopodobniej odbędzie się 27 marca, podczas sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Zobacz: uchwała Sejmiku Województwa Pomorskiego

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.