Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Urząd
Symboliczne czeki mają realną wartość. Dofinansowanie na zakup sprzętu dla strażaków ochotników [AKTUALIZACJA]

Symboliczne czeki mają realną wartość. Dofinansowanie na zakup sprzętu dla strażaków ochotników [AKTUALIZACJA]

Fot. Urząd Miejski w Skarszewach

Dzięki wsparciu samorządu województwa strażacy ochotnicy kupią nowe ubrania bojowe i sprzęt ratowniczy. Otrzyma je aż 218 jednostek z całego województwa. Łącznie z budżetu województwa strażacy dostaną pół miliona złotych.

[AKTUALIZACJA]

7 lipca 2020 r. wicemarszałek Leszek Bonna spotkał się ze strażakami ochotnikami z powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, starogardzkiego i tczewskiego i przekazał im symboliczne czeki. – Dziś przekazujemy dofinansowanie kolejnym 101 jednostkom OSP. Dzięki temu kupiony będzie sprzęt tak niezbędny w tej ciężkiej i jakże odpowiedzialnej służbie – powiedział. Dodatkowe dofinansowanie wysokości tysiąca zł otrzymala jednostka OSP z gminy Człuchów, wyróżniona w konkursie Floriany 2020.

 

Pierwsze umowy przekazujące środki finansowe zostały podpisane 6 lipca 2020 r. przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz przedstawicieli gmin z powiatów: gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, nowodworskiego oraz z Gdańska i Sopotu.  

 

Dziękujemy wam, strażacy ochotnicy

Przekazanie środków jest efektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego, która została podjęta na XXII sesji sejmiku. – Decyzją radnych województwa strażakom ochotnikom z całego Pomorza przekazaliśmy 500 tys. zł. – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To taka nasza tradycja. Już od kilku lat, corocznie wspieramy tych, którzy bardzo często są  pierwsi na miejscu zdarzenia i ratują mienie i życie – dodał. Warto pamiętać, że jednostki ochotniczych straży pożarnych, działające w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego są bardzo sprawne i dyspozycyjne. Biorą udział w wielu akcjach, nie tylko w najbliższym otoczeniu. Łącznie wsparcie otrzyma ponad 200 jednostek.

 

Pieniądze na sprzęt

Pierwsze umowy przekazujące środki finansowe zostały podpisane 6 lipca 2020 r. Środki otrzymało 67 jednostek ochotniczych straży pożarnych. A co kupią strażacy? – Będą to mundury i ubrania bojowe. Dzięki nowym materiałom o lepszej odporności na ogień strażacy będą bezpieczniejsi. Do ubrań będą także kupione hełmy – wyliczał marszałek Struk. – Ale będą to także motopompy i piły ratownicze – dodał. Łącznie dofinansowanie pozwoli kupić między innymi: ponad 500 kompletów mundurów, 140 hełmów i 200 zestawów obuwia.

 

Przekazanie symbolicznych czeków strażakom ochotnikom. 6 lipca 2020 r. Goręczyno. Fot. Anna Lehmann

 

Będą kolejne

W ciągu najbliższych dni wsparcie otrzymają kolejne jednostki OSP. We wtorek 7 lipca czeki wręczone zostaną jednostkom z powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, starogardzkiego i tczewskiego, a w czwartek 9 lipca: puckiego, słupskiego i wejherowskiego. – Te pieniądze to wyraz naszej wdzięczności za waszą trudną i niebezpieczną pracę – podziękował strażakom marszałek Struk. Dodatkowe wsparcie, wysokości tysiąca zł otrzymają także jednostki OSP, które zostały wyróżnione w konkursie Floriany 2020.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.