Aktualności

Aktywuj się w Maratonie

Zamierzasz wziąć udział w PZU Gdańsk Maraton? Jeśli tak, to już warto zacząć trenować pod okiem profesjonalisty, gdyż pierwszego dnia rejestracji do udziału w nim zapisało się ponad 1000 biegaczy. Projekt Aktywuj się w Maratonie to oferta skierowana dla biegaczy, która łączy praktykę i teorię. Treningi poprowadzi Radosław Dudycz – maratończyk, zdobywca tytułów Mistrza Polski. Pierwszy z nich odbędzie się na molo w Gdańsku-Brzeźnie, 25 stycznia 2015 r., o godz. 9.00.

Jubileuszowy parkrun w Gdańsku

Jeśli mimo weekendu lubisz wcześnie wstawać i aktywnie spędzać czas wolny, to zainteresuje Cię urodzinowy bieg parkrun Gdańsk. W parku nadmorskim im. Ronalda Reagana na gdańskim Przymorzu, 24 stycznia 2015 r., o godzinie 9.00 wystartuje pięciokilometrowy bieg z profesjonalnym pomiarem czasu. Sobotni bieg będzie świętem parkrun Gdańsk, gdyż minęły trzy lata od inauguracji wspólnego biegania.

Dzień aktywnego seniora w Gdyni

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Gdyńskie Centrum Sportu przygotował specjalną ofertę, której celem jest aktywizacja osób starszych. Fitness, zumba, pilates i tai chi, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają wszystkich seniorów, którzy 23 stycznia 2015 r. odwiedzą halę lekkoatletyczną.

Środowiskowa Basket Liga rusza

Podczas zmagań Środowiskowej Basket Ligi 2014/2015 w pięciu klasach rozgrywkowych rywalizuje 65 zespołów. W czternastym tygodniu potyczek zostanie rozegranych 13 spotkań. Rywalizacja odbędzie się w obiektach sportowych w Sopocie i Gdańsku i potrwa do 23 stycznia 2015 r.

Zimowy bieg po plaży w Sopocie

Nawet gdy zimno i mokro, czas wolny można spędzać aktywnie. Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie skierowana jest do wszystkich zainteresowanych bieganiem. Zimowy bieg po plaży Timex Cup 2015 odbędzie się 24 stycznia 2015 r.

Gdynia Open 2015

Jedyny w Polsce profesjonalny turniej snookera odbędzie się w Gdynia Arena, od 27 lutego do 1 marca 2015 r. To ostatnia odsłona z cyklu Kreativ Dental European Tour i ostatnia szansa dla zawodników na wywalczenie awansu do wielkiego finału Players Tour Championships. Do Gdyni przyjadą aktualny mistrz świata Mark Selby, dwukrotny zwycięzca Neil Robertson, czterokrotny mistrz świata John Higgins, młody gniewny Judd Trump czy ubiegłoroczny triumfator Shaun Murphy.

Turniej Kaszub Cup powraca

Po krótkiej przerwie wracają zmagania piłkarskie odbywające się w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Kaszub Cup. Najbliższe rozgrywki odbędą się w Luzinie, 17 i 18 stycznia 2015 r. W imprezie uczestniczyć będą zespoły z pięciu województw.

Czwarty bieg City Trail

Chciałbyś zacząć biegać, ale brakuje Ci motywacji? Spróbuj biegania w grupie, które jest okazją do sprawdzania swojej kondycji. Czwarty bieg z cyklu Grand Prix Trójmiasto City Trail wystartuje w Gdyni, 18 stycznia 2015 r., godz. 11.00. Pozostałe terminy edycji 2014/2015 to 22 lutego, 22 marca 2015 r.

PZU Gdańsk Maraton

Najnowszą propozycją biegową jest 1. PZU Gdańsk Maraton, który odbędzie się 17 maja 2015 r. To oferta, która wraz z półmaratonem, który zadebiutował w październiku 2014 r. oraz biegiem Westerplatte na 10 km, tworzy kompletną ofertę startów dla miłośników biegania. Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Gdyńskie Poruszenie, czyli zajęcia sportowe

Lubisz aktywnie spędzać czas, to skorzystaj z zaproszenia Gdyńskie Centrum Sportu. Gdyńskie Poruszenie to doskonała okazja do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach sportowych takich jak: pilastes, zumba, zumba dla dzieci, zajęcia dla kobiet w ciąży i treningi kolarstwa szosowego. Uczestniczyć w nich może każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Jeśli stanąłeś na starcie, to już zwyciężyłeś

Mount Everest w Bytowie? Ależ tak! 26 kwietnia 2015 r. odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolskiego Biegu i Rajdu Nordic Walking na „Mount Everest – Piękno Natury". Zapisy trwają do 26 marca.

Święto Żeglarstwa i Pomorska Gala Żeglarska w Tczewie

Spotkania z wybitnymi żeglarzami, projekcja filmu, wystawy, symulator żeglarski, a także Pomorska Gala Żeglarska odbędą się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, 17 stycznia, w godz. 11.00-20.00. Wśród uczestników będą, m. in. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła świat jachtem oraz Maciej Sodkiewicz - tczewianin, pomysłodawca i organizator wypraw arktycznych, który dotarł jachtem najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.