Aktualności

Biegi przełajowe w Lęborku

Do miast, w których ludzie lubią biegać po raz kolejny dołącza Lębork. W sobotę, 24 września 2016 r. wystartuje pierwszy z pięciu biegów sezonu 2016-2017. Wydarzenia odbywa się w ramach 6. Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka.


Żeglarskie mistrzostwa w klasach olimpijskich

Po raz szósty Górki Zachodnie w Gdańsku od 22 do 25 września 2016 r., będą areną mistrzostw Polski seniorów w żeglarstwie w klasach olimpijskich – RS:X kobiet i mężczyzn, Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470 kobiet i mężczyzn oraz 49er. W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 zawodników z Polski, Szwecji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Rosji.


Harpusie orientują się na Leszczynkach

Kolejna i pierwsza po wakacjach z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 2 października 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Gdyni-Leszczynakach.


Kijki w dłoń! Maszeruj w Matemblewie

Jesień to czas, kiedy amatorzy nordic walking częściej wyruszają z kijkami. Kolejna edycja marszu odbywająca się w ramach cyklu Puchar Bałtyku wystartuje z gdańskiego Matemblewa w niedzielę, 25 września 2016 r. Chętni, w zależności od formy czy umiejętności, będą mieli do wyboru dwa dystanse 5 i 10 km.


Rodzinne pływanie w Sopocie

Pływanie przez Tobą i Twoimi najbliższymi nie ma żadnych tajemnic? A może cenisz sportową rywalizację i chciałbyś zmierzyć się z innymi rodzinami? X Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2016 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 9 października 2016 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwach województwa pomorskiego.


Z mapą i kompasem po gdańskich Stogach

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w gdańskiej dzielny Stogi, w niedzielę, 25 września 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.


Zgłoś kandydata do Kryształowego Żagla

Kryształowy Żagiel jest doroczną nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego dla najlepszych żeglarzy województwa pomorskiego. Wyróżnienie jest przyznawane od siedmiu lat, a zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe. Kandydatów w 11 kategoriach można zgłaszać do piątku, 7 października 2016 r.


Zorientuj się w Szemudzie nocą

Piesze wędrówki czy jazda na rowerze nie są Ci obce. Lubisz przemierzać szlaki i poznawać nowe tereny… zwłaszcza nocą. Chcesz zmienić swój styl życia. Niezwykłą ofertę przygotowało Bractwo Przygody Almanak. Juz po raz 25. organizuje nocny rajd na orientację. Jesienny Tułacz odbędzie się w okolicach Szemudu, w nocy z 1 na 2 października 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Motocyklowe akrobacje w Ergo Arenie

Ryk silników, tumany piasku, gwiazdy freestyle motocrossu i tysiące miłośników dwukołowych maszyn – tak zapowiada się Diverse Night of the Jumps. To nie tylko wielkie sportowe emocje, ale także niesamowite show stworzone z myślą o całych rodzinach. Fani motocrossu się, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, w sobotę, 19 listopada 2016 r., będą podziwiać ewolucje na dystansie ponad 20 metrów oraz wysokości niemal trzeciego piętra.


Gdyński Tydzień MTB

Jesteś miłośnikiem kolarstwa górskiego? Zamierzasz wystartować w MTB C.Hartwig Gdynia Maraton? Jeśli tak, to Gdyńskie Centrum Sportu w ramach przygotowań do tego wydarzenia od 19 do 23 września 2016 r. organizuje cykl zajęć we współpracy z klubem Trek Gdynia. Spotkania połączą teorię z praktyką, a nagrodą za udział w całym ich cyklu będzie rower.