Slam w Muzeum Narodowych w Gdańsku
W Muzeum Narodowym, w ramach wydarzeń związanych z Rokiem Memlinga, będzie można zaprezentować lub usłyszeć teksty poetyckie.
O co chodzi w slamie?
Starcie poetów, performerów, slamerów, stand-uperów oceniane przez entuzjastyczną, choć zazwyczaj surową i krytyczną publiczność to slam. Ważny jest nie tylko tekst, ale też zdolności aktorskie, które mogą tylko pomóc. Powodem do zmagań na scenie są autorskie teksty, chęć konfrontacji z innymi piszącymi, a przede wszystkim reakcja publiczności. W każdej rundzie występujący mają do dyspozycji 3 minuty. Publiczność większością głosów wybiera zwycięzcę danego pojedynku i awansuje go do następnej rundy. W końcu przy mikrofonie zostaje już tylko król wieczoru.
Co z tym „Sądem Ostatecznym?
W I rundzie organizatorzy proszą o wykonanie tekstów inspirowanych „Sądem Ostatecznym” Hansa Mamlinga. Sposób, w jaki zostanie on wykorzystany, zależy od pomysłu i sprawności literackiej wykonawcy.
W kolejnych rundach tematyka jest dowolna. Wystarczy wysłać swoje najlepsze teksty i dać się osądzić. Zwycięzca otrzyma 500 zł.
Jakie są m.in. zasady slamu?
- prezentacja tylko własnych tekstów
- tekst można przeczytać z kartki
- pojedynczy występ nie może trwać więcej niż 3 minuty
- zwycięzca finału otrzyma nagrodę pieniężną – 500 zł
- turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym
Slam w Narodowym
- 25 lutego 2017 r., sobota, godz. 19.00-21.00
- Muzeum Narodowe w Gdańsku
- ul. Toruńska 1
- Gdańsk
- wstęp – wolny
Zobacz: Jeden ze 100