Aktualności

2017 – Rok Memlinga z mocą atrakcji dla każdego

Archanioł Michał
Fragment obrazu „Sąd Ostateczny" przedstawiający Archanioła Michała. Fot. Muzeum Narodowe w Gdańsku

Gra planszowa, puzzle XXXL, warsztaty dla dzieci, spektakl uliczny i opera to tylko niektóre z propozycji, które będą promowały Rok Memlinga. Wśród bogatej oferty, przygotowanej przez kilkanaście instytucji kultury z województwa pomorskiego, znajdą się projekty promujące tryptyk „Sąd Ostateczny" i jego autora Hansa Memlinga.

 

Ponad dwadzieścia działań zostało zaprezentowanych w Muzeum Narodowym w Gdańsku, które jest głównym inspiratorem i realizatorem większości przedsięwzięć. Wśród nich warto wymienić: grę muzealną, grę planszową, koncert, książkę dla dzieci, konkurs plastyczny, cykl wykładów czy portal internetowy.

– Gdańsk ma swoje symbole, którymi się szczyci i z których słynie na cały świat. To bursztyn, Solidarność i Memling – powiedział w Muzeum Narodowym w Gdańsku Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Warto, aby każdy mieszkaniec województwa pomorskiego i każdy turysta przybywający je rozpoznawał. I by dobrze poznał arcydzieło Memlinga.

„Sąd Ostateczny" to dzieło pod każdym względem wyjątkowe i niepowtarzalne. Hans Memling pokazał to, co jest niewyobrażalne i najdosłowniej – ostateczne.

Więcej informacji szukaj na stronie Muzeum Narodowego w Gdańsku.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości