Aktualności

Wystawa w pigułce. Trójmiejskie zwiedzanie w wersji slow. Dzień Wolnej Sztuki w pomorskich muzeach

Statystycznie przy muzealnym eksponacie spędzamy około 8 sekund. W Dniu Wolnej Sztuki 21 kwietnia będziemy mieli więcej czasu – galerie i muzea przygotowały po 5 obiektów, nad którymi warto się skupić. Do ogólnopolskiej akcji w Dzień Wolnej Sztuki włączyły się instytucje z Gdańska i Gdyni.

Skąd pochodzi nazwa Królewska Dolina? Spaceruj i zwiedzaj szlakiem wierzb

Lubisz poznawać historię? Chcesz aktywnie spędzić sobotnie południe? W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. weź udział w spacerze po Górnym Wrzeszczu i poznaj niezwykłe wierzby. Nie obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

Poznaj pięć murali. Dzień Wolnej Sztuki z kolekcją malarstwa monumentalnego na Zaspie

Wszyscy zainteresowani wyruszą na pierwszą w tym roku alternatywną wycieczkę po Zaspie szlakiem murali wykonanych przez artystów pochodzących z Niemiec. Spacer tematyczny odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia 2018 r. Wstęp – wolny.

Jak uniknąć tradycyjnego podziału ról? Spektakl Teatru Papahema na 454. urodziny Williama Szekspira

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do wspólnego świętowania kolejnych, 454. urodzin Williama Szekspira, obchodzonych 23 kwietnia. Tym razem gościnne występy Teatru Papahema z „Poskromieniem złośnicy".

Szukasz ciekawej książki do czytania? Znajdziesz ją w mieście w weekend [Książka GO!]

Pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku schowali aż 60 książek. Będzie można je odszukać podczas terenowej gry miejskiej. Wskazówki znajdziemy punktualnie w samo południe 21 i 22 kwietnia na Facebooku i na profilu biblioteki na Instagramie.

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru”

„Wesołym kumoszkom z Windsoru" poświęcony będzie 47. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Paweł Aigner oraz zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 maja 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Nowy Port, Chełm, Biskupia Górka i Orunia – Gdańsk, jakiego nie znacie. Spacery z lokalnymi przewodnikami

Jak wygląda Nowy Port z lotu ptaka? Historia powstania Chełmu, Biskupiej Górki i Oliwy. Tajemnice organów z kościoła św. Jana Bosko na Oruni. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych gdańskimi dzielnicami. Pierwsze spotkanie już w środę, 18 kwietnia 2018 r.

W majówkę aktorzy nie mają wolnego. Sprawdź, co będzie grane na scenach Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza w majówkę dwa przedstawienia. Na Dużej Scenie w Gdańsku będzie można zobaczyć „Bella Figura", a na Scenie Kameralnej w Sopocie – „Naszych najdroższych".

Gdańsk, Pomorze, Żmudź okiem historyka sztuki. Promocja książki „Budowanie nad Bałtykiem” w IKM

Co łączy budynek Politechniki Gdańskiej, krematorium we Wrzeszczu i łaźnię publiczną w Gdańsku? Odpowiedź poznasz podczas spotkania z prof. Małgorzatą Omilanowską, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej we czwartek, 19 kwietnia 2018 r. Poprowadzi je Grzegorz Piątka z Centrum Architektury. Wstęp jest wolny.

Interesujesz się historią kościoła garnizonowego we Wrzeszczu? Możesz przyjść i podzielić się swoimi wspomnieniami

Historia kościoła garnizonowego w Gdańsku-Wrzeszczu będzie tematem konferencji naukowej, która odbędzie się w piątek, 20 kwietnia 2018 r. W spotkaniu mogą także wziąć udział mieszkańcy Gdańska zainteresowani najnowszymi dziejami miasta.

Niepowtarzalna okazja do skorzystania z tańszych ofert restauracji, pubów, kawiarni i salonów piękności. Ostatni weekend za pół ceny

W najbliższy weekend zniżki znajdziemy w dziesięciu pomorskich miejscowościach: Cedrach Wielkich, Kartuzach, Krokowej, Krynicy Morskiej, Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Pucku, Tczewie, Władysławowie i Żukowie.

Absurd, piosenki, emocje i sugestie publiczności. Spotkanie pomysłów widzów i wyobraźni aktorów podczas festiwalu improwizacji

Przeróżne oblicza teatru, m.in. impro nastawione na żarty, na muzyczne wrażenia i na fabułę oraz impro dla dzieci. Bogata oferta warsztatów prowadzonych przez najlepszych trenerów.

Wymiana i kiermasz książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz konkurs literacki. Oliwskie Święto Książki

Park Oliwski i ul. Opata Rybińskiego zmienią się w przestrzeń przyjazną miłośnikom książek, kreatywnym dzieciom i poszukiwaczom niecodziennych atrakcji. W sobotę 21 kwietnia będzie można kupić książkę, wymienić się literaturą z innymi, nagrać audiobooka na żywo lub poczytać na leżakach i pufach w przestrzeni parku.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Odkryj bogactwo Żuław… w Gdańsku. Zapowiada się weekend pełen regionalnych atrakcji

Przed nami druga edycja imprezy popularyzującej historię i kulturę Żuław. Wydarzenie zorganizowane zostanie w sobotę i niedzielę, 21-22 kwietnia 2018 r. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Przez 300 lat często zmieniał właścicieli... Poznaj historię dworu w Będominie

Potomkowie przedwojennych właścicieli dworu w Będominie przekazali pamiątki związane z jego historią na rzecz Muzeum Hymnu Narodowego. Trafią się one na nową wystawę, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia 2018 r.

Gerhard Richter – najsławniejszy i najdroższy żyjący malarz. Jak wycieraczką stworzyć dzieła warte miliony euro?

O artyście, mistrzu abstrakcji w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 18 kwietnia 2018 r. opowie dr hab. Krzysztof Wróblewski. Po prelekcji odbędzie się projekcja filmu Corinny Belz „Gerhard Richter – Painting". Wstęp – wolny.

Można boki zrywać. Zaglądanie Pawlaka za kulisy życia literackiego PRL-u i współczesnej Polski

Życie towarzyskie, polityczne i uczuciowe. Historia przez małe i duże „h". Iwaszkiewicz, Brandys, Pilch, Chmielewska, Wałęsa, o. Rydzyk, Kaczmarski, IPN, SB, PiS.

Ratuszowe przedproże odzyskało dawny blask. „Jesteśmy dumni, że mogliśmy upiększyć to miejsce”

Muzeum Gdańska udostępniło mieszkańcom i turystom odnowione przedproże Ratusza Głównego Miasta. Dzięki wsparciu środków unijnych wykonano niezbędne prace zabezpieczające oraz konserwację zabytkowego obiektu.

Łeba, Pruszcz Gdański, Pszczółki i Nowy Staw. Taniej zjesz obiad, zrobisz sobie nową fryzurę lub masaż [WEEKEND ZA PÓŁ CENY]

Kolejny weekend na Pomorzu z atrakcyjnymi ofertami. W sobotę i niedzielę 14 i 15 kwietnia 2018 r. w czterech miastach będzie można już od 9 zł zjeść smaczny obiad, od 3 zł napić się włoskiej kawy, za 35 zł skorzystać z treningu personalnego, a nawet z masażu relaksacyjnego w cenie 50 zł.

Wiosenne przebudzenie w najlepszych restauracjach w Trójmieście. Zarezerwuj stolik [RESTAURANT WEEK]

Ponad 30 restauracji, 13 dni i trzy dania za 49 zł – to propozycja Trójmiasto Restaurant Week, której nie można przegapić. Wydarzenie rozpocznie się 18 i potrwa do 30 kwietnia 2018 r.

Debussy, Bizet i Saint-Saens – muzyczna podróż do Francji. Koncert w słupskiej filharmonii

Kompozycje Saint-Saensa zostaną wykonane z towarzyszeniem orkiestry przez młodą, utalentowaną skrzypaczkę Judytę Kluzę. Pozostałe kompozycje zagra orkiestra bez solistki.

O kulturze, tożsamości Pomorzan, wolności i edukacji. Nominacje i pierwsze spotkanie Pomorskiej Rady Kultury

Relacje centrum – region, subsydiarność, delegowanie zadań, tożsamość Pomorzan i gdańszczan, przekraczanie granic środowiskowych, terytorialnych, społecznych i kulturowych – to tylko część ważnych tematów, które w swoich działaniach uwzględni rada .

Filharmonia na kosmiczną nutę. Cykl koncertów z muzyką znanych kompozytorów dla najmłodszych

Współczesne aranżacje muzyki klasycznej, filmowej, popularnej i elektronicznej zabrzmią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Utwory znanych kompozytorów będzie można usłyszeć 16 i 17 kwietnia 2018 r.

Chcesz poznać rolę kostiumu? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Będzie można wykonać kostium teatralny i poczuć się jak prawdziwy aktor, odgrywając rolę. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Emocjonalne brzmienie z deep house. Koncert Christian Löffler w Szekspirowskim

Materiał z najnowszej płyty „Mare" zapreznetuje w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 14 kwietnia 2018 r. Christian Löffler.

Prawdziwe święto dla miłośników gier planszowych. Ponad 1500 gier, turnieje i tańsze zakupy [FESTIWAL GRAMY]

Weekend w Gdyni zapowiada się grająco. Przez sobotę i niedzielę będzie można wypożyczać setki gier – od najprostszych po najbardziej rozbudowane strategie, wziąć udział w pokazach najnowszych wydawnictw, turniejach z nagrodami i warsztatach. Na Festiwalu Gramy kupimy też planszówki w atrakcyjnych cenach i posmakujemy dań z foodtracków.

Operetka wraca do Gdańska po 9 latach. Dużo humoru i zabawy w „Orfeuszu w piekle” [PREMIERA]

Trwają ostatnie przygotowania do premiery 12 kwietnia 2018 r. w Operze Bałtyckiej. Możemy spodziewać się sporej dawki zabawy i muzycznych hitów. Artyści, pozostając wierni oryginałowi w sferze muzycznej i tekstowej, będą bawić niekonwencjonalną choreografią. Ostatnia operetka w gdańskiej operze była wstawiana 9 lat temu.

Od Mozarta do Rachmaninowa. Koncert symfoniczny dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 13 kwietnia 2018 r. odbędzie się koncert, podczas którego na scenie pojawią się wyróżnieni przez pedagogów dyplomanci.

Pomóżmy im wygrać w prestiżowym konkursie. Trwa plebiscyt na najlepszą inwestycję komunalną w Polsce

Rewitalizacja w gminie Stężyca, Muzeum Fortyfikacji w Malborku, kładka dla pieszych na Ołowiankę oraz ekologiczny dom w Gdańsku. Na liście 30 nominowanych w tegorocznej edycji konkursu Top Inwestycje Komunalne znalazły się aż cztery projekty pomorskich samorządów. Internetowe głosowanie potrwa do 2 maja 2018 r.

Bezpłatne badania, porady wizażystek, zajęcia sportowe i konkurs na najpiękniejszy kapelusz. Sopockie Targi Seniora

Ten weekend w Sopocie będzie należał do seniorów. W Hali 100-lecia Sopotu 14 i 15 kwietnia odbędą się targi, podczas których będzie można przebadać się za darmo, wziąć udział w warsztatach tanecznych, zajęciach karate, pokazie mody i porozmawiać z dietetykami, kosmetyczkami, fizjoterapeutami czy farmaceutami.

O absurdach w kraju nad Wisłą. Nareszcie w Dudapeszcie – program satyryczny Krzysztofa Daukszewicza w Słupsku

Na bieżąco aktualizowany, autorski program satyryka, opisujący wydarzenia polityczne, m.in. w najnowszym „Liście Ignacego do Hrabiego", „Balladzie o wyklętych kredkach" i „Balladzie o Rysiu Petru".

Jak stworzyć udany festiwal? Przykładem mogą być Inne Brzmienia Art'n'Music Festival

O organizacji festiwalu wielu kultur i brzmień opowiedzą Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała z Warsztatów Kultury w Lublinie. Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia 2018 r. poprowadzeni Małgorzata Muraszko. Wstęp – wolny.

Po każdej zimie wymagają zabezpieczenia. Muzeum Gdańska rozpoczęło prace przy murach miejskich

Muzeum Gdańska przystąpiło do porządkowania i zabezpieczania pozostałości średniowiecznych murów obronnych otaczających Główne Miasto. Prace rozpoczęły się na odcinku przy ul. Latarnianej.

Co łączy Piłsudskiego, Wałęsę i... Smoleńsk? Debata o mitach politycznych – dawnych i współczesnych

Jak powstają mity polityczne? Jak kształtują naszą świadomość i zbiorową tożsamość? O tym opowie prof. Marcin Napiórkowski, który będzie gościem Gdańskich Debat Obywatelskich. Otwarte spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku.

Podczas wykopalisk odkryli ponad 100 tysięcy kości. Teraz przedstawią wyniki swoich badań

Czym jest ossuarium i jakie skrywa tajemnice? Dowiesz się, dzięki książce opisującej efekty badań prowadzonych przez archeologów i antropologów w dawnym klasztorze dominikanów w Gdańsku. Jej promocja odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Piwnicy Romańskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie sesja naukowa.

Pełne refleksji i koloru obrazy Marii Wollenberg-Kluzy. Wystawa „Impresje bałtyckie” w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Obrazy artystki nawiązują do różnorodnych form wyrazu artystycznego – muzyki, poezji, teatru, tańca, a także filozofii. Cykl prac zatytułowany „Impresje bałtyckie" Marii Wollenberg – Kluzy będzie można oglądać w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku od 12 kwietnia 2018 roku.

O autoportrecie i autobiografii jako alegorii lustra w Słupsku. Wykład Romana Lewandowskiego

Wykład doktora Romana Lewandowskiego z elementami prezentacji multimedialnej odbędzie się w Galerii Kameralnej w Słupsku w środę, 11 kwietnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

„Pomorze jest kobietą”. Zobacz kalendarium obchodów stulecia przyznania Polkom praw wyborczych

Wykłady i konferencje naukowe, warsztaty edukacyjne, spektakle teatralne, pokazy filmowe oraz… rozmowy przy szydełku. To tylko niektóre wydarzenia organizowane przez pomorskie samorządy, instytucje kultury i organizacje kobiece, które wpisują się w program obchodów 100. rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce.

Obojętny umysł versus nieobojętne oko. Continuum Kontemplacji [WERNISAŻ]

W słupskiej Baszcie Czarownic odbędzie się wernisaż prac Pauliny Kawalec. Ekspozycję mnożna oglądać do 29 kwietnia 2018 r. Wstęp – jest wolny.

Twarz, maska i portret – czy te terminy na przestrzeni wieków oznaczały to samo? Od portretu do selfie [WERNISAŻ]

Wernisaż prac Judyty Bernaś, Izabeli Gustowskiej, Pawła Mendrka, Krystyny Piotrowskiej i Alexa Urso odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 12 kwietnia 2018 r. Ekspozycję można będzie oglądać do 30 czerwca. Wstęp – wolny.

Zaczytane maluchy do biblioteki. W Gdańsku świętujemy Światowy Dzień Książki Dziecięcej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku 7 kwietnia będzie obchodzić urodziny Hansa Christiana Andersena. To też święto książek dla najmłodszych. Z tej okazji przygotowano turniej gry, pokazy iluzji i warsztaty plastyczne. Dzieci otrzymają też upominki.

Skąd pochodzi siena palona? O architekturze włoskiego miasta opowie w IKM dr Jacek Bielak

Jak władze poradziły sobie z zagospodarowaniem trudnego górzystego terenu? Wykład o Sienie będzie próbą zrozumienia niepowtarzalnego piękna tego miasta z punktu widzenia historii jego architektury i urbanistyki. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 11 kwietnia 2018 r. Wstęp – wolny.

Czy wiesz, czym jest Kamishibai lub djembe? Kwietniowe warsztaty dla młodszych i nieco starszych w IKM

Recital skrzypcowy, warsztaty bębniarskie dla seniorów, warsztaty robienia witrażu i decupage'u oraz przedstawienie teatralne dla dzieci to propozycje Instytutu Kultury Miejskiej na kwietniowe popołudnia i wieczory. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, a materiały zapewnione.

Gdańsk jako kraina dzieciństwa. O mieście, którego już nie ma opowiada Olga Dębicka

Wspomnienia przedwojennego Gdańska – krainy dzieciństwa, świąt i rodzinnych tradycji, szkół, sklepów, zabawek, mody i zachowanych pamiątek rodzinnych zostaną zaprezentowane w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 10 kwietnia 2018 r. Wstęp – wolny.

75 prac na 75. urodziny. Groteska, realizm i prymitywizm. Jubileuszowa wystawa Edwarda Dwurnika w Sopocie

W Państwowej Galerii Sztuki od 13 kwietnia 2018 r. będzie można oglądać 75 prac olejnych Dwurnika. Zostanie pokazany jeden z najwcześniejszych jego obrazów – niedawno odnaleziony widok Chęcin z 1966 roku.

Poznaj niezwykłe historie i tajemnicze miejsca w różnych dzielnicach Gdańska? Weź udział w spacerach i wykładach z lokalnymi przewodnikami

Związki Tolkiena z Polską, Gdańskiem i Zaroślakiem, ptactwo Dolnego Miasta, architektura Nowego Portu, ślady rodu Ferberów na Oruni, historia, architektura i przyroda Oliwy oraz Dzień Wolnej Sztuki na Zaspie. To tematy wykładów i spotkań organizowanych przez lokalnych patriotów. Pierwsze spotkanie w czwartek, 5 kwietnia, a ostatnie w poniedziałek, 2 lipca 2018 r.

Ogromna dawka humoru, frywolności i abstrakcji. Francuska premiera w Operze Bałtyckiej [ORFEUSZ W PIEKLE]

Miłość, erotyka, hipokryzja i podwójna moralność. Francuska operetka nie traci na aktualności nawet po 150 latach od premiery. Na deskach Opery Bałtyckiej będzie można ją oglądać już od 12 kwietnia.

Piszesz wiersze? Chcesz wygrać 2 tysiące złotych? Weź udział w najstarszych zawodach poetyckich o Laur Czerwonej Róży

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ernesta Brylla. Wiersze laureatów drukowane są w dwumiesięczniku „Autograf".

Burger za 14 zł, pizza za 11 zł czy czekolada belgijska w cenie 5 zł? Weekend za pół ceny w Gdańsku

Restauracje, puby, salony fryzjerskie i spa, teatry, muzea i kluby sportowe będą o połowę tańsze. 7 i 8 kwietnia to weekend za pół ceny w Gdańsku.

Tysiące pomysłów, jak spędzić czas wolny. Rower, kajak, bieganie i podróże. Free Time Festiwal w Gdańsku

Festiwal to bank pomysłów dla aktywnych, poszukujących niecodziennych atrakcji i miłośników wrażeń i emocji. 7 i 8 kwietnia Amber Expo zamieni się w wielki plac zabaw, boisko sportowe i nowoczesne muzeum. Ofertę dla całych rodzin będą prezentować kluby, wypożyczalnie sprzętu sportowego, różnego regiony Pomorza i Polski oraz ośrodki popularyzujące naukę. Wstęp jest wolny.

Podyskutujmy o teatrze. Spotkanie z twórcami spektaklu „Randka z feministą”

„Randce z feministą" poświęcony będzie 46. Dyskusyjny Klub Teatralny. Wezmą w nim udział reżyser Michał Derlatka oraz zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia 2018 r. na Scenie Malarnia w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Matki, przyjaciółki, boginie… Zobacz, kim są główne bohaterki obrazów wyjątkowej artystki z Gdańska

Wystawa „Ave kobieta…" w Muzeum Narodowym w Gdańsku stanowi przegląd twórczości malarskiej Beaty Ewy Białeckiej. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia 2018 r. w Oddziale Zielona Brama.

Kreatywne warsztaty, kiermasz książek i fotobudka do czytelniczych selfie. Pierwszy Festiwal Literatury Dziecięcej Koci Łapci w Gdyni

We wtorek 3 kwietnia całe rodziny mogą wziąć udział w warsztatach pisania rymowanek, szycia okładek na książki czy tworzenia zwierzątek z włóczki. Będą wykłady, spotkania z autorami, głośne czytanie i kiermasz książek w okazyjnych cenach. Festiwal Literatury Dziecięcej odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wstęp – wolny.

Jakie projekty i budowle nigdy w Gdańsku nie powstały? Wykład prof. Małgorzaty Omilanowskiej w IKM

Projekty, szkice i studia, fantazje i wizje architektoniczne, budowle, jakie miały powstać, ale nie zostały zrealizowane. O Gdańsku, którego nie ma i nigdy nie było opowie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 4 kwietnia 2018 r. prof. Małgorzata Omilanowska. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co miało powstać w XIX i XX w., a czego nie ma w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Czy Darłowska to ulica turystyczna? Odpowiedź poznasz w Ustce podczas historycznych czwartków

Jaką historię kryje ulica Darłowska, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej 29 marca 2018 r.

Urodził się pod Wilnem, studiował medycynę i został pierwszym marszałkiem Polski. Konkurs na komiks o Józefie Piłsudskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku ogłosiła konkurs na wykonanie komiksu inspirowanego wybranymi wydarzeniami z życia Józefa Piłsudskiego. Album ma mieć 48 stron i dotyczyć działalności marszałka w kontekście odzyskiwania niepodległości przez Polskę.

Jak kształtował się rynek sztuki w Polsce w 2017 roku? Spotkanie w IKM nie tylko dla kolekcjonerów sztuki

Rok 2017 był rekordowy pod względem transakcji aukcyjnych w Polsce. Czy to oznacza to, że trend związany z kolekcjonowaniem sztuki rośnie w siłę? Zainteresowanych Instytut Kultury Miejskiej zaprasza w środę, 28 marca 2018 r. Wstęp – wolny.

Kompozytor, klarnecista czy twórca murali? Kto zostanie laureatem Pomorskiej Nagrody Artystycznej [LISTA NOMINOWANYCH]

Powołana przez marszałka województwa pomorskiego Mała Kapituła Pomorskiej Nagrody Artystycznej przyznała 10 nominacji do nagrody w kategorii Kreacje artystyczne, trzy do tytułu Pomorska Nadzieja Artystyczna oraz trzy nominacje do miana Mecenas Kultury.

Grają w święta! Poniedziałek wielkanocny można spędzić na „Randce z feministą”

Teatr Wybrzeże zaprasza na świąteczną prezentację spektaklu „Randka z feministą". Przedstawienie będzie można zobaczyć w poniedziałek, 2 kwietnia 2018 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości