Aktualności

To nie jest fikcja! Sopot zaprasza na unikalny przegląd teatrów dokumentalnych

VII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2018 rozpocznie się 25 sierpnia 2018 r. a zakończy 1 września. Część spektakli prezentowana będzie na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Posmakuj gdyńskich hitów za 5 lub 10 zł. Rekordowa liczba restauracji podczas X Weekendu Kulinarnego

Od piątku 24 sierpnia do niedzieli 26 sierpnia 2018 r. restauracje w centrum Gdyni będą proponować najlepsze dania w promocyjnych cenach. To świetna okazja do poznania nowych dań i niecodziennych smaków. W tej edycji Weekendu Kulinarnego udział zgłosiło 30 lokali.

Chcesz wziąć udział w batalii napoleońskiej? Wszystkie tropy prowadzą do dworu w Będominie

Prezentacja wojsk, pokaz artyleryjski, a na zakończenie inscenizacja bitwy. W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. warto odwiedzić Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, aby stać się uczestnikiem wydarzeń z okresu wojen napoleońskich.

Weź udział w czytelniczej zabawie i znajdź książkę na plaży. Do odnalezienia same hity [LISTA TYTUŁÓW]

W weekend rusza akcja Książka GO! Do wytropienia będzie aż 50 książek, a wśród nich dzieła m.in. Hanny Cygler, Katarzyny Nosowskiej, Stephena Kinga, Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej oraz Mariusza Czubaja. Zabawa będzie trwała dwa dni – 25 i 26 sierpnia 2018 r. w okolicach pasa nadmorskiego gdańskich plaż.

Muzyka reggae i lasery na zakończenie „Dominika”. Za nami 758. edycja jednego z największych jarmarków w Europie

Przez ostatnie trzy tygodnie – od 28 lipca do 19 sierpnia 2018 r. – Gdańskiem rządzili kupcy. Ulice na Głównym Mieście zajmowały ich kramy, w których można było kupić m.in. rękodzieło, biżuterię, produkty naturalne czy też regionalne przysmaki. Organizatorzy Jarmarku św. Dominika są zadowoleni z tegorocznej edycji imprezy.

Uczta dla melomanów. Muzyka klasyczna, jazz i folk, czyli Mozartiana 2018 w Gdańsku

Prawie 200 artystów, 13 koncertów i 7 festiwalowych dni, a także przedstawienie dla najmłodszych. Wydarzenia odbywają się w pięknej scenografii parku oliwskiego, katedry oliwskiej i Domu Uphagena. XIII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana potrwa do 25 sierpnia 2018 r.

Przyjechali do Trójmiasta z całego świata. Przyjdź, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się ich kulturą

Czy wiesz, skąd pochodzą obcokrajowcy, którzy są twoimi sąsiadami lub z którymi pracujesz? Co nas różni i w czym jesteśmy zupełnie tacy sami? Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz fundacja Ostańce Nadziei zapraszają na Weekend Wielokulturowości. To wyjątkowe wydarzenie tworzone wspólnie z kreatywnymi imigrantkami i imigrantami mieszkającymi w Trójmieście.

Jak świeci latarnia morska i czym jest kula czasu, dowiesz się podczas nocnego zwiedzania. Weekend w latarni morskiej w Nowym Porcie

Na uczestników czekać będą liczne atrakcje artystyczne i charytatywny piknik. Będzie może również zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca. Światowe Dni Latarni Morskich będą obchodzone będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2018 r.

Największy festiwal muzyki i sportów ekstremalnych w Polsce. Przyjdź na plac Zebrań Ludowych

Reprezentanci 20 krajów i pięciu kontynentów spotkają się podczas trzydniowej imprezy w Gdańsku. Cropp Baltic Games odbędzie się od 17 do 19 sierpnia 2018 r.

Spotkanie z Indianami na Grodzisku w Sopocie. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność

Opowieści o Indianach, potyczki brytyjsko-francuskie oraz pokazy mody i uzbrojenia wojsk kolonialnych w Ameryce Północnej. W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. w Sopocie zorganizowany zostanie festyn „Ostatni Mohikanin na Grodzisku". W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Francuska literatura i kuchnia. Co w tym roku będzie się działo w ramach Literackiego Sopotu?

Spotkania z literaturą, targi książki, warsztaty, projekcje filmowe, wydarzenia teatralne, a także wypoczynek z książką na plaży – tak zapowiada się 7. już edycja Festiwalu Literacki Sopot. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia 2018 r. i potrwa 4 dni. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Gwiazdę Morza w Sopocie czeka gruntowny remont. Z tej okazji odbędzie się festyn parafialny

W środę, 15 sierpnia 2018 r. w sopockim kościele pw. NMP Wniebowziętej – Gwiazdy Morza uroczyście rozpoczną się prac remontowe i konserwatorskie. Wydarzenie poprzedzi msza święta, po której odbędzie się festyn parafialny.

Nie tylko święcenie bukietów z ziół. Sprawdź, jak na Pomorzu obchodzimy święto Matki Boskiej Zielnej

Widowisko dożynkowe we Wdzydzach Kiszewskich oraz jarmark ziół w Swołowie. W środę, 15 sierpnia 2018 r. pomorskie muzea zapraszają na imprezy folklorystyczne z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, warsztaty gospel oraz wspaniała atmosfera. Zobacz, kto wystąpi w Gniewie

Golec uOrkiestra, Luxtorpeda, Arka Noego Chester Burke i Karen Edwards będą m.in. gwiazdami tegorocznej 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Wydarzenie rozpocznie się w Gniewie w piątek, 17 sierpnia 2018 r. i potrwa trzy dni. Na koncerty wstęp jest wolny. W środę rozpoczną się czterodniowe warsztaty wokalne.

Bajowa kuchnia, plecione wianki i bajeczny teatr. Do tego gra miejska z tajemniczymi stworami. Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie

Najmłodsi będą mogli poznać tajemnicze zakamarki dzielnicy i wziąć udział w interaktywnym spektaklu. Na wszystkich czekać będą warsztaty ogrodnicze i kulinarne. Wszystko zwieńczy seans w kinie pod chmurą. Festiwal Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie, w środę, 15 sierpnia 2018 r.

Półmetek Jarmarku św. Dominika. Znamy laureatów nagrody Grand Prix Jarmarku. Zwyciężyły firmy z Pomorza

Kapituła konkursowa nagrodziła czterech wystawców jarmarku. Nagrody Grand Prix oraz wyróżnienia przyznano za: wysoki poziom przygotowanej oferty, dobre wzornictwo, walory artystyczne i smakowe, oryginalność oraz profesjonalizm w obsłudze klienta.

Sopran i mezzosopran przy akompaniamencie fortepianu. Koncert w altanie parku oliwskiego

Nie masz pomysłu na sobotnie południe? Może wybierzesz się na spacer do parku oliwskiego i posłuchasz muzyki. Podczas ostatniego koncertu w ramach cyklu Polska muzyka w altanie w parku oliwskim w sobotę,11 sierpnia 2018 r. wystąpią: Paulina Dąbrowska (sopran), Andżelika Gmińska (mezzosopran) oraz Zuzanna Lisiecka (fortepian). Wstęp – wolny.

Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Wybierz swoją ulubioną potrawę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kilkanaście restauracji z Kościerzyny i okolic weźmie udział w Tygodniu Kuchni Kaszubskiej. Będą serwować regionalne specjały, a każdy odwiedzający będzie mógł zagłosować na swoją ulubioną potrawę i restaurację.

Na początek koncert polskiej muzyki XX wieku. Festiwal Solidarity of Arts zaprasza na prolog

Zasadnicza część festiwalu dopiero za mniej więcej trzy tygodnie, ale święto sztuki, ludzi i idei rozpoczyna się już teraz. We wtorek, 14 sierpnia 2018 r. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na koncertowy prolog festiwalu

Spotkasz znane osoby oraz kupisz książki po promocyjnych cenach. Weekend w Gdyni pod znakiem pleneru czytelniczego

Malarka i pisarka Hanna Bakuła, kapitan Krzysztof Baranowski, prof. Jerzy Bralczyk czy pisarka Małgorzata Kalicińska to tylko niektóre z gwiazd tegorocznej 7. już edycji Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 10 sierpnia 2018 r. i potrwa trzy dni.

Uchwycić to, co nieuchwytne i intymne, czyli modlące się dzieci okiem Bogdana Barczyka. Wystawa w Dworku Sierakowskich

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do obejrzenia wystawy malarstwa Bogdana Barczyka. Zaprezentowane zostaną m.in. obrazy z cyklu „Dzieci modlące się", które powstały od 2000 r. do 2018 r. Wernisaż w środę, 8 sierpnia 2018 r. Wstęp – wolny.

W najbliższych dniach Wyspa Sobieszewska będzie stolicą polskiego harcerstwa.Trwa zlot ZHP Gdańsk 2018

Tysiące harcerze z kraju oraz delegacje skautów z zagranicy przyjechało na Wyspę Sobieszewską, aby wspólnie świętować 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego i 100-lecie niepodległości Polski. Do 16 sierpnia trwać będzie Zlot ZHP Gdańsk 2018. Na otwarcie imprezy pobito rekord Guinnessa w układaniu żywej flagi Polski.

Festiwal Szekspirowski zakończony. Złoty Yorick niewręczony, nagrody finansowe dla laureatów SzekspirOFF

25 polskich i zagranicznych interpretacji dzieł Williama Szekspira oraz 14 wydarzeń w ramach Letniej Akademii Szekspirowskiej – 22. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku dobiegł końca.

Wspólne świętowanie na wodach Polski i całego świata. Wystartował program Polska Bandera 2018

Polski Związek Żeglarski zaprasza środowisko wodniackie do włączenia się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – To wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym – podkreśla Tomasz Chamera, prezes PZŻ.

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Reset”

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże. W środę, 15 sierpnia 2018 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie zaprezentowany zostanie spektakl „Reset" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Chcesz zbudować falowiec lub karmnik, a może nagrać dźwięki miasta? Drugi piknik z Instytutem Kultury Miejskiej już w sobotę

Design, architektura i sztuka w mieście to tematy kolejnego, letniego spotkania, które odbędzie się w nowej siedzibie IKM na Targu Rakowym w sobotę, 11 sierpnia 2018 r. Będą też piknikowe napoje i przekąski. Wstęp jest wolny.

Na styku polskiej i chińskiej tradycji. Finałowy pokaz to efekt warsztatów tanecznych Silkroad Expression

Taneczną etiudę wieńczącą warsztaty będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w środę, 8 sierpnia 2018 r. Wstęp jest wolny, ale obowiązują dostępne w kasie wejściówki.

Dzieła z Kaplicy Sykstyńskiej na wyciągnięcie ręki. Prezentacja unikatowego albumu

Freski z Kaplicy Sykstyńskiej, w tym słynny „Sąd Ostateczny" Michała Anioła, odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach. Wyjątkowy album „La Cappella Sistina" będzie można zobaczyć w czwartek, 2 sierpnia 2018 r. w PAN Bibliotece Gdańskiej.

Utworów Mozarta, Skaldów i Presleya można posłuchać w kościołach, muzeum i w filharmonii. Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska

Podczas 10 koncertów w zabytkowych wnętrzach artyści Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wykonają utwory muzyki klasycznej i popularnej.

Muzyka powraca do muszli koncertowej. XXIII Sopot Molo Jazz Festival

Trzy dni koncertów, jam-sessions, a także przemarsz pochodu nowoorleańskiego tak zapowiada się tegoroczna edycja festiwalu jazzowego, który rozpocznie się 3 i potrwa do 5 sierpnia 2018 r. Wydarzenie odbędzie się w muszli koncertowej nieopodal sopockiego mola. Wstęp jest bezpłatny.

Muzyka klasyczna, standardy jazzowe i swingowe, przeboje muzyki rozrywkowej i muzyka… ludowa. Garden Party u Karola

Harmonijka ustna i muzyka klasyczna? Harmonijka basowa zamiast kontrabasu? Tylko trio Animato potrafi tak grać.

„Damy i huzary albo Play Fredro”. Teatralny pastisz na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże [PREMIERA]

Jedna z najczęściej wystawianych komedii Aleksandra Fredry zagości na deskach Teatru Wybrzeże. Premiera spektaklu „Damy i huzary albo Play Fredro" w reżyserii Adama Orzechowskiego odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia 2018 r. na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.

Przez trzy dni muzealna kuźnia będzie najgorętszym miejscem na Pomorzu. Plener Kowalski w Swołowie

To jedna z nielicznych okazji w roku, kiedy w jednym miejscu gromadzi się tylu pasjonatów sztuki kowalstwa. Plener kowalski w kuźni należącej do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie potrwa od piątku do niedzieli, 3-5 sierpnia 2018 r.

Od renesansowej polifonii do utworów współczesnych. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sopot Classic

Wszechstronność i celebracja ekspresji muzycznej, jeden z najlepszych tenorów świata, muzyka patriotyczna wykonywana a capella i austriacki pianista.

Z Jolantą Męderowicz wybierz się w podróż z Ustki do Lublina. Wykłady o sztuce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zachęca do wysłuchania cyklu wykładów poświęconych Kolekcji Galerii Labirynt w Lublinie. Spotkania odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce – pierwsze w piątek, 3 sierpnia, a drugie w poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

30 instrumentów od Lęborka do Fromborka. Po raz pierwszy w Polsce Międzynarodowy Zlot Miłośników Organów i sympozjum

Interesujesz się muzyką organową? Chcesz uzupełnić swoją wiedzę o pomorskich organach? Przyjdź na minikoncerty zespołów odwołujących się do gdańskiej tradycji muzykowania i wysłuchaj wykładów o historii pomorskiego budownictwa organowego. Wstęp – wolny.

Jesteś obcokrajowcem i chcesz poznać Gdańsk? Weź udział w tematycznych spacerach alternatywnych po angielsku i rosyjsku

Będzie można zwiedzić stocznię szlakami kobiet z Metropolitanką, zobaczyć kolekcję malarstwa monumentalnego na Zaspie oraz Dolne Miasto z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami. Udział w spacerach jest bezpłatny. Pierwsza wyprawa w języku rosyjskim już w sobotę, 4 sierpnia 2018 r.

Wspomnienia i opowieści o harcerskich przygodach. Poznaj historię drużyn ze Słupska

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną poświęconą dziejom harcerstwa na ziemi słupskiej. Jej otwarcie odbędzie się w poniedziałek, 30 lipca 2018 r. w Herbaciarni w Spichlerzu Richtera.

Tu są emocje, brzmi historia, gra muzyka. Jarmark św. Dominika w Gdańsku

The Dumplings, Bovska, Iris & Karen, Łona, Webber & The Pimps, koncerty pod gwiazdami. Gry i zabawy dla dużych i małych, spektakle, dwupiętrowa karuzela, Święto Chleba i Kociewia oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Pojedynki na miecze, pokazy rzemiosła i stragany z produktami regionalnymi. Krzyżacy kontra Kociewiacy w Gniewie

W niedzielę, 29 lipca 2018 r. w Gniewie będzie można nauczyć się średniowiecznego tańca, posmakować dań i napojów lokalnych, podejrzeć pokazy rzemiosła tradycyjnego oraz walkę między Krzyżakami i Kociewiakami. Będą wybory Super-Kociewianki, Super-Kociewiaka i Super-Krzyżaka.

Historyczne obozowisko rycerskie, zmagania turniejowe i pokazy ptaków drapieżnych. Turniej Rycerski na Zamku w Bytowie

Bytowski zamek i okolice w sobotę, 28 lipca 2018 r. opanują średniowieczni rycerze i prawdziwe damy. Po tradycyjnych turniejach w samo południe, wieczorem będzie okazja, by zobaczyć inscenizację bitwy z 1433 r. oraz wziąć udział w biesiadzie.

Niespotykany widok na Zatoce Puckiej. Regaty drewnianych łodzi rybackich w Chałupach

Kaszubskie Łodzie pod Żaglami to impreza z 40-letnią tradycją. Poza wyścigiem tradycyjnych łodzi rybackich, czyli pomeranek, 29 lipca 2018 r. odbędzie się jarmark kaszubskiej sztuki, degustacja dań kuchni regionalnej oraz koncerty.

Gdzie jest złota kula? Kampania promująca „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga

Złota kula przeniosła się ze skweru przed halą targową na trawnik przed Oddziałem Sztuki Dawnej przy ul. Toruńskiej 1 w Gdańsku. Można ją podziwiać z leżaków ustawionych przed oddziałem, w którym można zobaczyć arcydzieło Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny".

Nogi same rwą się do tańca z... pin-up girl. Polish Boogie Festival w Człuchowie

Chcesz w mgnieniu oka odmienić swój styl? Zobaczyć wyścigi cafe racerów, klasyczne samochody z epoki i plenerowe pokazy kultowych filmów? Posłuchać unikatowych artystów? Kręci Cię styl połowy poprzedniego stulecia? Chcesz wczuć się w klimat tamtych lat?

9 zagranicznych i 10 polskich amatorskich zespołów folklorystycznych. Festiwalowe gwiazdy – Szymon Chodyniecki i De Mono

Barwne korowody na początek i zakończenie międzynarodowego spotkania muzyczno-tanecznego. Występy na scenach w 6 miejscowościach. Kiermasz twórców ludowych.

Renowacja zabytkowych kościołów, przewodniki, a nawet wirtualne spacery. Na Pomorzu powstaną dwa historyczne szlaki turystyczne [AKTUALIZACJA]

W ramach projektu wytyczony zostanie Szlak Kościołów Książąt Pomorskich oraz Szlak Sanktuariów Maryjnych Pomorza. Prace konserwatorskie i renowacyjne przeprowadzone zostaną w 11 kościołach z całego regionu.

Odkrywcy przyjadą na Pomorze. Podążać będą śladami 10 bohaterów naszego regionu

Pięć dni wakacyjnej przygody, 10 bohaterów, 1000 uczestników z całej Polski, 1000 kilometrów: pieszo, pociągami, kajakami, rowerami i statkiem – to hasła opisujące tegoroczny Rajd Odkrywców. Impreza odbędzie się 1-5 sierpnia na malowniczych szlakach województwa pomorskiego.

Najbardziej romantyczny festiwal na scenie pod drzewami. Jazz w Lesie w Sulęczynie

Kent Sangster, Andy Middleton, Leszek Kułakowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wądołowski, Janusz Mackiewicz. Koncert jubileuszowy Wojciecha Karolaka.

350 tatuatorów, Białas x Lanek, Guzior, Booze & Glory. Jubileuszowy Tattoo Konwent

Festiwal tatuażu i muzyki. Pokazy sztuk alternatywnych, mody, barberzy i atrakcje ze stref specjalnych oraz przygotowane specjalnie dla fanów tatuażu.

Szesnaście filmów powalczy o Złote Lwy i Srebrne Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest też nominacja dla „Kamerdynera”

W gronie najlepszych polskich filmów fabularnych znalazł się obraz Filipa Bajona „Kamerdyner". To opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami – historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Jest wielka miłość, nienawiść, ale i walka o niepodległość oraz miejsce Kaszubów na mapie Polski.

Święto wielbicieli komiksów Janusza Christy. Urodziny Mistrza na Grodzisku w Sopocie

Kultowe komiksy Janusza Christy wciąż zachwycają kolejne pokolenia. Dlatego w sobotę, 28 lipca 2018 r. już po raz czwarty obchodzić będziemy urodziny Mistrza. W tym roku świętowane będzie także 60-lecie komiksu „Kajtek i Koko" oraz 40-lecie „Gucka i Rocha". W programie imprezy przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

Interaktywne bajki przeplecione zabawami na Łące Wyobraźni. Dziecięca Zagroda w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkie dzieci na wakacyjne spotkanie w Dziecięcej Zagrodzie w sobotę i niedzielę, 21-22 lipca 2018 r. W programie m.in. bajanie na sianie, zabawy w baśniowym ogrodzie oraz podążanie ścieżkami wiejskich urwisów.

Jazz, bossa nova, swing, soul, piosenka francuska. Jedyny w Europie Festiwal Kobiet Jazzu w Gdyni

Ladies' Jazz Festival to tydzień z najlepszą muzyką jazzową. Rozpocznie się 20 lipca i potrwa do piątku 27 lipca 2018 r. Na gdyńskiej scenie usłyszymy prawdziwe damy światowego jazzu, wielokrotnie nagradzane Grammy, m.in. Dee Dee Bridgewater, Melody Gardot, Dorota Miśkiewicz oraz Ayo. Natomiast Jane Monheit wystąpi w Wejherowie.

Chcesz być świadkiem historycznej epopei? Przenieść się w czasy oblężenia krzyżackiej twierdzy przez wojska Jagiełły? Wybierz się do Malborka!

Jak w XV w., przed zamkiem rycerze rozbiją obóz. Rycerstwo zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu. Kowale, kucharze, szewcy i krawcy podzielą się tajnikami swojego rzemiosła. Będą też pląsy i tany oraz rodzinne zabawy. Inscenizację Oblężenie Malborka będzie można obejrzeć 20 i 21 lipca na Wałach von Plauena.

Wejherowskie muzeum ma już 50 lat. Sprawdź, co będzie można zobaczyć na jubileuszowej wystawie

Wystawa jubileuszowa to okazja, by pokazać najciekawsze zbiory, stanowiące niepowtarzalną i wyjątkową skarbnicę wiedzy o kulturze regionu. Ekspozycję w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie będzie można zwiedzać od 20 lipca 2018 r.

Artystka w cieniu feminizmu. Jacqueline Livingston i jej fotograficzne eksperymenty

Wystawa „W cieniu feminizmu. Na obrzeżach sztuki amerykańskiej lat 60. i 70. XX w." będzie prezentacją fotografii nieżyjącej już artystki Jacqueline Livingston. Pokazane na niej zostaną dotychczas niepublikowane zdjęcia pochodzące z prywatnego archiwum jej spadkobierców. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 lipca 2018 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Gdańska sobota z operą. Najpierw zwiedzanie zakamarków Opery Bałtyckiej, a wieczorem „Don Giovanni” na Targu Węglowym

Wielka opera Wolfganga Amadeusza Mozarta prosto z Włoch. Elegancka scenografia i kostiumy, a do tego komentarz na żywo. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza w sobotę, 21 lipca 2018 r. na pokaz opery „Don Giovanni".

Jacy są bibliotekarze poza pracą? Przekonasz się oglądając wystawę zdjęć #chodzedobiblioteki w Sztuce Wyboru w Gdańsku

Bohaterami nowej odsłony kampanii #chodzedobiblioteki są pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Fotografie pokazują ich w pracy, ale i pochłoniętych niezwykłymi pasjami, które z książką często mają niewiele wspólnego. Aby przekonać się, czym zajmują się bibliotekarze poza murami biblioteki, warto przyjść 19 lipca 2018 r. na wernisaż wystawy w Sztuce Wyboru w Gdańsku.

Wakacyjna stolica tancerzy i fanów dobrej muzyki. Gdańsk Dźwiga Muzę

Brodka, Lao Che, Bisz B.O.K, Strachy na Lachy, Kaliber 44, Happysad, Illusion, Bedeos, Daria Zawiałow oraz Bob One & Bas Tajpan – 3 dni i 3 noce muzyczno-tanecznego święta.

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości