Aktualności

Z Nowego Jorku do Gdańska. Gwiazda Metropolitan Opera zaśpiewa na Ołowiance

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w czwartek, 4 kwietnia 2019 r. odbędzie się VI koncert charytatywny z cyklu Muzyka czyni cuda. Wystąpi światowej sławy sopranistka Sondra Radvanovsky.

Zeskanowali ponad 250 szklanych negatywów. Co przedstawiają? Jakie zabytki zostały sfotografowane?

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na spotkanie poświęcone digitalizacji zdjęć przedwojennych eksponatów. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia 2019 r. w Domu Przyrodników. Wstęp – bezpłatny.

Święto wszystkich ludzi teatru. Kto otrzymał nagrody marszałka?

Marszałek: Tu w Gdańsku, na Pomorzu, żadna władza nie będzie ingerować w sztukę, w treść prezentacji, kreacji, w pomysły reżyserów, scenografów. Tutaj jest wolność.

Huragan, sztorm czy tornado – co będzie się działo w Szekspirowskim? Hypnotic Brass Ensemble wystąpią w Gdańsku

Kultowa chicagowska formacja Hypnotic Brass Ensemble, autorzy hitu „War" z „Igrzysk Śmierci", wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w czwartek, 4 kwietnia 2019 r. Zagrają m.in. utwory ze swojego najnowszego albumu „Bad Boys of Jazz".

Najlepsze kreacje i realizacje sceniczne oraz młody świetnie zapowiadający się artysta. Kto otrzyma tegoroczne nagrody teatralne?

Z okazji Dnia Teatru marszałek województwa pomorskiego przyznaje nagrody ludziom związanym ze scenami naszego regionu w uznaniu ich osiągnięć artystycznych w minionym roku. Gala wręczenia wyróżnień odbędzie się 1 kwietnia 2019 r. w Teatrze Wybrzeże.

Pomorskie Sztormy 2018 przyznane! Zobacz, kto został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie [ZDJĘCIA]

Tegoroczne Sztormy powędrowały do jedenastu laureatów z Pomorza. O czterech zwycięzcach zadecydowali czytelnicy „Gazety Wyborczej" w drodze głosowania. Pozostałe statuetki przyznały kapituły złożone z dziennikarzy i niezależnych ekspertów. Wręczenie nagród odbyło się 27 marca 2019 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Pod Żółwiem, Kotem i Myszą oraz Kolonialna. A jak będzie się nazywać Twoja biblioteka?

Lubisz czytać? Chodzisz do biblioteki? Czy ma ona nazwę, czy tylko numer? Jeśli masz pomysł na nazwę, do 15 kwietnia 2019 r. wypełnij ankietę, weź udział w plebiscycie.

Znane nazwiska, promocyjne ceny książek i okazja, by porozmawiać z ulubionym autorem. W weekend Gdańskie Targi Książki

Ponad 70 wydawców będzie prezentowało swoje najlepsze książki. Do tego będzie można spotkać kilkudziesięciu pisarzy z Polski i z Islandii, która jest gościem honorowym targów. Będą warsztaty dla całych rodzin, spotkania autorskie i promocje książek. Gdańskie Targi Książki odbędą się 29-31 marca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.

Kino Szekspir, czyli o dziełach mistrza ze Stratfordu z uczuciem. Nowy cykl wykładów i pokazów filmowych w Szekspirowskim

„Hamlet", „Romeo i Julia" oraz „Otello" – bohaterowie Szekspira w nowych rolach i innych realiach. Jak sobie poradzą? Pokazy filmowe oraz prelekcje odbędą się raz w miesiącu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Pierwszy film w piątek, 29 marca 2019 r.

Odkryj tajemnice gdańskiej sceny i zostań teatralnym fachowcem. Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru już po raz trzynasty zorganizowane zostaną Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. W sobotę i niedzielę, 6-7 kwietnia 2019 r. każdy będzie mógł odkryć na co dzień skrywane tajemnice sceny i teatralnych pracowni.

Archiwum wiadomości