Aktualności

Wszystko może się stać. Koncert na Ołowiance promuje najnowszą płytę Alicji Majewskiej

„Jeszcze się tam żagiel bieli", „Być kobietą", „Odkryjemy miłość nieznaną" to tylko niektóre z utworów, które zabrzmią w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w sobotę, 4 listopada 2017 r.

We śnie wszystko się może zdarzyć. Współczesna opera mistyczna na deskach Szekspirowskiego [PREMIERA]

Opera na jeden teatr, 10 głosów, skrzypce i kontrabas. Premiera „Mystic Opera: Eneos" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 4 listopada 2017 r.

Opera o św. Wojciechu przygotowana na 1000-lecie Gdańska. 20 lat po prapremierze w Centrum św. Jana w Gdańsku

Śpiewany dramat „Sic itura ad Deum", czyli „Tak idzie się do Boga" przypomni Teatr Otwarty, który wystawi sztukę w sobotę, 4 listopada 2017 r.

„Wspólnie będziemy świętować pod jednym hasłem: Niepodległa”. Inauguracja obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości

Samorządowcy z Pomorza podpisali specjalną deklarację dotyczącą organizacji uroczystych obchodów stulecia Niepodległości Polski. Przez najbliższy rok różnorodne wydarzenia przypominać będą o pomorskiej drodze do Niepodległej.

Wspominamy zasłużonych mieszkańców Pomorza, którzy odeszli od nas w ostatnim roku...

Tradycyjnie 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. W ostatnim roku pożegnaliśmy wielu wybitnych i zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Dzień pełen kolorów i radości w Domu Korczaka. Paluchy do jedzenia, bananowe duchy i pająki do gryzienia [GALERIA]

Podopieczni domu dziecka przy Abrahama świętowali Halloween 30 października 2017 r.

Honorata Martin, gdańska malarka i performerka, najbardziej interesującą artystką młodej polskiej sztuki ostatnich dwóch lat

Gdańszczanka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Spojrzenia 2017, który organizowany jest przez Deutsche Bank oraz Narodową Galerię Sztuki Zachęta.

Ważą 47 ton i pochodzą z czasów II wojny światowej. Fragmenty U-Boota trafiły do twierdzy Wisłoujście

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeniosło na teren twierdzy Wisłoujście fragmenty niemieckiego okrętu podwodnego, które zostały odnalezione w Stoczni Gdańskiej. Zabytki będzie można zobaczyć od wtorku, 31 października 2017 r.

Napij się wody prosto z… głowy gdańskiego lwa. Na Głównym Mieście pojawił się kolejny zdrój uliczny

Nowy zdrój wodny w Gdańsku oddany został do użytku przy zabytkowym Dworze Artusa od strony ul. Chlebnickiej. Uroczyste jego otwarcie odbyło się 30 października 2017 r. To już 23 tego rodzaju obiekt na mapie miasta.

Kino nieme i muzyka na żywo. Jak to było z Nosferatu, dowiesz się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Po raz drugi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w poniedziałek, 30 września 2017 r. będzie wyświetlony jeden z pierwszych horrorów w historii kina „Nosferatu – symfonia grozy" z Maxem Schreckiem w roli głównej. Projekcję filmu dopełni muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.