Aktualności

Muzyka czyni cuda. Melomani wspierają Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku

Charytatywny koncert kolędowy na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku jest już stałym punktem programu Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica. Radosne pieśni bożonarodzeniowe, obok solistów, zaśpiewają chóry Związku Nauczycielstwa Polskiego i młodzieżowe.

„Taka dusza” w Miejskim Teatrze Miniatura. Jubileusz 70-lecia teatru lalkowego w Gdańsku

W ramach jubileuszu, 16 grudnia 2017 r. odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej Wileński Teatr Łątek, premiera spektaklu „Taka dusza" w reżyserii Mieczysława Abramowicza oraz gala jubileuszowa.

Kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej w Sopocie

Przez trzy dni Sopot będzie magicznym światem kolęd i pastorałek z całego świata. Wielkie śpiewanie podczas III Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej Mundus Cantat Sopot rozpocznie się 15 grudnia 2017 r.

Kolejny protest pracowników Opery Bałtyckiej. Cały czas domagają się ustąpienia dyrektora instytucji

Przed urzędem marszałkowskim protestowało około 70 osób, głównie związkowców z Solidarności. Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność", przekazał na ręce Mieczysława Struka petycję z prośbą o interwencję.

Tradycyjny koncert bożonarodzeniowy. Już po raz ósmy świąteczna muzyka zabrzmi u gdańskich dominikanów

Niezwykle barwne, czasem zaskakujące wykonania polskich kolęd zaprezentuje Polski Chór Kameralny wraz z orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej. Uroczysty koncert bożonarodzeniowy odbędzie się w czwartek, 28 grudnia 2017 r., w bazylice św. Mikołaja w Gdańsku.

Gwiazdka zajaśnieje przy muzyce cerkiewnej. Koncert kolęd w gdańskiej bibliotece

Kolędy w językach ukraińskim, białoruskim i polskim, w tradycyjnych oraz współczesnych wersjach. Koncert w wykonaniu Zespołu Muzyki Cerkiewnej Gedanum Orthodoxum odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 r.

Koncerty, spektakle, spotkanie z książką, nagrody marszałka. Metropolia Jest Okey po raz ostatni w starej odsłonie

Festiwal Metropolia jest Okey powstał nie tylko po to, by promować hasło „metropolia", ale przede wszystkim po to, aby przy ogromnym ładunku pozytywnej energii, nieść radość wspólnego działania. Podczas kilku grudniowych dni  trójmiejskie środowisko artystyczne wspólnie prezentuje najważniejsze dokonania z całego roku.

Wystawa „Beksiński nieznany” po raz pierwszy w Gdańsku! Bilety już do nabycia w Teatrze Szekspirowskim

Ponad 100 prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych – można obejrzeć podczas wystawy dzieł artysty od 5 stycznia do 4 lutego 2018 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Kim był „Czarny Generał”? Poznaj historię nieco zapomnianego bohatera

Projekt „Czarny Generał" to antywojenny manifest inspirowany narodową historią. Pierwsza publiczna jego prezentacja odbędzie się w sobotę, 16 grudnia 2017 r., w Dworze Artusa w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Preludium do świąt Bożego Narodzenia. 5 adwentowych dni i 10 koncertów festiwalu Actus Humanus Nativitas

Przez pięć dni będzie można poczuć atmosferę najpiękniejszych świąt, a mrok krótkich grudniowych dni rozświetli muzyka w najwybitniejszych wykonaniach. Centrum św. Jana, Ratusze Staromiejski i Głównego Miasta, kościół św. Bartłomieja – w tych miejscach od 13 do 17 grudnia 2017 r. można posłuchać muzyki, która wprowadza w nastrój świąt Bożego Narodzenia.