Aktualności

Wkrótce Gdańskie Spotkania Literackie. Dowiedz się, co będzie się działo?

Spotkania z tłumaczami literatury, warsztaty krytyki przekładu, premiera komiksu o pracy tłumacza, performance literacki, warsztaty podróżniczo-literackie dla młodych czytelników oraz wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego – tak wygląda program Gdańskich Spotkań Literackich „Odnalezione w tłumaczeniu". Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na literacką Podróż na Wschód, która rozpocznie się 11 kwietnia 2019 r. i potrwa trzy dni.

Chcesz poznać historię słupskiego sportu? Jeśli tak to, przyjdź do Baszty Czarownic

O sporcie nad Słupią posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

Smartfon to tylko urządzenie do komunikacji czy również do nauki? Jak wykorzystywać cyfrowe media? Dowiesz się na spotkaniu w IKM

Jak twórczo korzystać z cyfrowych mediów? Jakie są przydatne aplikacje? O tym i o wieli innych sprawach związanych z mediami opowiedzą eksperci w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie już 9 kwietnia 2019 r.

O odchodzeniu od tradycji, zaufaniu wewnętrznemu, intuicyjnemu światu. Premiera płyty „Rasti” w GTS

Prezentacja utworów z najnowszej płyty Laboratorium Pieśni „Rasti" odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. Ten koncert jest przełożony z 19 stycznia. Został odwołany w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza.

Czy tajemnica i groza mogą być romantyczne? Przekonasz się podczas wystawy zbiorowej w Słupsku i Ustce

Ekspozycja prac Natalii Bażowskiej, Krzysztofa Maniaka, Pawła Szeibela, Wojciecha Ireneusza Sobczyka, Bianki Rolando, Kuby Woynarowskiego „Pod soczystym zielonym mchem, ktoś schował białe kości" dostępna dla zwiedzających do 30 czerwca 2019 r. Wystawę można oglądać w słupskiej Baszcie Czarownic i Galerii Kameralnej oraz w usteckim Centrum Aktywności Twórczej.

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Muzeum Archeologiczne zaprasza na wielkanocne warsztaty

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów. Uczestnicy wykonają wielkanocne ozdoby, dekoracje na stół i kartki z życzeniami. Zajęcia odbędą się w sobotę 13 kwietnia 2019 r.

Poznaj gdańskie dzielnice. Rusza dziewiąty sezon spacerów i wykładów z lokalnymi przewodnikami

Do Nowego Portu, Oruni czy Zaspy w tym sezonie dołączy Wyspa Sobieszewska. Na bezpłatne spacery, spotkania i wykłady z Lokalnymi Przewodnikami zaprasza Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Pierwsze spotkania już 6 kwietnia 2019 r.

Gratka dla miłośników historii Gdańska i melomanów. Promocja wyjątkowych wydawnictw

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w Domu Uphagena odbędzie się promocja książki i albumu płytowego poświęconych gdańskiemu kompozytorowi i klawesyniście Johannowi Gottliebowi Goldbergowi. Wydawnictwa będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Potrafisz gwizdać i masz słuch muzyczny? Weź udział w I Kaszubskim Festiwalu Muzyki Gwizdanej

Pomysł jest zaskakujący, ale ma promować mało popularną, niełatwą sztukę gwizdania artystycznego. W wejherowskim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności gwizdania.

Specjalny monodram dla wszystkich eurosceptyków. Przedstawienie francuskiego filozofa w ECS

W Europejskim Centrum Solidarności 12 kwietnia 2019 r. wyjątkowe przedstawienie zaprezentuje Bernard-Henri Lévy, francuski filozof, pisarz i scenarzysta filmów. Przedstawienie jest elementem kampanii Looking for Europe (Szukając Europy), która ma przybliżyć idee funkcjonowania Unii Europejskiej.

Archiwum wiadomości