Aktualności

Grad Prix National Geographic dla mieszkańca Chojnic. Fotografował sierpniową nawałnicę na Pomorzu

Nawałnica w jedną noc zmieniła oblicze Kaszub i Borów Tucholskich. Daniel Frymark postanowił uwiecznić te wydarzenia na zdjęciach. Fotoreportaż powstawał przez kilka miesięcy – od sierpnia do listopada 2017 r.

Opiekany hylyng, pasztet z pomuchla, polewka owocowo-grzybowa i fefernuski. Pomorskie przysmaki na bożonarodzeniowym stole

Wyjątkowość świąt Bożego Narodzenia tkwi przede wszystkim w tradycji przekazywanej przez pokolenia i niezwykłej atmosferze. Przy odświętnie zasłanym stole zasiadają domownicy i zaproszeni goście. Po postnej Wigilii, przychodzi czas na kulinarną ucztę.

Jak wyglądałby krajobraz naszego kraju, gdyby współcześnie został namalowany przez polskich pejzażystów z przełomu XIX i XX w.?

Ochrona krajobrazu i przestrzeni publicznych przed stałą ekspansją wielkoformatowych reklam to główny temat prac autorstwa Wojciecha Januszczyka. Będzie można je oglądać w Parku Oliwskim do 31 stycznia 2018 r.

Betlejemskie Światło Pokoju popłynęło na Litwę i Łotwę. Zawisza Czarny wraca do Gdyni na święta

W sobotę, 23 grudnia 2017 r., ma się zakończyć siódmy rejs Zawiszy Czarnego z Betlejemskim Światłem Pokoju. Żaglowiec bierze udział w międzynarodowej sztafecie skautów i harcerzy, roznoszącej ogień z Groty Narodzenia Pańskiego do wszystkich zakątków świata.

Synkopowane podsumowanie roku w Gdańsku. Pomorski Jazz w Centrum św. Jana

Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza do Centrum św. Jana w Gdańsku na muzyczną ucztę Pomorski Jazz. Festiwal zaprezentuje jazz w wielu jego odmianach – od nowoczesnej formy aż po nastrojowe piosenki.

Gwiżdże, gwiazdka, kolędnicy z szopką. Godë – Boże Narodzenie na Kaszubach

Jak dawniej wyglądało Boże Narodzenie? Czym się różni od dzisiejszych świąt? Gdzie jeszcze można zobaczyć dawny wystrój domów?

Świąteczny prezent dla najmłodszych widzów. Nowe przygody Rodziny Treflików [PREMIERA]

Studio Trefl z Gdyni przygotowało trzecią już odsłonę przygód Rodziny Treflików. W ramach najnowszej serii powstało 13 odcinków. Telewizyjna premiera zaplanowana została na 24 grudnia 2017 r., godz. 19.30, na kanale TVP ABC.

Ciągłość programowa, zachowanie jakości oferty i otwartego charakteru miejsca. Basil Kerski ponownie dyrektorem ECS

W wyniku pozytywnej rekomendacji komisji konkursowej, Basil Kerski został ponownie powołany przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Kadencja ma trwać 5 lat.

To już 70 lat minęło… Gloria Artis dla Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku

Z okazji jubileuszu 70-lecia teatru lalkowego w Gdańsku, Teatr Miniatura otrzymał brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Medale i wyróżnienia odebrali też zasłużeni aktorzy i pracownicy teatru.

Bajkowa karuzela w Sopocie. Zabawa dla wszystkich dzieci przez całe święta

Zabytkowa, zdobiona złotymi ornamentami i obrazami oraz grająca walce karuzela pojawiła się w Sopocie. Będzie bezpłatnie wozić dzieci aż do środy, 27 grudnia 2017 r.