Aktualności

Ponad milion zł na pomorskie zabytki. Dodatkowe wsparcie otrzyma też kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na zabezpieczenie ścian i dachów, odnowienie ołtarzy oraz konserwację malowideł i obrazów we wnętrzach zabytkowych kościołów. Radni Województwa Pomorskiego podjęli uchwałę w sprawie udzielenia dotacji podczas sesji sejmiku 25 lutego 2019 r.

Wiatr od Morza i Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego. Ważne zmiany w regulaminach wyróżnień

Podczas VI sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni jednogłośnie przejęli zmiany w regulaminie marszałkowskich nagród artystycznych. Chodzi m.in. o nadanie nagrodzie teatralnej patrona – prof. Jana Ciechowicza oraz wyłącznie ze składu jury osób spokrewnionych z nominowanymi.

Artystyczna wystawa w Piwnicy Romańskiej. Zejdź do podziemi i poznaj twórczość Łukasza Rogińskiego

Rysunki i grafiki wybitnego artysty Łukasza Rogińskiego będzie można zobaczyć na wystawie przygotowanej przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Jej wernisaż odbędzie się w piątek, 1 marca 2019 r. w Piwnicy Romańskiej.

Odważni i z pasją. Seniorzy mogą zdobyć nawet 15 tys. zł na współpracę międzypokoleniową

Jak nawiązać relacje między mieszkańcami? Jeśli masz pomysł na lokalny projekt społeczny, weź udział konkursie.

Jerzy Limon laureatem prestiżowej nagrody. Pragnell Shakespeare Award trafi do Gdańska

Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego prof. Jerzy Limon został uhonorowany odznaczeniem przyznawanym jest za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu i rozwoju wiedzy na temat dzieł Williama Szekspira oraz wkład w zrozumienie jego twórczości.

Lao Che powraca do Szekspirowskiego z najnowszą płytą. Koncert już w piątek

Koncert promujący najnowszą płytę „Wiedza o Społeczeństwie" odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w piątek, 1 marca 2019 r.

Kobiety w przestrzeni historycznej. W IKM non-fiction o polskich kobietach

Dzieje emancypacji kobiet, ich warunki życia to tylko niektóre z tematów, jakie będą poruszone podczas spotkania z cyklu IKM non-fiction, w czwartek 21 lutego 2019 r.

Nagrali kilkadziesiąt płyt, koncertują w Europie i na świecie. Nabór do chóru Pueri Cantores Olivenses

Już od 47 lat z sukcesami kształci nowe pokolenia śpiewaków. Jedyny taki zespół na Pomorzu Gdańskim i jeden z nielicznych w Polsce, gdański Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Olivenses ogłasza nabór.

Wielkiego Krzysztofa czeka konserwacja. Pod koniec roku zobaczymy odnowioną salę gdańskiego ratusza

Muzeum Gdańska rozpoczyna prace konserwatorskie w Ratuszu Głównego Miasta, w pomieszczeniu zwanym Wielkim Krzysztofem. Będzie to pierwsza od blisko 50 lat renowacja wnętrza dawnego archiwum miejskiego. Odnowiona sala zostanie ponownie udostępniona do zwiedzania w połowie grudnia 2019 r.

Jakie są nowe trendy w kulturze? Konferencja w Starym Maneżu

Ogólnopolska Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka odbędzie się po raz 4. w Gdańsku 7 i 8 marca 2019 r.

Archiwum wiadomości