Aktualności

Polska szkoła reportażu w Gdańsku, czyli Festiwal Czytelniczy Sztuka Czytania

Trzy dni czytelniczych atrakcji. Będą spotkania z autorami i dyskusje na ciekawe tematy. Poznaj polskich autorów reportaży.

Zaskakiwał, bawił, a przy tym zmuszał do refleksji. Koncert w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy po raz kolejny spróbuje udowodnić, że potrafi doskonale poradzić sobie z każdym repertuarem. Tym razem wspólnie z Anną Chodyną przypomną największe przeboje Wojciecha Młynarskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 listopada 2017 r.

Stwórz własny karmnik. Modelarska sobota w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza rodziców z dziećmi lub dziadków z wnukami na sobotnie warsztaty z projektowania i tworzenia karmników dla ptaków. Najbliższe spotkanie w Centrum Aktywności Twórczej już 25 listopada 2017 r. Wstęp – wolny.

Święte miejsca Gotów. Poznaj tajemnice kamiennych kręgów z pierwszych wieków naszej ery

Wyjątkowe znaleziska z grobów książęcych i grobu szamana zobaczyć będzie można w Skansenie Archeologicznym Grodzisko w Sopocie. Po raz pierwszy wspólnie pokazane zostaną zabytki pochodzące z cmentarzysk w Odrach, Leśnie i Węsiorach. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2017 r.

Chcesz wygrać 8 tysięcy złotych? Weź udział w konkursie na album komiksowy o Dziadku

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na 48-stronicowy album komiksowy poświęcony życiu lub osiągnięciom Józefa Piłsudskiego.

Kilkanaście kół gospodyń wiejskich zmierzy się w Żukowie w gminnym konkursie. Cztery konkurencje, koncerty i degustacje

To już XV Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Odbędzie się w Żukowie w sobotę, 18 listopada 2017 r.

Nauka poprzez zabawę. Lalkowy spektakl i rodzinne zwiedzanie Teatru Szekspirowskiego

Pragniesz przybliżyć dziecku kulturę? Chcesz przenieść się z nim w świat latek? Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Najbliższy spacer odbędzie się w niedzielę, 19 listopada 2017 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Dowiedz się, jak dzięki szklanym paciorkom ze Słowenii można zwiedzić Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Muzeum Bursztynu, oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, bierze udział w nowym projekcie, do którego zostało zaproszone przez Dolenjski Muzej Novo Mesto ze Słowenii. Jego celem jest próba odtworzenia dawnego szlaku bursztynowego.

Artystyczna pycha, chciwość, nieczystość czy zazdrość. Gdzie będzie można zobaczyć siedem grzechów głównych?

Wystawa plenerowa „Siedem grzechów głównych – w drodze do Sądu Ostatecznego" pojawi się przed budynkiem głównym Muzeum Narodowego w Gdańsku. Uroczysty jej wernisaż odbędzie się we wtorek, 14 listopada 2017 r.

Aż 1500 planszówek do wypożyczenia, 350 stolików oraz specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

W sobotę 18 listopada 2017 r. zaczynają się Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy – 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Wpadaj całą rodziną.