Aktualności

Kobiece czy męskie spojrzenie na świat. Czyj film zdobędzie Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych?

O Złote i Srebrne Lwy 44. FPFF w Gdyni powalczy 16 pełnometrażowych obrazów. Wśród nominowanych są m.in. trzy filmy historyczne, dwie biografie i trzy kryminały. Trzy obrazy to debiuty. O tym, kto zwycięży w tym roku, dowiemy się w Teatrze Muzycznym w Gdyni, 21 września 2019 r.

Jerzy Stuhr i Cappella Gedanensis w bazylice Mariackiej. Koncert w hołdzie śp. Pawłowi Adamowiczowi

Jerzy Stuhr czytający fragmenty książek śp. Pawła Adamowicza i poezję ks. Jana Twardowskiego, a także utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Giacomo Pucciniego i Georgea Friedricha Händla w interpretacji Cappelli Gedanensis. Wyjątkowy koncert w Gdańsku.

Czy interesuje cię, jakie tajemnice skrywa Teatr Szekspirowski? Jeśli tak, to odkryj je podczas zwiedzania

Scena główna, galerie boczne, makieta Szkoły Fechtunku, spacer po murze to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników zwiedzania. Poznawanie tajemnic ma w sobie odrobinę magii, a odkrywanie ich dostarcza wiele emocji. Zwiedzanie odbywa się w lipcu i sierpniu od godz. 13.30.

Ciekawe spektakle, nowe lokalizacje, a w finale podniebne widowisko. Przed nami FETA 2019

Podczas tegorocznego festiwalu FETA prawie 20 teatrów ulicznych z całej Europy zaprezentuje zarówno duże widowiska, jak i małe, kameralne spektakle. Artystów będzie można spotkać w przestrzeniach historycznego śródmieścia Gdańska od 11 do 14 lipca 2019 r.

Tragifarsa o współczesnej Europie. „Pan Schuster kupuje ulicę” w Teatrze Wybrzeże [PREMIERA]

„Pan Schuster kupuje ulicę" to sztuka autorstwa niemieckiej dramatopisarki Ulriki Syhy. Jej bohaterami są członkowie dobrze sytuowanej rodziny, którzy rozliczają się ze swoim dotychczasowym życiem. Prapremiera spektaklu odbędzie się w piątek, 19 lipca 2019 r. w Starej Aptece.

Jantar stolicą bursztynowych zawodów. Co będzie się działo podczas XXI Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu?

Występy zespołów muzycznych, wybory miss, pokazy kulinarne i degustacje potraw, a przede wszystkim zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wyławianiu i wybieraniu bursztynu. Tak zapowiada się dwudniowa impreza.

Nowy dom Witkacego. Uroczyste otwarcie Białego Spichlerza w Słupsku

W Białym Spichlerzu można oglądać największą kolekcję dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza, zbiory sztuki współczesnej oraz wystawę poświęconą osadnictwu i życiu miasta po 1945 r. W budynku znajdują się tzw. magazyny otwarte, umożliwiające zobaczenie przechowywanych w nich obiektów oraz przestrzenie edukacyjne.

Która kaszubska nalewka jest najlepsza? Dowiesz się podczas festiwalu w Kartuzach

Festiwal Nalewek Kaszubskich to impreza nawiązująca do regionalnych tradycji produkowania nalewek, a zarazem popularyzująca sprawdzone, domowe receptury. Twórcom najlepszych trunków wręczone zostaną nagrody. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 lipca 2019 r. w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

Można powąchać i posmakować jak w prawdziwym ogrodzie. Domowa apteka na wyciągniecie ręki w skansenie w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zaprasza do Zagrody nr 15, w której każdy poczuje się jak w prawdziwym ogrodzie. Wystawa Rezerwat obfituje w różne gatunki roślin, które mają właściwości lecznicze i są wykorzystywane w medycynie ludowej.

Szlakiem kobiet po gdańskiej stoczni i nie tylko. Na letnie spacery zaprasza Instytut Kultury Miejskiej

Na czym polegała praca suwnicowej? Czy bycie robotnicą na stoczni było powodem do dumy? Spójrz na stocznię okiem jej pracownic. Rozpoczął się kolejny sezon bezpłatnych spacerów po dawnych terenach stoczniowych w Gdańsku.