Aktualności

Odkryj tajemnice gdańskiej sceny i zostań teatralnym fachowcem. Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru już po raz trzynasty zorganizowane zostaną Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże. W sobotę i niedzielę, 6-7 kwietnia 2019 r. każdy będzie mógł odkryć na co dzień skrywane tajemnice sceny i teatralnych pracowni.

Opowiedz o swojej najciekawszej podróży. Nowy cykl spotkań o kulturach świata

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na nowy cykl spotkań o podróżach i kulturach świata. Pierwszych opowieści będzie można wysłuchać już w niedzielę, 31 marca 2019 w Oddziale Etnografii. Wstęp – bezpłatny.

Czy w kulturze istnieje planowanie urbanistyczne? UrbanLab w Gdańsku

Warsztaty dotyczące mapowania kulturowego w planowaniu przestrzennym, spotkania z animatorami miejskich zmian z krajów regionu Morza Bałtyckiego czy spacery z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami – to tylko niektóre z elementów programu UrbCulturalPlanning. Uczestniczy w nim Instytut Kultury Miejskiej. Pierwsze spotkania odbywają się od 25 do 27 marca 2019 r. w Gdańsku.

Czym zachwycają się brytyjscy melomani? Przekonasz się podczas koncertu na Ołowiance

Koncertu fortepianowego Czajkowskiego i symfonii Ralpha Vaughana Williamsa będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w piątek, 29 marca 2019 r.

Największa orkiestra akordeonowa w Polsce zagrała w Żukowie. Dzień Jedności Kaszubów [FILM I FOTO]

Do Żukowa w sobotę, 23 marca 2019 r. przyjechali Kaszubi z całej północnej Polski. Podczas święta została podjęta próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach, a przy karcianych stolikach usiedli uczestnicy turnieju gry w baśkę.

Kto w tym roku zostanie najlepszym pomorskim pisarzem? Można zgłaszać kandydatów do Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza do zgłaszania kandydatur do Kaszubskiej Nagrody Literackiej za rok 2018. Propozycje można nadsyłać do 8 września 2019 r.

Mitologiczna historia opętańczej namiętności. „Fedra” w Teatrze Wybrzeże [PREMIERA]

W sobotę, 6 kwietnia 2019 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie, odbędzie się premiera „Fedry" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego z Katarzyną Figurą w roli tytułowej. Arcydzieło francuskiej klasyki pióra Jeana Racine'a będzie można zobaczyć we współcześnie zamierzonej inscenizacji.

Przyjdź zobaczyć mikrofon Micka Jaggera. Wystawa o początkach polskiego bigbitu w Muzeum Gdańska

Blisko 150 eksponatów, w tym mikrofon używany przez Micka Jaggera z zespołu The Rolling Stones, będzie można zobaczyć w Muzeum Gdańska. Wernisaż wystawy o narodzinach rock and rolla w Polsce odbędzie się w niedzielę, 24 marca 2019 r.

Kim był twórca tzw. gdańskiej szkoły architektonicznej? Życie i twórczość prof. Mariana Osińskiego

O życiu zawodowym prof. Mariana Osińskiego i odbudowie ulic Głównego Miasta w Instytucie Kultury Miejskiej opowie Renata Wiloch-Kozłowska. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 marca 2019 r. Wstęp jest wolny.

To będzie dzień pod znakiem… trupiej główki. Gratka dla miłośników historii oraz kolekcjonerów militariów

W sobotę, 23 marca 2019 r. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku otwarta zostanie wystawa poświęcona słynnym Czarnym Huzarom. Wysłuchać też będzie można wykładu o historii huzarskiej trupiej główki. Wstęp na oba wydarzenia – bezpłatny.

Archiwum wiadomości