Aktualności

Ponad 2,1 mln osób odwiedziło pomorskie teatry i muzea w 2018. To był dobry rok dla kultury na Pomorzu

Dyrektorzy marszałkowskich instytucji kultury wspólnie z marszałkiem Strukiem podsumowali rok 2018 w kulturze. W ubiegłym roku pojawiły się nowe miejsca na mapie kulturalnej Pomorza, w muzeach było więcej gości, spadła jednak, choć nieznacznie, ilość widzów w instytucjach artystycznych. Opera Bałtycka i biblioteka wojewódzka mają nowych dyrektorów.

Architektoniczna sensacja i muzyczna perełka. Nominowani do Fryderyków muzycy wystąpią w kościele na gdańskiej Oruni

Po 2 latach prac renowacyjnych i rekonstrukcyjnych, będzie można posłuchać przepięknego brzmienia ponad 100-letnich organów. Koncert odbędzie się 3 lutego 2019 r. w kościele pw. Jana Bosko na gdańskiej Oruni.

Sztuka przetrwania w epoce kamienia i wojaczki Słowian. Ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży od 11 do 24 lutego 2019 r. Będą prezentacje, warsztaty i opowieści przy ognisku.

Bonda, Cygler, Witkiewicz – ich książki czytaliśmy najczęściej. Ranking pomorskiej beletrystyki WiMBP w Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku szósty rok z rzędu sporządziła ranking najczęściej wypożyczanej literatury pięknej, której akcja dzieje się na Pomorzu. W pierwszej dziesiątce królują trzy autorki: Katarzyna Bonda, Magdalena Witkiewicz i Hanna Cygler.

Za najlepsze przedstawienie roku albo dla najlepszego aktora. Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru, a wraz z nim tradycyjnie, kolejna już edycja Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanych za najwybitniejsze wydarzenia sceniczne, zrealizowane w naszym regionie i osiągnięcia teatralne pomorskich artystów w minionym roku.

Premiera niezwykłej płyty. Trójmiejska Scena Alternatywna lat osiemdziesiątych zagrana na nowo

W piątek 25 stycznia 2019 r. w Muzeum Miasta Gdyni premierę będzie miał specjalny album muzyczny – „Gdynia 1988-2018". Jest to hołd złożony Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków.

Rękopisy, pocztówki i wiele innych. Niezwykłe zbiory specjalne na wystawie w Bibliotece Gdańskiej PAN

Rozpoczyna się nowa odsłona cyklicznej wystawy najcenniejszych i najciekawszych zabytków. Przedmioty pochodzą z zakupów na aukcjach i w antykwariatach. Wystawa będzie czynna od 28 stycznia do 15 marca 2019 r.

Poznaj undergroundowy Lower East Side i artystyczną scenę Nowego Jorku. Spotkanie IKM non-fiction

O bitnikowskich poetkach, punkowych koncertach i alternatywnej scenie artystycznej „Stolicy świata". Poznaj niezwykły Nowy Jork na spotkaniu w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku 24 stycznia 2019 r.

Żałoba na Pomorzu. Odwołane imprezy, spektakle i projekcje filmowe [LISTA]

W związku z ogłoszoną w Trójmieście i w całym województwie żałobą po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, teatry, opera i instytucje kulturalne odwołują wydarzenia. Bilety można zwracać do organizatorów lub przełożyć imprezę na innym termin.

Tusk: „Obronimy nasz Gdańsk przed nienawiścią. Obiecujemy ci to, Pawle”. Tłumy na wiecu ku czci pamięci Adamowicza [ZDJĘCIA]

W dzień tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kilka tysięcy mieszkańców przybyło pod fontannę Neptuna na Długim Targu. To tu, 14 stycznia 2019 r. odbył się wiec przeciwko przemocy i nienawiści. Wielu miało znicze oraz flagi z czarnymi wstęgami.

Archiwum wiadomości

Aktualności