Aktualności

Czy mnie jeszcze pamiętasz? Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop

Konkursy wiedzy i piosenki, sesja naukowa i panel dyskusyjny. W Słupsku od 22 do 25 listopada 2018 r. będzie trwać festiwal muzyki Czesława Niemena, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych udowodnią, że sztuka jest ponadczasowa.

Jazzowa uczta dla ucha i ducha nie tylko dla melomanów. Aga Zaryan w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Materiał z najnowszej płyty wokalistki „High & Low" będzie można usłyszeć podczas koncertu w niedzielę, 25 listopada 2018 r.

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Trojanki”

Sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże powoli dobiega końca. W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku zaprezentowany zostanie spektakl „Trojanki" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Podczas wyjątkowego festiwalu będzie okazja, by zagrać w planszowe nowości, wziąć udział w mistrzostwach szachów i popularnych gier, zobaczyć najlepszych cosplayerów i pokazy szermierki dawnej. Targi Gra i Zabawa, połączone z Festiwalem Gramy, odbędą się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Martwe natury, kobiece portrety oraz melancholijne pejzaże. Poznaj barwną twórczość Stefana Stankiewicza

Dzieła Stefana Stankiewicza będzie można zobaczyć w Oddziale Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Na wystawie w Pałacu Opatów zaprezentowanych zostanie ponad 150 obrazów. Jej wernisaż odbędzie się w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Jak korzystać z zasobów cyfrowych i nadać drugie życie starym obrazkom? Warsztaty i spotkania w IKM

Czy wiesz, jak tworzyć kolaże, gify, grafiki i memy tak, aby wykorzystać je w edukacji, do promocji wydarzeń czy też do zabawy. Będą warsztaty z Europeaną, otwarta pracownia kolażu, Upiór inspiruje, czyli warsztaty zbiory cyfrowe dla twórców i branży kreatywnej oraz GIFjam. Medialabirynty odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku 22 i 23 listopada 2018 r.

Obrazy Jacka Malczewskiego. Czy warto je kupować? Dowiesz się na spotkaniu w IKM

Kim była Maria Balowa, ukochana i muza Jacka Malczewskiego? Dlaczego malarz tak często tworzył autoportrety? Skąd w jego pracach motywy góralskie? Spotkanie z twórczością artysty 20 listopada 2018 r. w gdańskim IKM.

Są młodzi, zdolni i odnoszą sukcesy. Aktorzy Teatru Wybrzeże nominowani do Nagrody Młodzi Twórcy Kultury

Magdalena Gorzelańczyk i Piotr Biedroń – aktorzy z Teatru Wybrzeże zostali nominowani do Nagrody Młodzi Twórcy Kultury. Do środy, 28 listopada 2018 r. można oddać na nich swój głos w plebiscycie internautów.

Jubileusz „Willkommen w Zoppotach” na deskach Teatru Wybrzeże. Spektakl zobaczymy po raz setny

Już po raz setny w Teatrze Wybrzeże wystawione zostanie spektakl „Willkommen w Zoppotach" w reżyserii Adama Orzechowskiego. Prezentacja jubileuszowego przedstawienia odbędzie się w czwartek, 22 listopada 2018 r. na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Ikony amerykańskiego designu. Historia Charlesa i Ray Eamesów w IKM

Projektowali meble ze sklejek i tworzyw sztucznych. Byli designerami XX wieku. Pokaz filmu o architekcie i malarce, czyli Eamesach odbędzie się w środę, 21 listopada 2018 r. Projekcja dokumentu poprzedzona zostanie wykładem Krystyny Łuczak-Surówki.

Archiwum wiadomości