Aktualności

Prezydent Dulkiewicz chciała zaprosić premiera do Okrągłego Stołu. Drogę zablokowali jej ochroniarze

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz próbowała zaprosić premiera na rozmowy przy Okrągłym Stole, który ustawiony jest przed Europejskim Centrum Solidarności z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Mateusz Morawiecki, który przebywa w Gdańsku, zignorował zaproszenie. Drogę do premiera Dulkiewicz zablokowali ochroniarze. Premier złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców i poszedł do Sali BHP.

Święto Wolności i Solidarności w ECS [AKTUALIZACJA]

Międzynarodowe Forum Obywatelskie „1989-2019. Narodziny nowej Europy" trwa w ECS-ie, 3 i 4 czerwca 2019 r.

Czego ludzie szukają w miastach? Alternatywne spojrzenie na Sztokholm i nie tylko... w IKM

O miastach i o tym, jak zmienił się sposób pisania i doświadczania miast porozmawiają Katarzyna Tubylewicz i Pauliną Wilk. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 6 czerwca 2019 r.

Muzyczna podróż przez style i epoki. Koncert młodego dyrygenta w słupskiej filharmonii

Koncert zwieńczający rezydenturę młodego dyrygenta Daniela Sałacińskiego odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

Tragedia antyczna w XXI wieku. Stuhr na deskach Teatru Szekspirowskiego

Spektakl „Wałęsa w Kolonos" realizowany w ramach Święta Wolności i Solidarności będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 6 i 7 czerwca 2019 r.

Jak młodzi artyści interpretują klasykę? Inspiracje Moniuszką w Słupsku

Chcesz posłuchać utworów Stanisława Moniuszki według własnych aranżacji studentów? Przyjdź i wesprzyj młodzież w trudach i staraniach w dążeniu do ukazania piękna muzyki.

„Bądźmy razem i rozmawiajmy o Polsce naszych marzeń”. Okrągły stół pojawił się przed budynkiem ECS

W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Wolności i Solidarności przed siedzibą Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku zakończył się montaż ogromnego Okrągłego stołu. Mebel został zaprojektowany specjalnie na 30. rocznicę wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

Jedenaście dni Święta Wolności i Solidarności. Koncerty gwiazd, pokazy filmowe, spektakle i rodzinne pikniki

Między 1 a 11 czerwca 2019 r. w Gdańsku codziennie odbywać się będzie po kilkanaście wydarzeń związanych z 30. rocznicą częściowo wolnych wyborów. Będą koncerty, również dla dzieci, spektakle teatralne, pokazy filmów, warsztaty kulinarne oraz wspólne śniadania na trawie. Centrum Gdańska zostanie podzielone na specjalne strefy tematyczne: Strefę Muzyczną, Strefę Kultury, Strefę ECS, Skwer Świętopełka, Czytelnię Wolności, Strefę Delegatów, Okrągły Stół oraz Międzynarodowe Forum Obywatelskie.

Poligrafia i taniec? Autorski spektakl teatru tańca w słupskiej filharmonii

Poczucie niespełnienia przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności? Przekraczanie granic w celu zaspokojenia własnych pragnień? Wychodząc poza sferę komfortu można podnieść jakość swojego życia, ale jest to ryzyko, które może mieć fatalne konsekwencje.

Był znakomitym scenografem i rysownikiem. Pokaz prac Mariana Kołodzieja w Pałacu Opatów

Wystawa w Pałacu Opatów ma upamiętniać 79. rocznicę pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz, wśród których był wówczas Marian Kołodziej. Dodatkowo, pokaz prac artysty ma uczcić 10. rocznicę jego śmierci. Projekty dekoracji, makiety i kostiumy teatralne będzie można oglądać od soboty, 1 czerwca 2019 r.