Aktualności

Krystyna Czubówna jako Samuel L. Jackson, gatunkowe kino i spotkania. W środę zaczyna się Octopus Film Festival Gdańsk

Film „Pulp Fiction" czytany na żywo przez Krystyną Czubównę i Tomasza Knapika, ukryte seanse filmowe i liczne pokazy kina gatunkowego. To tylko kilka atrakcji drugiej edycji Octopus Film Festival w Gdańsku, która odbędzie się 7-11 sierpnia 2019 r. Karnety na festiwal wyprzedały się w kilka minut. Zostały jeszcze pojedyncze bilety na poszczególne wydarzenia.

Wybitni twórcy światowego formatu, 10 dni spektakli i wydarzeń artystycznych. 23. Festiwal Szekspirowski w Gdańsku

Spektakle z różnych stron świata, koncert, Konkurs o Złotego Yoricka, SzekspirOff, Letnia Akademia Szekspirowska – tak zapowiada się tegoroczna edycja Festiwalu Szekspirowskiego. Wydarzenie trwa od 26 lipca do 4 sierpnia 2019 r.

Jedyny taki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej. Polish Boogie Festival – nogi same rwą się do tańca

Powrót do lat 40., 50. i 60. XX wieku. Rytmy boogie-woogie, bluesa i rockabilly porywają do tańca. Fani z wielu kraju przyjeżdżają do Człuchowa na koncerty, pokazy i warsztaty tańca, zlot miłośników motoryzacji, mody, kina i dobrej zabawy.

Centrum Hevelianum, kościół św. Katarzyny, a może szkoła? W którym miejscu najlepiej brzmi muzyka?

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza na cykl 14 koncertów w zabytkowych gdańskich wnętrzach, m.in. kościołach. Pierwsza uczta dla melomanów odbędzie się na Ołowiance w czwartek, 1 sierpnia 2019 r. Wstęp jest bezpłatny.

Dorota Kolak uhonorowana Nagrodą im. Ireny Solskiej! Jej kreacje wywierają ogromny wpływ na rozkwit sztuki aktorskiej

Klub Krytyki Teatralnej i sekcja polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych (AICT/IATC) przyznały jednogłośnie Nagrodę im. Ireny Solskiej. W ten sposób uhonorowały całokształt osiągnięć artystycznych Doroty Kolak, wybitnej aktorki Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Posmakuj, poczuj, pooglądaj i posłuchaj wielokulturowego Gdańska. Festiwal Kultur Okno na Świat 2019

Chcesz pobudzić wszystkie zmysły? Weź udział w wycieczce po wielokulturowym Gdańsku. Odwiedź miejsca, które pokażą różnorodność miasta, m.in. meczet i synagogę. Posmakuj dań kuchni żydowskiej, arabskiej i ukraińskiej, naucz się ukraińskiego haftu, pisma arabskiego, malowania tatuaży z henny i parzenia aromatycznej kawy po turecku.

Ulica Teatralna znowu otwarta dla przechodniów. Jakie jeszcze zmiany czekają Teatr Wybrzeże?

Zakończył się jeden z etapów inwestycji realizowanej przez Teatr Wybrzeże. Po zakończeniu prac budowlanych otwarta została ulica Teatralna w Gdańsku. Dzięki kolejnym modernizacjom miasto zyska nowoczesną scenę teatralną, komfortową zarówno dla widzów, jak i dla artystów.

Czy wszyscy jesteśmy szczęśliwi? Na to pytanie postara się odpowiedzieć artysta Kaushik Gupta

Czy obrazy cyfrowe, fotografie oraz rysunki eksperymentalne Kaushika Gupty będą odpowiedzią na egzystencjalne pytania? Wystawę prac można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce do 29 lipca 2019 r. Wernisaż odbędzie się w środę, 24 lipca. Wstęp jest wolny.

Spędzasz lato w mieście? Odkryj tajemnice gdańskich dzielnic i poznaj ich historię z lokalnymi przewodnikami

Spacery po gdańskich dzielnicach są doskonałą okazją do poznania najciekawszych miejsc, usłyszenia nieznanych historii czy anegdot związanych z Biskupią Górką, Oliwą, Zaspą, Dolnym Miastem, Orunią, Nowym Portem i Wyspą Sobieszewską. Spacery są bezpłatne i odbywają się kilka razy w tygodniu.

To największe święto kobiecej muzyki. Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

Gdynia już po raz piętnasty staje się światową stolicą kobiecego jazzu. Od 21 do 28 lipca 2019 r. podczas Ladies' Jazz Festival spotkają się fani jazzu, soulu oraz bluesa. Jubileuszowy program imprezy obejmować będzie m.in. koncerty Beth Hart, Angelique Kidjo, Luisy Sobral oraz Krystyny Stańko.