Aktualności

Między Gdynią a Nowym Jorkiem – energia przestrzeni publicznych

Laboratorium Innowacji Społecznych oraz Strefa Startup Gdynia zapraszają w środę, 25 lutego, do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego na spotkanie z Karoliną A. Kaczmarek – architektem z Gdyni, która od wielu lat mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Ciągle w kontakcie

„Pozostańmy in touch" to kolejny spektakl, który obejrzeć będzie można w Żaku w ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca. Artystki – Julia Walkowiak, Daria Nowak, Maja Grzeczka – wystąpią w niedzielę, 1 marca 2015 r.

Kaszubska twórczość staje w szranki

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie ogłasza XVI edycję Ogólnopolskiego konkursu prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona. W bieżącym roku wprowadzono dodatkową kategorię – poezja. Na prace organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2015 r.

Kram z opowieściami na dobranoc

Zbliża się koniec miesiąca i wraz z nim Dobranocki Teatralne, na które zaprasza Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie. Co zobaczymy tym razem? W piątek, 27 lutego 2015 r., wędrowny teatr lalek Małe Mi zaprezentuje „Fintikluszki – Folkowe Okruszki".

Mistrzowskie skrzypce zagrają znów w Sopocie

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na wyjątkowy koncert „Arcydzieła Mistrzów", podczas którego pomorscy melomani będą mogli usłyszeć słynne skrzypce Antonio Stradivariego. Ta niebywała gratka dla miłośników muzyki poważnej i nie tylko, odbędzie się w sobotę, 28 lutego 2015 r.

O abstrakcji w Pałacu Opatów

W Muzeum Narodowym w Gdańsku, w oliwskim Pałacu Opatów, 21 lutego 2015 r. będzie można poszerzyć swoją wiedzę o malarstwie abstrakcyjnym. Prezentowane będą abstrakcje powstałe w latach 1960-2001, typowe dla nurtów, które zaistniały w tym czasie. Wstęp – bezpłatny.

XVIII Konfrontacje Sztuki Kobiecej

Konfrontacje Sztuki Kobiecej w Słupsku będą trwały od 2 do 21 marca 2015 r. Polska Filharmonia Sinfonia Baltica przygotowała cztery koncerty. Prezentacjom muzycznym towarzyszy wystawa prac plastycznych studentek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku: Edyty Kowalewskiej, Agnieszki Majewskiej i Sylwii Zdzichowskiej, eksponowana w foyer. Wernisaż – 2 marca 2015 r. o godz. 18.30.

Muzyczny bukiet w ratuszu

Przepiękny wieczór – nie tylko dla pań – zapowiada się w piątek, 6 marca 2015 r., w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Na koncert „Bukiet arii i pieśni" wstęp jest wolny.

Kaczka-dziwaczka po kaszubsku

Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Wydawnictwo Oskar oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zapraszają na spotkanie „Brzechwa po kaszubsku i po śląsku", które odbędzie się w środę, 25 lutego 2015 r., w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni. Wstęp jest wolny.

Kartuzy Jazz Bass Day

W Kartuskim Centrum Kultury, 22 lutego 2015 r. odbędzie się druga edycja festiwalu Kartuzy Jazz Bass Day. Publiczność będzie mogła usłyszeć trzy czołowe polskie zespoły, trzy różne brzmienia i oblicza jazzu.