Aktualności

Korona i 200 koncertów Biblioteki Społecznej

Piątkowe koncerty muzyki klasycznej w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze" w Gdańsku-Stogach – w ciągu 4 lat aż 200 spotkań. Wystąpili artyści uznani, o dużym dorobku artystycznym oraz ambitna, uzdolniona młodzież – łącznie 265 artystów. Gala Korona 200 koncertów będzie miała miejsce w Akademii Muzycznej w Gdańsku, 13 lutego 2015 r.

Stalinowski proces ludzi morza

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku od 2 do 23 lutego 2015 r. można oglądać wystawę „Ludzie morza. Stalinowski proces komandorów z Dowództwa Polskiej Marynarki Wojennej". Jej autorem jest Przemysław Szlosek, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięcie Narodowej w Gdańsku. Wystawa jest adresowana do wszystkich mieszkańców, w tym uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Festiwal Słowa Verba Sacra

Verba Sacra to wydarzenie będące częścią ogólnopolskiego projektu i od lat mające swoją stałą publiczność, która przyjeżdża na festiwal niemal z całego kraju. XII edycja Festiwalu Słowa Verba Sacra odbędzie się w poniedziałek, 9 lutego 2015 r. w Kolegiacie Wejherowskiej w Wejherowie.

Wrocławski Teatr Pantomimy w Gdańsku

Po niezapomnianych wrażeniach z Teatrem Witkacego, Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na kolejne wyjątkowe wydarzenie – spektakle Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego. „Szatnię", z inspiracji twórczością Henryka Tomaszewskiego, będzie można zobaczyć 31 stycznia 2015 r., natomiast „Mikrokosmos", inspirowany „Calineczką" Hansa Ch. Andersena – 1 lutego 2015 r.

Barokowy wieczór poetycko-muzyczny

W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, 31 stycznia 2015 r. odbędzie się polska prapremiera cyklu pieśni Tomasza Krezymona do słów Menotti Lerro „I battiti della notte". Utwory zostały napisane dla sopranistki Pauliny Martini przez dwóch wybitnych artystów. Recital zaplanowano ze specjalnym udziałem poety z Mediolanu oraz kompozytorem przy fortepianie.

Chóry zaśpiewają kolędy w Przodkowie

Wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła z Przodkowa ks. Wacław Mielewczyk i Chór Polifonia zapraszają na II Koncert Kolęd i Pastorałek. Podczas muzycznego spotkania 1 lutego 2015 r. w kościele parafialnym w Przodkowie zaśpiewa 6 zespołów.

Ocal od zapomnienia

Klub Nowodworski zwraca się do mieszkańców Żuław z prośbą o pomoc przy tworzeniu miejsca dla Żuław w Internecie. Prośba dotyczy zgromadzenia skarbów dotyczących regionu i ludzi z nim związanych. Uruchomienie portalu pod nazwą WikiDelta planowane jest na maj 2015 r.

Promocja książki o Janie Drzeżdżonie

W Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, 30 stycznia 2015 r. odbędzie się promocja nowo wydanej książki Marii Jentys-Borelowskiej „Ogrody zamyśleń, marzeń i symboli. Rzecz o Janie Drzeżdżonie".

Gdańskie Miniatury – podsumowanie sezonu

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na podsumowanie pierwszego semestru Gdańskich Miniatur 2014/2015 poświęconych kościołom i szpitalom Starego i Głównego Miasta, które odbędzie się 30 stycznia 2015 r., o godz. 11.00.

Nagroda Teatralna Marszałka Województwa za rok 2014

Zbliża się kolejny Międzynarodowy Dzień Teatru, a wraz z nim tradycyjnie już, kolejna edycja Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanych za najwybitniejsze wydarzenia i osiągnięcia teatralne w minionym roku. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 27 lutego 2015 r.

Archiwum wiadomości