Aktualności

Najnowsze książki z muzeum w Sztutowie

W Żuławski Parku Historycznym, 13 lutego 2015 r., o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie promocyjne poświęcone wydanym przez Muzeum Stutthof publikacjom.

Kulinaria żuławskie Artura Wasilewskiego

W Żuławski Parku Historycznym, 19 lutego 2015 r., o godz. 18.00 odbędzie się prezentacja książki Artura Wasielewskiego „Kulinaria żuławskie". Publikacja ta jest efektem kilkuletniej pracy i zawiera wiele przepisów kulinarnych.

Złota smuga jesieni Maryli Hempowicz

W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, 12 lutego 2015 r. będzie miało miejsce spotkanie z Marylą Hempowicz, autorką książki „Złota smuga jesieni". Tematem rozmów będzie powieść o jesiennym zauroczeniu dwojga dojrzałych ludzi. Wstęp – wolny.

Hugon Lasecki wie, o czym milczy

W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, 6 lutego 2015 r. będzie miał miejsce wieczór literacki promujący nowy tomik poezji prof. Hugona Laseckiego „Wiem, o czym milczę". Spotkanie z autorem poprowadzi Andrzej C. Leszczyński. Fragmenty poezji – w interpretacji Floriana Staniewskiego.

Czwarta Dzielnica – seans w muzeum

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza 12 lutego 2015 r. na polską premierę filmu dokumentalnego „Czwarta Dzielnica" (The Fourth Partition), portretującego początki polskiej społeczności w Chicago. Autorzy filmu, Adrian Prawica i Rafał Muskała, wykorzystali unikatowe archiwalne materiały filmowe, ukazujące codzienne życie emigrantów z Europy na amerykańskiej ziemi.

Gdzie żyją dzikie dźwięki? – konkurs na słuchowisko

W ramach festiwalu „Literacki Sopot" Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w konkursie na oryginalny scenariusz słuchowiska dla dzieci. Prace przyjmowane są do 20 marca 2015 r.

Kultura dostępna za złotówkę

Uczniowie i studenci do lat 26 od początku lutego 2015 r. mogą zwiedzać wszystkie oddziały Muzeum Narodowego w Gdańsku płacąc za bilet wstępu jedynie złotówkę. Symboliczna opłata ma umożliwić dzieciom i młodzieży oraz innym mniej uprzywilejowanym grupom odbiorców dostęp do dzieł kultury

Stąd do nieskończoności, czyli Opałka „Za granicą sztuki”

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Za granica sztuki". Tym razem spotkanie poświęcone jednemu z najwybitniejszych polskich konceptualistów, którego prace biją rekordy na aukcjach sztuki – Romanowi Opałce. O artyście opowiadać będzie prof. Joanna Sosnowska, w środę, 11 lutego 2015 r. Miejscem spotkania będzie gdyński InfoBox.

Promocja książki Barbary Szczepuły

Filia Gdańska Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zaprasza 5 lutego 2015 r. na promocję książki Barbary Szczepuły „Okno z widokiem na Politechnikę". Spotkanie poprowadzi Marek Ponikowski – wieloletni dziennikarz telewizyjny, komentator radiowy i wykładowca akademicki.

Dorota Lulka i Milonga Baltica

W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, 6 lutego 2015 r. będzie można wysłuchać koncertu najpiękniejszych tang argentyńskich. Zaśpiewa Dorota Lulka, a towarzyszyć jej będzie zespół Milonga Baltica.

Archiwum wiadomości