Aktualności

Spotkanie mistrzów kaszubskiej ortografii

Zastanawiasz się, jak dobrze potrafisz pisać w języku kaszubskim? Możesz sprawdzić swoje umiejętności podczas 13. edycji Dyktanda Języka Kaszubskiego! W Luzinie, 8 listopada 2014 r. odbędzie się sprawdzian znajomości pisowni kaszubszczyzny za pomocą tekstów Stanisława Jankego i Alojzego Nagla.

Pomorska Debata Muzealna

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, 30 października 2014 r. odbędzie się Pomorska Debata Muzealna „Muzea pomorskie – dzień przed Kongresem Muzealników Polskich". Muzealnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, związków zawodowych i samorządów spróbują zdiagnozować obecną kondycję pomorskiego muzealnictwa.

Międzynarodowy Dzień Animacji 2014

W dniach 24-26 października w Gdańsku odbędzie po raz trzeci Globalny Festiwal Filmów Animowanych „13. Międzynarodowego Dnia Animacji" – ogólnoświatowa impreza obchodzona w tym samym czasie na wszystkich kontynentach. Na gdańskie obchody święta składać będą się projekcje pełnometrażowych filmów animowanych, krótkich metraży z całego świata, wystawa oraz osobne pasmo filmowe i warsztaty z animacji klasycznej dla dzieci.

Raz, Dwa, Trzy w Słupsku

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 26 października 2014 r. będzie można wysłuchać koncertu zespołu Raz, Dwa, Trzy. Zespół istnieje od 22 lat, a od 17 – w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą.

Jesienny Przeciąg Gitarowy w Słupsku

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 25 października 2014 r. rozpocznie się X Jesienny Przeciąg Gitarowy. Muzyczne spotkanie zapoczątkuje koncert Berlin Guitar Quartet.

Windą na scenę, czyli Windowisko 2014

Dwa dni, dziesięć przedstawień konkursowych, dwa pokazy specjalne, śmiech, łzy i wiele teatralnych wzruszeń – tak w skrócie zapowiada się kolejna, szesnastej już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko" 2014. W tym roku pomorskie święto teatru odbędzie się 24 i 25 października, w Gdańsku.

Etnoscena, Makaruk i erotyki ludowe

W Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, 22 października 2014 r. rozpocznie się drugi w tegorocznym cyklu Etnoscena w Słupsku koncert. Tym razem erotyki ludowe zaprezentuje Dariusz Makaruk.

95. urodziny Brunona Zwarry

Stowarzyszenie Waga zaprasza 18 października 2014 r. na Święto Urodzin Brunona Zwarry na Biskupiej Górce w Gdańsku. W programie zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci, grę miejską i ekspozycję unikatowych zdjęć i dokumentów związanych z pisarzem.

All About Freedom Festival

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, 15–22 października i 8 listopada 2014 r. odbędzie się All About Freedom Festiwal. Premiery filmowe, spotkania z artystami, debaty, muzyka i teatr już po raz ósmy zagoszczą w nowej siedzibie ECS. Bilety w cenie 8 zł, w promocji 5 zł.

Muzyczna uczta z Berlina

Kolejny koncert w ramach cyklu Academia Cantat odbędzie się w niedzielę, 19 października 201 r. w Gdyni. Wystąpi Wilmersdorfer Kammerchor – trzydziestopięcioosobowy chór z Berlina pod batutą Christiana Bährensa.

Archiwum wiadomości