Aktualności

Weź udział w świętowaniu Dnia Teatru Publicznego. Bilet na spektakl kupisz za symboliczne 350 groszy

Już po raz piąty Teatr Wybrzeże włączył się od ogólnopolskiej akcji Bilet za grosze. Bilety na spektakl „Tajemnicza Irma Vep" będą kosztowały jedynie 350 groszy. Ich sprzedaż prowadzona będzie w kasie teatru w Gdańsku od soboty, 18 maja 2019 r.

Zwiedzanie teatru muzycznego, warsztaty foto i rodzinne pikniki. Trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Przez cały weekend 10-12 maja 2019 r. będzie można na własne oczy sprawdzić, jak fundusze europejskie poprawiają jakość życia Pomorzan. Za darmo do zobaczenia będą m.in. zajezdnia trolejbusowa, zakamarki urzędów i niedostępne na co dzień zaplecze PKP SKM. Będą też bezpłatne badania, warsztaty oraz spotkania z doradcami zawodowymi.

Taneczna opowieść o podróży nad Bałtyk. Roztańczony Smok Wawelski na Ołowiance

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza rodziców, dziadków z dziećmi na niezwykły koncert familijny, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja 2019 r. Opowieść o Smoku Wawelskim dostarczy wiele niezapomnianych doznań muzycznych. A po spektaklu będą warsztaty tanecznie dla wszystkich bez względu na wiek.

Biblioteka na Fali, Morenowa i przy Rynku. Zakończyło się głosowanie na nazwy dla filii biblioteki w Gdańsku. Zobacz wszystkie zwycięskie nazwy

W plebiscycie wzięło udział ponad 2 tysiące osób. Propozycje były bardzo zróżnicowane. Nowe nazwy 15 filii obowiązują już od 8 maja 2019 r.

Trwa festiwal filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity w Gdyni. Ponad 70 premier, debaty i warsztaty

W Gdyni między 15 a 24 maja 2019 r. będzie można zobaczyć najlepsze filmy dokumentalne z całego świata. Będą opowiadać o najbardziej aktualnych i najważniejszych tematach. W programie także spotkana z twórcami, warsztaty oraz debata o tym, dlaczego warto być obywatelem Europy.

Spotkajmy się pomiędzy literaturą i teatrem. Przed nami dziesiąta edycja festiwalu Between

Dziesiąta edycja festiwalu Between.Pomiędzy rozpocznie się 13 maja 2019 r. Przez tydzień Trójmiasto będzie gościć nie tylko artystów, ale także naukowców i literaturoznawców. W organizację tego wydarzenia włączył się m.in. Teatr Wybrzeże.

Skąd się wzięła nazwa Stara Apteka? Dowiesz się podczas dni otwartych gdańskiego teatru

Teatr Wybrzeże zaprasza na Dni Otwarte, które zorganizowane zostaną 10-11 maja 2019 r. W ich trakcie będzie można zwiedzić budynek Starej Apteki, a na scenie zobaczyć spektakl „Zaczarowana królewna".

Chcesz poznać rolę plakatu teatralnego? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Będzie można wykonać plakat teatralny i zrozumieć jego rolę w przedstawieniu. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 12 maja 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Moc muzyki w VII Symfonii Ludwiga van Beethovena. Koncert na Ołowiance

Utwory Straussa, Webera i Beethovena będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku piątek, 10 maja 2019 r. O wysoki poziom artystyczny koncertu zadbają soliści Błażej Goliński i Andrzej Wojciechowski.

Obchody z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w Gdańsku. Co będzie się działo w Operze Bałtyckiej i pod pomnikiem Jana III Sobieskiego?

Koncert „Znasz-li ten kraj" – nowe odczytanie pieśni Moniuszki oraz uroczysta msza święta w bazylice Mariackiej, która zostanie poprzedzona złożeniem kwiatów pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego to uroczystości w Gdańsku, w których m.in. wezmą udział pomorscy kombatanci.

Archiwum wiadomości