Aktualności

Opowieść o miłości do starego domu, która przerodziła się w pasję do jego uratowania i odnowienia

Gościem najbliższego spotkania z cyklu koLekcje będzie Mariusz Wiśniewski, właściciel zabytkowego domu podcieniowego we wsi Żuławki. Rozmowy o kolekcjonowaniu będą prowadzone w czwartek, 18 stycznia 2018 r. w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Piękno gotyku, które każdy będzie mógł zobaczyć... i dotknąć. Wkrótce otwarcie Galerii Palowej [ZDJĘCIA]

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otwiera w czwartek, 18 stycznia 2018 r. Galerię Palową. W odnowionych pomieszczeniach zobaczyć będzie można nie tylko wystawy czasowe, ale także ciekawe elementy architektoniczne, które odsłonięto podczas prac konserwatorskich.

Na psa urok! W muzeum we Wdzydzach Kiszewskich rozpoczęły się już ferie zimowe

Kaszubski Park Etnograficzny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach muzealnych oraz projekcjach filmów edukacyjnych. Ferie zimowe we Wdzydzach potrwają od 15 stycznia do 23 lutego 2018 r.

Wakacje, słońce, błękitne niebo, morze i… Malta. O zróżnicowaniu kulturowym wysp w IKM

Dawniej – centrum śródziemnomorskich zmagań militarnych, obecnie – raj dla turystów. O Malcie i Gozo w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 17 stycznia 2018 r. opowie Joanna Kruszewska.

Zwykłe polne kamienie oraz piękne minerały. Na tej wystawie każdy eksponat ma swoją wagę i historię

Skały i minerały z kolekcji Julii Wesołowskiej zobaczyć można w Filii Naukowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Fortepian, perkusja, kontrabas i wokal. Magiczna kraina tańców świata na Ołowiance

Muzyczne wydarzenie edukacyjne dla młodszych i trochę starszych uczniów to propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncerty oraz tańce z różnych zakątków świata odbędą się 15 i 16 stycznia 2018 r.

Zobacz, jak wyglądają najciekawsze zakątki Słupska. Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera zaprasza na wystawę malarstwa

41 obrazów olejnych, akrylowych i pasteli to zarówno prace słupszczan, jak i obcokrajowców. Wystawę można oglądać do 28 lutego 2018 r.

Który obiekt uzyska tytuł Zabytek Zadbany 2018? Rozpoczęła się kolejna edycja prestiżowego konkursu

Nagroda w ogólnopolskim konkursie Zabytek Zadbany jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2018 r.

Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem. II Bal Gdański na Ołowiance

Piosenki z przedwojennych operetek, wodewili, rewii, kabaretu, kina i filmu w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Czasem będzie śmiesznie, a czasem wzruszająco. Przekonasz się o tym podczas koncertu w sobotę, 13 stycznia 2018 r.

Rok 2017 dla pomorskich instytucji artystycznych to prawdziwy sukces. Muzea za to odwiedziło mniej osób. Jak to możliwe?

Opera, teatry i filharmonia mają coraz więcej widzów. Pomorzanie w 2017 r. rzadziej wybierali się do muzeów i galerii.