Aktualności

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Ostatnia okazja do zakupu gwiazdkowych ozdób i prezentów. Sopocki Jarmark Świąteczny

Bajecznie przystrojone miasto, kolorowe choinki, ozdoby i dekoracje, girlandy i projektory świetlne to znak, że wielkimi krokami nadchodzi Boże Narodzenie. Sopocki Jarmark Świąteczny, który zacznie się 21 grudnia 2018 r., zmieni Skwer Kuracyjny w bajkową przestrzeń.

Muzyka filmowa, przeboje Sinatry, a może tanga? Bale Gdańskie 2019 w filharmonii

Aż dziewięć Balów Gdańskich w ciągu dwóch miesięcy. Będzie można usłyszeć m.in. muzykę hiszpańską, podziwiać irlandzki taniec i zachwycać się przebojami filmowymi. Karnawałowa propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku rozpocznie się 5 stycznia i potrwa do 2 marca 2019 r.

Nie tylko zwyczajne przedmioty i sprzęty domowe. Przekonaj się, jak żyli dawni gdańszczanie

O życiu dawnych gdańszczan od średniowiecza po XX w. opowie ponad sto eksponatów wydobytych podczas badań archeologicznych prowadzonych przy ulicy Świętojańskiej w Gdańsku. Będzie można je zobaczyć od piątku, 21 grudnia 2018 r. na nowej wystawie w Domu Uphagena.

Krystyna Stańko, Leszek Możdżer i Krzesimir Dębski na jednym koncercie. Pomorski Jazz w Gdańsku

W Centrum św. Jana w Gdańsku 30 grudnia 2018 r. odbędzie się wyjątkowy koncert – jazzowe podsumowanie roku. W przedostatni dzień roku zaprezentują się wybitni muzycy, m.in. Damięcka & Licak Kwintet, Krystyna Stańko Quintet, Adam Czerwiński Trio feat. Krzesimir Dębski oraz Leszek Możdżer Quartet.

Jak dobrze rozpocząć rok? Może muzycznie? Koncert światowych przebojów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Noworoczny wieczór wypełnią gorące rytmy z Południowej Ameryki, utwory z kręgu bossa novy i tanga. Podczas koncertu będzie można usłyszeć przeboje w autorskich aranżacjach Jana Walczyńskiego. Wydarzenie rozpocznie się 1 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

Krajobrazy nadbałtyckie na wystawie w ratuszu. Poznaj prace zapomnianego pomorskiego impresjonisty

Na wystawie w Muzeum Gdańska zaprezentowane zostaną prace Ernsta Kolbego. Ten zapomniany po II wojnie światowej impresjonista należał do jednych z najbardziej cenionych pomorskich malarzy. Jego obrazy będzie można zobaczyć od czwartku, 20 grudnia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta.

Muzyka, książki, opera dla dzieci i teatr dla wszystkich. Festiwal Metropolia jest Okey w Gdańsku

Festiwal, który odbędzie się między 26 a 30 grudnia 2018 r., to prawdziwa gratka dla miłośników różnych dziedzin sztuki. W programie m.in. sześć koncertów muzyki rozrywkowej, prezentacje muzyki klasycznej, spektakle teatralne, spotkanie z książką i spektakl operowy dla dzieci.

Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestra? Wejdź w nowy rok z kulturą. Zostały ostatnie wolne miejsca w teatrach i operach

Specjalne spektakle, pokazy filmów i opera to tylko niektóre sylwestrowe propozycje pomorskich teatrów i kin. Będzie też tradycyjna lampka szampana lub wina, a nawet noworoczne bale. Sprawdź, gdzie jeszcze znajdziesz miejsce na sylwestra z kulturą.

Grają w święta! W drugi dzień Bożego Narodzenia na scenie zobaczymy „Damy i huzary”

Teatr Wybrzeże zaprasza na świąteczną prezentację spektaklu „Damy i huzary albo Play Fredro". Przedstawienie zostanie zagrane w środę, 26 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku.

Archiwum wiadomości