Aktualności

Rzucewo w epoce kamienia. Powstało wyjątkowe opracowanie archeologiczne

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na promocję książki o osadzie z epoki kamienia w Rzucewie. Wydarzenie zorganizowane zostanie w piątek, 22 marca 2019 r. w Domu Przyrodników. Wstęp – bezpłatny.

Wielkanoc za kilka tygodni. Już teraz najmłodsi mogą nauczyć się wykonywać tradycyjne ozdoby

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza dzieci od 3 roku na zajęcia, podczas których będą mogły wykonać wielkanocne pisanki, baranki i zajączki.

Spektakl o multikulturowych mieszkańcach Norwegii i nie tylko. „Hen. O końcu” w Szekspirowskim

W przedstawieniu młodzi twórcy, aktorzy i tancerze, mówią o końcu drogi na Północ, o końcu nauki w szkole teatralnej, ale również o końcu nadziei na to, że jako gatunek ocalejemy. Spektakl będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 17 marca 2019 r.

Kadry Wolności w obiektywie Chrisa Niedenthala. Przyjdź na spotkanie ze znanym fotoreporterem

Chris Niedenthal zaprezentuje zdjęcia wykonane w wielu krajach Europy Wschodniej i w Chinach w czasie przemian ustrojowych w 1989 r. Spotkanie z fotoreporterem zorganizowane zostanie w czwartek, 14 marca 2019 r. w Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku. Wstęp – bezpłatny.

Mozart i Bruckner. Wiedeńska interpretacja w gruzińskim wydaniu na Ołowiance

Utwory pod dyrekcją George'a Tchitchinadze'ego będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w piątek, 15 marca 2019 roku.

Koncert na chór i instrumenty dawne. Motety Bacha w katedrze oliwskiej

Kompozycji Jana Sebastiana Bacha będzie można posłuchać w katedrze oliwskiej, 23 marca 2019 r. Religijne utwory lipskiego kantora zaśpiewa Polski Chór Kameralny pod batutą Jana Łukaszewskiego.

Cztery wystawy i koncert. Trójmiasto świętować będzie 60. rocznicę narodzin polskiego bigbitu

Kilkaset eksponatów należących do polskich muzyków zobaczyć będzie można na wystawach o trójmiejskich początkach polskiego rock and rolla. Dwuletni projekt Muzeum Gdańska oraz Muzeum Miasta Gdyni rozpocznie się w niedzielę, 24 marca 2019 r. wernisażem w Galerii Palowej oraz koncertem Czerwono-Czarnych w Teatrze Wybrzeże.

Chcesz mieć własnoręcznie wykonaną palmę wielkanocną? Weź udział w konkursie

Masz zdolności plastyczne? Marzysz o niebanalnej dekoracji świątecznej? A może chcesz obdarować rodzinę lub znajomych wykonaną przez siebie ozdobą? Palmy konkursowe należy dostarczyć do Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie do 14 kwietnia 2019 r.

Strażackie Oscary czekają. Na zgłoszenia do konkursu Floriany zostało tylko kilka dni!

Czy do nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu ochotniczych straży pożarnych z Lubni, Czarnej Dąbrówki i Dzierżązna dołączą kolejne? Statuetki i atrakcyjne nagrody czekają. Zapisy do Florianów 2019 można składać do 15 marca 2019 r.

10 mln zł dla Muzeum Sztuki Współczesnej. Powstanie na terenach postoczniowych

Rada Miasta Gdańska podczas sesji 7 marca 2019 r. zadecydowała jednogłośnie o przeznaczeniu prawie 10 mln zł na adaptację budynku przy ul. Doki i Jaracza dla potrzeb Muzeum Sztuki Współczesnej. Oznacza to, że projekt, którego list intencyjny podpisano w 2015 r., uzyskuje niezbędne dofinansowanie na realizację w latach 2019–2020.