Aktualności

Jak Gdynia uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Żeglarze pójdą w paradzie, by oddać hołd Rzeczpospolitej. 11 listopada 2018 r. o godzinie 12 wyruszą ulicami Gdyni pod Pomnik Polski Morskiej na skwerze Kościuszki.

Wirtuozi skrzypiec i pianina, czyli Konstanty Andrzej Kulka i Piotr Paleczny wystąpią w Szekspirowskim. Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa”

Politechnika Gdańska oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zapraszają na wyjątkowy Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa" z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwaj wirtuozi, skrzypek Konstanty Andrzej Kulka oraz pianista Piotr Paleczny, wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Sto na sto. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w ECS

Sto utworów muzycznych polskich kompozytorów z ostatniego 100-lecia zabrzmi 11 listopada 2018 r. na 11 estradach na świecie, m.in. we Lwowie, Mediolanie, Melbourne, Nowym Jorku i Tokio oraz w 11 salach koncertowych w Polsce, od Krakowa po Szczecin.

„Rzecz o Erosie, może też trochę o miłości”, czyli „Uczta” Platona w Szekspirowskim

Chcesz przekonać się, jak wirtualna rzeczywistość wpływa na teatr? Koniecznie przyjdź i zobacz Magdalenę Cielecką, Jacka Poniedziałka, Wojciecha Kalarusa i Magdalenę Popławską. Spektakle odbędą się 8 i 9 listopada 2018 r.

Co dawniej było na terenach, na których administracyjnie znajduje się Słupsk?

O bardzo dawnych dziejach, okresie słowiańskim, grodach i nie tylko, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Galerii Kameralnej w Słupsku w czwartek, 8 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Świętomarcińskie jadło, napitki i nie tylko. Święto Niepodległości pod znakiem gęsiny w Swołowie

Kiermasz rękodzieła, targ ekologicznych produktów, a do tego widowiska artystyczne i pokazy tradycyjnych wiejskich prac. Przyjedź na Święto Gęsiny w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie 10 i 11 listopada 2018 r. i świętuj stulecie Niepodległej.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Trzy spektakle do wyboru na zakończenie roku

W wieczór sylwestrowy w Teatrze Wybrzeże zaprezentowane zostaną trzy znakomite tytuły: „Damy i huzary albo Play Fredro" na Dużej Scenie, „Tajemnicza Irma Vep" na scenie Stara Apteka oraz „Reset" na Scenie Kameralnej w Sopocie. Po każdym spektaklu na widzów czekać będzie noworoczny konkurs i lampka wina.

Śpiewajmy dla Niepodległej. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Hymn Polski, „Rota", „Warszawianka" i „Białe róże" wykona Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego. Nie zabraknie również muzyki Fryderyka Chopina, m.in. Poloneza A-dur.

Z Polski do Włoch. Filharmonicy Gdańscy dla Niepodległej

Agnieszka Duczmal jako gościnny dyrygent Filharmoników Bałtyckich. Robert Kabara – wybitny skrzypek i szef Śląskiej Orkiestry Kameralnej jako solista. Na początek – prawie nieznana Suita na smyczki Paderewskiego.

Archiwum wiadomości