Aktualności

Namalował ponad 2000 portretów. Część z nich będzie można zobaczyć na wystawie w pałacu w Waplewie

W małej galerii, jadalni i sali gdańskiej waplewskiego pałacu zostaną pokazane obrazy Bolesława Jana Czedekowskiego wypożyczone ze zbiorów Muzeum w Łańcucie oraz jego prace użyczone przez prywatnych kolekcjonerów. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 września 2018 r.

Piknik kulinarny na miodzie oraz tradycyjne pomorskie nalewki. Babie Lato w muzealnej zagrodzie

Lato się kończy i czas pomyśleć o naturalnych specyfikach, które wzmocnią organizm i uchronią nas przed jesienno-zimowymi przeziębieniami. W sobotę, 8 września 2018 r. w Swołowie będzie można zaopatrzyć się w ekologicznej aptece w miody, pyłek kwiatowy, propolis i mleczko pszczele.

Jakie detale i kolory ma stolica województwa? Odpowiedź na te pytania poznasz podczas Gdańskich Miniatur, które rozpoczynają się jesienią

Czy wiesz, jakie kolory mają gdańskie dachy i pole tarczy herbowej? Jeśli chcesz się przekonać, ile jest czerwieni w otoczeniu, weź udział w grze miejskiej. Pierwszy spacer z przewodnikiem śladami miniatur dla szkół odbędzie się w poniedziałek, 24 września. Natomiast dorośli będą mogli przekonać się o tym, co ciekawego 29 wrzenia 2018 r.

Przedwojenne piosenki, pieśni patriotyczne i poranki muzyczne dla dzieci. Wyjątkowy festiwal muzyczny w Sopocie

W programie Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" znajdzie się osiem różnorodnych koncertów, 4-dniowy kurs mistrzowski dla śpiewaków oraz specjalne zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży. 19. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-23 września 2018 r.

Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji Otwarty IKM. Dowiedz się, z jakich programów już można skorzystać?

Po wakacyjnej przerwie powracają zajęcia w ramach programu Otwarty IKM. Będzie można m.in. nauczyć się pisma arabskiego. Dowiedzieć się, jak żyje się w muzułmańskiej rodzinie oraz jaką funkcję pełnią dziennikarze. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 14 września 2018 r.

Bursztyn klasycznie? Nawiązanie do wielkiej tradycji dawnych gdańskich mistrzów [WYSTAWA]

Współczesna biżuteria damska i męska, a także przedmioty związane ze sztuką sakralną oraz prezenty dyplomatyczne. W Muzeum Bursztynu będzie można zobaczyć prace jubilerskie Andrzeja Adamskiego. Wernisaż nowej wystawy odbędzie się w piątek, 7 września 2018 r.

Znani polscy aktorzy mówią po kaszubsku. Na „Kamerdynera” czeka nie tylko Pomorze [WYWIAD Z REŻYSEREM]

To jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Zwłaszcza na Pomorzu. Zobaczymy mieszkających tu Kaszubów, Polaków i Niemców na tle dwóch światowych wojen. Reżyser Filip Bajon zaangażował znakomitych artystów – od Janusza Gajosa po Korteza.

Kultura litewska na najwyższym poziomie. Zobacz, co będzie się działo podczas Festiwalu Wilno w Gdańsku

Koncerty zespołów folklorystycznych, wystawy, pokazy filmowe, przysmaki litewskie i jarmark. Festiwal rozpocznie się w piątek, 7 września 2018 r. i potrwa trzy dni.

Sopot oczami najlepszych fotografów. Wystawy, warsztaty i koncert podczas Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu”

W programie czwartej edycji festiwalu zobaczmy nie tylko świetne zdjęcia, ale także autorskie projekty aparatów oraz będziemy mogli wziąć udział w spotkaniach z najciekawszymi twórcami. Między 7 a 9 września przestrzeń Sopotu zamieni się w wielki zdjęciowy plener.

Spotkaj się z historią na Westerplatte. Obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Podczas dwóch dni festiwalu „Westerplatte. Spotkania z historią" w sobotę i niedzielę, 1-2 września 2018 r. odbędzie się cykl pokazów rekonstruktorów nawiązujących do obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Będzie można zobaczyć także zabytkowy sprzęt wojskowy używany przez Polaków walczących na frontach II wojny światowej.

Archiwum wiadomości