Aktualności

Chcesz poczuć magię Wiednia? Przyjdź na koncert na Ołowiance i przeżyj niezwykłą muzyczną podróż

Utwory Richarda Straussa, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 11 stycznia 2019 r.

Sylwester na Pomorzu. Sprawdź, gdzie będzie można pożegnać stary i powitać nowy rok

Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz pokazy laserowe i multimedialne – to najważniejsze atrakcje przygotowane na sylwestra przez pomorskie samorządy. W tym roku wiele miast rezygnuje z tradycyjnych fajerwerków.

Kolędy, pastorałki i pieśni religijne. Koncert we franciszkańskim kościele w Gdańsku

Bożonarodzeniowe utwory na odrestaurowanych wielkich organach barokowych. W ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan, w niedzielę, 30 grudnia 2018 r. będzie można wysłuchać koncertu Puer Natus w wykonaniu Andrzeja Szadejki.

Nie tylko szampan i huczna zabawa. Sylwester to na Kaszubach czas wróżenia i przepowiadania przyszłości

Dawniej w wigilię Nowego Roku na Kaszubach panny sprawdzały, czy wyjdą za mąż. Było też odczytywanie przyszłości z płomieni, a starsi próbowali się dowiedzieć, czy w nowym roku przyjdzie im umierać.

Zrealizuj teatralną receptę w Starej Aptece. Spotkanie z twórcami spektaklu „Little Pony”

Gościem wydarzenia będzie Paco Bezerra, hiszpański dramatopisarz młodego pokolenia, którego głośny na świecie dramat „Little Pony" w Teatrze Wybrzeże miał swoją polską prapremierę. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. w Starej Aptece. Wstęp – wolny.

Spektakl o życiu pomiędzy Ukrainą i Polską. „Więzi” na deskach Teatru Wybrzeże [PRAPREMIERA]

Spektakl „Więzi" powstał na podstawie dzienników i relacji Oleny Apczel, reżyserki teatralnej i performerki. Stanowi świadectwo dramatycznego konfliktu, jaki od kilku ostatnich lat trwa na Ukrainie. Prapremiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r. w Starej Aptece w Gdańsku.

Lubisz utwory operowe? Wybierz się na galę noworoczną w Słupsku

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy zaprasza na wspólne rozpoczęcie muzycznego roku z utalentowanymi solistami – sopranistką Edytą Piasecką oraz tenorem Sławomirem Naborczykiem.

Koń towarzyszył człowiekowi od wieków. Muzealna opowieść o tysiącach lat wspólnej historii

Wystawa w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku będzie czymś więcej niż tylko chronologiczną opowieścią o 40 tys. lat wspólnej historii człowieka i konia. Jej otwarcie zaplanowano w sobotę, 29 grudnia 2018 r. w Domu Przyrodników.

Bal z Janem Heweliuszem albo z bohaterami baśni Disneya. Koncerty balowe dla dzieci na Ołowiance

Balowe suknie, biżuteria, niebanalne akcesoria i dodatki, makijaż odpowiednio dobrany do stylizacji, starannie ułożona fryzura i wielki apetyt na zabawę. Brzmi jak scenariusz dla dorosłych? Niekoniecznie, to koncert balowy dla dzieci. Pierwszy bal odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w sobotę, 5 stycznia 2019 r.

Jeśli masz dość komercjalizacji świąt, w piątkowy wieczór przyjdź na dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w ramach sprzeciwu wobec komercjalizacji Bożego Narodzenia przygotowali performance. Wyjątkowy pokaz odbędzie się na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 21 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Archiwum wiadomości