Aktualności

Noc muzeów z Leonardem da Vinci. Niespodzianki i atrakcje w PAN Bibliotece Gdańskiej

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów PAN Bibliotece Gdańskiej zostanie zorganizowana akcja zatytułowana „Geniusz. W 500. rocznicę śmierci Leonarda da Vinci". Zwiedzający będą mogli zobaczyć historyczne księgi oraz zmierzyć się z wybitnym umysłem uczonego rozwiązując jego zagadki.

Rejsy, tańce, szanty i… książka. Co będzie się działo podczas Tygodnia Zawiszy Czarnego?

Wodowanie książki Miry Urbaniak, rejsy po Zatoce Gdańskiej oraz koncerty i zabawa taneczna na pokładzie żaglowca. To tylko niektóre atrakcje zaplanowane na Tydzień Zawiszy Czarnego. Od 18 do 26 maja na miłośników tematyki morskiej czekają atrakcje, w których głównym bohaterem będzie flagowy żaglowiec ZHP.

Poznaj sekrety polskiej muzyki ludowej. Interaktywna wystawa zabierze zwiedzających w świat dźwięków

Instalacje dźwiękowe, zabytkowe instrumenty oraz archiwalne nagrania składać się będą na interaktywną wystawę stworzoną w Spichlerzu Opackim w Gdańsku-Oliwie. Jej wernisaż zorganizowany zostanie w piątek, 17 maja 2019 r. Wystawie towarzyszyć będzie specjalny program edukacyjny oraz liczne koncerty muzyki ludowej i współczesnej.

„Koniec miłości” w Szekspirowskim. Bilet do teatru tylko za 350 groszy

Spektakl „Koniec miłości" w wykonaniu Teatru Polskiego z Bydgoszczy będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w poniedziałek, 20 maja 2019 r. Bilety na przedstawienie do kupienia w kasie od 18 maja.

Europejska Noc Muzeów w Szekspirowskim. Czym jest chciwość?

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Noc Muzeów 2019, która odbędzie się w sobotę, 18 maja. Podczas wydarzenia będzie kolejna odsłona cyklu inscenizowanych spacerów teatralnych pod hasłem Szekspir – 7 grzechów głównych. Tym razem tematem będzie chciwość. Uczestnicy mogą spodziewać się najgorszego.

Noc Muzeów w Słupsku i Ustce. Jakie wystawy można zobaczyć za darmo?

Wystawy, projekcje filmowe, warsztaty rodzinne, gry, lekcje o sztuce, spotkania w pracowniach to tylko niektóre z propozycji, jakie czekają na odwiedzających Basztę Czarownic i Galerię Kameralną w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w piątek, 17 maja 2019 r. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Smart home i zabawa w programowanie. Jak wykorzystywać innowacje w rozwoju dzieci

Jak twórczo korzystać ze smartfonów czy tabletów? O tym i o wielu innych sprawach związanych z innowacjami opowiedzą eksperci w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie już 14 maja 2019 r.

Pomorzanie tłumnie świętowali na wielkim pikniku europejskim w Sopocie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami [ZDJĘCIA]

Na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie w niedzielę 12 maja 2019 r. można było zobaczyć, jak fundusze europejskie wpływają codzienne na życie Pomorzan. A przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in. bańki mydlane, lepienie z gliny, konkursy z nagrodami, masaże i badania diagnostyczne.

Spacer z Julitą Wójcik. Poznaj nagrobki na Górze Szubienniczej w Gdańsku

W ramach Nocy Wrzeszcza Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spacer z udziałem Julity Wójcik i premierę publikacji poświęconej „Ekonomicznym epitafiom". Wydarzenie rozpocznie się przy cerkwi św. Mikołaja w Gdańsku-Wrzeszczu w sobotę, 18 maja 2019 r.

Od Sarabandy przez Kadish do walca. W kręgu francuskiego impresjonizmu

Utwory Debussy'ego, Ravela i Saint-Saëns będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w czwartek, 16 maja 2019 r. Debussy w nastrojowej Sarabandzie i Preludium do Popołudnia Fauna, a także niezwykle różnorodne dzieła Ravela – uderzający w tony hebrajskiego folkloru Kaddish, popisowy Tzigane i wreszcie apoteoza tańca w La valse.