Aktualności

Rock, reggae, funky i pop. Współczesna muzyka i sztuka ukraińska na JarmaRock Fest w Gdańsku

Ukraiński Jarmark Młodzieżowy to wydarzenie dla miłośników muzyki ukraińskiej z całej Polski i spoza jej granic. W tym roku wystąpi m.in. legendarny zespół z Tarnopola – Skai. Poza koncertami powstanie też artystyczna przestrzeń, w której twórcy zaprezentują swoje prace. Festiwal potrwa dwa dni – 16 i 17 października 2018 r. w klubie B90 w Gdańsku.

Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Światowy Dzień Filozofii

O pracy i życiu filozofa poprzez media społecznościowe opowiedzą pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego. Będą też warsztaty dotyczące symboli i ich roli w komunikacji międzyludzkiej, a uczestnicy zajęć zaprojektują logotyp. To atrakcje, jakie towarzyszyć będą obchodom Dnia Filozofii w czwartek, 15 listopada 2018 r.

Architekt i malarz muzyki, góral, krakus i obywatel świata. Różne oblicza Jana Kantego Pawluśkiewicza

Muzyka instrumentalna z filmu „Papusza", piosenki z filmów: „Wodzirej", „Mała Vilma" i z płyty „Consensus". Ekspozycje – malarstwa Pawluśkiewicza i Edwarda Grzegorza Funke – „Jan Kanty Fotograficzny".

Co wydarzyło się w ostatnim stuleciu? Najważniejsze momenty z historii Polski na wystawie w Gdańsku

Stulecie odzyskania niepodległości oraz przełomowe wydarzenia minionego wieku to temat wystawy „Jesteśmy! Polska 1918-2018". Będzie ją można oglądać w PAN Bibliotece Gdańskiej od wtorku, 13 listopada 2018 r.

Parady, koncerty, wspólne zdjęcie i śpiewanie hymnu. Pomorze świętuje stulecie Niepodległej

Przed nami kulminacja obchodów związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w całym województwie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz lokalnych, nabożeństwa za ojczyznę i koncerty pieśni patriotycznych. Ulicami wielu pomorskich miast przemaszerują też okolicznościowe parady.

Dziesięć wyjątkowych kobiet z Gdańska. Plenerowa wystawa „Niezwykłe Polki z Wolnego Miasta”

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku przygotowało specjalną wystawę „Niezwykłe Polki z Wolnego Miasta" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przyznania kobietom praw wyborczych. Wśród bohaterek m.in. Stanisława Przybyszewska, Balbina Bellwon, Edyta Czoskówna i Leonia Papée.

Na czym polega praca w instytucjach kultury? Seminarium z udziałem ekspertów w IKM

Jaka jest specyfika pracy w kulturze? Jak radzić sobie z współpracą wielu środowisk, jak łączyć kompetencje? Co motywuje do pracy w kulturze, a co doprowadza do wypalenia zawodowego? Odpowiedzi na te pytania postarają się znaleźć uczestnicy seminarium, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 14 listopada 2018 r. Wstęp – wolny.

Z myślą o Niepodległej. Co działo się na Pomorzu, zanim odzyskaliśmy wolność? [FELIETON]

Kółka filomackie, ruch młodokaszubski, pierwsze polskie towarzystwa czy gazety. O formach organizacji społeczeństwa pomorskiego i budzeniu się polskiej świadomości narodowej pod zaborem pruskim w XIX i na początku XX w. opowiada prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Tajemnicze zaułki, brukowane ulice, stawy i lasy. Artystyczne instalacje Festiwalu Narracje pokażą Oliwę, jakiej nie znamy

Był Nowy Port, Stare Przedmieście, Biskupia Górka czy Wrzeszcz. Czas odkryć kolejną dzielnicę. Jak polscy i zagraniczni artyści widzą dobrze znaną i przez wielu szczególnie lubianą dzielnicę Gdańska – Oliwę? Przekonaj się w dwa listopadowe wieczory. Festiwal Narracje już 16 i 17 listopada 2018 r.

Dzieci i młodzież dla naszej Niepodległej. W Pucku już dziś bić będą kolejny rekord Polski

W Pucku świętowanie stulecia Niepodległej rozpocznie się w piątek, 9 listopada 2018 r. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie puckich szkół przystąpią do próby ustanowienia kolejnego rekordu Polski. Budować będą największą mozaikę ułożoną z pucharów.

Archiwum wiadomości