Aktualności

On czaruje frazami i wysokimi dźwiękami, ona umiera tak pięknie. „Cyganeria” na Targu Węglowym w Gdańsku

Projekcje słynnych oper pod chmurką na Targu Węglowym cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród melomanów. Raz w roku, w letni wieczór, gdańszczanie i turyści tłumnie zasiadają przed ogromnym diodowym ekranem, oglądają operę i słuchają komentarza na żywo.

Pluszowe, kolorowe mniejsze i większe maskotki z całej Polski spotkają się w Rowach

Parada dużych i pluszowych postaci ulicami Rowów, wybór tej najsympatyczniejszej to nie lada gratka dla mieszkańców miasta i turystów. Ogólnopolski Zjazd Maskotek odbędzie się 15 i 16 lipca 2017 r.

Sceniczna codzienność, lekcja tańca i… filiżanka kawy. Otwarte próby baletowe w operze

Według George'a Borodina: „Balet to nie technika, ale droga ekspresji, która jest bliżej wnętrza człowieka niż cokolwiek". Codzienność tancerzy, dostrajanie ciała do spektakli i przekraczanie własnych granic – tego będzie można doświadczyć na żywo obserwując piękno tańca.

Komiksowa zabawa z Kajkiem i Kokoszem. Urodziny Janusza Christy w sopockim Grodzisku

Fani komiksów w sobotę, 15 lipca 2017 r., już po raz trzeci będą wspólnie świętować urodziny Janusza Christy. W tym roku impreza przebiegać będzie pod hasłem: 45 lat Kajka i Kokosza. Tyle lat temu ukazał się pierwszy odcinek ich przygód.

Czy to tylko zwykła księgowa? Prapremiera „Mary Page Marlowe" w Teatrze Wybrzeże

W gdańskim Teatrze Wybrzeże pojawi się niebawem ktoś zupełnie nowy. Z pozoru jest to zwykła księgowa z Ohio… Koniecznie odwiedź teatr, aby zapoznać się z „Mary Page Marlowe" – najnowszą premierą.

Największa na świecie kolekcja niedostępna przez rok. Prace konserwatorskie dzieł Witkacego

W Muzeum Pomorza Środkowego, w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku tylko do 1 października 2017 r. można oglądać prace należące do największej na świecie kolekcji dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. Dzieła będzie można ponownie zobaczyć dopiero za rok w innym miejscu.

Gdzie w lipcu można posłuchać Fryderyka Chopina? Filharmonia Bałtycka z cyklem koncertów

Wyjątkowe wykonania utworów Fryderyka Chopina zabrzmią we foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Swoje umiejętności zaprezentują wirtuozi fortepianu i wiolonczeli.

Szczudlarze, żonglerzy, połykacze ognia. Feta – prawie 60 spektakli, ponad 20 teatrów z 10 krajów

Dolne Miasto i Stare Przedmieście w Gdańsku przez 4 dni będą wielką sceną plenerowych działań teatralnych. Malownicze bastiony, zrewitalizowana ulica Łąkowa i okolice Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych zmienią się na kilka lipcowych dni nie do poznania, a wszystko to dzięki artystom zaproszonym w ramach XXI edycji Festiwalu Feta.

Nadmorskie miejscowości skąpane w kolorowym pyle. Dołącz do radosnego tłumu

Nieważne ile masz lat i jakiej muzyki słuchasz. Ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób. Przyjdź i pokoloruj siebie i swoich najbliższych. W weekend 15 i 16 lipca 2017 Holi Festival Poland odbędzie się w Sarbinowie, Łebie i Redzie.

Ten festiwal ma połączyć ludzi z całego świata. Okno na Świat – muzyka, taniec, fotografia i... orientalna kuchnia

Czy Polska może inspirować osoby odmienne kulturowo? Co daje wzajemne przenikanie polskiej muzyki ludowej z muzyką z innych zakątków świata? X Festiwal Kultur Świata Okno na Świat to przełamywanie barier, które dzielą mieszkańców naszej planety, pokazywanie różnorodności i łączenie poprzez sztukę.