Aktualności

Czy można bawić się myślami? Warsztaty filozoficzne dla dzieci w IKM

Masz dziecko w wieku 6-9 lat? Chcesz, aby dowiedziało się, czym jest miasto. Zapisz je na bezpłatne warsztaty. Limit miejsc wynosi 15. Pierwsze spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się 29 września, a kolejne 6 i 13 października 2018 r.

Dlaczego menora ma 7 ramion, 10 węzłów i 22 kanały? Festiwal Kultury Żydowskiej Zbliżenia w Gdańsku

Film o Wandzie Sieradzkiej, młodej kobiecie ocalałej z Holokaustu.Trzy tria Mieczysława Wajnberga podczas jednego wieczoru wykonane po raz pierwszy w Polsce. Wykład o Henryku Grynbergu, prozaiku, poecie, eseiście i dramaturgu. Festiwal dla otwartych na poznawanie innych kultur.

Niezwykły weekend na Stadionie Energa Gdańsk. Lokalne przysmaki, specjalnie piwo z hibiskusem, a do tego historyczny mecz piłki nożnej

Już w sobotę, 8 września 2018 r. na błoniach Stadionu Energa Gdańsk odbędzie się Pomorskie Święto Piwa, czyli Amber Fest. W niedzielę, 9 września gdańska Lechia w supermeczu zmierzy się z Karpatami Lwów. A wszystko to w towarzystwie foodtrucków i lokalnych przysmaków z Pomorza.

Siedem premier operowych i baletowych. Nowa dyrekcja Opery Bałtyckiej otwiera kolejny sezon artystyczny

Artyści opery i zaproszeni soliści rozpoczną sezon specjalnym koncertem 30 września 2018 r., podczas którego usłyszmy m.in. arie Moniuszki, Rossiniego i Verdiego. Natomiast najbliższe premiery to baletowa „Gisele" oraz operowe „Tango", przygotowane na podstawie dramatu Sławomira Mrożka.

Premierowe spektakle na nowej scenie. Czym zaskoczy nas Teatr Wybrzeże w sezonie 2018/2019?

Teatr Wybrzeże zaprasza na nowy sezon artystyczny 2018/2029. Przed nami atrakcyjne i zróżnicowane propozycje repertuarowe, premierowe spektakle oraz otwarcie nowej sceny Stara Apteka.

Dlaczego wiedźmy budzą lęk? Dowiesz się podczas warsztatów z „Makbetem” w tle

Jeśli jesteś osobą powyżej 60 roku życia, weź udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Gdański Teatr Szekspirowski. Zajęcia odbędą się w piątek, 28 września 2018 r. Tematem spotkania będą wiedźmy, czarownice, a sceny magiczne i tajemnicze zostaną omówione na przykładzie „Makbeta".

Poznaj tajniki pracy na wykopaliskach i historię gdańskiego Zamczyska. Weekend warto spędzić z archeologią

Weekend z Archeologią to wyjątkowa impreza plenerowa dla całej rodziny. Szykuje się mnóstwo zabawy, ale równie istotny jest walor edukacyjny – promowanie dobrych standardów w ochronie dziedzictwa kulturowego. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza w sobotę i niedzielę, 8-9 września 2018 r. do wspólnego rozwiązywania zagadek przeszłości.

951 zdjęć, 51 autorów – nagrody i wyróżnienia w Konkursie Fotografii Prasowej wręczone. Grand Prix dla „Nawałnicy” Daniela Frymarka

Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego w XXII Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo przyznano Danielowi Frymarkowi, który w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. walczył ze skutkami huraganu na Kaszubach jako strażak.

Światowe prawykonanie koncertu, wieczór jazzu, pogramy solowe i wokalno-pianistyczne. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

Wielcy chopiniści jako kompozytorzy, początkujący i doświadczeni artyści w repertuarze klasycznym i nie tylko. Słupsk zaprasza melomanów na muzyczną ucztę.

Brytyjski agent, morderstwo i kryminalna zagadka. Gra terenowa z nutką historii w Gdańsku

Uczestnicy, 8 i 9 września 2018 r. wcielą się w rolę detektywów, których zadaniem będzie rozwikłanie kryminalnej zagadki związanej z brytyjskim agentem.

Archiwum wiadomości