Aktualności

Spotkanie z Indianami na Grodzisku w Sopocie. Blade twarze wchodzą na własną odpowiedzialność

Opowieści o Indianach, potyczki brytyjsko-francuskie oraz pokazy mody i uzbrojenia wojsk kolonialnych w Ameryce Północnej. W sobotę, 18 sierpnia 2018 r. w Sopocie zorganizowany zostanie festyn „Ostatni Mohikanin na Grodzisku". W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Francuska literatura i kuchnia. Co w tym roku będzie się działo w ramach Literackiego Sopotu?

Spotkania z literaturą, targi książki, warsztaty, projekcje filmowe, wydarzenia teatralne, a także wypoczynek z książką na plaży – tak zapowiada się 7. już edycja Festiwalu Literacki Sopot. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek, 16 sierpnia 2018 r. i potrwa 4 dni. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Gwiazdę Morza w Sopocie czeka gruntowny remont. Z tej okazji odbędzie się festyn parafialny

W środę, 15 sierpnia 2018 r. w sopockim kościele pw. NMP Wniebowziętej – Gwiazdy Morza uroczyście rozpoczną się prac remontowe i konserwatorskie. Wydarzenie poprzedzi msza święta, po której odbędzie się festyn parafialny.

Nie tylko święcenie bukietów z ziół. Sprawdź, jak na Pomorzu obchodzimy święto Matki Boskiej Zielnej

Widowisko dożynkowe we Wdzydzach Kiszewskich oraz jarmark ziół w Swołowie. W środę, 15 sierpnia 2018 r. pomorskie muzea zapraszają na imprezy folklorystyczne z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

Koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, warsztaty gospel oraz wspaniała atmosfera. Zobacz, kto wystąpi w Gniewie

Golec uOrkiestra, Luxtorpeda, Arka Noego Chester Burke i Karen Edwards będą m.in. gwiazdami tegorocznej 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Wydarzenie rozpocznie się w Gniewie w piątek, 17 sierpnia 2018 r. i potrwa trzy dni. Na koncerty wstęp jest wolny. W środę rozpoczną się czterodniowe warsztaty wokalne.

Bajowa kuchnia, plecione wianki i bajeczny teatr. Do tego gra miejska z tajemniczymi stworami. Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie

Najmłodsi będą mogli poznać tajemnicze zakamarki dzielnicy i wziąć udział w interaktywnym spektaklu. Na wszystkich czekać będą warsztaty ogrodnicze i kulinarne. Wszystko zwieńczy seans w kinie pod chmurą. Festiwal Cud nad Martwą Wisłą w Nowym Porcie, w środę, 15 sierpnia 2018 r.

Półmetek Jarmarku św. Dominika. Znamy laureatów nagrody Grand Prix Jarmarku. Zwyciężyły firmy z Pomorza

Kapituła konkursowa nagrodziła czterech wystawców jarmarku. Nagrody Grand Prix oraz wyróżnienia przyznano za: wysoki poziom przygotowanej oferty, dobre wzornictwo, walory artystyczne i smakowe, oryginalność oraz profesjonalizm w obsłudze klienta.

Sopran i mezzosopran przy akompaniamencie fortepianu. Koncert w altanie parku oliwskiego

Nie masz pomysłu na sobotnie południe? Może wybierzesz się na spacer do parku oliwskiego i posłuchasz muzyki. Podczas ostatniego koncertu w ramach cyklu Polska muzyka w altanie w parku oliwskim w sobotę,11 sierpnia 2018 r. wystąpią: Paulina Dąbrowska (sopran), Andżelika Gmińska (mezzosopran) oraz Zuzanna Lisiecka (fortepian). Wstęp – wolny.

Tydzień Kuchni Kaszubskiej w Kościerzynie. Wybierz swoją ulubioną potrawę i wygraj atrakcyjne nagrody

Kilkanaście restauracji z Kościerzyny i okolic weźmie udział w Tygodniu Kuchni Kaszubskiej. Będą serwować regionalne specjały, a każdy odwiedzający będzie mógł zagłosować na swoją ulubioną potrawę i restaurację.

Na początek koncert polskiej muzyki XX wieku. Festiwal Solidarity of Arts zaprasza na prolog

Zasadnicza część festiwalu dopiero za mniej więcej trzy tygodnie, ale święto sztuki, ludzi i idei rozpoczyna się już teraz. We wtorek, 14 sierpnia 2018 r. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na koncertowy prolog festiwalu

Archiwum wiadomości