Aktualności

Chcesz poznać laureatów nagrody Wiatr od Morza i Kaszubskiej Nagrody Literackiej? Bezpłatne zaproszenia czekają w bibliotece

Kogo wyróżni kapituła? Już niedługo poznamy pierwszych laureatów i najlepsze książki. Gala wręczenia nagród odbędzie się 18 października 2018 r. o godz. 18 w Centrum Świętego Jana przy ul. Świętojańskiej 50 w Gdańsku.

Będzie widownia na 150 osób oraz nowoczesne foyer. Wielkie otwarcie Starej Apteki [ZDJĘCIA]

Stara Apteka została oficjalnie otwarta w czwartek, 18 października 2018 r. Nową scenę Teatru Wybrzeże będzie można obejrzeć podczas weekendowej akcji Drzwi Otwarte. W pierwszym sezonie na jej deskach wystawionych zostanie aż pięć premierowych spektakli.

Błękit, lazur a może kobalt, który odcień dominuje w Gdańsku? Dowiesz się podczas kolejnego spaceru z przewodniczką

Ślady niebieskiej historii można znaleźć m.in. na kamienicach przy ul. Długiej, ul. Kaletniczej, w kościele mariackim, na ul. Chlebnickiej czy Zielonej Bramie. Pierwszy spacer z przewodnikiem dla szkół odbędzie się w poniedziałek, 15 października. Natomiast rodziny i grupy nieformalne odkryją ten kolor 20 października 2018 r.

Spektakle teatralne i warsztaty dla dzieci. Co jeszcze będzie się działo podczas Tygodnia Chińskiego?

Pokazy filmów, wykłady, wystawy oraz spotkania z artystami, a także tradycyjny teatr i taniec, połączone z prezentacją sztuk walki, kostiumów, malowania masek i kaligrafii, jak i współczesne oblicze chińskiej kultury – to tylko niektóre z propozycji w ramach Tygodnia Chińskiego. Wydarzenia odbędą się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, Miejskim Teatrze Miniatura, Akademii Sztuk Pięknych oraz Instytucie Kultury Miejskiej. Rozpoczną się 12 października i potrwają do 21 października 2018 r.

Najpiękniejsze utwory kompozytorów amerykańskich. Koncert familijny słupskich filharmoników

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku pod batutą Rubena Silvy, 14 października 2018 r. zaprezentuje najpiękniejsze utwory kompozytorów amerykańskich.

Masz zdolności manualne, weź udział w konkursie i zaprojektuj karmnik. Zgłoszenia do 30 października

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza uczniów klas 4-6 szkół podstawowych do zaprojektowania nietypowych karmników. Konkurs ma dwa etapy, a nagrodą jest udział w wystawie prezentującej wykonany przedmiot.

Ma być pięknie, nastrojowo i tak jak nigdzie indziej. Varius Manx i Kasia Stankiewicz w Wejherowie

Będzie dużo nowości, a wśród nich prezentacja kolejnego singla „Kot bez ogona", nie zabraknie też starych, dobrze znanych przebojów.

Między tradycją a nowoczesnością. Debata o zmianach zachodzących w polskim społeczeństwie

Jak dalece zmienili się Polska i Polacy w minionym stuleciu? Na to pytanie odpowie prof. Stefan Chwin, który będzie gościem przedostatniej Gdańskiej Debaty Obywatelskiej. Otwarte spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 października 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta.

Pamięci ofiar eksterminacji i męczeństwa narodu polskiego. Odsłonięcie pomnika Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 w Toruniu [AKTUALIZACJA]

Pomnik ma pokazać tragedię ziemi pomorskiej, która stała się areną pierwszego ludobójstwa II wojny światowej. Budowany ze składek ludności i przy wsparciu samorządów jest świadectwem pamięci i wezwaniem do rozliczenia zbrodni.

Jedna z najciekawszych skandynawskich wokalistek wystąpi w Gdańsku. Kiedy będzie można usłyszeć Eivør?

Po raz pierwszy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w środę, 10 października 2018 r. obędzie się koncert Eivør Pálsdóttir. Podczas magicznego show będzie można usłyszeć m. in. utwory z jej ostatniej płyty „Slør".

Archiwum wiadomości

Aktualności