Aktualności

Czy w Gdańsku potrzebne jest nowe muzeum? Debata z mieszkańcami w ramach Tygodnia Demokracji

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na debatę, która w czwartek, 14 września 2017 r., odbędzie się w Ratuszu Głównomiejskim. W spotkaniu wezmą udział naukowcy, przedstawiciele mediów i organizacji społecznych. Będą rozmawiać o budowie nowego muzeum, które ma pokazywać tysiącletnie dzieje Gdańska.

Czy demokracja jest potrzebna, aby wieść dobre życie? Dowiedz się podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji

„Nie ma demokracji bez udziału obywateli". Te słowa Jana Nowaka-Jeziorańskiego są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Gdańskiego Tygodnia Demokracji, który potrwa od 11 do 17 września 2017 r. W programie przewidziano m.in. otwarte debaty z udziałem ekspertów i naukowców, warsztaty edukacyjne, a także pokazy filmowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Gala Bohaterów. Koncert na Ołowiance ku czci znanych i cenionych Polaków

Danuta „Inka" Siedzikówna i generał Mariusz Zaruski to postacie, których nie trzeba przedstawiać. Poza nimi są jeszcze profesorowie Jan Czochralski i Włodzimierz Fijałkowski. Czy ich nazwiska też coś znaczą? Niezwykły koncert dedykowany zasłużonym Polakom wraz z multimedialną prezentacją odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, w niedzielę, 17 września 2017 r.

Wymień, kup lub sprzedaj! Jubileuszowa edycja Kobylnickiej Garażówki… z ekologią w tle

Fani wyjątkowych okazji mogą już odliczać dni do kolejnej Kobylnickiej Garażówki. Na kilkudziesięciu stoiskach można się spodziewać wyjątkowych przedmiotów, które będą czekać na nowych właścicieli. Jubileuszowa edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem „Chcesz mieć ciepło w domu, nie rób dymu nikomu".

Koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia słupskiej filharmonii i nadanie imienia Wojciecha Kilara. Koncert z cyklu Mistrzowie Muzyki

Pierwszy z koncertów jubileuszowych realizowanych w ramach cyklu Mistrzowie Muzyki, przygotowanych z okazji 40-lecia Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, odbędzie się 11 września 2017 r.

Chorały gregoriańskie, kantaty, spektakl. Festiwal Goldbergowski w Gdańsku

Wielkie święto wielbicieli muzyki dawnej rozpoczyna się w piątek, 8 września 2017 r. Patronowi festiwalu poświęcono koncert z jego kantatami, pisanymi pod kierunkiem Johanna Sebastiana Bacha, w wykonaniu barokowej orkiestry Georgian Sinfonietta Tblisi wraz z Goldberg Vocal Ensemble i solistami.

Niezwykle zdrowa i smaczna żurawina ma swoje święto. IV Festiwal Żurawiny w Dobrogoszczy

Impreza zaczyna się 9 września 2017 r. rajdem rowerowym. Będzie też okazja do zbierania żurawiny i smakowania regionalnych dań.

Pojedynki rycerzy i warsztaty tańca dawnego. Święto Chorągwi Ziemi Gdańskiej w twierdzy Wisłoujście

Jak wygląda połączenie dawnych sztuk walki ze współczesną formułą walki w ringu? Można to będzie sprawdzić w sobotę, 9 września 2017 r., w twierdzy Wisłoujście. To doskonała okazja, aby poznać barwną epokę średniowiecza.

Muzyczna historia w obrazach. Nowa wystawa plenerowa w sopockiej Operze Leśnej

Opera Leśna ma już ponad 100 lat. Jej barwną przeszłość będzie można obejrzeć na ponad 200 fotografiach od soboty, 9 września 2017 r.

Odnajdywanie piękna duszy kobiety w obrazie monochromatycznym. Akt w Galerii GTF

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70-lecie istnienia. Wernisaż kolejnej wystawy będzie miał miejsce we czwartek, 7 września 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii GTF. Zaprezentowane zostaną fotografie Andrzeja Wróblewskiego . Ekspozycję można oglądać do 6 października 2017 r.