Aktualności

Koncerty wyjątkowych artystów, pokazy filmowe i warsztaty tańca. To już 10. odsłona Solidarity of Arts

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest suwerenność. Od czwartku 23 sierpnia do niedzieli 26 sierpnia 2018 r. w Gdańsku będzie można poznać jej różne wymiary. Do wyboru będą specjalne pokazy teatralne, filmowe oraz dyskusje. Nie zabraknie też koncertów artystów z całego świata. Usłyszymy m.in. jazz, muzykę klasyczną, funk, elektronikę, muzyka filmową i klezmerską.

To nie jest fikcja! Sopot zaprasza na unikalny przegląd teatrów dokumentalnych

VII Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction 2018 rozpocznie się 25 sierpnia 2018 r. a zakończy 1 września. Część spektakli prezentowana będzie na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Posmakuj gdyńskich hitów za 5 lub 10 zł. Rekordowa liczba restauracji podczas X Weekendu Kulinarnego

Od piątku 24 sierpnia do niedzieli 26 sierpnia 2018 r. restauracje w centrum Gdyni będą proponować najlepsze dania w promocyjnych cenach. To świetna okazja do poznania nowych dań i niecodziennych smaków. W tej edycji Weekendu Kulinarnego udział zgłosiło 30 lokali.

Chcesz wziąć udział w batalii napoleońskiej? Wszystkie tropy prowadzą do dworu w Będominie

Prezentacja wojsk, pokaz artyleryjski, a na zakończenie inscenizacja bitwy. W sobotę, 25 sierpnia 2018 r. warto odwiedzić Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, aby stać się uczestnikiem wydarzeń z okresu wojen napoleońskich.

Weź udział w czytelniczej zabawie i znajdź książkę na plaży. Do odnalezienia same hity [LISTA TYTUŁÓW]

W weekend rusza akcja Książka GO! Do wytropienia będzie aż 50 książek, a wśród nich dzieła m.in. Hanny Cygler, Katarzyny Nosowskiej, Stephena Kinga, Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej oraz Mariusza Czubaja. Zabawa będzie trwała dwa dni – 25 i 26 sierpnia 2018 r. w okolicach pasa nadmorskiego gdańskich plaż.

Muzyka reggae i lasery na zakończenie „Dominika”. Za nami 758. edycja jednego z największych jarmarków w Europie

Przez ostatnie trzy tygodnie – od 28 lipca do 19 sierpnia 2018 r. – Gdańskiem rządzili kupcy. Ulice na Głównym Mieście zajmowały ich kramy, w których można było kupić m.in. rękodzieło, biżuterię, produkty naturalne czy też regionalne przysmaki. Organizatorzy Jarmarku św. Dominika są zadowoleni z tegorocznej edycji imprezy.

Uczta dla melomanów. Muzyka klasyczna, jazz i folk, czyli Mozartiana 2018 w Gdańsku

Prawie 200 artystów, 13 koncertów i 7 festiwalowych dni, a także przedstawienie dla najmłodszych. Wydarzenia odbywają się w pięknej scenografii parku oliwskiego, katedry oliwskiej i Domu Uphagena. XIII Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana potrwa do 25 sierpnia 2018 r.

Przyjechali do Trójmiasta z całego świata. Przyjdź, porozmawiaj z nimi i zainspiruj się ich kulturą

Czy wiesz, skąd pochodzą obcokrajowcy, którzy są twoimi sąsiadami lub z którymi pracujesz? Co nas różni i w czym jesteśmy zupełnie tacy sami? Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz fundacja Ostańce Nadziei zapraszają na Weekend Wielokulturowości. To wyjątkowe wydarzenie tworzone wspólnie z kreatywnymi imigrantkami i imigrantami mieszkającymi w Trójmieście.

Jak świeci latarnia morska i czym jest kula czasu, dowiesz się podczas nocnego zwiedzania. Weekend w latarni morskiej w Nowym Porcie

Na uczestników czekać będą liczne atrakcje artystyczne i charytatywny piknik. Będzie może również zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca. Światowe Dni Latarni Morskich będą obchodzone będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2018 r.

Największy festiwal muzyki i sportów ekstremalnych w Polsce. Przyjdź na plac Zebrań Ludowych

Reprezentanci 20 krajów i pięciu kontynentów spotkają się podczas trzydniowej imprezy w Gdańsku. Cropp Baltic Games odbędzie się od 17 do 19 sierpnia 2018 r.

Archiwum wiadomości