Aktualności

Grają w święta! W drugi dzień Bożego Narodzenia na scenie zobaczymy „Damy i huzary”

Teatr Wybrzeże zaprasza na świąteczną prezentację spektaklu „Damy i huzary albo Play Fredro". Przedstawienie zostanie zagrane w środę, 26 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku.

Maryja jako indiańska dziewczyna? Koncert bożonarodzeniowy Polskiego Chóru Kameralnego

Pięknej muzyki będzie można posłuchać podczas Dorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego, 28 grudnia 2018 r. w kościele św. Józefa w Gdańsku. Zabrzmią utwory wybitnego kompozytora Ariela Ramireza i Cezarego Paciorka.

Złota kampania z kolejnymi nagrodami. To był najlepszy projekt zgłoszony do międzynarodowego konkursu

Zespół TOFU Studia został laureatem dwóch nagród w konkursie Creativity International Awards 2018 za projekty graficzne promujące tryptyk „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Uroczystość ich wręczenia odbędzie się w środę, 19 grudnia 2018 r. w siedzibie muzeum.

O tym jak można siebie zaprezentować opowie Robert Dolewski. Spotkanie o tematyce filozoficznej w IKM

Czy istnieją filozoficzne metody autokreacji? Na czym polega sztuka opowiadania siebie? Uczestnicy wykładu dowiedzą się, w jaki sposób poprzez retrospekcję oraz wiele nietypowych, literackich zabiegów odnaleźć sens codziennych perypetii i odpowiedzieć na niezwykle ważne, filozoficzne pytanie – kim jestem?

Lubisz oglądać filmy na dużym ekranie? Kino za 12 zł już w ten weekend

Jeżeli lubisz chodzić do kina, nie możesz przegapić takiej okazji. W weekend 15 i 16 grudnia 2018 r. możesz wybrać się na film za wyjątkowo niską cenę.

Szukasz wyjątkowego prezentu na święta? Kup bilet otwarty do Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Święta, święta, święta... A jak święta, to wiadomo – prezenty. Nie masz pomysłu, czym obdarować bliską osobę? Jeszcze do 23 grudnia 2018 r. w świątecznym punkcie sprzedaży w Galerii Handlowej Manhattan w Gdańsku można kupić bilet prezent do gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Opowieść o wędrówce i poszukiwaniu najlepszego ze światów. Premiera „Kandyda” w Operze Bałtyckiej

Mimo że kończy się rok, to w Operze Bałtyckiej schyłek grudnia będzie czasem premiery najnowszej sztuki. „Kandyd" Leonarda Bernsteina to zabawna i ironiczna opowieść, która niewątpliwe spodoba się każdemu.

Chcesz własnoręcznie wykonać prezent na święta? Przyjdź do Instytutu Kultury Miejskiej w sobotę

Warsztaty m.in. tworzenia notesów, kloszy do lamp czy świątecznych mydeł w ozdobnych opakowaniach odbędą się 15 grudnia 2018 r. Natomiast po południu będzie seans bajek kliszowych z muzyką na żywo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Co się działo z warszawiakami po powstaniu? Przyjdź do Baszty Czarownic i zobacz film

O warszawiakach i ich wpływie na rozwój miasta, dowiesz się podczas premiery filmu „Słupskie Powstanie Warszawskie", która odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 13 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Aleksandria metropolią Morza Śródziemnego. Wykład Łukasza Sadowskiego

O tym, jak II wojna światowa, a potem rewolucja Nassera zmieniły całkowicie charakter Aleksandrii opowie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 12 grudnia 2108 r. Łukasz Sadowski z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Archiwum wiadomości