Aktualności

Debiutanci kontra doświadczeni. 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni [AKTUALIZACJA – WYNIKI]

W tegorocznym Konkursie Głównym gdyńskiego Festiwalu Filmowego możemy obserwować rywalizację początkujących reżyserów z doświadczonymi twórcami filmów. Ośmiu z siedemnastu twórców filmowych startujących w Konkursie Głównym to debiutanci w filmach pełnometrażowych.

Z Półwyspu Helskiego na wyspę Jones. Historia kaszubskich rybaków w Ameryce Północnej

O niezwykłej historii Kaszubów, dla których okolice jeziora Michigan stały się nową ojczyzną, opowie profesor Anne M. Gurnack w poniedziałek, 25 września 2017 r., w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Wykład prowadzony będzie w języku angielskim. Wstęp – wolny.

Dowidzenia, do jutra. Pierwsza w Gdańsku wystawa malarstwa Katarzyny Karpowicz

W gdańskiej galerii Triada do 5 października 2017 r. można oglądać wystawę malarstwa Katarzyny Karpowicz.

Koncert symfoniczny na rozpoczęcie sezonu artystycznego w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w piątek, 22 września 2017 r. rozpoczyna sezon artystyczny 2017/18. Orkiestrę poprowadzi gruziński dyrygent George Tchitchinadze, na skrzypcach zagra Jakub Jakowicz.

Szukasz czytelniczych inspiracji? Biblioteczny Bot Joseph poleca książki!

Chciałbyś „porozmawiać" z profesjonalnym doradcą bibliotecznym? A może chcesz sprawdzić, gdzie jest najbliższa biblioteka? Odwiedź stronę Biblioteki Publicznej w Gdańsku na Facebooku.

Jubileusz 25-lecia Teatru Dada von Bzdülöw. Premiera w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku

Na Scenie Malarnia w gdańskim Teatrze Wybrzeże, 21 września 2017 r. o godzinie 19.00 odbędzie się premiera spektaklu Teatru Dada von Bzdülöw „Dzisiaj, wszystko".

Z motyką na bulwy… i topinambur. Tradycyjne wykopki w Kaszubskim Parku Etnograficznym

Zapach pieczonych w ognisku ziemniaków unosić się będzie w sobotę i niedzielę, 23-24 września 2017 r., nad skansenem we Wdzydzach Kiszewskich. Początek jesieni to okazja do świętowania zbiorów tego popularnego warzywa.

Premiery, degustacje i fotografie. Sezon Francuski w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

Po przerwie Opera Bałtycka w Gdańsku otwiera swoje drzwi i zaprasza na kolejny sezon artystyczny. Zgodnie z koncepcją Europejskich Sezonów Opery Bałtyckiej, po udanym Sezonie Włoskim, przyszła kolej na Sezon Francuski.

Światło, muzyka elektroniczna i eksperymentalna. Open Source Art Festival w Sopocie

Pokazy audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem i ciemnością. Kompozytorzy posługujący się światłem w sposób twórczy i innowacyjny oraz wielowymiarowa instalacja multimedialna. Festiwal rozpocznie się w piątek, 22 września 2017 r.

Dla kogo Złote Lwy? 17 filmów walczy o nagrodę w konkursie głównym 42. FPFF w Gdyni

„Amok", „Pokot", „Sztuka Kochania", to tylko kilka z 17 tytułów filmów, które walczą w tegorocznym konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Gdyni o nagrodę Złotych Lwów. Gala wręczenia nagród już w najbliższą sobotę, 23 września.