Aktualności

Jak żółty kolor był postrzegany i gdzie w Gdańsku można go odnaleźć? Spacer śladami koloru przez Gdańsk

Kolor żółty jest jak bursztyn i słońce. Widoczny jest również w architektonicznych detalach. Podczas spaceru przez Śródmieście Gdańska przekonasz się, jak zmieniło się myślenie o tej barwie. Wędrówka rozpocznie się w sobotę 24 listopada o godzinie 13.

O sytuacji społecznej kobiet w Gdańsku w późnym średniowieczu. Wykład prof. Beaty Możejko w IKM

W Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 27 listopada 2018 r. odbędzie się spotkanie dotyczące codziennego życia gdańszczanek. Będą przedstawione losy kobiet pod koniec wieków średnich. Wstęp jest wolny.

Mechanizmy kontroli i wywierania wpływu na ludzi pokazane na fotografiach. Nowa wystawa w Sopocie

„Odmowa", najnowsza wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, przedstawia różnorodne formy wywierania nacisku na społeczeństwo. Autor zdjęć Rafał Milach pokazuje, że nawet w prostych i z pozoru niewinnych gestach może kryć się przemyślany zabieg socjotechniczny.

Utwory sprzed lat zaśpiewa młodzież. Festiwal Piosenki lat 60. i 70. Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce

W Wyszkowie przez dwa dni, 19 i 20 czerwca 2019 r., będzie trwać XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. – Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce, popularyzujący polską twórczość muzyczną oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70.

Jakie dźwięki przygotował Ruben Silva z orkiestrą Sinfonia Baltica? Koncert familijny w Słupsku

Listopad w Słupsku zakończy się muzyką filmową. Na scenie pojawi się solistka Katarzyna Laskowska, sopran.

Najpiękniejsze utwory kompozytorów amerykańskich. Koncert w słupskiej filharmonii

Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku pod batutą Rubena Silvy, 23 listopada 2018 r. zaprezentuje najpiękniejsze utwory muzyki amerykańskiej. Nie zabraknie też akcentów jazzowych.

Czy mnie jeszcze pamiętasz? Festiwal Młodych Talentów Niemen Non Stop

Konkursy wiedzy i piosenki, sesja naukowa i panel dyskusyjny. W Słupsku od 22 do 25 listopada 2018 r. będzie trwać festiwal muzyki Czesława Niemena, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych udowodnią, że sztuka jest ponadczasowa.

Jazzowa uczta dla ucha i ducha nie tylko dla melomanów. Aga Zaryan w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Materiał z najnowszej płyty wokalistki „High & Low" będzie można usłyszeć podczas koncertu w niedzielę, 25 listopada 2018 r.

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Trojanki”

Sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże powoli dobiega końca. W niedzielę, 9 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku zaprezentowany zostanie spektakl „Trojanki" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Ponad dwa tysiące planszówek, kilkadziesiąt stołów do grania i pomysłów na czas wolny. Targi Gra i Zabawa w Gdańsku

Podczas wyjątkowego festiwalu będzie okazja, by zagrać w planszowe nowości, wziąć udział w mistrzostwach szachów i popularnych gier, zobaczyć najlepszych cosplayerów i pokazy szermierki dawnej. Targi Gra i Zabawa, połączone z Festiwalem Gramy, odbędą się w weekend 24-25 listopada 2018 r. w AmberExpo w Gdańsku.

Archiwum wiadomości