Aktualności

Niezwykły spektakl w Dworcu Morskim w Gdyni. Stenka i Więckiewicz przeczytają listy emigrantów

Muzyka na żywo, prawdziwe listy polskich emigrantów oraz dwójka wybitnych aktorów – Danuta Stenka i Robert Więckiewicz. Spektakl-słuchowisko, podczas którego poznamy losy ludzi opuszczających Polskę lub żyjących poza jej granicami, zostało przygotowane z okazji 85-lecia urodzin Dworca Morskiego. Swój jubileusz budynek będzie obchodził 8 grudnia 2018 r.

Barwne parady, łoś Lucek i dziesiątki świątecznych stoisk. Rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Co roku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku na odwiedzających czekają nowe atrakcje. Tym razem będzie to Karuzela Gdańska w nowej lokalizacji i strefa gastronomiczna (food court) z przysmakami z całego świata.

Wyjątkowy koncert. Fisz Emade ponownie zagra w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Fisz Emade Tworzywo wystąpią w sobotę, 1 grudnia 2018 r. Muzycy w ciągu 17 lat wydali 10 płyt stylistyce hip-hopowej lub około hiphopowo-eklektycznej. Bilety już w sprzedaży.

Znasz literaturę kaszubską? Przyjdź na spotkanie z laureatem Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Chcesz poznać nieznane Kaszuby? A może posłuchać kołysanek? Poznaj twórczość Stanisława Janke, który w tym roku otrzymał nagrodę za całokształt pracy literackiej, w uznaniu niezwykłego dorobku wieloletniej pracy twórczej na rzecz literatury i języka kaszubskiego.

Jedyny koncert w Polsce. Grandmaster Flash w Teatrze Szekspirowskim

Joseph Saddler – muzyk i DJ, innowator hip-hopu wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 2 grudnia 2018 r. Grandmaster Flash został okrzyknięty przez „The New York Times" pierwszym wirtuozem hip-hopu.

Zobacz skarby z czasów pierwszych Piastów. Nowa wystawa w sopockim Grodzisku

Jeszcze nigdy tak duży zbiór wczesnośredniowiecznych zabytków z Ostrowa Lednickiego nie był prezentowany na Pomorzu. Aż 87 cennych eksponatów znajdzie się na wystawie w Grodzisku w Sopocie. Będzie je można oglądać od soboty, 1 grudnia 2018 r.

Uwielbienie i hołd złożony kobietom, czyli performance Wszystkim moim matkom w Centrum Aktywności Twórczej

Bunt przeciwko panującemu porządkowi świata i hołd złożony kobietom to m.in. motywy twórczości Gabrielli Zeno. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na performance „Wszystkim moim matkom", który odbędzie się w Ustce w piątek, 30 listopada 2018 r.

Czy wiesz, gdzie znajduje się Charnowo i czym zajmowali się kiedyś jego mieszkańcy? Kolejne spotkanie w Ustce

Jak wyglądało życie mieszkańców Charnowa, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w czwartek, 29 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Taneczna opowieść o życiu 36-letniego człowieka. Performance Butoh w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Centrum Aktywności Twórczej na Performance Butoh Anny Pabiś, który odbędzie się w środę, 28 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Kto wie więcej o miłości – laboranci czy poeci? Wykład dr hab. Janusza Leona Wiśniewskiego

Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? A może coś więcej? O tym będą dyskutować uczestnicy spotkania, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w piątek, 23 listopada 2018 r.

Archiwum wiadomości