Aktualności

Specjalny monodram dla wszystkich eurosceptyków. Przedstawienie francuskiego filozofa w ECS

W Europejskim Centrum Solidarności 12 kwietnia 2019 r. wyjątkowe przedstawienie zaprezentuje Bernard-Henri Lévy, francuski filozof, pisarz i scenarzysta filmów. Przedstawienie jest elementem kampanii Looking for Europe (Szukając Europy), która ma przybliżyć idee funkcjonowania Unii Europejskiej.

Wielkopolanie ku Niepodległej. W Gdańsku pojawi się instalacja upamiętniająca zwycięskie powstanie

Podświetlana instalacja, upamiętniająca stulecie zwycięskiego powstania wielkopolskiego, ustawiona zostanie przed Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. W dniu jej otwarcia będzie można spotkać ułanów poznański, uczestniczyć w debacie naukowej oraz wysłuchać patriotycznego koncertu.

Pojedynek na grille, inspiracje dla podróżników i najnowsze trendy rowerowe. Free Time Festiwal w Gdańsku

Dziesięć stref tematycznych dla podróżników, amatorów sportu i dobrej zabawy. Free Time Festiwal to okazja do spędzenia rodzinnego weekendu i poznania najciekawszych regionów Polski oraz świata. W weekend 6 i 7 kwietnia 2019 r. w AmberExpo będzie można poznać 1001 pomysłów na niebanalne spędzenie wolnego czasu.

Gdańsk oczami Gertrudy Kelting. Kim była i co po niej zostało, dowiesz się podczas wykładu w Instytucie Kultury Miejskiej

Fotografie Gertrudy Kelting z Wrzeszcza są codziennie oglądane przez setki ludzi z całego świata na aukcjach internetowych i giełdach kolekcjonerskich. Paradoksem jest, że autorka tego sukcesu pozostała nieznana i jedynie dzięki sygnaturom, znane jest przynajmniej jej nazwisko, i możemy zlokalizować jej atelier. O dorobku Gertrud Kelting opowie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku we wtorek, 16 kwietnia 2019 r. Jerzy Wołodźko z Fundacji Karenwall. Wstęp jest wolny.

Najlepsze grupy z całej Polski i cztery dni z improwizacją. Gdański Festiwal Impro Podaj Wiosło

Utwory zrodzone z zakamarków duszy i sugestii publiczności, benefis, spotkanie po latach, rozliczenie z przeszłością. Nie przegap jednego z najlepszych wydarzeń komediowych w kraju.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Jakie informacje niesie ze sobą dzieło sztuki? Dowiesz się podczas Rozmów o fotografii

W ramach cyklu Rozmowy o fotografii wykład o komunikacji za pomocą obrazów wygłosi dr Tomasz Michałowski. Spotkanie odbędzie się w środę, 10 kwietnia 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wstęp –bezpłatny.

Chcesz poznać rolę lalki teatralnej? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Będzie można wykonać lalkę teatralną i poczuć się jak reżyser lub aktor, biorąc udział w spektaklu cieni. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim już w niedzielę, 7 kwietnia 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Barwne opowieści i kaukaski humor. Wybierz się w podróż wzdłuż i wszerz przez Gruzję

W nowym cyklu spotkań o kulturach świata Etnopodróże razem z Krzysztofem Nodarem Ciemnołoński przeniesiemy się na Kaukaz. Wieczór z Polakogruzinem w formule stand-up show, połączony z pokazem slajdów, odbędzie się w środę, 10 kwietnia 2019 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Znamy już finalistów konkursu Zabytek Zadbany 2019. Wśród nich są dwa obiekty z naszego regionu

Stara Apteka w Gdańsku oraz dworzec kolejowy w Kościerzynie mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę w konkursie Zabytek Zadbany. Nominowanych jest ponad 20 obiektów z całego kraju. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędą się 24 kwietnia 2019 r. w Gdyni.