Aktualności

Jak rodziła się demokracja w Czechosłowacji. Spotkanie w 40. rocznicę powstania Karty 77

– Karta 77 pokonała reżim nie dlatego, że była szwadronem dzielnych wojowników, ale dlatego, że stała się wspólnotą ludzi, którzy czuli się zobowiązani, by stać się lepszymi, mądrzejszymi i odważniejszymi – uważa Martin M. Simecka, sygnatariusz Karty 77, laureat Medalu Wdzięczności, którym ECS honoruje tych, którzy wspierali polską opozycję.

Crossfit, pokazy nurkowania i szkolenie artyleryjskie. Nietypowe pożegnanie lata w twierdzy Wisłoujście

To już ostatnie dni otwarcia twierdzy Wisłoujście, która zostanie zamknięta dla zwiedzających 1 października 2017 r. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska planuje zakończyć sezon turystyczny w sobotę, 30 września, w niecodzienny sposób. Impreza będzie miała miejsce zarówno na lądzie, jak i pod wodą.

Piosenki dla dzieci i przeboje dla dorosłych. Odjechane Dni Muzyki w Słupsku

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprasza w weekend 30 września–1 października 2017 r. na II Odjechane Dni Muzyki. Przegląd to przypomnienie o Międzynarodowym Dniu Muzyki, który przypada 1 października.

Różnorodne techniki graficzne i tematy akademickie. Polska szkoła grafiki w Słupsku

Klasyczne czarno-białe i kolorowe grafiki ukazujące tematy akademickie: portret, pejzaż, pejzaż marynistyczny, martwą naturę, a także portret metaforyczny i architekturę można oglądać od 27 września do 26 listopada 2017 r. w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Offenbachiadę czas zacząć! Cykl spotkań z klasyką operetki w Operze Bałtyckiej w Gdańsku

Zanim w kwietniu 2018 r. na scenie Opery Bałtyckiej – po ponad 10-letniej przerwie – pojawi się pierwsza premiera operetkowa „Orfeusz w piekle", widzów czeka cykl koncertów. To okazja do poznania lub przypomnienia sobie największych szlagierów operetki.

Jakie działania powinno realizować Muzeum Gdańska? Debata o roli muzeów miejskich

Kolejna debata na temat utworzenia Muzeum Gdańska odbędzie się w czwartek, 28 września 2017 r. w Ratuszu Głównego Miasta. Tym razem wezmą w niej udział dyrektorzy polskich muzeów. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

Odszedł profesor Jan Ciechowicz – teatrolog, wybitna postać trójmiejskiej kultury

Ostatnie pożegnanie prof. Jana Ciechowicza, teatrologa, krytyka teatralnego i kierownika Zakładu Dramatu, Teatru i Filmu w Instytucie Filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się 26 września 2017 r. na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni.

Koncerty, zagadki i zabawy dla dzieci. Poranki muzyczne od października w Filharmonii Kaszubskiej

Po przerwie wakacyjnej do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie wracają niedzielne poranki muzyczne dla dzieci. To połączenie koncertu z opowieściami o instrumentach i kompozytorach.

Zakończenie lata w Łebie. Wielka biesiada w porcie jachtowym

Moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Zabawa w porcie jachtowym w Łebie w sobotę, 30 września 2017 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Gwiazdą będzie Detko Band.

Wystawy, koncerty i elektryczne samochody. Do tego specjały znad Dunaju i nowoczesny design. Dni Austrii 2017 Gdańsk – Sopot – Gdynia

Przez miesiąc, od 26 września do 29 października, w całym Trójmieście odbywać się będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Kulminacją będzie Nationalferiertag czyli Święto Narodowe Republiki Austrii.