Aktualności

Czy Żółty Lew zostanie odnaleziony? Nurkowie będą szukać wraku przy twierdzy Wisłoujście

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska przeprowadzi badania podwodne w korycie Martwej Wisły. Archeolodzy chcą sprawdzić, jakie zabytki zalegają na dnie rzeki. W okolicy twierdzy w 1628 r. miał bowiem zatonąć królewski okręt Żółty Lew.

Organowe pożegnanie wakacji w Żukowie. II Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Piękne wnętrze kościoła i wirtuozeria organisty Jakuba Garbacza oraz muzyka klasyczna przeniosą słuchaczy w świat nieodkrytych dotąd barw i przeżyć oraz pozwolą pożegnać wakacje. Organy kościoła Miłosierdzia Bożego w Żukowie są największym i najlepszym instrumentem w powiecie kartuskim.

„Memling nie może być schowany!”. Złota kampania promująca dzieło Jedno ze 100

Wędrówki szlakiem gdańskich sądów ostatecznych, gra miejska Link do Memlinga oraz premiera opery „Sąd Ostateczny" – to tylko niektóre wydarzenia kulturalne, które będą realizowane do końca 2017 r. Jakie jeszcze atrakcje przygotowano z okazji Roku Memlinga?

Czym się różni moczarkowanie od pędzenia wikliny? Dowiesz się na festiwalu w Steblewie

Wystawa wyrobów z wikliny połączona z warsztatami wyplatania, konkurs kulinarny, Turniej Żuławski, a dla dzieci zabawy z klaunem. We wsi Steblewo w sobotę, 26 sierpnia 2017 r. odbędzie się impreza promująca wiklinę jako produkt lokalny.

Arvo Pärt – znany i nieznany. O współczesnym estońskim kompozytorze w Nadbałtyckim Centrum Kultury

Jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów estońskich przedstawia wystawa w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Podczas wernisażu będzie można posłuchać jego utworów w wykonaniu zespołu NeoQuartet.

Pokolenia, czyli powrót do korzeni. Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki świętuje 60-lecie

W Galerii Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki Punkt będzie można obejrzeć prace małżeństwa Dobrochny i Stanisława Michelów oraz ich córki Magdaleny. Artysta to jeden z założycieli Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, które świętuje 60-lecie istnienia.

Lubisz dzieła fantastyki polskiej i światowej? Weź udział w grze terenowej

Tegoroczna, czwarta edycja Książki Go! to ukryte 52 egzemplarze fantastyki. Wskazówek do lokalizacji, w których będą ukryte, trzeba szukać w mediach społecznościowych biblioteki publicznej w Gdańsku.

Podróż do XVIII-wiecznej Ameryki. Ostatni Mohikanin na Grodzisku w Sopocie

Potyczki brytyjsko-francuskie, kuchnia wojskowa oraz pokazy mody, uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy. Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie w sobotę, 26 sierpnia 2017 r., organizuje festyn w realiach Ameryki Północnej z połowy XVIII wieku. W imprezie wezmą udział rekonstruktorzy historyczni.

Mozart klasycznie, jazzowo i folkowo, czyli koncerty, przedstawienia marionetkowe, spektakle operowe i teatralne

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana to cykl koncertów i wydarzeń związanych z twórczością mistrza z Salzburga, zainicjowany 11 lat temu w roku 250. rocznicy urodzin Mozarta i wprowadzenia się ostatniego polskiego opata w Oliwie Jacka Rybińskiego do Pałacu Opatów

Literacki Sopot po hiszpańsku. Cztery dni z literaturą, targami książki i warsztatami dla wszystkich

W czwartek, 17 sierpnia 2017 r. zacznie się 6. edycja festiwalu Literacki Sopot. Potrwa aż do niedzieli. Nie zabraknie spotkań ze znanymi pisarzami, tłumaczami oraz dyskusji i warsztatów dla uczestników w każdym wieku.