Aktualności

Kiedyś stolica morskiej republiki, a dziś ważne portowe miasto pełne zabytków. O włoskiej Genui w IKM

Jaka jest historia miasta i czemu miasto zachwycało licznych artystów. O włoskiej Genui opowie Jacek Bielak. Wykład w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w środę, 7 listopada o godzinie 18.00.

Wirtuozeria warsztatu, precyzja linii i wielka inwencja. Poznaj dzieła włoskich mistrzów grafiki

Włoscy artyści Stefano della Bella i Giovanni Battista Piranesi uznawani są za największych mistrzów w historii grafiki europejskiej. Pokaz ich dzieł będzie wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Włochy w Gdańsku", która prezentowana jest w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Co wniosła Niepodległa do światowego dziedzictwa? Debata o dokonaniach i przemianach kultury polskiej

Ostatnia Gdańska Debata Obywatelska odbędzie się we wtorek, 6 listopada 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta. Gościem spotkania miał być prof. Krzysztof Pomian. Niestety, naukowiec nie będzie mógł przyjechać i zastąpi go prof. Andrzej Mencwel.

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Przedwiośnie”

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna w Teatr Wybrzeże. W piątek, 16 listopada 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku zaprezentowany zostanie spektakl „Przedwiośnie" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Wybrzeżowe spektakle z Niepodległą w tle. Przed nami teatralny przegląd „… do Polski”

Przegląd „… do Polski" stanowić będzie prezentację spektakli związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę, 11 listopada 2018 r. wydarzenie zainauguruje prapremiera „Ruskich" , otwierająca jednocześnie działalność Starej Apteki – nowej sceny Teatru Wybrzeże.

„Ruscy” w Święto Niepodległości. Losy polskich repatriantów na deskach nowej sceny Teatru Wybrzeże [PRAPREMIERA]

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę, 11 listopada 2018 r. odbędzie się prapremiera „Ruskich" Radosława Paczochy. Sztuka w reżyserii Adama Orzechowskiego otworzy działalność Starej Apteki – nowej sceny Teatru Wybrzeże. Zainauguruje także przegląd „... Do Polski", czyli prezentację spektakli związanych z tematyką niepodległościową.

Wyjątkowy koncert na Ołowiance. Seniorzy napisali wiersze, a artyści skomponowali do nich muzykę [AKTUALIZACJA]

Podczas II Gdańskiego Konkursu Poetyckiego zostało wybranych osiem dzieł, które napisali seniorzy. Studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku skomponowali do nich muzykę. Benefis Dojrzałości 2018, czyli specjalny koncert tych wyjątkowych utworów, odbył się 5 listopada 2018 r. w Filharmonii Bałtyckiej. W koncercie wzięło udział 900 seniorów.

Chcesz posłuchać Leśmiana po... kaszubsku? Przyjdź na poetyckie urodziny Idë Czajinë w muzeum

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, 9 listopada 2018 r. odbędą się poetyckie urodziny kaszubskiej tłumaczki i poetki Idë Czajinë.

Historia wolności ukryta w ubraniach, butach i chusteczkach. Nowa wystawa ECS na stulecie Niepodległej

Co łączy żałobną suknię na krynolinie po powstańcu styczniowym i sukienkę ślubną uszytą 120 lat później z tkaniny sitodrukowej? Łączy je wspólnota i nić, z której utkana jest niełatwa polska historia, zapisana w losach pojedynczych ludzi. Wystawę z okazji 100-lecia niepodległości „Nić. Sploty wolności" będzie można oglądać od 7 listopada 2018 r. do 3 lutego 2019 r. w Europejskim Centrum Solidarności.

Słowo Boże po kaszubsku. Promocja książki i wernisaż w Wejherowie

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, 5 listopada 2018 r. odbędzie się promocja książki „Recepcja kaszubskich przekładów Biblii" ks. dr. Mariana Miotka. Spotkaniu towarzyszy wernisaż wystawy „Kaszubscy siewcy Słowa Bożego".

Archiwum wiadomości

Aktualności