Aktualności

Siedem premier operowych i baletowych. Nowa dyrekcja Opery Bałtyckiej otwiera kolejny sezon artystyczny

Artyści opery i zaproszeni soliści rozpoczną sezon specjalnym koncertem 30 września 2018 r., podczas którego usłyszmy m.in. arie Moniuszki, Rossiniego i Verdiego. Natomiast najbliższe premiery to baletowa „Gisele" oraz operowe „Tango", przygotowane na podstawie dramatu Sławomira Mrożka.

Premierowe spektakle na nowej scenie. Czym zaskoczy nas Teatr Wybrzeże w sezonie 2018/2019?

Teatr Wybrzeże zaprasza na nowy sezon artystyczny 2018/2029. Przed nami atrakcyjne i zróżnicowane propozycje repertuarowe, premierowe spektakle oraz otwarcie nowej sceny Stara Apteka.

Dlaczego wiedźmy budzą lęk? Dowiesz się podczas warsztatów z „Makbetem” w tle

Jeśli jesteś osobą powyżej 60 roku życia, weź udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Gdański Teatr Szekspirowski. Zajęcia odbędą się w piątek, 28 września 2018 r. Tematem spotkania będą wiedźmy, czarownice, a sceny magiczne i tajemnicze zostaną omówione na przykładzie „Makbeta".

Poznaj tajniki pracy na wykopaliskach i historię gdańskiego Zamczyska. Weekend warto spędzić z archeologią

Weekend z Archeologią to wyjątkowa impreza plenerowa dla całej rodziny. Szykuje się mnóstwo zabawy, ale równie istotny jest walor edukacyjny – promowanie dobrych standardów w ochronie dziedzictwa kulturowego. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza w sobotę i niedzielę, 8-9 września 2018 r. do wspólnego rozwiązywania zagadek przeszłości.

951 zdjęć, 51 autorów – nagrody i wyróżnienia w Konkursie Fotografii Prasowej wręczone. Grand Prix dla „Nawałnicy” Daniela Frymarka

Grand Prix Marszałka Województwa Pomorskiego w XXII Pomorskim Konkursie Fotografii Prasowej im. Zbigniewa Kosycarza Gdańsk Press Photo przyznano Danielowi Frymarkowi, który w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. walczył ze skutkami huraganu na Kaszubach jako strażak.

Światowe prawykonanie koncertu, wieczór jazzu, pogramy solowe i wokalno-pianistyczne. Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku

Wielcy chopiniści jako kompozytorzy, początkujący i doświadczeni artyści w repertuarze klasycznym i nie tylko. Słupsk zaprasza melomanów na muzyczną ucztę.

Brytyjski agent, morderstwo i kryminalna zagadka. Gra terenowa z nutką historii w Gdańsku

Uczestnicy, 8 i 9 września 2018 r. wcielą się w rolę detektywów, których zadaniem będzie rozwikłanie kryminalnej zagadki związanej z brytyjskim agentem.

Namalował ponad 2000 portretów. Część z nich będzie można zobaczyć na wystawie w pałacu w Waplewie

W małej galerii, jadalni i sali gdańskiej waplewskiego pałacu zostaną pokazane obrazy Bolesława Jana Czedekowskiego wypożyczone ze zbiorów Muzeum w Łańcucie oraz jego prace użyczone przez prywatnych kolekcjonerów. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 8 września 2018 r.

Piknik kulinarny na miodzie oraz tradycyjne pomorskie nalewki. Babie Lato w muzealnej zagrodzie

Lato się kończy i czas pomyśleć o naturalnych specyfikach, które wzmocnią organizm i uchronią nas przed jesienno-zimowymi przeziębieniami. W sobotę, 8 września 2018 r. w Swołowie będzie można zaopatrzyć się w ekologicznej aptece w miody, pyłek kwiatowy, propolis i mleczko pszczele.

Jakie detale i kolory ma stolica województwa? Odpowiedź na te pytania poznasz podczas Gdańskich Miniatur, które rozpoczynają się jesienią

Czy wiesz, jakie kolory mają gdańskie dachy i pole tarczy herbowej? Jeśli chcesz się przekonać, ile jest czerwieni w otoczeniu, weź udział w grze miejskiej. Pierwszy spacer z przewodnikiem śladami miniatur dla szkół odbędzie się w poniedziałek, 24 września. Natomiast dorośli będą mogli przekonać się o tym, co ciekawego 29 wrzenia 2018 r.

Archiwum wiadomości