Aktualności

Beethoven i Debussy zabrzmią na Ołowiance. Niezwykły koncert z bajkami Krasickiego w tle

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza do wysłuchania koncertu rodzinnego w wykonaniu Penderecki Piano Trio. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. Bajki Ignacego Krasickiego przeczyta wybitna aktorka Marzena Trybała.

Hrabina w galerii handlowej? Krystyna Janda reżyseruje operę w Gdańsku

Pałac czy galeria handlowa? Miłość i zazdrość oraz klasyczny trójkąt? Współczesna wersja opery już niedługo na deskach gdańskiej opery.

Chcesz poznać przedmioty, jakimi posługiwali się Indianie żyjących w Amazonii? Zobacz wystawę w Młynie Zamkowym w Słupsku

Będzie można podziwiać rzemiosło 20 różnych grup indiańskich z perspektywy otaczającej natury, wpływającej na charakterystyczny kształt ich kultury. Są to zarówno przedmioty jednorazowego, jak i wielorazowego użytku. Wernisaż wystawy dorobku Borysa Malkina w Młynie Zamkowy w Słupsku, w piątek, 12 kwietnia 2019 r.

Patetycznie i pogodnie w archikatedrze oliwskiej. Od Weberna do Pärta z Schubertem w tle

Utwory Pendereckiego, Weberna, Pärta i Schuberta będzie można usłyszeć w archikatedrze oliwskiej. Papieski koncert odbędzie się w piątek, 12 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

Fortepian i flet. Koncert ,,Muzyka łączy wszystkich" w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Państwowa Szkoła Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Słupsku zaprasza na wiosenny koncert kameralny na flet i fortepian ,,Muzyka łączy wszystkich". Wydarzenie odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

Filmowa mapa Gdyni. Wiemy już w których kinach będą seanse w czasie 44. FPFF

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych tradycyjnie odbędzie się w Gdyni. Jednak w tym roku, w związku z likwidacją centrum Gemini i Multikina, projekcje filmów będą przeniesione w inne miejsca. Rolę głównego kina przejmie Helios w centrum handlowym Riviera. Filmy będzie można oglądać też w Teatrze Muzycznym, Gdyńskim Centrum Filmowym, Konsulacie Kultury i Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza. Widzów będzie woził bezpłatny autobus festiwalowy.

Wkrótce Gdańskie Spotkania Literackie. Dowiedz się, co będzie się działo?

Spotkania z tłumaczami literatury, warsztaty krytyki przekładu, premiera komiksu o pracy tłumacza, performance literacki, warsztaty podróżniczo-literackie dla młodych czytelników oraz wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego – tak wygląda program Gdańskich Spotkań Literackich „Odnalezione w tłumaczeniu". Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na literacką Podróż na Wschód, która rozpocznie się 11 kwietnia 2019 r. i potrwa trzy dni.

Chcesz poznać historię słupskiego sportu? Jeśli tak to, przyjdź do Baszty Czarownic

O sporcie nad Słupią posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

Smartfon to tylko urządzenie do komunikacji czy również do nauki? Jak wykorzystywać cyfrowe media? Dowiesz się na spotkaniu w IKM

Jak twórczo korzystać z cyfrowych mediów? Jakie są przydatne aplikacje? O tym i o wieli innych sprawach związanych z mediami opowiedzą eksperci w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Spotkanie już 9 kwietnia 2019 r.

O odchodzeniu od tradycji, zaufaniu wewnętrznemu, intuicyjnemu światu. Premiera płyty „Rasti” w GTS

Prezentacja utworów z najnowszej płyty Laboratorium Pieśni „Rasti" odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w sobotę, 13 kwietnia 2019 r. Ten koncert jest przełożony z 19 stycznia. Został odwołany w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza.

Archiwum wiadomości