Aktualności

Samorządy Gdańska i Pomorza nie oddadzą ECS. Jest odpowiedź na propozycje ministerstwa

Władze Gdańska i samorządu województwa pomorskiego odrzucają propozycję premiera dotyczącą Europejskiego Centrum Solidarności. Pełniąca obowiązki prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz i marszałek Mieczysław Struk przesłali ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu pismo, w którym wspólnie odnoszą się do propozycji złożonej przez niego na spotkaniu 29 stycznia 2019 r.

Pokaz arcydzieła kina niemego z Eugeniuszem Bodo i koncert formacji Czerwie. Nietypowa propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Film „Kult ciała", do którego muzykę na żywo zagra znakomita polska formacja Czerwie poprzedzi wykład Anny Ratkiewicz-Syrek – Różne oblicza miłości u Szekspira. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

Opowieści guślarki, wykłady o miłości i koncert carillonowy dla zakochanych. Walentynki w Dworze Artusa

W gdańskim Dworze Artusa, 14 lutego 2019 r., będzie można wysłuchać wykładów o tym, jakie rośliny potrzebne były do wykonania miłosnych napojów i jakich czarów używały wiedźmy i guślarki w średniowieczu. Dla zakochanych również specjalnie zabrzmi gdański carillon. Koncert wykona Monika Kaźmierczak.

Trwają przygotowania do pierwszej w tym roku premiery w Operze Bałtyckiej. „Thaïs” zobaczymy w marcu

„Thaïs" to opera o ludzkich namiętności i fanatyzmie religijnym. Historia kurtyzany i młodego mnicha rodzi wciąż aktualne pytania o hierarchię wartości. Premiera „Thaïs" w Operze Bałtyckiej odbędzie się 1 marca 2019 r.

Poznaj tajemnice najpiękniejszych zabytków. Przewodnicy PTTK zapraszają do wspólnego zwiedzania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 17 lutego 2019 r. wspólnie z przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta oraz Żukowa.

Prowadzisz projekty kulturalne? Dowiedz się wszystkiego o prawach autorskich podczas szkolenia w IKM

Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów? Czym jest Creative Commons? Te i wiele innych kwestii zostanie wyjaśnionych podczas dwudniowego szkolenia. Zgłoszenia należy przysyłać do 17 lutego 2019 r.

Dionizyjskie rozumienie miłości, czyli „Przebudzenie” na walentynki w Szekspirowskim

Spektakl Teatru Collegium Nobilium w Warszawie „Przebudzenie" będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w czwartek, 14 lutego 2019 r.

Wspólne rozmowy i wspomnienia w Teatrze Wybrzeże. Wieczór dla Joanny Puzyny-Chojki

Wieczór poświęcony pamięci Joanny Puzyny-Chojki zorganizowany zostanie w poniedziałek, 25 lutego 2019 r. w Starej Aptece. Wydarzenie połączone będzie z promocją książki o Teatrze Wybrzeże.

Poznaj twórcę niezwykłej i nowatorskiej architektury. Do IKM wraca cykl Miastoprojekcje

Holenderski architekt Rem Koolhaas to jeden z najbardziej oryginalnych talentów współczesnego projektowania. Kim tak naprawdę jest i jakie są jego projekty przekonasz się podczas projekcji filmu „REM Koolhaas – Starchitekt". Seans odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku we wtorek, 13 lutego 2019 r.

Ferie na Pomorzu. Postać z minecraft, własny kapelusz, czy ręcznie zrobiona czekolada. Zajęcia i warsztaty dla dzieci

Zimowe ferie to nie tylko sanki, narty i łyżwy. W województwie pomorskim dzieci i młodzież mogą korzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów. Organizują je muzea, centra kultury, a nawet galerie i teatry. Dzięki nim dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale także uczą nowych umiejętności.

Archiwum wiadomości