Aktualności

W podróży po powojennej Polsce. Zobacz wyjątkowe fotografie wykonane przez francuskiego dyplomatę

Polskie krajobrazy, miasta i miasteczka podnoszące się ze zniszczeń wojny. Kolekcję barwnych zdjęć wykonanych przez byłego francuskiego konsula Francji Marcela Grisarda będzie można oglądać w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

Kto zachwycił kreacjami artystycznymi w 2018 roku? Można zgłaszać kandydatów do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Pomorska Nagroda Artystyczna wyróżnia najbardziej znaczące wydarzenia w pomorskiej kulturze w roku poprzedzającym jej wręczenie. Liczy się zarówno działalność artystyczna, jak i mecenat. Kandydatury można zgłaszać do 22 lutego 2019 r.

Czy relacja człowiek – maszyna wpływa na sztukę? Man-Machine w Ustce i Słupsku [ODWOŁANE]

Wernisaż wystawy zbiorowej odbędzie się w czwartek, 17 stycznia 2019 r. w Baszcie Czarownic i Galerii Kameralnej w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Przyjdź i zobacz, jak muzyka wpływa na artystów i ich dzieła. Natomiast 16 stycznia na lodowisku przez słupskim ratuszem będzie performance Doroty Koszieradzkiej.

Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu. Stawką jest zdobycie tytułu Zabytek Zadbany 2019

Nagroda w ogólnopolskim konkursie Zabytek Zadbany jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 lutego 2019 r.

Flet, organy, Kilar i… Beethoven. Taki koncert tylko w filharmonii na Ołowiance

Prawykonania nowej kompozycji Joanny Bruzdowicz oraz utworu Enjota Schneidera będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 18 stycznia 2019 r.

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

Awatary i klony tożsamości w cyberkulturze i sztuce sieci. Wykład w słupskiej Galerii Kameralnej

Czy maszyny zastąpią ludzi? Będą pozbawione emocji, a przez to bardziej odporne. Filmy już wyprzedziły rzeczywistość, ale czy świat je dogoni? O tym, jak w sztuce wygląda przyszłość opowie dr Roman Lewandowski w Galerii Kameralnej w Słupsku w środę, 16 stycznia 2018 r.

Jak twórczo wykorzystać utwory znajdujące się w przestrzeni publicznej? Spotkanie w IKM

Strategiczna gra online Inkulianti, projekt Upiór czy „Gdańsk w XVII wieku. Do ko-lorowania" – to tylko niektóre z przykładów, jak twórczo można wykorzystać utwory. W Instytucie Kultury Miejskiej 17 i 18 stycznia 2019 r. odbędą się tematyczne spotkania.

Świąteczne kolędowanie Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Koncert i kwesta na hospicjum

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i Wigilią.

Archiwum wiadomości