Aktualności

Świętomarcińskie jadło, napitki i nie tylko. Święto Niepodległości pod znakiem gęsiny w Swołowie

Kiermasz rękodzieła, targ ekologicznych produktów, a do tego widowiska artystyczne i pokazy tradycyjnych wiejskich prac. Przyjedź na Święto Gęsiny w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie 10 i 11 listopada 2018 r. i świętuj stulecie Niepodległej.

Zmieniaj świat wokół siebie. Są pieniądze na realizację pomysłów w konkursie „Decydujesz, pomagamy”

Organizacje pozarządowe, społeczne i aktywni mieszkańcy mogą wystartować w konkursie o granty wysokości 5000, 3000 i 1000 zł. Dzięki pieniądzom będą mogli m.in. zmienić swoją okolicę, organizować spotkania, kreatywne warsztaty oraz zajęcia sportowe. Nabór wniosków trwa do 18 listopada 2018 r.

Sylwester w Teatrze Wybrzeże. Trzy spektakle do wyboru na zakończenie roku

W wieczór sylwestrowy w Teatrze Wybrzeże zaprezentowane zostaną trzy znakomite tytuły: „Damy i huzary albo Play Fredro" na Dużej Scenie, „Tajemnicza Irma Vep" na scenie Stara Apteka oraz „Reset" na Scenie Kameralnej w Sopocie. Po każdym spektaklu na widzów czekać będzie noworoczny konkurs i lampka wina.

Śpiewajmy dla Niepodległej. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Hymn Polski, „Rota", „Warszawianka" i „Białe róże" wykona Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego. Nie zabraknie również muzyki Fryderyka Chopina, m.in. Poloneza A-dur.

Z Polski do Włoch. Filharmonicy Gdańscy dla Niepodległej

Agnieszka Duczmal jako gościnny dyrygent Filharmoników Bałtyckich. Robert Kabara – wybitny skrzypek i szef Śląskiej Orkiestry Kameralnej jako solista. Na początek – prawie nieznana Suita na smyczki Paderewskiego.

O powrocie Pomorza i Kujaw do Polski. Nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w centralnych punktach Włocławka, Gdyni i Bydgoszczy pojawi się wystawa poświęcona powrotowi Pomorza i Kujaw do Polski. Ekspozycja została przygotowana przez pracowników naukowych IPN.

Medytacja i taniec – spróbuj nowej formy poruszania. Warsztaty w Ustce

Lubisz tańczyć? Chcesz wyjść poza granice swego ciała? Warsztaty teatru tańca Butoh Intensive będą prowadzone w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce we wtorki. Pierwsze spotkanie już 6 listopada 2018 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zrealizuj teatralną receptę w Starej Aptece. Spotkania z autorami i czytanie sztuk na nowej scenie Wybrzeża

W ramach projektu Recepta w Starej Aptece od grudnia 2018 r. do czerwca 2019 r., w każdy drugi poniedziałek miesiąca Teatr Wybrzeże zaprasza na ciekawe spotkania. Ich program obejmować będzie m.in. czytanie sztuk polskich i obcych dramatopisarzy, spotkania z autorami oraz wspólne oglądanie przedstawień teatralnych. Wstęp – wolny.

Od gipsowych aniołków po nagrobki w kształcie… ciężarówki. Cmentarze jako fenomen kulturowy

Dla jednych to miejsce spoczynku, wyciszenia i smutku, dla innych – centrum spotkań z tymi, którzy odeszli na zawsze. Artystka i dziennikarka radiowa Małgorzata Żerwe od dwóch dekad wykonuje zdjęcia cmentarzy i ich otoczenia. Efekty jej działalności będzie można zobaczyć w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wernisaż wystawy zaplanowano w piątek, 9 listopada 2018 r.

Polskie piosenki i pieśni patriotyczne. Wspólne śpiewanie z okazji święta Niepodległości

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza 11 listopada 2018 r. na 9. lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych. To jedna z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie polskich piosenek i pieśni.

Archiwum wiadomości

Aktualności