Aktualności

Ćwierć wieku Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Nagrody, wyróżnienia i koncert Leszka Możdżera [AKTUALIZACJA, GALERIA]

NCK jest instytucją, która pokazuje kulturę w każdym możliwym jej wymiarze. To wszystko dzięki licznym projektom współpracy międzynarodowej, inicjatywom edukacyjnym i muzycznym.

Afera Kryminalna w bibliotece publicznej! Wyjątkowa impreza dla fanów mocnej literatury

Mistrzowie polskiego kryminału spotkają się na Pomorzu w dniach 19-21 października 2017 r. Będą rozmowy z autorami, warsztaty literackie oraz spacery śladami zbrodni.

Opera? Si! Wybierz się w muzyczną podróż. Z Opery Bałtyckiej do Paryża

Jerzy Snakowski zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż. Jakie operowe historie opowie tym razem? Jakie zdradzi sekrety wielkich kompozytorów i śpiewaków? Dowiesz się w niedzielę, 22 października 2017 r.

Prezentacja kultury Ukrainy na najwyższym poziomie. Tydzień Ukraiński w Gdańsku zaczyna się w środę

Koncerty, spektakle i wystawy to tylko niektóre atrakcje podczas zaczynającego się 18 października 2017 r. Tygodnia Ukraińskiego.

„Zimowa opowieść” i „Wieczór Trzech Króli”. Stwórz adaptację sceniczną dzieła Williama Szekspira

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do trwają do 27 października 2017 r.

Zmiany w gdańskim Dworze Artusa. Pojawią się kolejne rekonstrukcje utraconych dzieł sztuki

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska podpisało 7 października 2017 r. umowę z Bractwami Ław Gdańskiego Dworu Artusa w Lubece. Dzięki niej powrócą kolejne brakujące elementy wystroju jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Głównego Miasta.

Zobacz niezwykłą wystawę. Poznaj zwycięzców Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupku zaprasza na wystawę prac laureatów Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9. Zwycięskie prace można oglądać do 10 grudnia 2017 r.

Piosenka jest dobra na wszystko. Koncert charytatywny „Głosy dla Hospicjów” w Gdańsku w najbliższą sobotę

Magda Umer, Piotr Machalica i Grzegorz Małecki zaśpiewają piosenki Kabaretu Starszych Panów 14 października 2017 r. w Filharmonii Bałtyckiej.

Barwy pomorskiej tradycji. Wystawa haftu kaszubskiego w Ansbach

Haft kaszubski jest znaną i szeroko rozpoznawaną w Europie marką. Do 24 października 2017 r. kaszubskie rękodzieło będzie prezentowane w Niemczech.

Wszystko o wolności – filmy, muzyka, teatr, dyskusje z twórcami i znawcami kina. All About Freedom Festival

Na afiszu m.in. nagrodzony w tym roku w Cannes film „Niemiłość" Andrieja Zwiagincewa i nominowane do Złotej Palmy filmy „Łagodna" Siergieja Łoźnicy oraz „Happy End" Michaela Haneke. Premiera filmów animowanych przygotowanych przez dzieci i młodzież podczas warsztatów „Zoom na wolność" oraz dokumentalnego filmu zrealizowanego podczas kaliningradzkiej edycji festiwalu.