Aktualności

Dziesięć wyjątkowych kobiet z Gdańska. Plenerowa wystawa „Niezwykłe Polki z Wolnego Miasta”

Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku przygotowało specjalną wystawę „Niezwykłe Polki z Wolnego Miasta" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przyznania kobietom praw wyborczych. Wśród bohaterek m.in. Stanisława Przybyszewska, Balbina Bellwon, Edyta Czoskówna i Leonia Papée.

Na czym polega praca w instytucjach kultury? Seminarium z udziałem ekspertów w IKM

Jaka jest specyfika pracy w kulturze? Jak radzić sobie z współpracą wielu środowisk, jak łączyć kompetencje? Co motywuje do pracy w kulturze, a co doprowadza do wypalenia zawodowego? Odpowiedzi na te pytania postarają się znaleźć uczestnicy seminarium, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 14 listopada 2018 r. Wstęp – wolny.

Z myślą o Niepodległej. Co działo się na Pomorzu, zanim odzyskaliśmy wolność? [FELIETON]

Kółka filomackie, ruch młodokaszubski, pierwsze polskie towarzystwa czy gazety. O formach organizacji społeczeństwa pomorskiego i budzeniu się polskiej świadomości narodowej pod zaborem pruskim w XIX i na początku XX w. opowiada prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

Tajemnicze zaułki, brukowane ulice, stawy i lasy. Artystyczne instalacje Festiwalu Narracje pokażą Oliwę, jakiej nie znamy

Był Nowy Port, Stare Przedmieście, Biskupia Górka czy Wrzeszcz. Czas odkryć kolejną dzielnicę. Jak polscy i zagraniczni artyści widzą dobrze znaną i przez wielu szczególnie lubianą dzielnicę Gdańska – Oliwę? Przekonaj się w dwa listopadowe wieczory. Festiwal Narracje już 16 i 17 listopada 2018 r.

Dzieci i młodzież dla naszej Niepodległej. W Pucku już dziś bić będą kolejny rekord Polski

W Pucku świętowanie stulecia Niepodległej rozpocznie się w piątek, 9 listopada 2018 r. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie puckich szkół przystąpią do próby ustanowienia kolejnego rekordu Polski. Budować będą największą mozaikę ułożoną z pucharów.

Jak Gdynia uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Żeglarze pójdą w paradzie, by oddać hołd Rzeczpospolitej. 11 listopada 2018 r. o godzinie 12 wyruszą ulicami Gdyni pod Pomnik Polski Morskiej na skwerze Kościuszki.

Wirtuozi skrzypiec i pianina, czyli Konstanty Andrzej Kulka i Piotr Paleczny wystąpią w Szekspirowskim. Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa”

Politechnika Gdańska oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zapraszają na wyjątkowy Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa" z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwaj wirtuozi, skrzypek Konstanty Andrzej Kulka oraz pianista Piotr Paleczny, wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Sto na sto. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w ECS

Sto utworów muzycznych polskich kompozytorów z ostatniego 100-lecia zabrzmi 11 listopada 2018 r. na 11 estradach na świecie, m.in. we Lwowie, Mediolanie, Melbourne, Nowym Jorku i Tokio oraz w 11 salach koncertowych w Polsce, od Krakowa po Szczecin.

„Rzecz o Erosie, może też trochę o miłości”, czyli „Uczta” Platona w Szekspirowskim

Chcesz przekonać się, jak wirtualna rzeczywistość wpływa na teatr? Koniecznie przyjdź i zobacz Magdalenę Cielecką, Jacka Poniedziałka, Wojciecha Kalarusa i Magdalenę Popławską. Spektakle odbędą się 8 i 9 listopada 2018 r.

Co dawniej było na terenach, na których administracyjnie znajduje się Słupsk?

O bardzo dawnych dziejach, okresie słowiańskim, grodach i nie tylko, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Galerii Kameralnej w Słupsku w czwartek, 8 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Archiwum wiadomości

Aktualności