Aktualności

Miłość potężniejsza niż śmierć. Najsłynniejszy romantyczny balet „Giselle” już niebawem w Gdańsku

W Operze Bałtyckiej trwają ostatnie próby do baletu „Giselle". Pierwsza premiera sezonu artystycznego 2018/2019 zaplanowana jest na 13 października. To klasyczny balet, opowiadający niezwykle romantyczną i nastrojową historię dwóch równoważących się miłości – do mężczyzny i do tańca.

Ponad 80 nagranych płyt, prawie 650 prawykonań w ciągu 40 lat. Jubileuszowy koncert Polskiego Chóru Kameralnego

Muzyka polskiego baroku zabrzmi 28 września 2018 r. w murach archikatedry oliwskiej. To główny koncert z okazji jubileuszu Polskiego Chóru Kameralnego.

Wymień, kup lub sprzedaj! Kobylnicka Garażówka pod hasłem Jesienne Porządki

Wyprzedaże, występy artystyczne oraz prezentacja… wyjątkowego robota koszącego. Przed nami siódma edycja Kobylnickiej Garażówki. Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 września 2018 r.

Znasz kogoś, kto pisze po kaszubsku? Zgłoś go do Kaszubskiej Nagrody Literackiej. Zostało mało czasu

Do 24 września 2018 r. można składać kandydatury do Kaszubskiej Nagrody Literackiej. Zgłoszenia przyjmuje Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Czy patriotyczne pamiątki to tylko lokata kapitału? Przyjdź na wykład i dowiedz się więcej

Stare zdjęcia, zastawy stołowe albo rękopisy. Rynek pamiątek związanych z historią Polski coraz bardziej się rozwija, a artefakty osiągają coraz wyższe ceny. O rynku pamiątek patriotycznych opowie Janusz Miliszkiewicz.

Tysiące zwiedzających i dziesiątki wydarzeń. To było rekordowe lato w Europejskim Centrum Solidarności

ECS w wakacje odwiedziło prawie 40 tysięcy osób. To najwięcej w historii wystawy o Solidarności. W centrum odbywały się koncerty i liczne wydarzenia kulturalne, a projekty edukacyjne realizowane były w całym Gdańsku.

Poznaj dawne słowiańskie obrzędy. Święto Plonów na Grodzisku w Sopocie

Kultura materialna oraz wierzenia dawnych Słowian będą tematem imprezy organizowanej w skansenie archeologicznym Grodzisko w Sopocie. W niedzielę, 16 września 2018 r. spotkać tam będzie można wojów, łuczników i rzemieślników z Drużyny Ulfhednar. Wstęp – bezpłatny.

Do czego żołnierzom Napoleona służył zapasowy but? Dowiesz się na Grodzisku w Sopocie

Pokazy musztry, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego tornistra, a do tego wojskowa kuchnia i szpital polowy. W sobotę, 15 września 2018 r. zwiedzający Grodzisko w Sopocie będą mogli się przenieść w czasie do epoki napoleońskiej. Wstęp – bezpłatny.

Zaczęło się największe święto polskiego kina. Kto wygra Złote Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni?

Między 17 a 22 września 2018 r. będzie okazja zobaczyć najlepsze polskie filmy, ale też spotkać ulubionych aktorów, reżyserów i twórców filmowych. Gdynia zapełni się gwiazdami, pokazami specjalnymi, wystawami i książkami. O prestiżową nagrodę Złotego Lwa będzie walczyło 16 filmów – w tym pomorski „Kamerdyner".

Czy miłość zwycięży? „Cud albo krakowiaki i górale” w Teatrze Muzycznym [PREMIERA]

Dorota kocha Stacha. Stach kocha Basię. Dorota jest macochą Basi. Bryndas chce Basię poślubić. Będą kłopoty. Bardos przynosi z miasta nowy gadżet i wszyscy się godzą.

Archiwum wiadomości