Aktualności

Czy można odnieść sukces jak Stallone? Gdzie jest moje miejsce? Teatralna jesień w Wejherowie

Październik upłynie w Wejherowie teatralnie. W Filharmonii Kaszubskiej w ramach projektu Teatr Polska będzie można zobaczyć dwa spektakle.

Masz ciekawy pomysł na zarządzanie kulturą? Weź udział w konkursie na dyrektora biblioteki

Znasz się na zarządzaniu kulturą? Ten konkurs jest dla Ciebie! Poprzedni dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku Paweł Braun po 8 latach zarządzania placówką wraz z początkiem 2018 roku rozpoczął pracę w bibliotece w Łodzi.

Jaki wkład mieli Żydzi w budowę potęgi Gdańska? Przyjdź na wykład i posłuchaj historii o mieście i jego mieszkańcach

O wyrwie w pamięci i pejzażu miasta, którego już nie ma opowie Mieczysław Abramowicz. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku we wtorek, 25 września 2018 r.

Złote Lwy dla „Zimnej wojny” i cztery nagrody dla „Kamerdynera” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych [LAUREACI]

Zakończyła się 43. edycja gdyńskiego festiwalu. Główna nagroda powędrowała do Pawła Pawlikowskiego za „Zimną wojnę", natomiast Srebrne Lwy zdobył „Kamerdyner". Film Filipa Bajona dostał najwięcej nagród spośród zgłoszonych do konkursu filmów – łącznie cztery wyróżnienia. Publiczność najwyżej oceniła „Kler" Wojciecha Smarzowskiego.

Filharmonicy gdańscy dla Niepodległej. Łotewsko-polski koncert symfoniczny z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

Czy radość z okazji odzyskania niepodległości jest niezależna od narodowości? Posłuchaj koncertu symfonicznego kompozytorów łotewskiego i polskiego, 23 września 2018 r. w Gdańsku.

Widzowie gorąco przyjęli „Kamerdynera” na festiwalu filmowym w Gdyni. Film Bajona już w kinach

„Kamerdyner" otworzył 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów. Oklaski po seansie trwały ponad sześć minut. Film dobrze oceniają też krytycy. Już od 21 września 2018 r. można oglądać go w kinach w całej Polsce.

Konkurs Pomorskie drogi do Niepodległej. W Gdańsku wygrała prezentacja o Władysławie Cieszyńskim

Uczniowie sami wybierali bohaterów swoich opowieści. Pokazali, kto może być wzorem patriotyzmu. Przypomnieli zapomniane czasem postacie. Prezentacje wymagały nie tylko kreatywności, ale i ogromnej wiedzy.

Inne wizje sztuki, różne techniki malarskie. Poznaj twórczość niezwykłego szwajcarskiego duetu

Wystawa prac Silvii Gertsch i Xerxesa Ach to pierwszy w Polsce, tak duży pokaz twórczości współczesnej sztuki szwajcarskiej. Jej wernisaż odbędzie się w niedzielę, 23 września 2018 r. w Pałacu Opatów w Gdańsku.

Zobacz Włochy w Gdańsku. Niektóre dzieła sztuki zostaną pokazane po raz pierwszy

Wystawa będzie pierwszą próbą ukazania dziedzictwa włoskiego w Gdańsku od XIV do końca XVIII w. Zdecydowana większość obrazów, rysunków czy grafik nie była dotychczas eksponowana. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. w Zielonej Bramie.

Ostatnie 100 lat historii i nowoczesna forma patriotyzmu. Festiwal teatralny Scena Wolności w Słupsku

Podczas festiwalowego przeglądu konkursowego zostaną zaprezentowane wybrane przedstawienia teatrów dramatycznych z całej Polski, które w sposób szczególny dotyczą sytuacji społecznej, zarówno dzisiaj jak i na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Archiwum wiadomości