Aktualności

Kino nieme i muzyka na żywo. Jak to było z Nosferatu, dowiesz się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Po raz drugi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w poniedziałek, 30 września 2017 r. będzie wyświetlony jeden z pierwszych horrorów w historii kina „Nosferatu – symfonia grozy" z Maxem Schreckiem w roli głównej. Projekcję filmu dopełni muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.

Spektakl muzyczny czy koncert Almost Jazz Group? Co wybrać? Propozycje Szekspirowskiego na niedzielę

Premiery dwóch płyt, spektakl – koncert oraz inauguracja działalności trójmiejskiego wydawnictwa Wood & Mood tak niecodziennie zapowiadają się wydarzenia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 29 października 2017 r.

Koncert symfoniczny. Utwory Feliksa Nowowiejskiego zabrzmią na Ołowiance

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w piątek, 27 października odbędzie się wyjątkowy Koncert symfoniczny – Nowowiejski 2017.

Znasz angielski? Chcesz zmierzyć się z kryminałami Agathy Christie? Teapot Club powraca

Trzy niedziele w miesiącu trwa praca nad wybraną sztuką pod opieką reżyserki Penny Shefton. Podczas czwartego spotkania publiczność ocenia, jak poszło aktorom amatorom. Co miesiąc inna sztuka. Najbliższe spotkanie w Teatrze w Oknie niedzielę, 29 października 2017 r.

Być imigrantem w Wiedniu. Wieczór poetycki Sarity Jenamani [DNI AUSTRII 2017]

Niełatwe życie emigranta i oswajanie nowego miejsca. To tylko niektóre z problemów jakie w swoich wierszach porusza hinduska poetka. Promocja tomu poezji „Inscriptures on sand dunes"

Arkadiusz Srebnik – Duch Oliwy. Fotograficzna wystawa portretowa z okazji 70-lecia GTF

Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne, we współpracy z Fundacją Wspólnota gdańska oraz firmą Energa, zapraszają na wystawę fotograficzną „Duch Oliwy". To kolejna ekspozycja zrealizowana w ramach obchodów 70-lecia działalności GTF.

Wystawa z okazji 500-lecia wystąpienia Marcina Lutra. Przyjdź i zobacz autentyczny autograf reformatora

Wystawa o protestanckim Gdańsku w epoce nowożytnej stanowi jeden z ważniejszych elementów programu obchodów rocznicy reformacji na Pomorzu. Jej uroczyste otwarcie nastąpi we wtorek, 31 października 2017 r., w Oddziale Zielona Brama Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Interesujesz się historią? Mieszkasz w Ustce lub okolicach? Historyczne czwartki powracają

Dla miłośników historii i nie tylko. Tematem najbliższego spotkania będzie ulica Żeromskiego w Ustce. Centrum Aktywności Twórczej zaprasza w czwartek, 26 października 2017 r.

Co kryje się za linią horyzontu? Rozmowy nad brzegiem w Ustce. Warsztaty artystyczne

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych, które rozpoczną się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w sobotę, 21 października 2017 r. Kolejne spotkania odbędą się 4 i 5 listopada.

Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku na renesansową nutę. Koncert utworów Andrzeja Hakenbergera

Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego zaprezentuje wybrane dzieła wybitnego gdańskiego kompozytora późnorenesansowego, Andrzeja Hakenbergera. Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku w sobotę, 21 października 2017 r. zaprasza na niezwykłą muzyczną podróż.