Aktualności

Wiesz, kogo uważa się za pierwszego playboya Europy? Historię niezwykłego księcia poznasz w Słupsku

Sara Piotrowska i Maciej Szczęśniak o księciu Eryku: „Porywczy, szorstki w obejściu, ze skłonnościami do autorytaryzmu". O tym, jakim człowiekiem był pochodzący z Darłowa władca, dowiesz się w Galerii Kameralnej. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 4 października 2108 r.

Irakijczyk, Syryjka i Palestyńczyk w Gdańsku. Poznaj bliskowschodnią poezję w IKM

Mało znana, a przez to intrygująca. Jak poeci z Bliskiego Wschodu postrzegają rzeczywistość? Dowiesz się na Wieczorze z poezją arabską w Instytucie Kultury Miejskiej. Spotkanie oraz projekcja filmu już 2 i 3 października 2018 r.

Autorskie pomysły artystyczne, niespotykane połączenia animacji i sztuki. Festiwal Animo w Kwidzynie

Różnorodny repertuar, łączący różne rodzaje twórczości: teatralną, filmową, muzyczną oraz sztuk wizualnych. Prezentacje interesujących tematycznych wystaw. Rozmowy w klubie festiwalowym i społeczne dyskusje na temat ważności kultury i jej miejsca w obecnym świecie.

Nawet 4 tys. zł w ramach programu Otwarty IKM. Zgłoś projekt już teraz!

Masz ciekawy pomysł? Chcesz zdobyć na niego środki, weź udział w propozycji Instytutu Kultury Miejskiej. W ramach październikowej edycji programu Otwarty IKM będzie można m.in. nauczyć się szermierki i gry na bębnach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 października 2018 r.

Zobacz świadectwa pobożności mieszkańców Kaszub. Najstarsze modlitewniki mają już ponad 300 lat

Dawne śpiewniki, katechizmy i księgi liturgiczne z kolekcji prof. Józefa Borzyszkowskiego będzie można zobaczyć na nowej wystawie w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Jej wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 1 października 2018 r.

Kim jest obcy w domu? Jacy inni są wśród nas? Dowiesz się podczas wykładu w Galerii Kameralnej w Słupsku

O znaczeniu innego w sztukach wizualnych będą dyskutować uczestnicy spotkania, które odbędzie się w Galerii Kameralnej w Słupku we wtorek, 2 października 2018 r. Omówione zostaną prace m.in. Diane Arbus, Alicji Żebrowskiej, Jerzego Truszkowskiego, Jeffa Walla, Andresa Serrano, Grzegorza Sztwiertni i Yoko Ono

Powojenna polska architektura to nie tylko blokowiska. Przyjdź na spotkanie w IKM i poznaj socrealizm i modernizm

Pałace dla ludu i bloki z wielkiej płyty. Polska powojenna architektura jest bardzo zróżnicowana i warto poznać ją bliżej. W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, 1 października 2018 r. odbędzie się promocja książki Anny Cymer o polskiej architekturze lat 1945-1989.

Orły, sztandary i biżuteria patriotyczna. Ponad 500 eksponatów na wystawie w Będominie

Proces tworzenia się symboliki narodowej w odrodzonej Rzeczypospolitej przedstawiony zostanie na wystawie „Symbole Niepodległej". Jej wernisaż odbędzie się w piątek, 28 września 2018 r. w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Pożegnaj lato w Twierdzy Wisłoujście! Walki rycerskie i kurs artyleryjski na zakończenie sezonu turystycznego

Zabytkowa twierdza niebawem zamknie swoje wrota przed turystami. Ostatnia okazja by ją odwiedzić przypadnie w niedzielę, 30 września 2018 r. Na ten dzień Muzeum Gdańska, wspólnie z grupami rekonstrukcyjnymi, przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji. Do Wisłoujścia będzie można dopłynąć żaglowcem z Nowego Portu.

Poznaj tajemnice kucia podków. Specjalny pokaz w Kuźni Wodnej w Oliwie

Pod okiem specjalistów mieszkańcy Gdańska oraz turyści będą mogli uczestniczyć w produkcji metalowych podków. Pokaz kucia odbędzie się w sobotę, 29 września 2018 r. w Kuźni Wodnej w Oliwie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Archiwum wiadomości