Aktualności

Zostań superbohaterem w ferie. Specjalne warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej

Superbohater z operowymi mocami? Takie atrakcje jedynie w Operze Bałtyckiej. W ferie dzieci w wieku 8-12 lat będą mogły wziąć udział w twórczych warsztatach, które przygotowali specjalnie dla nich gdańscy artyści.

Edukacyjne ferie ze sztuką. Dowiedz się, co można robić w Słupsku i Ustce

Specjalnie dla uczniów Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała na zimowy wypoczynek szereg atrakcji. Będzie można m.in. nauczyć się robić zdjęcia, stworzyć film animowany. Poznać tajniki ceramiki, wykonać nakrycie głowy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

„Zaczarowana królewna” w Teatrze Wybrzeże. Czy stuletni tekst będzie w stanie porwać młodych widzów? [PREMIERA]

Premiera baśni Artura Oppmana „Zaczarowana królewna" w reżyserii Michała Derlatki odbędzie się w sobotę, 9 lutego 2019 r. w Starej Aptece. To kolejny po „Arabeli", Podróżach Guliwera" i „Przygodach Koziołka Matołka" spektakl przeznaczony zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Seans filmowy, spektakl czy może warsztaty? Artystyczne ferie zimowe 2019 w Tczewie

W tym roku ferie zimowe w naszym województwie będą trwać od 11 do 22 lutego. To czas odpoczynku i nabrania sił do nauki. Jakie rozrywki przygotowało dla uczniów Centrum Kultury i Sportu w Tczewie?

Ponad 30 prac Pomorzan różnych narodowości. Wystawa „Wielokulturowe Pomorze” w NCK

Na wystawie „Wielokulturowe Pomorze" w Nadbałtyckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć prace artystów pochodzących z Białorusi, Ukrainy i Niemiec, którzy mieszkają w województwie pomorskim. Wernisaż odbędzie się 7 lutego 2019 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Amerykański raper, członek hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan po raz pierwszy zagra w Szekspirowskim

Ghostface Killah wystąpi w sobotę, 9 lutego 2019 r. w Teatrze Szekspirowskim. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. kawałki z ostatniego albumu artysty „The Lost Tapes", na której gościnnie wystąpili m.in. Big Daddy Kane, Snoop Dogg, Tricky, E-40 i Ras Kass.

Rozmowy o historii i potędze grodu nad Motławą. Ruszają wykłady Akademii Gdańska

Pięć osób noszących tytuł księcia Gdańska. Kim byli, jakie mieli zasługi i związki z Gdańskiem? Na wykład Andrzeja Januszajtisa z cyklu Akademia Gdańska zaprasza Instytut Kultury Miejskiej we wtorek, 5 lutego 2019 r.

Rada ECS w weekend odrzuciła propozycje rządu, a internauci zebrali brakujące pieniądze na działalność

Internauci w zaledwie 30 godzin zebrali 3 mln zł dla Europejskiego Centrum Solidarności. Dokładnie tyle, o ile dotację zmniejszył minister kultury i dziedzictwa narodowego. Rada ECS po spotkaniu 2 lutego 2019 r. postanowiła odrzucić proponowane przez rząd zmiany w statucie.

Wylicytowała na aukcji WOŚP fragment „Nieba polskiego”. „To będzie pierwszy obraz w moim nowym mieszkaniu” – mówi gdańszczanka

Na tegoroczną aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy marszałek Mieczysław Struk przekazał m.in. fragment szkicu „Niebo polskie". Oryginalny fresk znajduje się w auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Został odtworzony przez artystów gdańskiej ASP i odsłonięty w ubiegłym roku. Licytację wygrała pani Marta Tykarska z Gdańska.

Gdynia świętuje 93. urodziny. Bezpłatny wstęp do muzeum przez cały weekend

W weekend 9 i 10 lutego 2019 r. będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie wystawy Muzeum Miasta Gdyni. Okazją będą 93. urodziny miasta. W tych dniach w muzeum zaplanowano wiele atrakcji.

Archiwum wiadomości