Aktualności

Ikony amerykańskiego designu. Historia Charlesa i Ray Eamesów w IKM

Projektowali meble ze sklejek i tworzyw sztucznych. Byli designerami XX wieku. Pokaz filmu o architekcie i malarce, czyli Eamesach odbędzie się w środę, 21 listopada 2018 r. Projekcja dokumentu poprzedzona zostanie wykładem Krystyny Łuczak-Surówki.

Niepodległość kraju i ludzka pamięć. 15-lecie teatru Amareya

Polski teatr niezależny Amareya Theatre & Guests istnieje już 15 lat. Jubileusz będzie świętowany w Gdańsku.

Artyści z niepełnosprawnościami na deskach teatru. Masska – spektakle, warsztaty, dyskusje i wieczory z gwiazdami

Teatry młodzieżowe i niezależne w konfrontacji wyobrażeń ludzi pełnosprawnych o osobach z niepełnosprawnościami.

Pojadą w szczytnym celu. Największa europejska parada motocyklowa w Trójmieście [MIKOŁAJE NA MOTOCYKLACH]

Ponad 1,5 tys. motocyklistów przebranych za Mikołajów, tysiące uczestników i szczęśliwych dzieci. W niedzielę 2 grudnia 2018 r. Mikołaje na Motocyklach przejadą przez Trójmiasto już po raz 16. Będą zbierać pieniądze na obiady dla dzieci oraz odwiedzać je z prezentami w domach dziecka, szpitalach i placówkach szkolno-wychowawczych.

Islandzki wykonawca i polski duet zabrzmią w Teatrze Szekspirowskim

Högni – wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus oraz żeński duet Tęskno, wsparty kontrabasem i kwartetem smyczkowym, wystąpią w środę, 21 listopada 2018 r.

Zobacz niezwykłe hafty kaszubskie. Premierowe pokazy nowej teki haftu szkoły gdańskiej

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Chwaszczynie wydało zupełnie nową tekę wzornictwa kaszubskiego. Teka „Szkoły gdańskiej" powstała na podstawie prac Anny Konkel, znanej kaszubskiej twórczyni ludowej. Prezentacja publikacji odbędzie się w 27 listopada 2018 r. w Wejherowie i 7 grudnia 2018 r. w Gdańsku.

Jaka jest Ukraina 5 lat po Majdanie? Literackie spojrzenie na rozdarty wojną kraj

Reporterzy, pisarze i wybitni znawcy tematyki ukraińskiej. Wszyscy spotkają się w wyjątkowym miejscu, jakim jest dworzec morski w gdyńskim porcie. Spotkania literackie [edit] Ukraina w Muzeum Emigracji w Gdyni już w najbliższy weekend. 16-18 listopada 2018 r.

Przeżyj niesamowite przygody z Koziołkiem Matołkiem. Mikołajki w Teatrze Wybrzeże

Z okazji Mikołajek zespół Teatru Wybrzeże zaprasza najmłodszych widzów na „Przygody Koziołka Matołka". Przedstawienie będzie można zobaczyć na Dużej Scenie we wtorek, 4 grudnia, a także dwukrotnie w środę, 5 grudnia 2018 r.

Najstarsza kolekcja lalek teatralnych w Polsce. Zobacz nowe nabytki Muzeum Narodowego w Gdańsku

Unikalną kolekcję marionetek ze spektakli wileńskiego Teatru Łątek będzie można oglądać w Pałacu Opatów od 14 listopada do 16 grudnia 2018 r. Pokazowi towarzyszyć będą lekcje muzealne, warsztaty plastyczne oraz oprowadzanie kuratorskie.

Niepodległa w komiksie. Premiera niezwykłej książki „Piłsudski. Cztery oblicza niepodległości”

Komiks inspirowany jest wydarzeniami z życia Józefa Piłsudskiego. Autorzy zostali wybrani w konkursie, który przygotowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Scenariusz napisał Robert Stasiak, a za rysunek odpowiedzialny jest Piotr Kotecki. Premiera książki 17 listopada 2018 r. w Bibliotece Manhattan.

Archiwum wiadomości

Aktualności