Aktualności

Chcesz poznać rolę maski scenicznej? Weź udział w rodzinnym zwiedzaniu Teatru Szekspirowskiego

Będzie można wykonać maskę teatralną i zrozumieć, dlaczego aktor nakładając ją, zmienia się. Doskonała zabawa dla całych rodzin w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 10 marca 2019 r. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc ograniczona.

Niezwykła opowieść o córce francuskiego konsula. Przyjdź na specjalny pokaz filmu „Dzień dobry, dziś”

W ramach finisażu wystawy „W podróży. Kolekcja barwnych diapozytywów Marcela Grisarda" odbędzie się spotkanie z reżyserem Andrzejem Ciecierskim oraz pokaz zrealizowanego przez niego filmu dokumentalnego. Wydarzenie zorganizowane zostanie w niedzielę, 3 marca 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Wiatr od Morza. Zgłoszenia do literackiej nagrody dla pomorskich twórców

Samorząd województwa pomorskiego oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają wydawnictwa, stowarzyszenia literackie, instytucje kultury, redakcje czasopism literackich, wyższe uczelnie humanistyczne, biblioteki i media do zgłaszania kandydatur do Pomorskiej Nagrody Literackiej za rok 2018.

Czy współczesne dziennikarstwo może być odarte z emocji? Spotkanie w IKM

Co jest podstawową cechą warsztatu dziennikarskiego? Jaką rolę odgrywają emocje? O pracy w tym zawodzie opowiedzą dziennikarki Ewa Wołkanowska-Kołodziej oraz Katarzyna Włodkowska. Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 5 marca 2019 r. poprowadzi Jakub Kaługa, reporter RMF FM. Wstęp jest wolny.

„Thaïs" w Polsce po raz pierwszy po ponad 100 latach. Już w piątek premiera w Operze Bałtyckiej

Około pięć tygodni trwały przygotowania do wiosennej premiery w gdańskiej operze. Nowy spektakl opowiada o namiętnościach i zagrożeniach wynikających z religijnej fascynacji. To historia miłości kurtyzany Thaïs i mnicha Atanaela. Premierą 1 marca 2019 r. jako reżyser operowy debiutuje też Romuald Wicza-Pokojski.

Wyjątkowy pokaz rycin ze zwierzętami. Na co dzień nie zobaczycie ich na wystawie

Ryciny pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku będzie można oglądać na specjalnym pokazie w Oddziale Sztuki Dawnej do 31 maja 2019 r. Zaprezentowane zostaną m.in. unikatowe miedzioryty Albrechta Dürera.

Za najlepszą wystawę lub wydarzenie kulturalne. Można już zgłaszać kandydatów do Pomorskiej Nagrody Muzealnej

Już po raz piąty organizowany jest konkurs promujący najważniejsze wydarzenia muzealne w naszym regionie. Oceniane będą m.in. wystawy, konferencje naukowe oraz działania edukacyjne. Kandydatów do Pomorskiej Nagrody Muzealnej można zgłaszać do 12 kwietnia 2019 r.

Wiesz, gdzie znajdują się starsze od piramid grobowce kamienne? O Słupsku i okolicach w Baszcie Czarownic

O śladach osadnictwa w epoce kamienia posłuchasz podczas spotkania, które odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 7 marca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Edukacyjnie czy rozrywkowo? Muzyka latynoamerykańska w słupskiej filharmonii

Na chłodne dni przedwiośnia Polska Filharmonia Sinfonia Baltica zaprasza 1 i 10 marca 2019 r. na koncert, który przeniesie słuchaczy pod słoneczne niebo kompozytorów latynoamerykańskich. Uczestnicy mogą wybrać wersję edukacyjną lub rozrywkową spotkania muzycznego.

Zrozumieć bohatera – wystawa i prelekcja w Światowy Dzień Chorób Rzadkich

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym są choroby rzadkie i dlaczego osoby nimi dotknięte nazywa się bohaterami, przyjdź do Cafe Drukarnia. Wernisaż niezwykłych grafik 14 artystów odbędzie się w czwartek, 28 lutego 2019 r. Wstęp jest wolny.

Archiwum wiadomości