Aktualności

Zobacz skarby z czasów pierwszych Piastów. Nowa wystawa w sopockim Grodzisku

Jeszcze nigdy tak duży zbiór wczesnośredniowiecznych zabytków z Ostrowa Lednickiego nie był prezentowany na Pomorzu. Aż 87 cennych eksponatów znajdzie się na wystawie w Grodzisku w Sopocie. Będzie je można oglądać od soboty, 1 grudnia 2018 r.

Uwielbienie i hołd złożony kobietom, czyli performance Wszystkim moim matkom w Centrum Aktywności Twórczej

Bunt przeciwko panującemu porządkowi świata i hołd złożony kobietom to m.in. motywy twórczości Gabrielli Zeno. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na performance „Wszystkim moim matkom", który odbędzie się w Ustce w piątek, 30 listopada 2018 r.

Czy wiesz, gdzie znajduje się Charnowo i czym zajmowali się kiedyś jego mieszkańcy? Kolejne spotkanie w Ustce

Jak wyglądało życie mieszkańców Charnowa, dowiesz się podczas spotkania, które odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w czwartek, 29 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Taneczna opowieść o życiu 36-letniego człowieka. Performance Butoh w Ustce

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Centrum Aktywności Twórczej na Performance Butoh Anny Pabiś, który odbędzie się w środę, 28 listopada 2018 r. Wstęp jest wolny.

Kto wie więcej o miłości – laboranci czy poeci? Wykład dr hab. Janusza Leona Wiśniewskiego

Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? A może coś więcej? O tym będą dyskutować uczestnicy spotkania, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w piątek, 23 listopada 2018 r.

Jak żółty kolor był postrzegany i gdzie w Gdańsku można go odnaleźć? Spacer śladami koloru przez Gdańsk

Kolor żółty jest jak bursztyn i słońce. Widoczny jest również w architektonicznych detalach. Podczas spaceru przez Śródmieście Gdańska przekonasz się, jak zmieniło się myślenie o tej barwie. Wędrówka rozpocznie się w sobotę 24 listopada o godzinie 13.

O sytuacji społecznej kobiet w Gdańsku w późnym średniowieczu. Wykład prof. Beaty Możejko w IKM

W Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 27 listopada 2018 r. odbędzie się spotkanie dotyczące codziennego życia gdańszczanek. Będą przedstawione losy kobiet pod koniec wieków średnich. Wstęp jest wolny.

Mechanizmy kontroli i wywierania wpływu na ludzi pokazane na fotografiach. Nowa wystawa w Sopocie

„Odmowa", najnowsza wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, przedstawia różnorodne formy wywierania nacisku na społeczeństwo. Autor zdjęć Rafał Milach pokazuje, że nawet w prostych i z pozoru niewinnych gestach może kryć się przemyślany zabieg socjotechniczny.

Utwory sprzed lat zaśpiewa młodzież. Festiwal Piosenki lat 60. i 70. Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce

W Wyszkowie przez dwa dni, 19 i 20 czerwca 2019 r., będzie trwać XXVI Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. – Powróćmy do Piękna w Słowie i Muzyce, popularyzujący polską twórczość muzyczną oraz polskich autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70.

Jakie dźwięki przygotował Ruben Silva z orkiestrą Sinfonia Baltica? Koncert familijny w Słupsku

Listopad w Słupsku zakończy się muzyką filmową. Na scenie pojawi się solistka Katarzyna Laskowska, sopran.

Archiwum wiadomości

Aktualności