Aktualności

Aż 1500 planszówek do wypożyczenia, 350 stolików oraz specjalna strefa zabaw dla najmłodszych

W sobotę 18 listopada 2017 r. zaczynają się Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal Gramy – 15. Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi. Wpadaj całą rodziną.

Dzień Niepodległości w deszczu. Pomorze świętuje 99 lat Niepodległej [ZDJĘCIA]

Biało-czerwone parady przeszły ulicami pomorskich miast. Mimo deszczu pojawiło się kilka tysięcy osób, by uczcić prawie 100 lat niepodległości Polski.

Orzeł Biały ze stali oraz… rzymscy legioniści. Święto Niepodległości w Kuźni Wodnej w Oliwie

W ramach uroczystości 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Historyczne Miasta Gdańska otwiera Kuźnię Wodną w Oliwie. Muzealnicy wraz z lokalnymi miłośnikami historii przygotowali szereg atrakcji edukacyjnych. Największą z nich będą pokaz kucia Orła Białego ze stali oraz spotkanie z grupą rekonstrukcyjną Legio XXI Rapax. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Gęsi pieczone, półgęski wędzone i okrasy, a do tego Tęgie Chłopy. Święto pomorskiej gęsiny w Swołowie

Impreza organizowana w zagrodzie muzealnej w Swołowie to doskonała okazja do tego, by spróbować pomorskiej gęsiny. Na gości czekać będzie ponad 50 stoisk z różnymi smakołykami. Jubileuszowa X edycja Święta Gęsiny odbędzie się w sobotę i niedzielę, 11-12 listopada 2017 r.

Pływał za oba kręgi polarne. Tablica kolejnego „człowieka morza” pojawi się w Alei Żeglarstwa Polskiego

Do grona największych żeglarzy dołączy kapitan Dariusz Bogucki – polarnik, pisarz i inżynier budowy okrętów. Pamiątkowa tablica odsłonięta zostanie w piątek, 10 listopada 2017 r., w Alei Żeglarstwa Polskiego w Gdyni.

Chopin w rytmie synkopowanym. Komeda Jazz Festival w Ustce, Słupsku i Lęborku

W listopadzie na Pomorzu króluje jazz. Jesienną szarugę rozświetli jasnym światłem XXIII edycja Komeda Jazz Festival. Nazywany Chopinem Jazzu, najwybitniejszy polski twórca jazzu nowoczesnego Krzysztof Komeda pełni rolę patrona. Jego muzyka jest dominantą festiwalu.

Widoki Gdańska na płótnie, papierze lub ceramice. Wiele z nich będzie można zobaczyć po raz pierwszy

Pomimo zmian w architekturze oraz nowych inwestycji niezmiennie najbardziej rozpoznawalnymi budowlami w Gdańsku są: Ratusz Głównego Miasta, Kościół Mariacki i Żuraw. Właśnie te obiekty są głównym tematem wystawy w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

Muzyczna mieszanka folku, rocka, ska, reggae, funky, popu i country w wykonaniu polskich i ukraińskich artystów

To już 41. JarmaRock w Gdańsku. Festiwal młodej kultury ukraińskiej zaczyna się w piątek 17 listopada 2017 r. w klubie B90.

Plaża, bunkry i Night Club. Festiwal Narracje 2017 w tym roku w Brzeźnie

To już 9. edycja gdańskiego festiwalu NARRACJE. Po m.in. Wrzeszczu, Nowym Porcie, Biskupiej Górce w tym roku artyści opanują Brzeźno. Instalację artystyczne umieszczą m.in. w bunkrach, na słynnej kolumnadzie, wzdłuż plaży, a także w podwórkach domków rybackich i przy blokach. Na czas festiwalu reaktywowany zostanie słynny Night Clubie Balladyna. Będzie się tam kończyła wędrówka po instalacjach.

Złota kampania promująca „Sąd Ostateczny” nagrodzona w przeglądzie Muzeum Widzialne 2017

Złota kula to symbol kampanii promocyjnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pojawiała się już m.in. na plakatach reklamowych, unosząc się nad ulicą Mariacką, stadionem w Letnicy i dźwigami stoczniowymi.