Aktualności

Gdzie zabrać drugą połówkę na walentynkowy spacer? Najbardziej romantyczne miejsca w Gdańsku

Gdańsk swoim klimatem, urokliwymi uliczkami i zapierającymi dech w piersiach widokami sprzyja romantycznym spacerom. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na walentynki, podpowiadamy, dokąd możesz zabrać swoją drugą połówkę, by poczuła się wyjątkowo.

Spektakl o ofiarach propagandy sukcesu. „Śmierć komiwojażera” w Starej Aptece [PREMIERA]

Na deskach Teatru Wybrzeże wystawiona zostanie najsłynniejsza sztuka amerykańskiego dramaturga Arthura Millera. Premiera „Śmierci komiwojażera" w reżyserii Radka Stępnia odbędzie się w sobotę, 2 marca 2019 r. w Starej Aptece.

Natura i duchowość na obrazach celestyńskiego mnicha. Poznaj twórczość Carla Borromäusa Rutharta

Dzieła Carla Borromäusa Rutharta znajdują się w kolekcjach muzeów na całym świecie. Wystawa w Muzeum Narodowym w Gdańsku będzie pierwszą prezentacją obrazów artysty w Polsce. Jej wernisaż zorganizowany zostanie w czwartek, 28 lutego 2019 r. w Oddziale Sztuki Dawnej.

Samorządy Gdańska i Pomorza nie oddadzą ECS. Jest odpowiedź na propozycje ministerstwa

Władze Gdańska i samorządu województwa pomorskiego odrzucają propozycję premiera dotyczącą Europejskiego Centrum Solidarności. Pełniąca obowiązki prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz i marszałek Mieczysław Struk przesłali ministrowi kultury Piotrowi Glińskiemu pismo, w którym wspólnie odnoszą się do propozycji złożonej przez niego na spotkaniu 29 stycznia 2019 r.

Pokaz arcydzieła kina niemego z Eugeniuszem Bodo i koncert formacji Czerwie. Nietypowa propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Film „Kult ciała", do którego muzykę na żywo zagra znakomita polska formacja Czerwie poprzedzi wykład Anny Ratkiewicz-Syrek – Różne oblicza miłości u Szekspira. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 17 lutego 2019 r.

Opowieści guślarki, wykłady o miłości i koncert carillonowy dla zakochanych. Walentynki w Dworze Artusa

W gdańskim Dworze Artusa, 14 lutego 2019 r., będzie można wysłuchać wykładów o tym, jakie rośliny potrzebne były do wykonania miłosnych napojów i jakich czarów używały wiedźmy i guślarki w średniowieczu. Dla zakochanych również specjalnie zabrzmi gdański carillon. Koncert wykona Monika Kaźmierczak.

Trwają przygotowania do pierwszej w tym roku premiery w Operze Bałtyckiej. „Thaïs” zobaczymy w marcu

„Thaïs" to opera o ludzkich namiętności i fanatyzmie religijnym. Historia kurtyzany i młodego mnicha rodzi wciąż aktualne pytania o hierarchię wartości. Premiera „Thaïs" w Operze Bałtyckiej odbędzie się 1 marca 2019 r.

Poznaj tajemnice najpiękniejszych zabytków. Przewodnicy PTTK zapraszają do wspólnego zwiedzania

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych od wielu lat organizowane są społeczne akcje zwiedzania miast i regionów. W niedzielę, 17 lutego 2019 r. wspólnie z przewodnikami PTTK będzie można poznać zabytki, muzea i kościoły Trójmiasta oraz Żukowa.

Prowadzisz projekty kulturalne? Dowiedz się wszystkiego o prawach autorskich podczas szkolenia w IKM

Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów? Czym jest Creative Commons? Te i wiele innych kwestii zostanie wyjaśnionych podczas dwudniowego szkolenia. Zgłoszenia należy przysyłać do 17 lutego 2019 r.

Dionizyjskie rozumienie miłości, czyli „Przebudzenie” na walentynki w Szekspirowskim

Spektakl Teatru Collegium Nobilium w Warszawie „Przebudzenie" będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w czwartek, 14 lutego 2019 r.

Archiwum wiadomości