Aktualności

Znamy już listę nominowanych. Sprawdź, kto może zostać wyróżniony nagrodą Splendor Gedanensis

Sześciu artystów zostało nominowanych do prestiżowej nagrody Splendor Gedanensis. Wyróżniony nią może zostać m.in. profesor Jacek Zdybel za odtworzenie fresku „Niebo polskie" w budynku dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Zwycięzcę poznamy 4 kwietnia 2019 r.

Międzynarodowy Dzień Poezji. Jak Gdańsk obchodzi to święto?

Slam poetycki, plakaty z poezją, spotkania literackie i tomy poetyckie do wypożyczonych książek – tak będzie 19 i 21 marca 2019 r.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Spotkanie jazzmanów z Gdańska i Chicago. Muzyczne Forum Awangardy w IKM

Dwa dni jazzowej muzyki z Polski i ze Stanów Zjednoczonych. Nowe utwory i zrekonstruowane stare kompozycje. Muzyczne Forum Awangardy w Gdańsku 15 i 16 marca 2019 r. w Instytucie Kultury Miejskiej.

Festiwale, koncerty i plenery artystyczne. Aż 1,3 mln zł na rozwój kultury w województwie pomorskim

Zarząd Województwa Pomorskiego dofinansował 76 projektów kulturalnych kwotą 1,3 mln zł. Wśród wybranych działań są m.in. Sopot Film Festival, Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, wydanie albumu Jana Miśka „Kaszubskie stegny" oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Wsparcie otrzymają pomorskie organizacje pozarządowe.

Życie różnych ludzi oczami Sofii Ahadowej. Wystawa prac w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Co nas łączy? Kiedy wyczuwamy różnice? Czym była ludzkość na samym początku jej istnienia? Odpowiedzi na te pytania starała się znaleźć Sofiya Ahadowa.Wernisaż jej prac odbędzie się w czwartek, 21 marca, a ekspozycję będzie można oglądać do 29 marca 2019 r.

Czym jest wolność słowa? Wykład Artura Szutty w Instytucie Kultury Miejskiej

Filozof z uczestnikami spotkania porozmawia o autentycznej i różnie rozumianej wolności słowa. Wykład odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 20 marca 2019 r. Wstęp jest wolny.

Tańsze muzeum, basen i restauracje. W ten weekend odkryjesz Kościerzynę za pół ceny

W weekend 16 i 17 marca 2019 r. Kościerzyna zaprasza na specjalne akcje promocyjne. Za pół ceny będzie można zjeść obiad w restauracji, wybrać się na basen lub zwiedzać Muzeum Ziemi Kościerskiej. Pełna oferta promocji dostępna na dole strony.

Jazzowo, folkowo i elektronicznie. Czy tak będzie w piątek w Szekspirowskim? Przekonasz się podczas koncertu

Koncert Mikromusic z gościnnym udziałem Skubasa oraz Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się w Teatrze Szekspirowskim w piątek, 15 marca 2019 r.

Rzucewo w epoce kamienia. Powstało wyjątkowe opracowanie archeologiczne

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza na promocję książki o osadzie z epoki kamienia w Rzucewie. Wydarzenie zorganizowane zostanie w piątek, 22 marca 2019 r. w Domu Przyrodników. Wstęp – bezpłatny.

Archiwum wiadomości