Aktualności

Muzyka dawnych mistrzów na unikatowym barokowym instrumencie. Festiwal ORGANy PLUS+

Festiwal to unikatowa realizacja i prezentacja muzyki spisanej do końca XVIII w. w sposób jak najbardziej zbliżony do oryginału. Zarówno artyści, jak i słuchacze mają niepowtarzalną możliwość kontaktu z muzyką dawnych mistrzów w takiej formie, w jakiej była prezentowana po raz pierwszy.

Intryga przeplata się z polemiką. Fredro na deskach Filharmonii Kaszubskiej [PREMIERA]

Premiera „Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry w reżyserii Wojciecha Rybakowskiego odbędzie się w poniedziałek, 10 października 2017 r.

Nowatorska i unikatowa technologia, a efekt? Van Gogh jak malowany

„Twój Vincent", film zrealizowany przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego, już podbija światowe kina. Niezwykły obraz debiutuje na krajowych ekranach 6 października 2017 r.

Organy, puzon i koncert symfoniczny. Sobotnie spotkanie z muzyką w Filharmonii Bałtyckiej

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 7 października 2017 r. będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu Maurice'a Clerca, który zagra na organach i puzonisty Bernarda Metza.

Sztuka ulicy, jazzowy jazgot, kino i koncert. Zabawa z ulic Montrealu przeniesiona do Gdyni

Kanada Block Party to dwudniowa impreza towarzysząca wystawie czasowej o kanadyjskiej Polonii, którą do połowy grudnia 2017 r. można oglądać w Muzeum Emigracji.

Czy w operze tylko się śpiewa? Jak gra się na nietypowych instrumentach? Wybierz się z dziećmi w teatralną podróż do… Francji

Opera Tu! Tu! to propozycja dla najmłodszych melomanów i ich rodziców. Razem z głównymi bohaterami – rodzeństwem Giovannim i Giuliettą – dzieci będą odkrywać operę od podstaw i uczestniczyć w zadaniach proponowanych przez artystów.

Październik w rytmie symfonii. Koncert w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Polska Filharmonia Bałtycka rozpoczyna październik koncertowo. W piątkowy wieczór, 6 października 2017 r. będzie można wysłuchać utworów Karola Szymanowskiego i M. Karłowicza w wirtuozowskim wykonaniu Konstantego Andrzeja Kulki i Piotra Palecznego. Orkiestrę poprowadzi Jakub Chrenowicz.

Pomnik gen. Stanisława Sosabowskiego stanie w Lęborku. Powstał z inicjatywy harcerzy

Monument zostanie uroczyście odsłonięty w na skwerze przy ulicy Armii Krajowej w Lęborku w sobotę, 7 października 2017 r.

Dowiedz się, co podpisuje nagi człowiek w piekle? Spacer „Od Sądu do Sądu...” z okazji Roku Memlinga

Odkryj tajemnice gdańskich przedstawień Sądu Ostatecznego. Edukacyjna wędrówka po muzeach i obiektach sakralnych gdańskiego Śródmieścia odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 r. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby znaleźć się wśród 25 uczestników spaceru, należy dokonać wcześniejszej rejestracji.

Spektakle dla dzieci i dorosłych, warsztaty i spotkania. Tydzień Litewski w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

„Borys Godunow", „Aktor Minetti", „Mewa" i „Mozaika" to przedstawienia, które będzie można obejrzeć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach Tygodnia Litewskiego. Wydarzenie rozpocznie się 6 października 2017 r. i potrwa sześć dni.