Aktualności

Teatr Wybrzeże ułatwia dostęp do kultury. Przyjdź na specjalny pokaz spektaklu „Little Pony”

Trwa kolejny sezon programu Kultura dostępna realizowanego w Teatrze Wybrzeże. W niedzielę, 7 lipca 2019 r. w Starej Aptece w Gdańsku zaprezentowany zostanie spektakl „Little Pony" z tłumaczeniem na język migowy i audiodeskrypcją. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów.

Wakacyjne spektakle w Pruszczu Gdańskim. Przed nami 11. sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza na kolejny sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim. Pierwsze wakacyjne przedstawienie zaprezentowane zostanie w sobotę, 6 lipca 2019 r. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Operowa historia z dalekich Indii. „Paria” Stanisława Moniuszki na Targu Węglowym w Gdańsku

Plenerowe projekcje oper na gdańskim Targu Węglowym to już tradycja. W 2019 roku, w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki będzie można zobaczyć jego przedostatnie dzieło – „Parię". Transmisja na żywo z Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu 30 czerwca 2019 r. o godzinie 18.00.

Czy wiemy i pamiętamy, o tych, którzy tworzyli kultowe miejsca w mieście? O gdańskich architektach w IKM

Współautorem Domu Technika czy placu Solidarności wokół Pomnika Poległych Stoczniowców był Szczepan Baum, o którym w ramach cyklu wykładów Akademia Gdańska opowie Małgorzata Kolesińska. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku we wtorek, 25 czerwca 2019 r.

Dawne rzemiosło i zdrowa żywność. Atrakcje Jarmarku Grodowego w Sopocie

Jarmark Grodowy odbędzie się w piątek i sobotę, 21-22 czerwca 2019 r. W skansenie archeologicznym w Sopocie otworzą się kramy z wytworami dawnego rzemiosła oraz stoiska z żywnością ekologiczną. Podczas imprezy wystąpi też teatr rozrywki, a zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków.

Henryk Wars, Dolly Parton czy Ennio Moriccone – piosenki znane przez pokolenia. Koncert Promenadowy na Ołowiance

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 23 czerwca 2019 r. zabrzmią też utwory Wojciecha Kilara, Johna Barry'ego Johna Williamsa. W drugiej części koncertu wystąpią Chłopcy kontra Basia.

Rekonstrukcja historyczna w Wejherowie. Poznaj wydarzenia z dziejów miasta i jego założyciela

Rekonstruktorzy historyczni zapraszają do wspólnej podróży w czasie. Każdy będzie mógł na własne oczy przekonać się, jak wyglądało życie mieszkańców Wejherowa przed czterema wiekami. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 21-23 czerwca 2019 r.

Spotkania w ogrodzie ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem. Letni Jarmark Etnograficzny w Gdańsku

Gdzie można nabyć odzież z naturalnych surowców lnianych i wełnianych, zobaczyć wyroby twórców ludowych z różnych regionów Pomorza? A może popróbować ruchanek czy młodzowego kucha z kruszonką i glancem? To wszystko znajdziesz podczas jarmarku etnograficznego w Gdańsku.

Nowy spektakl Krystyny Jandy. „Jak wam się podoba” na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego [PREMIERA]

„Jak wam się podoba" to jedna z najpopularniejszych komedii Williama Shakespeare'a. Tym razem wystawiona zostanie we współpracy Teatru Wybrzeże z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Premiera spektaklu w reżyserii Krystyny Jandy odbędzie się w piątek, 28 czerwca 2019 r.

Samorządy zorganizują pociągi na Pol'and'Rock Festival 2019. Do inicjatywy marszałka Struka dołączyli kolejni

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wyszedł z inicjatywą organizacji przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Współpracuje w tej sprawie z marszałkami województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Stara Apteka otwarta dla zwiedzających. Każdy będzie mógł zobaczyć najmłodszą scenę Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców i turystów. Od poniedziałku, 17 czerwca 2019 r., codziennie będzie można zwiedzać budynek Starej Apteki. Natomiast w teatralnych foyer dostępna będzie wystawa plakatów Ryszarda Kai „Pół Polski".

Piękno ukryte w piszczałkach organowych i ludzkich głosach. Muzyczna podróż festiwalu ORGANy PLUS+

Światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty, dawne techniki wykonawcze, niezmieniona od pięciu stuleci akustyka gotyckiego kościoła, muzyka niesłyszana gdzie indziej w Polsce. Warto odbyć muzyczną podróż i poczuć się jak uczestnik wydarzeń muzycznych sprzed wieków.

Zachowali nie tylko język i obyczaje, ale pielęgnują też polską tożsamość. Niezwykła wieś na dalekiej Syberii

W ramach cykl spotkań o kulturach świata etnolodzy z Uniwersytetu Gdańskiego opowiedzą o swojej wyprawie do Wierszyny – syberyjskiej wsi założonej przez polskich osadników. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca 2019 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Sukces gdańskich archeologów. Wydrukowali kopię zabytku w technologii 3D

Skanowanie 3D znalazło właśnie nowe zastosowanie! Okazało się, że sprawdza się również w muzealnictwie. Umożliwia przeniesienie obiektów zabytkowych do wymiaru cyfrowego z zachowaniem najdrobniejszych detali. Dzięki tej technologii w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku stworzono model urny twarzowej sprzed 2500 lat.

Jeśli chcesz nauczyć się wyrażania emocji, posługując się językiem sztuki, weź udział w warsztatach artystycznych w Ustce

Jak sądzisz, łatwiej jest wykonać portret wyrażający emocje techniką cyfrową przy użyciu telefonu, czy może malując? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na bezpłatne warsztaty rodzinne, które odbędą się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w sobotę, 15 czerwca 2019 roku.

O rzeczach ważnych i tych całkiem codziennych. Czytanie performatywne w IKM

W Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek,18 czerwca odbędzie się czytanie performatywne. Wystąpią Maria Maj w roli matki, Wojciech Chorąży jako syn i Anna Próchniak w roli kobiety. Reżyseruje je Tomasz Cyz.

Słowiańskie śpiewy i ballady ludowe ze średniowiecza. Muzyczny projekt w Twierdzy Wisłoujście

W ramach projektu „Twierdza Muzyczna!" Muzeum Gdańska zorganizuje dwa koncerty muzyki dawnej. W piątek, 14 czerwca 2019 r. w murach Twierdzy Wisłoujście zaśpiewa trójmiejskie trio Malana oraz zespół muzyki średniowiecznej Stary Olsa z Białorusi. Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Twórcy filmowi na zdjęciach Rafała Placka. Nowa wystawa w Gdańskiej Galerii Fotografii

„Ciało filmu" to wystawa prezentująca blisko 90 portretów ludzi związanych z polską i światową kinematografią. Ich autorem jest Rafał Placek, który przez ostatnie lata pracował przy różnych festiwalach filmowych. Wernisaż odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r. w Gdańskiej Galerii Fotografii.

Alternatywnie po Gdańsku. Zaspa, Oliwa, a może Biskupia Górka. Spacery z lokalnymi przewodnikami

Jak zwiedzać Gdańsk, by poznać coś innego? Gdzie zjeść podczas rowerowego wypadu do danej dzielnicy? Co robi się w tym miejscu wieczorami? Jak dzielnica wyglądała dawniej? Odpowiedzi na te pytania wspólnie z uczestnikami spacerów postarają się odnaleźć przewodnicy. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych gdańskimi dzielnicami na spacery. Pierwsze spotkanie już w poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

Klasyczna muzyka gruzińska połączona z folkiem i jazzem. I Koncert Promenadowy na Ołowiance

Muzykę filmową m.in.: z „You can no longer see it", „When the almond has bloomed" czy „Verdict" będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w niedzielę, 16 czerwca 2019 r. W drugiej części koncertu zagra zespół Iriao.

To artysta, który tworzy mocną i wyrazistą sztukę. Spotkanie z Maximem Kantorem w Pałacu Opatów

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na spotkanie z Maximem Kantorem – jednym z najciekawszych współczesnych artystów. Wydarzenie zorganizowane zostanie w środę, 12 czerwca 2019 r. w Oddziale Sztuki Nowoczesnej.

Piszą o życiu Polaków na całym świecie. Najlepsi dziennikarze polonijni odebrali Nagrody im. Macieja Płażyńskiego

Konkursowa kapituła wyróżniła dziennikarzy z Australii, Litwy, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Specjalna nagroda została przyznana polonijnej gazecie z Turcji. Wszystkich łączy jedno – piszą o sprawach związanych z Polską i Polakami na całym świecie.

Gdzie i kiedy można posłuchać muzyki gdańskich wież? Koncerty carillonu mobilnego „Gdańsk”

Tylko w Gdańsku można posłuchać koncertów na carillonach, instrumentach złożonych z co najmniej 23 dzwonów wieżowych. W czerwcu i lipcu 2019 r. mobilny carillon „Gdańsk" odwiedzi różne miejsca w przestrzeni miejskiej.

Blokowisko blokowane kolorem. PRL-owska Ustka oczami holenderskiej artystki

W socjalizmie wszystko było takie same – szarobure budynki i identyczne meble. Czy mieszkańcy Ustki potrafili dostosować je do kapitalistycznych realiów XXI wieku? Spotkanie z Tamarą Stoffers odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w środę, 12 czerwca. Natomiast we wtorek, 18 czerwca 2019 r. będzie wernisaż prac, na którym zaprezentuje zgromadzony materiał. Wstęp jest bezpłatny.

Woda, światło i dźwięk. Wyjątkowe koncerty na 50 kościelnych dzwonów i fontannę

Przez pięć miesięcy gdańskiej fontannie Heweliusza akompaniują dzwony. Utwór „Opowieści fontanny Heweliusza" jest grany przez ważący ponad 17 ton carillon kościoła św. Katarzyny.

Poznaj miasto przyjazne mieszkańcom podczas Free Cities Festival w Gdańsku. Już w sobotę na terenie 100czni

Jednodniowy festiwal odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 r. na terenach postoczniowych. Będą dyskusje o mobilności miejskiej, ekologii, nowoczesnym projektowaniu przestrzeni miasta oraz warsztaty recyklingowe.

Malują się w kolorze ochry. Poznaj życie i zwyczaje najpiękniejszych kobiet Czarnego Lądu

W ramach cykl spotkań o kulturach świata Małgorzata Zimnoch zaprezentuje filmy i slajdy ze swojej podróży do Namibii, a słuchacze będą mieli okazję dotknąć czerwonej ziemi, którą malują się kobiety Himba. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Trzy portrety Olgi Krzyżanowskiej. Wystawa w Ratuszu Głównego Miasta

Częścią gdańskich obchodów święta Wolności i Solidarności będzie otwarcie wystawy poświęconej Oldze Krzyżanowskiej, wicemarszałek tzw. Sejmu kontraktowego. Jej wernisaż odbędzie się w czwartek, 6 czerwca 2019 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. W trakcie spotkania „damę polskiej polityki" wspominać będą jej przyjaciele.

Z Metropolitanką spaceruj po terenach Stoczni Gdańskiej. Kobiety a wybory ‘89

Chcesz przypomnieć sobie 1989 r. ? A może dowiedzieć się, co wtedy się działo. Weź udział w spacerach herstorycznych – Kobiety a wybory '89. Pierwsze spotkanie już 5 czerwca 2019 r.

Jak wygląda kalendarz 30 lat wydarzeń według Abramowicza? Święto Wolności i Solidarności w gdańskim NCK

Spotkanie autorskie z Mieczysławem Abramowiczem, twórcą książki „Kalendarz trzydziestolecia 1989-2019", a w samo południe – Akcja „Oddaj głos!". Nadbałtyckie Centrum Kultury świętuje 30-lecie wolnych wyborów.

Poznaj gwiazdy kina i zobacz, jak od kuchni organizuje się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Jak to zrobić? Zostać wolontariuszem! Organizatorzy festiwalu poszukują prawie 200 osób, które włączą się w przygotowania 44. FPFF w Gdyni. Potrzebni są wolontariusze do pomocy m.in. w biurze prasowym, do współpracy z ekipami filmowymi i jury czy do wsparcia podczas imprez towarzyszących. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca czerwca.

Warsztaty, wystawa, giełda komiksowa i spotkania autorskie. Trzydniowe Gdańskie Spotkania Komiksowe

Od 6 do 8 czerwca 2019 r. w Bibliotece Manhattan odbywać się będzie gdański festiwal komiksowy. Poza spotkaniami z autorami komiksów, będzie okazja do wymiany zbiorów na specjalnej giełdzie, wzięcia udziału w warsztatach tworzenia scenariuszy komiksów oraz w dyskusjach o współczesnym komiksie.

Gdańska Deklaracja Wolności i Solidarności z okazji 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 [FILM]

Dokładnie 30 lat po wyborach 4 czerwca 1989 r. przed ECS została podpisana Gdańska Deklaracja Wolności i Solidarności. We wtorek, 4 czerwca 2019 r. sygnowali ją m.in.: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Aleksandra Dulkiewicz, Mieczysław Struk oraz samorządowcy, działacze społeczni, młodzi gdańszczanie i politycy za całej Polski.

Muzyka klasyczna w wersji jazzowej. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim

W pałacu Sierakowskich – w Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Pomorskim Ośrodku Kontaktów z Polonią w Waplewie Wielkim k. Starego Targu, 7 i 8 czerwca 2019 r. będzie można posłuchać muzyki klasycznej w wersji jazzowej i tradycyjnej. Podczas 13. edycji Pomorskich Dni Chopinowskich wystąpią Ewa Pobłocka i Andrzej Jagodziński Trio.

Przemiana i tytaniczna praca. Beethoven i Mahler na zakończenie sezonu 2018/2019 na Ołowiance

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku w piątek, 7 czerwca 2019 r. zaprasza na wyjątkowy koncert. Dwa wielkie dzieła dwóch wielkich symfoników. Każdy z nich napisał dziewięć symfonii, które tworzą jedyne w swoim rodzaju muzyczne universum.

Kolorowe, uśmiechnięte i pełne energii. „Kobiety Wolności” będzie można spotkać na przystanku PKM

Na przystanku PKM Gdańsk Strzyża powstaje wyjątkowe dzieło. „Kobiety Wolności" to mural, na którym znajdą się wizerunki kobiet zaangażowanych w działalność opozycyjną w okresie PRL. Jego namalowanie to wspólna inicjatywa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i samorządu województwa pomorskiego, wpisująca się obchody Święta Wolności i Solidarności.

Stanisław Moniuszko w Słupsku. „Halka” na zakończenie sezonu artystycznego

Na zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019 na miłośników muzyki, 28 czerwca 2019 r. czeka niezwykłe wydarzenie. Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprezentuje najpopularniejszą operę Stanisława Moniuszki „Halkę" w wersji półscenicznej.

Trwa Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku. Prawdziwe oblężenie ECS podczas weekendu [ZDJĘCIA]

Od soboty 1 czerwca 2019 r. trwają w Gdańsku uroczystości obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 r. Tylko podczas pierwszych dwóch dni Europejskie Centrum Solidarności odwiedziło ponad 35 tys. osób. – To więcej niż w dniu otwarcia ECS w 2014 r., kiedy zwiedzających było 15 tys. osób – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS.

Prezydent Dulkiewicz chciała zaprosić premiera do Okrągłego Stołu. Drogę zablokowali jej ochroniarze

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz próbowała zaprosić premiera na rozmowy przy Okrągłym Stole, który ustawiony jest przed Europejskim Centrum Solidarności z okazji obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Mateusz Morawiecki, który przebywa w Gdańsku, zignorował zaproszenie. Drogę do premiera Dulkiewicz zablokowali ochroniarze. Premier złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców i poszedł do Sali BHP.

Święto Wolności i Solidarności w ECS [AKTUALIZACJA]

Międzynarodowe Forum Obywatelskie „1989-2019. Narodziny nowej Europy" trwa w ECS-ie, 3 i 4 czerwca 2019 r.

Czego ludzie szukają w miastach? Alternatywne spojrzenie na Sztokholm i nie tylko... w IKM

O miastach i o tym, jak zmienił się sposób pisania i doświadczania miast porozmawiają Katarzyna Tubylewicz i Pauliną Wilk. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w czwartek, 6 czerwca 2019 r.

Muzyczna podróż przez style i epoki. Koncert młodego dyrygenta w słupskiej filharmonii

Koncert zwieńczający rezydenturę młodego dyrygenta Daniela Sałacińskiego odbędzie się 7 czerwca 2019 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku.

Tragedia antyczna w XXI wieku. Stuhr na deskach Teatru Szekspirowskiego

Spektakl „Wałęsa w Kolonos" realizowany w ramach Święta Wolności i Solidarności będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 6 i 7 czerwca 2019 r.

Jak młodzi artyści interpretują klasykę? Inspiracje Moniuszką w Słupsku

Chcesz posłuchać utworów Stanisława Moniuszki według własnych aranżacji studentów? Przyjdź i wesprzyj młodzież w trudach i staraniach w dążeniu do ukazania piękna muzyki.

„Bądźmy razem i rozmawiajmy o Polsce naszych marzeń”. Okrągły stół pojawił się przed budynkiem ECS

W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Wolności i Solidarności przed siedzibą Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku zakończył się montaż ogromnego Okrągłego stołu. Mebel został zaprojektowany specjalnie na 30. rocznicę wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

Jedenaście dni Święta Wolności i Solidarności. Koncerty gwiazd, pokazy filmowe, spektakle i rodzinne pikniki

Między 1 a 11 czerwca 2019 r. w Gdańsku codziennie odbywać się będzie po kilkanaście wydarzeń związanych z 30. rocznicą częściowo wolnych wyborów. Będą koncerty, również dla dzieci, spektakle teatralne, pokazy filmów, warsztaty kulinarne oraz wspólne śniadania na trawie. Centrum Gdańska zostanie podzielone na specjalne strefy tematyczne: Strefę Muzyczną, Strefę Kultury, Strefę ECS, Skwer Świętopełka, Czytelnię Wolności, Strefę Delegatów, Okrągły Stół oraz Międzynarodowe Forum Obywatelskie.

Poligrafia i taniec? Autorski spektakl teatru tańca w słupskiej filharmonii

Poczucie niespełnienia przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności? Przekraczanie granic w celu zaspokojenia własnych pragnień? Wychodząc poza sferę komfortu można podnieść jakość swojego życia, ale jest to ryzyko, które może mieć fatalne konsekwencje.

Był znakomitym scenografem i rysownikiem. Pokaz prac Mariana Kołodzieja w Pałacu Opatów

Wystawa w Pałacu Opatów ma upamiętniać 79. rocznicę pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz, wśród których był wówczas Marian Kołodziej. Dodatkowo, pokaz prac artysty ma uczcić 10. rocznicę jego śmierci. Projekty dekoracji, makiety i kostiumy teatralne będzie można oglądać od soboty, 1 czerwca 2019 r.

Pierwsze wolne wybory 1989 i Nuty Wolności. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Z okazji 30. rocznicy pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, będzie można posłuchać koncertu. Słupska Sinfonietta zaprasza 2 czerwca 2019 r. na muzyczne spotkanie do parku.

Zrób prezent na Dzień Dziecka małym pacjentom z „Polanek”. Wyjątkowa akcja uczniów V LO w Gdańsku

Przyjdź, kup książkę i wesprzyj leczenie małych pacjentów. Specjalna akcja na rzecz chorych dzieci ze Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego odbędzie się w sobotę, 1 czerwca 2019 r. Przed budynkiem V Liceum Ogólnokształcącego w Oliwie będzie loteria fantowa, fotobudka, szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, a przede wszystkim kiermasz książek. Za zabrane pieniądze zostanie kupiony sprzęt medyczny.

Ponad tysiąc lat wspólnej historii. Debata o polsko-niemieckim sąsiedztwie

Czy historię można negocjować? W czwartek, 30 maja 2019 r. w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska odbędzie się otwarta debata o wspólnym postrzeganiu polsko-niemieckiej przeszłości. W spotkaniu wezmą udział dziennikarz Adam Krzemiński oraz prof. Robert Traba.

Święto Wolności i Solidarności w Teatrze Wybrzeże. W programie m.in. „Rewia Narodowa” i legendarny spektakl „H.”

Teatr Wybrzeże zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Święta Wolności i Solidarności. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca 2019 r. na Dużej Scenie wystawiony zostanie spektakl „Święto Winkelrida. Rewia Narodowa". Natomiast w poniedziałek, 3 czerwca w Starej Aptece zaprezentowane zostanie nagranie przedstawienia „H.", zrealizowanego w Stoczni Gdańskiej.

Co łączy pozornie odległe języki? Życiowe mądrości i muzyka rap. Multimedialny wykład w IKM

Czy raperzy mogą mówić jednym głosem z wielkimi myślicielami? Co łączy rap i filozofię Na te i inne pytania odpowie Robert Dolewski z fundacji Ogród Filozofii. Spotkanie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, 30 maja 2019 r.

Mały jubileusz Pomorskiej Nagrody Muzealnej. Sprawdź, kto został laureatem piątej edycji konkursu

Już po raz piąty przyznane zostały Pomorskie Nagrody Muzealne. Kapituła konkursu uhonorowała w ten sposób szczególne dokonania pomorskich muzealników. Laureatów i wyróżnionych poznaliśmy podczas gali finałowej zorganizowanej 28 maja 2019 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku.

Dzień Dziecka z „Zaczarowaną królewną”. To spektakl (nie tylko) dla najmłodszych widzów

Z okazji Dnia Dziecka zespół Teatru Wybrzeże zaprasza najmłodszych widzów na „Zaczarowaną królewnę". Przedstawienie będzie można zobaczyć na Scenie Kameralnej w Sopocie w czwartek, 30 maja, a także w sobotę, 1 czerwca oraz w niedzielę, 2 czerwca 2019 r.

Ważny ośrodek handlowy i bomba atomowa. Poznaj Nagasaki, czyli japońskie okno na świat

Nagasaki powszechnie znane jest, jako drugie miasto zniszczone w wyniku wybuchu bomby atomowej. Ale historia miasta jest o wiele starsza. Już 29 maja, 2019 r. na wykładzie w IKM poznasz trudną i fascynującą historię miasta.

Dzień Dziecka w Muzeum Pomorza Środkowego. Co będzie się działo w skansenach w Klukach i Swołowie?

W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie będzie można nauczyć się podstaw języka kaszubskiego czy wykonać kwiaty z papieru. Natomiast w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach wykonać fragment szachulcowej ściany i drukować tkaniny. To tylko niektóre z atrakcji z jakich skorzystają najmłodsi w sobotę, 1 czerwca 2019 r.

Koncert piosenek Kabaretu Starszych Panów w Tczewie i jubileusz Orkiestry Kameralnej Progress

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się specjalny koncert „W czasie deszczu dzieci się nudzą". Program przygotowała Orkiestra Kameralna Progress z okazji 10-lecia istnienia. Na scenie wystąpią też goście: Dorota Lulka, Paweł A. Nowak oraz Maciej Sadowski.

Niezwykle zdjęcia zwykłego miasta. Światłem pisane warsztaty fotograficzne w Słupsku

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza do udziału w pierwszym z cyklów warsztatów w ramach projektu Światłem pisane. Warsztaty skierowane są do młodzieży 18+, dorosłych i seniorów. Kolejne spotkanie w piątek, 14 czerwca 2019 r.

Pośpiewajmy wiersze Juliana Tuwima. Koncert na Dzień Dziecka na Ołowiance

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na koncert familijny, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 r. Będzie można usłyszeć m. in. takie utwory jak: „Pan Tralaliński", „Lokomotywa", „Ptasie radio" czy „Ptasie plotki".