Aktualności

Młodzi kompozytorzy walczą o laury. X Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy

To unikatowy w skali światowej i jedyny tego typu konkurs w Polsce. Jego idea wynika z założenia, iż fenomen jazzu, postrzeganego jako uniwersalny język artystyczny, jest bez wątpienia jednym z elementów łączących europejską i światową kulturę i jej tradycje.

Mają na koncie kilkadziesiąt nagranych płyt, a także koncerty w Europie i na świecie. 45 lat chóru Pueri Cantores Olivenses

Już od 45 lat z takim samym entuzjazmem i z sukcesami kształci nowe pokolenia śpiewaków. Chór Pueri Cantores Olivenses obchodzi w tym roku jubileusz swojej działalności. Uroczysty koncert odbędzie się w sobotę, 2 grudnia 2017 r., w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Wstęp – wolny.

Współczesna wizja sądu ostatecznego. Ręcznie wykonana i wypalona w wysokiej temperaturze [TYDZIEŃ MEMLINGA]

Multimedialną instalację wykonaną z porcelany podziwiać będzie można w Oddziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Dzieło włoskiego artysty Nicoliego Bocciniego stanowi artystyczną interpretację tematu sądu ostatecznego. Wernisaż ekspozycji odbędzie się w sobotę, 2 grudnia 2017 r.

Nie wiesz, co kupić na prezent? Bilet otwarty do Teatru Wybrzeże to propozycja dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych upominków

Święta coraz bliżej. Gdański Teatr Wybrzeże przygotował specjalną ofertę dla osób pragnących podarować niebanalny prezent – eleganckie zaproszenie na spektakl. Osoba obdarowana sama wybierze spektakl i czas, w którym zechce go wykorzystać.

Van Gogh w gdańskiej Oliwie. Wystawa filmowych obrazów

Kilkanaście obrazów i popiersie Vincenta van Gogha. Wyjątkowa wystawa „Twój Vincent" w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Świadectwa żarliwej wiary. Fenomen sztuki religijnej późnego średniowiecza w Niderlandach [TYDZIEŃ MEMLINGA]

Dzieła mistrzów malarstwa, bogato iluminowane modlitewniki oraz zrekonstruowane wnętrze znane z niderlandzkiej ikonografii Zwiastowania będzie można zobaczyć na nowej wystawie w Oddziale Zielona Brama Muzeum Narodowego w Gdańsku. Jej wernisaż odbędzie się w czwartek, 30 listopada 2017 r.

Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 znajduje się w Gdańsku! ECS nagrodzone turystycznym Oskarem

Polska Organizacji Turystyczna uznała, że Europejskie Centrum Solidarności jest Najlepszym Produktem Turystycznym 2017 roku. Certyfikat – nazywany turystycznym Oskarem – wyróżnia i promuje wyjątkowe atrakcje turystyczne w Polsce, doceniając ich nowatorstwo, jakość i przyjazność dla turystów.

Spotkania z kulturą węgierską. Poznaj ją w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Spektakle teatralne, warsztaty, pokazy filmów, wystawa fotografii i festyn to tylko niektóre z przedsięwzięć odbywających się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach Tygodnia Węgierskiego. Wydarzenia rozpoczną się 30 listopada 2017 r. i potrwają do 7 grudnia.

Współczesna sztuka na postoczniowych terenach. Powstaje NOMUS, nowy oddział Muzeum Narodowego

Propagowanie światowej sztuki XX i XXI w.,  muzea w budynkach poprzemysłowych, siedziba powstającego nowego oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku to tylko niektóre tematy podejmowane podczas spotkania w Europejskim Centrum Solidarności.

Gdański chorał i tryptyk Memlinga, czyli muzyczna historia stworzenia świata oraz malarska wizja jego końca [TYDZIEŃ MEMLINGA]

Dzięki unikatowej kolekcji średniowiecznych manuskryptów zespół Schola Gregoriana Gedanensis zaprezentuje słuchaczom chorał gregoriański współczesny dziełu Memlinga. Koncert odbędzie się w czwartek, 30 listopada 2017 r., w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Wstęp jest bezpłatny.