Aktualności

Wspominamy zasłużonych mieszkańców Pomorza, którzy odeszli od nas w minionym roku...

Tradycyjnie 1 listopada, czyli uroczystość Wszystkich Świętych, to dzień zadumy i refleksji nad przemijającym życiem. W minionym roku pożegnaliśmy wielu wybitnych i zasłużonych mieszkańców naszego regionu.

Zwiedzanie Nieba Polskiego, mapping, parada, koncert… Morze atrakcji na stulecie odzyskania niepodległości

31 października 2018 r. w Wozowni Artyleryjskiej Centrum Hewelianum w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano gdański program obchodów uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W stolicy województwa od 10 do 11 listopada weźmiemy udział m.in. w Paradzie Niepodległości, obejrzymy mapping czy zwiedzimy fresk Niebo Polskie z przewodnikiem.

Figaro rozśmiesza do łez już ponad 200 lat. Zbliża się premiera „Cyrulika sewilskiego” w Operze Bałtyckiej

Chyba żaden bohater operowy nie wzbudza takiego śmiechu i takiej sympatii, jak sewilski golibroda Figaro. Jaki będzie ten z Opery Bałtyckiej? Przekonamy się w piątek 16 listopada 2018 r.

Jak zachęcić dzieci do czytania książek? Festiwal Literatury dla Dzieci powraca do Gdańska

Czytanki po zachodzie słońca w nietypowych miejscach, warsztaty z animacji, ilustracji, teatralne i gra miejska. Od 6 do 10 listopada 2018 r. na młodych czytelników i czytelniczki czeka moc literackich atrakcji.

Zamiast Halloween - Zaduszki po kaszubsku. O wierzeniach sprzed stu lat

Dynie, lampiony, dzieci przebrane za mityczne stwory i cukierki. Moda na obchodzenie 31 października święta Halloween jest coraz bardziej powszechna także u nas. Jednak od wieków na Kaszubach listopad był miesiącem zadumy i modlitwy za zmarłych, a przede wszystkim Dzień Zaduszny (2 listopada). Jakie były wierzenia i podania sto lat temu?

Cała historia kraju w pieśniach patriotycznych. Widowisko „Wyśniłem sen o Niepodległej”

Widowisko patriotyczne to prezentacja pieśni, które śpiewano w polskich domach i które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Z biegiem lat stały się pieśniami narodowymi i ojczystymi, stanowiącymi dokument epoki i świadectwo czasu.

Chcesz nagrać płytę? Wydać tomik wierszy lub stworzyć wystawę plastyczną? Złóż wniosek o stypendium marszałka

Szukasz możliwości dofinansowania swojego projektu? Spróbuj swoich sił w konkursie o przyznanie stypendiów dla twórców kultury z budżetu Województwa Pomorskiego w roku 2019.

Czaszka na twarzy na Halloween? Dlaczego, nie! Profesjonalny makijaż tylko w 20 minut

Chcesz mieć wyjątkowy makijaż na halloweenową imprezę? Przyjdź do Teatru w Oknie w Gdańsku w środę, 31 października 2018 r. Zespół profesjonalnych charakteryzatorek wymaluje na twarzach wszystkich chętnych czaszki i wzory rodem z meksykańskiej tradycji Santa Muerte.

Eksperymentalna elektronika na Halloween, czyli koncert Kangdinga Raya w Gdańsku

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na halloweenową imprezę, podczas której na żywo zagra pochodzący z Francji, a osiadły w Berlinie muzyk i producent David Letellier, znany jako Kangding Ray oraz brytyjski muzyk Rohan Walder, znany jako Randomer (DJ Set). Na scenie GTS będzie im towarzyszył trójmiejski producent i muzyczny eksperymentator Szymon Weiss.

Będzie akustycznie na scenie muzycznej. W GTS zabrzmi rock, jazz i folk

Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal, czyli Voo Voo wraz z Sądecką Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Leszka Mieczkowskiego wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Koncert odbędzie się w sobotę, 27 października 2018 r.

Archiwum wiadomości