Aktualności

Opowieść o wędrówce i poszukiwaniu najlepszego ze światów. Premiera „Kandyda” w Operze Bałtyckiej

Mimo że kończy się rok, to w Operze Bałtyckiej schyłek grudnia będzie czasem premiery najnowszej sztuki. „Kandyd" Leonarda Bernsteina to zabawna i ironiczna opowieść, która niewątpliwe spodoba się każdemu.

Chcesz własnoręcznie wykonać prezent na święta? Przyjdź do Instytutu Kultury Miejskiej w sobotę

Warsztaty m.in. tworzenia notesów, kloszy do lamp czy świątecznych mydeł w ozdobnych opakowaniach odbędą się 15 grudnia 2018 r. Natomiast po południu będzie seans bajek kliszowych z muzyką na żywo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Co się działo z warszawiakami po powstaniu? Przyjdź do Baszty Czarownic i zobacz film

O warszawiakach i ich wpływie na rozwój miasta, dowiesz się podczas premiery filmu „Słupskie Powstanie Warszawskie", która odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 13 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Aleksandria metropolią Morza Śródziemnego. Wykład Łukasza Sadowskiego

O tym, jak II wojna światowa, a potem rewolucja Nassera zmieniły całkowicie charakter Aleksandrii opowie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 12 grudnia 2108 r. Łukasz Sadowski z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Doskonała zabawa dla lubiących zagadki i łamigłówki. Nowy escape room w Teatrze Wybrzeże

Na koniec roku do Teatru Wybrzeże powraca escape room, tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Rodziny, grupy znajomych i firmy będą mogły wziąć udział z doskonałej zabawie połączonej z popularyzacją historii Polski. Kto lubi zagadki i łamigłówki, koniecznie musi odwiedzić teatralną jaskółkę między 27 a 31 grudnia 2018 r.

Jakie są konsekwencje szkolnej przemocy? Spektakl „Little Pony” w Starej Aptece [PRAPREMIERA]

Na deskach Teatru Wybrzeże wystawiona zostanie sztuka Paco Bezerry, jednego z najbardziej znaczących autorów na hiszpańskiej scenie dramaturgicznej. Prapremiera spektaklu „Little Pony" w reżyserii Rudolfa Zioły odbędzie się w czwartek, 20 grudnia 2018 r. w Starej Aptece.

Chcesz nauczyć się dekorować? W Centrum Aktywności Twórczej możesz wykonać torbę na prezenty

Masz zdolności manualne? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Ustki do udziału w warsztatach rodzinnych Torba na marzenia – projektowanie i dekorowanie papierowych toreb, które odbędą się w sobotę, 15 grudnia 2018 r. Obowiązują zapisy.

Czy piwo ma właściwości zdrowotne? O dziejach gdańskiego złotego trunku w IKM opowie Tomasz Biegański

Skąd wzięło się piwo? Co i kiedy warzono? Jakie są historyczne style piwne? Sekrety gdańskiego piwowarstwa odkryje Tomasz Biegański, piwowar w Brovarni Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 11 grudnia 2018 r. o godz. 18.00. Wstęp – wolny.

Jarmarki świąteczne na Pomorzu. Zabawki, bożonarodzeniowe dekoracje i smakołyki [GDZIE I KIEDY]

Na grudniowych kiermaszach w Pomorskiem można kupić prezenty i niezliczoną liczbę ozdób oraz dekoracji świątecznych, które w większości zostały wykonane przez rzemieślników. Będą też stoiska z jedzeniem, słodyczami i regionalnymi przysmakami. Pierwsze jarmarki już się zaczęły, ale okazja do zakupów będzie aż do samych świąt.

Marynistyczne murale w Gdańsku. Port Wrzeszcz już gotowy

Cztery bloki na al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu to ostatni etap realizacji projektu, którego autorem jest Szymon Wróblewski, gdański animator kultury i wieloletni kierownik Plama GAK na Zaspie.

Archiwum wiadomości

Aktualności