Aktualności

Jak dobrze rozpocząć rok? Może muzycznie? Koncert światowych przebojów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Noworoczny wieczór wypełnią gorące rytmy z Południowej Ameryki, utwory z kręgu bossa novy i tanga. Podczas koncertu będzie można usłyszeć przeboje w autorskich aranżacjach Jana Walczyńskiego. Wydarzenie rozpocznie się 1 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

Krajobrazy nadbałtyckie na wystawie w ratuszu. Poznaj prace zapomnianego pomorskiego impresjonisty

Na wystawie w Muzeum Gdańska zaprezentowane zostaną prace Ernsta Kolbego. Ten zapomniany po II wojnie światowej impresjonista należał do jednych z najbardziej cenionych pomorskich malarzy. Jego obrazy będzie można zobaczyć od czwartku, 20 grudnia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta.

Muzyka, książki, opera dla dzieci i teatr dla wszystkich. Festiwal Metropolia jest Okey w Gdańsku

Festiwal, który odbędzie się między 26 a 30 grudnia 2018 r., to prawdziwa gratka dla miłośników różnych dziedzin sztuki. W programie m.in. sześć koncertów muzyki rozrywkowej, prezentacje muzyki klasycznej, spektakle teatralne, spotkanie z książką i spektakl operowy dla dzieci.

Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestra? Wejdź w nowy rok z kulturą. Zostały ostatnie wolne miejsca w teatrach i operach

Specjalne spektakle, pokazy filmów i opera to tylko niektóre sylwestrowe propozycje pomorskich teatrów i kin. Będzie też tradycyjna lampka szampana lub wina, a nawet noworoczne bale. Sprawdź, gdzie jeszcze znajdziesz miejsce na sylwestra z kulturą.

Grają w święta! W drugi dzień Bożego Narodzenia na scenie zobaczymy „Damy i huzary”

Teatr Wybrzeże zaprasza na świąteczną prezentację spektaklu „Damy i huzary albo Play Fredro". Przedstawienie zostanie zagrane w środę, 26 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku.

Maryja jako indiańska dziewczyna? Koncert bożonarodzeniowy Polskiego Chóru Kameralnego

Pięknej muzyki będzie można posłuchać podczas Dorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego, 28 grudnia 2018 r. w kościele św. Józefa w Gdańsku. Zabrzmią utwory wybitnego kompozytora Ariela Ramireza i Cezarego Paciorka.

Złota kampania z kolejnymi nagrodami. To był najlepszy projekt zgłoszony do międzynarodowego konkursu

Zespół TOFU Studia został laureatem dwóch nagród w konkursie Creativity International Awards 2018 za projekty graficzne promujące tryptyk „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Uroczystość ich wręczenia odbędzie się w środę, 19 grudnia 2018 r. w siedzibie muzeum.

O tym jak można siebie zaprezentować opowie Robert Dolewski. Spotkanie o tematyce filozoficznej w IKM

Czy istnieją filozoficzne metody autokreacji? Na czym polega sztuka opowiadania siebie? Uczestnicy wykładu dowiedzą się, w jaki sposób poprzez retrospekcję oraz wiele nietypowych, literackich zabiegów odnaleźć sens codziennych perypetii i odpowiedzieć na niezwykle ważne, filozoficzne pytanie – kim jestem?

Lubisz oglądać filmy na dużym ekranie? Kino za 12 zł już w ten weekend

Jeżeli lubisz chodzić do kina, nie możesz przegapić takiej okazji. W weekend 15 i 16 grudnia 2018 r. możesz wybrać się na film za wyjątkowo niską cenę.

Szukasz wyjątkowego prezentu na święta? Kup bilet otwarty do Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Święta, święta, święta... A jak święta, to wiadomo – prezenty. Nie masz pomysłu, czym obdarować bliską osobę? Jeszcze do 23 grudnia 2018 r. w świątecznym punkcie sprzedaży w Galerii Handlowej Manhattan w Gdańsku można kupić bilet prezent do gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Archiwum wiadomości

Aktualności