Aktualności

Zmierz się z dziełami Williama Szekspira. Do wyboru „Król Lear”, „Henryk V” i „Komedia omyłek”

Masz zdolności aktorskie i mieszkasz na Pomorzu? Jesteś uczniem, seniorem lub osobą niepełnosprawną? Zgłoś się do projektu Teatralny Pasjans. Zapisy do piątej edycji konkursu trwają do 7 kwietnia 2019 r.

Malarstwo i fotografia. Sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć dzieła współczesnych brytyjskich artystów

„Made in Britain" i „…on making" to część projektu prezentującego sztukę brytyjską, która powstała w XXI w. Wernisaż obu wystaw odbędzie się w czwartek, 14 marca 2019 r. w Zielonej Bramie w Gdańsku.

Współczesna sztuka na tkaninie artystycznej. Wystawa najlepszych prac konkursowych Baltic Mini Textile Gdynia

Do 11. edycji konkursu zgłosiło się 155 artystów z całego świata. Spośród ponad 320 prac jury konkursowe wybrało 50 najlepszych, które oglądać będzie można na wystawie w Muzeum Miasta Gdyni. Wernisaż odbędzie się w piątek 8 marca 2019 r. o godz. 18.00.

Wizja Gdańska i samorządności lokalnej w książkach Pawła Adamowicza. Spotkanie w bibliotece

W czwartek, 7 marca 2019 r. uczestnicy specjalnego spotkania będą rozmawiać o istocie samorządów, o Gdańsku jako mieście otwartym i demokratycznym oraz o współczesnym patriotyzmie. Przyczynkiem do dyskusji będą książki zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Żadna partia nie ma wyłączności na ECS. Władze województwa i Gdańska odpowiadają na list ministra Glińskiego

Marszałek Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wspólnie odpowiedzieli na list ministra Piotra Glińskiego z 18 lutego 2019 r. Proszą o utrzymanie dotychczasowego wsparcia dla ECS i o wspólne świętowanie w Gdańsku 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu 2019 r. [Treść listu na dole strony]

Stypendia dla twórców kultury na 2019 rok wręczone. Otrzymało je 100 artystów na własne projekty [ZDJĘCIA]

Samorząd województwa pomorskiego 5 marca 2019 r. przyznał stypendia dla twórców kultury o łącznej wartości 400 tys. zł. W tym roku o dofinansowanie ubiegały się 342 osoby. Wsparcie otrzyma 100 artystów. Są wśród nich muzycy, malarze, filmowcy i pisarze. Najwięcej osób pochodzi z Gdańska, Gdyni, Sopotu oraz powiatu starogardzkiego.

Zrealizuj receptę w Starej Aptece. Poznaj sztukę, która w tym roku trafi na ekrany kin w Portugalii

W ramach projektu Recepta w Starej Aptece odbędzie się czytanie performatywne dramatu Tiago Rodriguesa „Smutek i radość w życiu żyraf". Wydarzenie zostanie zorganizowane w poniedziałek, 11 marca 2019 r. Wstęp – wolny.

Dzień Kobiet można spędzić muzycznie. Romantyzm nie tylko XIX-wieczny na Ołowiance

Trzy romantyczne utwory Schumanna, Brahmsa i Prokofiewa będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w piątek, 8 marca 2019 r.

Podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy. Irlandia – taniec, muzyka i śpiew

Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawią, że utrzymanie stóp w miejscu będzie nie lada wyzwaniem. Irlandzkich rytmów będzie można posłuchać w Słupsku, 9 marca 2019 r.

„Pomysłowe mebelki z gąbki”. Spektakl dyplomowy studentów z Łodzi w Szekspirowskim

Groteska, poczucie humoru, coś żałosnego, poetyckiego i pięknego w 20 panoramicznych scenach. Tak zapowiada się przedstawienie, które odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w niedzielę, 9 marca 2019 r. Powstało z frustracji i chęci zastanowienia nad tym, że warto być razem.

Archiwum wiadomości