Aktualności

Kolonia Rzeszy i Olimp. Fascynujące wrzeszczańskie opowieści, czyli Gdańskie Miniatury on-line

Ważni ludzie, historyczne ciekawostki, gdańskie miejsca i ulice. Teksty Kingi Jarockiej z dźwiękowymi komentarzami Ewy Czerwińskiej oraz zdjęciami i grafikami 3D Jana Rośka. Robi się ciekawie, a to za sprawą interaktywnych gier Gdańskich Miniatur.

UrbanLab w formule online, czyli planowanie kulturowe w praktyce. Tym razem tematem będzie Wilno

Samorząd województwa pomorskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury i Instytut Kultury Miejskiej w środę, 27 maja 2020 r. zapraszają na UrbanLab Wilno. Spotkanie dotyczące Wspólnego działania na rzecz rozwoju przestrzeni miejskich odbywa się w języku angielskim na platformie Zoom. W jego trakcie eksperci i ekspertki z krajów Morza Bałtyckiego podzielą się doświadczeniami pracy z lokalnymi społecznościami. Wydarzenie organizowane jest przez Politechnikę w Wilnie.

W tym roku nie będzie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Został przełożony na następny rok

Decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji popularnego festiwalu filmów jednogłośnie podjął komitet organizacyjny. O swojej decyzji poinformował 20 maja 2020 roku. Filmy, również te wyprodukowane w 2020 roku, zobaczymy za rok. Zmiana podyktowana jest panującą sytuacją epidemiologiczną.

Otwieramy kolejne muzea. Chodzi o skansen we Wdzydzach, zamek w Bytowie i galerię w Słupsku

We wtorek, 19 maja swoje zbiory zwiedzającym udostępniły Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku. Oczywiście, na specjalnych zasadach związanych z trwającym nadal stanem zagrożenia epidemicznego. Zwiedzać trzeba będzie w maseczkach, po dezynfekcji rąk i przy ograniczonej liczbie osób.

Na leżaku czy w aucie? Pierwszy pokaz w sopockim kinie plenerowo-samochodowym już w piątek

Spadek liczby zakażeń koronawirusem powoduje złagodzenie restrykcji społecznych. Skutkiem tego jest odmrażanie kolejnych instytucji kultury. Już 22 maja 2020 r. w Sopocie będzie można oglądać filmy na leżakach lub w autach.

Jak szybko napisać książkę i stworzyć własny font? Drugie życie krojów pisma – wirtualne warsztaty

Czy książkę można napisać w kilka godzin? Grupowe tworzenie publikacji na wybrany temat w krótkim czasie to booksprint. Jak przenieść własne lub archiwalne kroje pisma do postaci cyfrowej? Tego można dowiedzieć się podczas rozwijających pasje warsztatów on-line.

Chcesz zobaczyć tkaniny z różnych zakątków Polski, odwiedź wystawę czasową w Swołowie. Podziwiać można m.in. kapy, stroje ludowe, ręczniki

W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie można podziwiać tkaniny zebrane od ludzi, którzy przyjechali po II wojnie światowej. Wśród zgromadzonych eksponatów są m.in. stroje ludowe przywiezione z Kurpiów, Opoczna, Kielc, Polesia, Polski południowo-wschodniej. Kunsztem tkackim wyróżniają się tkaniny dwuosnowowe wileńskie, a także wielonicielnicowe kapy. Dużą część kolekcji stanowią: kompletne stroje ludowe, ręczniki dekoracyjne i obrzędowe czy bogato zdobione haftami koszule. Wystawa ma być dostępna dla zwiedzających do końca roku.

Europejska Noc Muzeów 2020. Piętnasta edycja na Pomorzu – po raz pierwszy on-line

W związku z pandemią COVID-19, tegoroczne wydarzenie będzie inne niż do tej pory. Jednakże, jak zwykle, ta noc będzie wyjątkowa.

Niezwykły przewodnik po lasach. Z nową „Niemapą” poznasz lasy Pomorza Gdańskiego

Na kartach nowej odsłony popularnego przewodnika dla dzieci znalazły się propozycje tras spacerowych, rowerowych, spływów kajakowych i biwaków. Wszystkie w granicach lasów Pomorza Gdańskiego. Nowa „Niemapa" pełna jest kolorowych ilustracji i kreatywnych pomysłów na poznanie przyrody. Plus bonus – w lesie nie trzeba nosić maseczek!

Stary konkurs z nową nazwą. Biblioteka wojewódzka ogłosiła Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca

Do konkursu można zgłaszać utwory w dowolnym gatunku: opowiadania, eseje, powieści, reportaże, wiersze i teksty dramatyczne. Ważne, by autor lub dzieło związane było z Gdańskiem. Ostateczny termin nadsyłania prac to 31 sierpnia. Gdański Konkurs Literacki ma za sobą już prawie 30 edycji. W tym roku zyskał nową nazwę – swojego patrona Bolesława Faca.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna otwiera się dla czytelników. Co z odmrażaniem innych instytucji kultury?

Od 12 maja otwarte będą dla czytelników cztery filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, a od jutra, czyli środy 13 maja odwiedzających ponownie zaprosi Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. W planach są kolejne otwarcia, a wszystkie łączy jedno: nowe zasady działalności, mniejsza liczba gości i specjalne środki bezpieczeństwa. Poniżej szczegóły odmrażania „marszałkowskich" instytucji kultury w Pomorskiem.

Wirtualna orkiestra, warsztaty filmowe on-line, tworzenie gier – kto jeszcze otrzymał wsparcie? Wyniki konkursu Bardzo Młoda Kultura

Dokumentacja działań na TikToku, wirtualna orkiestra z Debrzna, warsztaty filmowe on-line, tworzenie gier, filmy pokazujące kulturę bractw rycerskich na Pomorzu, opowieści o lokalnych zasobach i wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży. To tylko część z pomysłów na działania, jakie zostaną zrealizowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – Pomorskie.

Szczególna lekcja matematyki, koniec świata, jednominutówki, czytanie Pomorza. Co pomaga przetrwać trudny czas?

Jednominutowe filmy na trudne czasy czy rozmowy z ciekawymi ludźmi o tym, jak sobie radzą w czasie pandemii? A może quiz i wspomnienia o Centrum św. Jana w Gdańsku oraz familijne warsztaty plastyczne? Sprawdź, co przygotował Instytut Kultury Miejskiej – dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Niedzielna msza święta online z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00 [TRANSMISJA NA ŻYWO]

W związku ze stanem epidemii w Polsce kościoły mogą przyjmować tylko ograniczoną liczbę wiernych. Jednak każdy może wziąć udział w mszy św. w kościele p.w. św. Jana w Gdańsku, która będzie transmitowana online w niedzielę, 24 maja od godz.12.00. Mszę będzie można śledzić w serwisach pomorskie.eu i gdansk.pl.

Koncerty bez udziału publiczności. XIII Gdański Festiwal Muzyczny w czasie pandemii

Chcesz posłuchać solistów i orkiestr z całego świata? Włącz radio i i udaj się w muzyczną podróż przez różne epoki i posłuchaj utworów wybitnych kompozytorów.

Niebieskie iluminacje, koncert carillonowy i muzyka online. Obchody Dnia Europy w czasie pandemii

W tym roku obchody Dnia Europy przypadającego w sobotę, 9 maja będą znacznie ograniczone. Nie oznacza to jednak, że święto minie bez echa. W Gdańsku z tej okazji zawisną flagi Unii Europejskiej, a z wieży Ratusza usłyszymy carillonową „Odę do radości".

Tym razem oceniaj książki po okładce. Nowa zabawa dla czytelników gdańskiej biblioteki

Z okazji Dnia Bibliotekarza, który przypada 8 maja, pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku zapraszają do foto zabawy. Chodzi o to, by własnymi siłami i przy pomocy tego, co mamy pod ręką, odtworzyć zdjęcie lub kompozycję znajdującą się na okładce naszej ulubionej książki. Za najlepsze prace można otrzymać nagrody!

Jeden rysunek za tysiąc słów. Bibliotekarze rozmawiają z trójmiejskimi ilustratorami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku rozpoczęła cykl wywiadów z popularnymi ilustratorami z Trójmiasta. Pierwsza rozmowa to wywiad Bartłomiejem Broszem, który przeprowadził Mateusz Pudlis z Biblioteki Oliwskiej.

8 maja Bibliotekarze i Biblioteki mają swoje święto. Życzenia od marszałka Mieczysława Struka

W całej Polsce 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia rozpoczyna się także Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja.

Koncerty na gdańskich carillonach. Muzyka na żywo i on-line [AKTUALIZACJA]

Z Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku, 8 i 9 maja 2020 r. zabrzmi muzyka gdańskich carillonów. Koncerty zaplanowano z okazji obchodów 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej i Dnia Europy.

Trzecia edycja Nordic Talking. W tym roku spotkanie miłośników krajów skandynawskich odbędzie się online

Śnieg, zorza polarna, fiordy, renifery, trolle i bułeczki cynamonowe. Te hasła od razu przywołują na myśl kraje północy. O tym, co jeszcze kojarzy nam się ze Skandynawią, a także o podróżach, kulturze i biznesie będą rozmawiać goście Nordic Talking Festival, który odbędzie się 8-10 maja 2020 r. Wszystkie festiwalowe wydarzenia będzie można zobaczyć w internecie.

Sopocka kultura już otwarta dla odwiedzających. A co z innymi instytucjami artystycznymi w regionie?

Od środy, 6 maja w Sopocie otwarte dla gości są Państwowa Galeria Sztuki, Muzeum Sopotu i Miejska Biblioteka Publiczna. Jednak na specjalnych zasadach: w maseczkach, z dezynfekcją rąk, przy ograniczonej liczbie osób lub po wcześniejszym umówieniu wizyty. Sopot to na razie wyjątek, gdyż większość pomorskich instytucji kultury właśnie opracowuje plany otwarcia i działalności w czasie trwania epidemii. Tak, by wszyscy byli bezpieczni.

Złota Kampania „Sądu Ostatecznego” Memlinga znowu wyróżniona! Aż trzy amerykańskie nagrody dla TOFU Studio

Spośród 3820 zgłoszeń z 50 krajów świata, projekty gdańskiego studia zdobyły dwa razy platynę oraz złoto w tegorocznej edycji amerykańskiego konkursu MUSE Design Awards.

Kultura w całej Polsce prosi o pomoc. Apeluje do minister rozwoju i ministra kultury o działanie

Jedenaście rad kultury z całego kraju, w tym także Pomorska Rada Kultury i Rada Kultury Gdańskiej, napisały do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz dwa listy. Apelują m.in. o jak najszersze włączenie sektora kultury w założenia tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej, równe traktowanie instytucji rządowych i samorządowych w rozdziale środków oraz pomoc dla artystów niezależnych.

Rząd chce otwierać muzea, biblioteki i galerie sztuki. Brakuje jednak jasno określonych zasad działania

Premier rządu ogłosił otwarcie części instytucji kultury już od poniedziałku, 4 maja. Jednak nie ma odpowiedniego rozporządzenia, które regulowałoby ich działalność w sytuacji zagrożenia epidemicznego. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracownikom tych instytucji, jak i odwiedzającym. Dlatego instytucje te nie będę otwierane po majówce.

Majówka 2020 on-line. Z naszymi propozycjami nie będziesz się nudzić

Pomorskie instytucje kultury, mimo że zamknięte dla odwiedzających, na majówkę przygotowały cały wachlarz różnorodnych atrakcji. Będą warsztaty rodzinne z projektowania domów, planowania warzywniaka na balkonie i spotkania z pisarzami. A na wieczory polecają spektakle i nagrania muzyczne z teatrów i opery. Wszystkie wydarzenia łączy jedno hasło: #zostańwdomu.

Specjalny konkurs z okazji Dnia Flagi 2 maja. Sprawdź, co trzeba zrobić i wygraj ciekawe nagrody

Święto polskiej flagi już w sobotę, 2 maja. Można tego dnia wziąć udział w specjalnym konkursie fotograficznym i wygrać karty podarunkowe do księgarni, bilety do Centrum Nauki Experyment w Gdyni i gry logiczne. Wystarczy zrobić zdjęcie flagi lub innego symbolu narodowego.

Życie w epidemii – jak radzić sobie z lękiem, samotnością i pracą zdalną? Specjalne webinarium z psycholog

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała webinarium z psycholog Elżbietą Krzyżniak, która odpowie na pytania zadane przez czytelników. Dotyczą one m.in. strachu przed epidemią, poczucia samotności, a także problemów ze znalezieniem motywacji do pracy i nauki zdalnej. Problemem jest tez organizacja domowego życia w izolacji. Wideo będzie można obejrzeć w czwartek, 30 kwietnia na stronie biblioteki i na Facebooku.

Marszałek Mieczysław Struk i prezydent Aleksandra Dulkiewicz apelują o pomoc dla instytucji kultury i dla artystów

W piątek, 24 kwietnia 2020 r. marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Gdańska wysłali pismo, w którym wspólnie zwracają się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego z apelem o pilną pomoc dla instytucji kultury. Nie tylko tych państwowych, ale również samorządowych.

Misie, lale i krasnale. Jak kreatywnie i rodzinnie spędzić czas w domu i zrobić maskotkę

Podczas niedzielnego spotkania, 26 kwietnia 2020 r. o godz. 11, dzieci staną się projektantami i wraz z opiekunami stworzą z niepotrzebnych skrawków tkanin lalkę, misia czy inną maskotkę.

Kto odbierze statuetki Pomorskiej Nagrody Artystycznej? Kiedy poznamy zwycięzców?

Gala wręczenia Pomorskich Nagród Artystycznych za rok 2019, najważniejszych nagród Województwa Pomorskiego przyznawanych w dziedzinie kultury, miała odbyć się dziś w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Z powodu pandemii została przełożona. Mimo to procedura wyboru laureatów odbywa się bez zakłóceń.

Działania pomorskich bibliotek wzorem dla innych. Tak bibliotekarze pomagają czytelnikom przetrwać epidemię

Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku i jej filie mają dla czytelników darmowe e-booki, usługi online, materiały do nauki zdalnej oraz konkursy. Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku uruchomiła specjalną infolinię dla seniorów, wirtualną czytelnię i akcję czytania książek przez aktorów. Te działania w czasie epidemii koronawirusa jako przykład dla innych instytucji doceniło Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Historia stworzenia świata. Wyjątkowe spotkanie on-line z Dobranockami Teatralnymi

Co zobaczymy tym razem? Spektakl Teatru Barnaby o dowcipnej historii stworzenia świata, który opowiada małym widzom o trudach budowania wzajemnych więzi i wartości współdziałania.

Czy dobrze znasz gdańskie dzielnice? Posłuchaj anegdot i opowieści podczas wirtualnego spaceru z przewodnikami

Podzielą się zdjęciami z archiwów rodzinnych i opowieściami, zabiorą na spacer szlakiem wspomnień, miejsc czy przedmiotów. Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają w kwietniu i maju 2020 r. na wirtualne spotkania z gdańskimi dzielnicami.

Msza święta online z kościoła św. Jana w Gdańsku [TRANSMISJA NA ŻYWO]

W związku ze stanem epidemii w Polsce kościół św. Jana jest zamknięty. Jednak wierni mogą wziąć udział w mszy św., której będzie transmitowana online w niedzielę, 26 kwietnia od godz. 12.00. Mszę będzie można śledzić w serwisach pomorskie.eu, gdansk.pl i na kanale You Tube Pomorskie.

W tym roku bez tortu, ale świeczki będą. Wspólne świętowanie 456. urodzin Szekspira

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza do wspólnego świętowania 456. urodzin Szekspira. W tym roku tradycyjna, coroczna impreza przeniesiona zostanie do internetu. W ramach happeningu online każdy będzie mógł wziąć udział w stworzeniu wirtualnej kartki urodzinowej, a także zdmuchnąć urodzinową świeczkę i przesłać swoje życzenia.

Sztuka na przekór izolacji. Wirtualne zwiedzanie wystawy prac nigeryjskiego artysty

W Muzeum Narodowym w Gdańsku miesiąc temu zaplanowano otwarcie wystawy nigeryjskiego artysty Boba-Nosy Uwagboe. W związku z epidemią koronawirusa jej wernisaż został jednak odwołany, a przygotowanej ekspozycji nikt nie może odwiedzić. Artysta wraz z kuratorką postanowili zatem pokazać wybrane prace w ramach oprowadzania online. Nagranie zostanie udostępnione w internecie w niedzielę, 19 kwietnia 2020 r.

Pomagasz innym w walce z koronawirusem i jesteś z Tczewa? Możesz otrzymać 5 tys. zł wsparcia na działania

Właśnie wystartował pilotażowy konkurs na dotacje „Solidarni z bohaterami czasu epidemii". Chodzi o dofinansowanie inicjatyw lokalnych, które pomagają zwalczać epidemię i wspierają społeczności w wychodzeniu z kryzysu pandemicznego. O granty mogą ubiegać się m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i grupy nieformalne. Pilotaż konkursu dedykowany jest gminom powiatu tczewskiego i miastu Tczew.

Odkrywaj historie i zdobywaj nagrody. Konkursy Grodziska w Sopocie dla dzieci i młodzieży

Grodzisko w Sopocie ogłasza trzy konkursy dla dzieci i młodzieży. Zadanie polega na tym, aby odkryć skarby przeszłości znajdujące się w najbliższej okolicy, a następnie przedstawić poznane historie w formie rysunkowej, komiksowej albo literackiej. Prace można przesyłać do 17 maja 2020 r.

Bibliotekarze zapraszają do pogadania. Uruchomiony został specjalny telefon dla seniorów

Biblioteczny telefon pogadania to nowa akcja skierowana do seniorów. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku uruchomiła specjalny numer telefonu, pod który mogą oni zadzwonić i porozmawiać np. o literaturze lub kulturze.

Dwa miasta odrodzone niczym feniks z popiołów. O powojennej odbudowie Gdańska i Warszawy dowiesz się na wykładzie on-line

Jedno w 1944 roku, drugie w 1945. Warszawa i Gdańsk - dwa miasta wymazane z powierzchni ziemi. O powojennych pomysłach i wizjach ich odbudowy, opowiedzą Grzegorz Piątek i Jacek Friedrich. Spotkanie on-line 16 kwietnia 2020 r. organizuje gdański Instytut Kultury Miejskiej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – msza święta z kościoła św. Jana

W związku z epidemią w mszach świętych może uczestniczyć jedynie pięcioro wiernych. Jednak można je oglądać we własnych domach. Dziś o godz. 12.00 będziemy transmitować mszę świętą wielkanocną z kościoła św. Jana w Gdańsku.

Msza Wigilii Paschalnej z bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku

W związku z epidemią w mszach świętych może uczestniczyć jedynie pięcioro wiernych. Jednak można je oglądać we własnych domach. Dziś o godz. 21.00 będziemy transmitować Mszę Wigilii Paschalnej z bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku. Msza zostanie odprawiona wspólnie przez ks. Krzysztofa Niedałtowskiego, duszpasterza środowisk twórczych w Gdańsku, oraz o. Michała Oska, przeora klasztoru dominikanów.

Święta wielkanocne 2020 z dala od kościoła i bliskich. Duchowny: „Potrzebujemy uważności, spokoju i nadziei”

Święta wielkanocne w tym roku będą niezwykłe. W związku ze stanem epidemii w kraju nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej, mszy rezurekcyjnej ani święcenia pokarmów w kościołach. Jednak ten czas może być duchowo bogaty, a nawet głębszy niż dotychczas. – Powinniśmy uruchomić w sobie kreatywność, docenić ten czas i budować fundamenty na przyszłość po pandemii – mówi ks. Krzysztof Niedałtowski.

Liturgia Męki Pańskiej z bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku

W związku z epidemią w mszach świętych może uczestniczyć jedynie pięcioro wiernych. Jednak można je oglądać we własnych domach. Dziś o godz. 19.30 będziemy transmitować Liturgię Męki Pańskiej z bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku. Msza zostanie odprawiona wspólnie przez ks. Krzysztofa Niedałtowskiego, duszpasterza środowisk twórczych w Gdańsku, oraz o. Michała Oska, przeora klasztoru dominikanów.

Transmisje mszy świętych bez udziału wiernych. „To trudne dla kapłana, kiedy w kościele dudni cisza”

Już od prawie miesiąca w serwisach pomorskie.eu i gdansk.pl transmitowane są niedzielne msze święte z kościoła św. Jana w Gdańsku, bez udziału wiernych. To dlatego, że w czasie epidemii w mszy świętej może wziąć udział nie więcej niż pięć osób. Zgodnie z wyliczeniami Gdańskiego Centrum Multimedialnego, do tej pory w Internecie transmisje na żywo nabożeństw ze św. Jana śledziło ponad 150 tys. odbiorców.

Msza Wieczerzy Pańskiej z kościoła św. Jana w Gdańsku

W związku z epidemią w mszach św. może uczestniczyć jedynie pięcioro wiernych. Jednak można je oglądać we własnych domach. Dziś o godz. 19.30 będziemy transmitować Mszę Wieczerzy Pańskiej z kościoła św. Jana w Gdańsku. Msza zostanie odprawiona wspólnie przez ks. Krzysztofa Niedałtowskiego, duszpasterza środowisk twórczych w Gdańsku, oraz o. Michała Oska, przeora klasztoru dominikanów.

Lekcje zdalne co najmniej do 26 kwietnia, a granice zamknięte do 3 maja. Rząd przedłuża też dotychczasowe obostrzenia

Są też nowe zasady. Od 16 kwietnia trzeba będzie zakrywać nos i usta w przestrzeni publicznej. Egzaminy ośmioklasistów i matury zostały przełożone, ale nie jest znany jeszcze ich konkretny termin. Możliwe, że odbędą się w czerwcu, a uczniowie ostateczną decyzję ministra edukacji poznają z 3-tygodniowym wyprzedzeniem.

Dwa dni śmigusa-dyngusa i połykanie baziowych kotków? Tradycje i wielkanocne zwyczaje na Pomorzu

Czy kaszubskie pisanki są takie same jak kociewskie? Kto i po co szuka zajączka na polu? Wielkanoc symbolizuje zwycięstwo życia nad śmiercią. Jest najstarszym i najważniejszym świętem chrześcijaństwa, obchodzonym na pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. Czy wielkanocne zwyczaje na Pomorzu wszędzie są takie same?

Spotkania z książką w czytelni on-line. Nowa propozycja gdańskiej biblioteki dla dzieci i dorosłych

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do wideoczytelni on-line. W ramach projektu #gdanskczyta artyści z trójmiejskich teatrów oraz lokalni autorzy czytają książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Gdańskiem i Pomorzem. Nagrania będą publikowane we wtorki i piątki na YouTube.

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości