Aktualności

Teatr Szekspirowski otwarty dla widzów. Będą spektakle na scenie elżbietańskiej i zwiedzanie teatru

Scena z
Scena z "Wesołych Kumoszek z Windsoru". Fot. Dawid Linkowski"

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, ponownie będzie można zobaczyć znakomite „Wesołe kumoszki z Windsoru" w reżyserii Pawła Aignera oraz „Jak wam się podoba" w reżyserii Krystyny Jandy. Wszystko w obowiązującym reżimie sanitarnym dla wspólnego bezpieczeństwa.

 

Bilety dostępne są online na stronach Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże oraz w kasach.

 

„Wesołe Kumoszki z Windsoru" powracają

Po dłuższej przerwie wracają do GTS w oryginalnej wersji na scenie elżbietańskiej „Wesołe kumoszki z Windsoru" to teatralny hit i pierwsza wspólna produkcja Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże. Genialne reżyserskie dzieło Pawła Aignera oraz wybitne, wielokrotnie nagradzane kreacje aktorów Teatru Wybrzeże w połączeniu z komicznym ładunkiem tekstu, dynamiką akcji, niepowtarzalnym klimatem sceny elżbietańskiej i przepięknymi kostiumami dają w efekcie spektakl, którego nie wolno przegapić.

 • 18, 19, 25 i 26 lipca 2020 r., godzina 15.30
 • reżyseria: Paweł Aigner
 • bilety: 45-65 zł

Zdrada. Zazdrość. Komedia omyłek. Dwie żwawe i bystre mieszczki walczą z lubieżnym i przebiegłym sir Johnem Falstaffem, szykując nań okrutną zemstę. Będziemy świadkami krwawego pojedynku francuskiego doktora Caiusa z przewielebnym walijskim plebanem Evansem, zabiegających o rękę pięknej panny. Oczywiście zwycięży miłość, a rozwiązłość i chytrość zostaną ukarane. „Wesołe kumoszki z Windsoru" to jedyne dzieło dramatyczne Szekspira osadzone dokładnie w czasie i miejscu, w których sam żył – w Anglii przełomu XVI i XVII wieku. Pomijając jego siłę komiczną, uważa się je za mistrzowski portret obyczajowości epoki.

 

„Jak wam się podoba" gościnnie w GTS

Na scenę GTS w sierpniu wraca również spektakl Teatru Wybrzeże „Jak wam się podoba"
w reżyserii Krystyny Jandy. Idylliczna komedia Williama Szekspira, jedna z najczęściej wystawianych jego sztuk, z której pochodzi słynny cytat, fragment aktu II: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają."

 • 1, 2 sierpnia 2020 r., godzina 15.00, 8 i 9 sierpnia, godzina 15.30
 • reżyseria: Krystyna Janda
 • bilety: 40-65 zł

Jedna z najpopularniejszych komedii Shakespeare'a. Córka wygnanego księcia, Rozalinda, i jej kuzynka Celia porzucają życie na dworze i wyruszają w ostępy Lasu Ardeńskiego. Tam, uwolnione z okowów konwencji, dziewczyny doznają wyzwalającej transformacji. Ukrywając się w męskich przebraniach, mają szansę zasmakować innego życia i poznać, czym jest prawdziwa miłość.

 

Zwiedzanie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego z przewodnikiem

Teatr Szekspirowski jest jednym z niewielu tego typu miejsc na świecie, które można zwiedzić z przewodnikiem. Ten jedyny na świecie teatr z otwieranym dachem swoją oryginalną, nagradzaną w międzynarodowych konkursach architekturą oraz niezwykłą, zakorzenioną w XVII wieku historią co roku przyciąga rzesze odwiedzających. Jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Zwiedzanie trwa godzinę i obejmuje wnętrza oraz zewnętrzne przestrzenie budynku – jak tarasy i ścieżkę spacerową na 7-metrowej wysokości murze otaczającym teatr.

Ze względów bezpieczeństwa oraz zachowania reżimu sanitarnego, w zwiedzaniu będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób na jednego przewodnika. Aby zagwarantować sobie miejsce, proponujemy zakupić bilety wcześniej - online lub w kasie teatru.

 • zwiedzanie GTS z przewodnikiem: codziennie o godz. 13:00 (z otwarciem dachu) oraz 15.30.
 • w dniach prezentacji spektakli (18, 19, 25 i 26 lipca oraz 1, 2, 8 i 9 sierpnia) zwiedzanie tylko o godz. 13.00.
 • w dniach 7-9 lipca zwiedzanie Teatru nie odbędzie się ze względu na próby do spektaklu.

Uwaga, zmieniony został limit zwiedzających w grupie – do 15 osób.

Przewodnicy oprowadzają w języku polskim oraz angielskim.

bilety:

 • zwiedzanie GTS – 18 zł N / 10 zł U
 • zwiedzanie GTS z otwarciem dachu – 23 zł N / 15 zł U

 

Godziny otwarcia kasy GTS:

 • codziennie w godzinach 12.30-17.00
 • z wyjątkiem dni prezentacji spektakli - kasa otwarta w godz. 12.30-15.30

 

WAŻNE INFORMACJE DLA WIDZÓW:

Przepisy epidemiczne nadal nas obowiązują – dystanse społeczne i w połowie wypełniona widownia. Dlatego wprowadzono nowy regulamin, dotyczący pracowników i widzów.

PROCEDURA SPECJALNA - Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID 19

Widzowie, którzy zakupili bilety za pośrednictwem strony internetowej, proszeni są o zabranie ze sobą wypełnionego Oświadczenia i oddanie go Obsłudze Widowni przed wejściem do Teatru.

Oświadczenie

Oświadczenie można będzie również wypełnić i podpisać na miejscu, w Teatrze, jednak wcześniejsze przygotowanie z Państwa strony usprawni proces wpuszczania widzów.

Zasady zachowania się w teatrze w związku z epidemią:

1. Podczas pobytu w teatrze noś maseczkę zasłaniającą usta i noc.

2. Zachowaj odstęp 2 m od innych widzów.

3. Przynieś podpisane Oświadczenie lub uzupełnij je zaraz po przyjściu do teatru.

4. Stosuj się do próśb i poleceń pracowników Biura Obsługi Widza – ich zadaniem jest dbanie o wspólne bezpieczeństwo.

5. Szatnie zostają zamknięte do odwołania – okrycie możesz położyć na widowni, na wolnym miejscu obok.

6. Na widowni może być zajętych 50 proc. miejsc, z zachowaniem odpowiednich odstępów. Zajmij przydzielone na bilecie miejsce i nie zmieniaj go w trakcie wydarzenia.

7. Sprzedaż wejściówek zostaje zawieszona do odwołania.

8. Przed wejściem do teatru zdezynfekuj dłonie, przy wejściu do teatru znajdziesz dystrybutory płynu do dezynfekcji.

9. Zachowuj się odpowiedzialnie.

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości