Aktualności

Jak twórczo wykorzystać utwory znajdujące się w przestrzeni publicznej? Spotkanie w IKM

Strategiczna gra online Inkulianti, projekt Upiór czy „Gdańsk w XVII wieku. Do ko-lorowania" – to tylko niektóre z przykładów, jak twórczo można wykorzystać utwory. W Instytucie Kultury Miejskiej 17 i 18 stycznia 2019 r. odbędą się tematyczne spotkania.

Świąteczne kolędowanie Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Koncert i kwesta na hospicjum

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i Wigilią.

Nowoczesne wnętrza, nowe regały na książki i spotkanie z Jarosławem Kretem. Biblioteka Kolonia po remoncie

W czwartek, 10 stycznia 2019 r. zostanie otwarta wyremontowana Biblioteki Kolonia przy ul. Manifestu Połanieckiego 32-34 w Gdańsku. Biblioteka przeszła metamorfozę w drugiej połowie 2018 r., a nową nazwę filii wybrali czytelnicy. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem.

Cyfrowy świat dziecka. Kiedy rozpocząć edukację medialną? Nowy cykl rozpoczyna się w IKM

Jak dzieci i młodzież korzystają z mediów w domu i szkole? Jak mogliby funkcjonować rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowym i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń? Spotkanie dla rodziców dzieci odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w wtorek, 15 stycznia 2019 r. Wstęp – wolny.

Zakochani w Teatrze Wybrzeże, a na scenie „Akt równoległy”. Znakomita rozrywka na walentynki

„Akt równoległy" to propozycja Teatru Wybrzeże na walentynki. Przedstawienie będzie można zobaczyć w czwartek, 14 lutego 2019 r. na Dużej Scenie. Po spektaklu na widzów czekać będzie lampka wina i słodki upominek.

Świętuj i baw się podczas ulicznych jasełek! Sprawdź, gdzie na Pomorzu pojawią się orszaki trzech króli

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w niedzielę, 6 stycznia 2019 r. ulicami wielu pomorskich miast i wsi przejdą orszaki trzech króli. Ich organizatorzy zapraszają do wspólnego kolędowania mieszkańców i gości naszego regionu. Mile widziane będą kolorowe przebrania i stroje jasełkowe.

Kontrowersyjny król internetowej filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad

Podczas wykładu z cyklu Filozofia w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w czwartek, 10 stycznia 2019 r., Robert Dolewski opowie o fenomenie i rosnącej popularności Petersona.

Poeci, pisarze, tłumacze i eseiści. Najlepszych można zgłaszać do Nagrody Literackiej Gdynia

Jesienią w Gdyni odbędzie 14. edycja literackiego plebiscytu dla autorów esejów, poezji, prozy i przekładów na język polski. Do końca stycznia kapituła konkursowa zbiera nominacje do nagrody. Artyści mogą wygrać nawet 50 tys. zł.

Taneczne walce, polki i marsze. Karnawał wiedeński w słupskiej filharmonii

Słupscy filharmonicy pod batutą Rubena Silvy wyczarują wiedeńską atmosferę. Tam bowiem karnawał wita się przy dźwiękach walców i polek znakomitego rodu Straussów. Będzie można posłuchać utworów „Nad pięknym modrym Dunajem" i „Noc w Wenecji".

Czy Piza to tylko krzywa wieża? O mniej znanych zabytkach miasta dowiesz się w IKM

O baptysterium, katedrze i najciekawszym cmentarzu świata – Camposanto oraz krzywej wieży w Pizie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 9 stycznia 2019 r. opowie dr Jacek Bielak z Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak zrobić dobrą fotografię? Seanse filmowe, spektakle teatralne, koncerty i nie tylko w CKiS w Tczewie

Na ferie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale w tczewskim Centrum Kultury i Sportu już od pierwszych dni 2019 roku nie brakuje ciekawych warsztatów, spotkań z teatrem i X muzą. I najmłodsi, i trochę starsi znajdą coś dla siebie.

Zagrają nie tylko w stolicy Austrii. Koncert wiedeński Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot

Wojciech Rajski podczas wyjątkowego Koncertu wiedeńskiego, 10 stycznia 2019 r. poprowadzi Polską Filharmonię Kameralną Sopot. Gościnnie wystąpi niemiecki pianista Alexander Krichel.

Mediateka w dawnym komisariacie i więcej akcji czytelniczych! Plany nowego dyrektora gdańskiej biblioteki

Jarosław Zalesiński, znany gdański poeta i dziennikarz, od 1 stycznia 2019 r. pracuje jako dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. W planach ma kontynuowanie remontów poszczególnych filii biblioteki. Chce rozszerzyć ofertę dla osób wykluczonych społecznie, dla seniorów, dzieci i ich rodziców. Marzy także o wybudowaniu od podstaw nowoczesnej mediateki w południowych dzielnicach Gdańska.

Chcesz poczuć magię Wiednia? Przyjdź na koncert na Ołowiance i przeżyj niezwykłą muzyczną podróż

Utwory Richarda Straussa, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 11 stycznia 2019 r.

Sylwester na Pomorzu. Sprawdź, gdzie będzie można pożegnać stary i powitać nowy rok

Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz pokazy laserowe i multimedialne – to najważniejsze atrakcje przygotowane na sylwestra przez pomorskie samorządy. W tym roku wiele miast rezygnuje z tradycyjnych fajerwerków.

Kolędy, pastorałki i pieśni religijne. Koncert we franciszkańskim kościele w Gdańsku

Bożonarodzeniowe utwory na odrestaurowanych wielkich organach barokowych. W ramach cyklu Koncerty dla Gdańszczan, w niedzielę, 30 grudnia 2018 r. będzie można wysłuchać koncertu Puer Natus w wykonaniu Andrzeja Szadejki.

Nie tylko szampan i huczna zabawa. Sylwester to na Kaszubach czas wróżenia i przepowiadania przyszłości

Dawniej w wigilię Nowego Roku na Kaszubach panny sprawdzały, czy wyjdą za mąż. Było też odczytywanie przyszłości z płomieni, a starsi próbowali się dowiedzieć, czy w nowym roku przyjdzie im umierać.

Zrealizuj teatralną receptę w Starej Aptece. Spotkanie z twórcami spektaklu „Little Pony”

Gościem wydarzenia będzie Paco Bezerra, hiszpański dramatopisarz młodego pokolenia, którego głośny na świecie dramat „Little Pony" w Teatrze Wybrzeże miał swoją polską prapremierę. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. w Starej Aptece. Wstęp – wolny.

Spektakl o życiu pomiędzy Ukrainą i Polską. „Więzi” na deskach Teatru Wybrzeże [PRAPREMIERA]

Spektakl „Więzi" powstał na podstawie dzienników i relacji Oleny Apczel, reżyserki teatralnej i performerki. Stanowi świadectwo dramatycznego konfliktu, jaki od kilku ostatnich lat trwa na Ukrainie. Prapremiera spektaklu odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia 2019 r. w Starej Aptece w Gdańsku.

Lubisz utwory operowe? Wybierz się na galę noworoczną w Słupsku

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica pod batutą Rubena Silvy zaprasza na wspólne rozpoczęcie muzycznego roku z utalentowanymi solistami – sopranistką Edytą Piasecką oraz tenorem Sławomirem Naborczykiem.

Koń towarzyszył człowiekowi od wieków. Muzealna opowieść o tysiącach lat wspólnej historii

Wystawa w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku będzie czymś więcej niż tylko chronologiczną opowieścią o 40 tys. lat wspólnej historii człowieka i konia. Jej otwarcie zaplanowano w sobotę, 29 grudnia 2018 r. w Domu Przyrodników.

Bal z Janem Heweliuszem albo z bohaterami baśni Disneya. Koncerty balowe dla dzieci na Ołowiance

Balowe suknie, biżuteria, niebanalne akcesoria i dodatki, makijaż odpowiednio dobrany do stylizacji, starannie ułożona fryzura i wielki apetyt na zabawę. Brzmi jak scenariusz dla dorosłych? Niekoniecznie, to koncert balowy dla dzieci. Pierwszy bal odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w sobotę, 5 stycznia 2019 r.

Jeśli masz dość komercjalizacji świąt, w piątkowy wieczór przyjdź na dziedziniec Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w ramach sprzeciwu wobec komercjalizacji Bożego Narodzenia przygotowali performance. Wyjątkowy pokaz odbędzie się na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego w piątek, 21 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Ostatnia okazja do zakupu gwiazdkowych ozdób i prezentów. Sopocki Jarmark Świąteczny

Bajecznie przystrojone miasto, kolorowe choinki, ozdoby i dekoracje, girlandy i projektory świetlne to znak, że wielkimi krokami nadchodzi Boże Narodzenie. Sopocki Jarmark Świąteczny, który zacznie się 21 grudnia 2018 r., zmieni Skwer Kuracyjny w bajkową przestrzeń.

Muzyka filmowa, przeboje Sinatry, a może tanga? Bale Gdańskie 2019 w filharmonii

Aż dziewięć Balów Gdańskich w ciągu dwóch miesięcy. Będzie można usłyszeć m.in. muzykę hiszpańską, podziwiać irlandzki taniec i zachwycać się przebojami filmowymi. Karnawałowa propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku rozpocznie się 5 stycznia i potrwa do 2 marca 2019 r.

Nie tylko zwyczajne przedmioty i sprzęty domowe. Przekonaj się, jak żyli dawni gdańszczanie

O życiu dawnych gdańszczan od średniowiecza po XX w. opowie ponad sto eksponatów wydobytych podczas badań archeologicznych prowadzonych przy ulicy Świętojańskiej w Gdańsku. Będzie można je zobaczyć od piątku, 21 grudnia 2018 r. na nowej wystawie w Domu Uphagena.

Krystyna Stańko, Leszek Możdżer i Krzesimir Dębski na jednym koncercie. Pomorski Jazz w Gdańsku

W Centrum św. Jana w Gdańsku 30 grudnia 2018 r. odbędzie się wyjątkowy koncert – jazzowe podsumowanie roku. W przedostatni dzień roku zaprezentują się wybitni muzycy, m.in. Damięcka & Licak Kwintet, Krystyna Stańko Quintet, Adam Czerwiński Trio feat. Krzesimir Dębski oraz Leszek Możdżer Quartet.

Jak dobrze rozpocząć rok? Może muzycznie? Koncert światowych przebojów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Noworoczny wieczór wypełnią gorące rytmy z Południowej Ameryki, utwory z kręgu bossa novy i tanga. Podczas koncertu będzie można usłyszeć przeboje w autorskich aranżacjach Jana Walczyńskiego. Wydarzenie rozpocznie się 1 stycznia 2019 r. o godz. 18.00.

Krajobrazy nadbałtyckie na wystawie w ratuszu. Poznaj prace zapomnianego pomorskiego impresjonisty

Na wystawie w Muzeum Gdańska zaprezentowane zostaną prace Ernsta Kolbego. Ten zapomniany po II wojnie światowej impresjonista należał do jednych z najbardziej cenionych pomorskich malarzy. Jego obrazy będzie można zobaczyć od czwartku, 20 grudnia 2018 r. w Ratuszu Głównego Miasta.

Muzyka, książki, opera dla dzieci i teatr dla wszystkich. Festiwal Metropolia jest Okey w Gdańsku

Festiwal, który odbędzie się między 26 a 30 grudnia 2018 r., to prawdziwa gratka dla miłośników różnych dziedzin sztuki. W programie m.in. sześć koncertów muzyki rozrywkowej, prezentacje muzyki klasycznej, spektakle teatralne, spotkanie z książką i spektakl operowy dla dzieci.

Nie masz pomysłu, jak spędzić sylwestra? Wejdź w nowy rok z kulturą. Zostały ostatnie wolne miejsca w teatrach i operach

Specjalne spektakle, pokazy filmów i opera to tylko niektóre sylwestrowe propozycje pomorskich teatrów i kin. Będzie też tradycyjna lampka szampana lub wina, a nawet noworoczne bale. Sprawdź, gdzie jeszcze znajdziesz miejsce na sylwestra z kulturą.

Grają w święta! W drugi dzień Bożego Narodzenia na scenie zobaczymy „Damy i huzary”

Teatr Wybrzeże zaprasza na świąteczną prezentację spektaklu „Damy i huzary albo Play Fredro". Przedstawienie zostanie zagrane w środę, 26 grudnia 2018 r. na Dużej Scenie w Gdańsku.

Maryja jako indiańska dziewczyna? Koncert bożonarodzeniowy Polskiego Chóru Kameralnego

Pięknej muzyki będzie można posłuchać podczas Dorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego, 28 grudnia 2018 r. w kościele św. Józefa w Gdańsku. Zabrzmią utwory wybitnego kompozytora Ariela Ramireza i Cezarego Paciorka.

Złota kampania z kolejnymi nagrodami. To był najlepszy projekt zgłoszony do międzynarodowego konkursu

Zespół TOFU Studia został laureatem dwóch nagród w konkursie Creativity International Awards 2018 za projekty graficzne promujące tryptyk „Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga. Uroczystość ich wręczenia odbędzie się w środę, 19 grudnia 2018 r. w siedzibie muzeum.

O tym jak można siebie zaprezentować opowie Robert Dolewski. Spotkanie o tematyce filozoficznej w IKM

Czy istnieją filozoficzne metody autokreacji? Na czym polega sztuka opowiadania siebie? Uczestnicy wykładu dowiedzą się, w jaki sposób poprzez retrospekcję oraz wiele nietypowych, literackich zabiegów odnaleźć sens codziennych perypetii i odpowiedzieć na niezwykle ważne, filozoficzne pytanie – kim jestem?

Lubisz oglądać filmy na dużym ekranie? Kino za 12 zł już w ten weekend

Jeżeli lubisz chodzić do kina, nie możesz przegapić takiej okazji. W weekend 15 i 16 grudnia 2018 r. możesz wybrać się na film za wyjątkowo niską cenę.

Szukasz wyjątkowego prezentu na święta? Kup bilet otwarty do Teatru Wybrzeże w Gdańsku

Święta, święta, święta... A jak święta, to wiadomo – prezenty. Nie masz pomysłu, czym obdarować bliską osobę? Jeszcze do 23 grudnia 2018 r. w świątecznym punkcie sprzedaży w Galerii Handlowej Manhattan w Gdańsku można kupić bilet prezent do gdańskiego Teatru Wybrzeże.

Opowieść o wędrówce i poszukiwaniu najlepszego ze światów. Premiera „Kandyda” w Operze Bałtyckiej

Mimo że kończy się rok, to w Operze Bałtyckiej schyłek grudnia będzie czasem premiery najnowszej sztuki. „Kandyd" Leonarda Bernsteina to zabawna i ironiczna opowieść, która niewątpliwe spodoba się każdemu.

Chcesz własnoręcznie wykonać prezent na święta? Przyjdź do Instytutu Kultury Miejskiej w sobotę

Warsztaty m.in. tworzenia notesów, kloszy do lamp czy świątecznych mydeł w ozdobnych opakowaniach odbędą się 15 grudnia 2018 r. Natomiast po południu będzie seans bajek kliszowych z muzyką na żywo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Co się działo z warszawiakami po powstaniu? Przyjdź do Baszty Czarownic i zobacz film

O warszawiakach i ich wpływie na rozwój miasta, dowiesz się podczas premiery filmu „Słupskie Powstanie Warszawskie", która odbędzie się w Baszcie Czarownic w Słupsku w czwartek, 13 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Aleksandria metropolią Morza Śródziemnego. Wykład Łukasza Sadowskiego

O tym, jak II wojna światowa, a potem rewolucja Nassera zmieniły całkowicie charakter Aleksandrii opowie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 12 grudnia 2108 r. Łukasz Sadowski z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Doskonała zabawa dla lubiących zagadki i łamigłówki. Nowy escape room w Teatrze Wybrzeże

Na koniec roku do Teatru Wybrzeże powraca escape room, tym razem w zupełnie nowej odsłonie. Rodziny, grupy znajomych i firmy będą mogły wziąć udział z doskonałej zabawie połączonej z popularyzacją historii Polski. Kto lubi zagadki i łamigłówki, koniecznie musi odwiedzić teatralną jaskółkę między 27 a 31 grudnia 2018 r.

Jakie są konsekwencje szkolnej przemocy? Spektakl „Little Pony” w Starej Aptece [PRAPREMIERA]

Na deskach Teatru Wybrzeże wystawiona zostanie sztuka Paco Bezerry, jednego z najbardziej znaczących autorów na hiszpańskiej scenie dramaturgicznej. Prapremiera spektaklu „Little Pony" w reżyserii Rudolfa Zioły odbędzie się w czwartek, 20 grudnia 2018 r. w Starej Aptece.

Chcesz nauczyć się dekorować? W Centrum Aktywności Twórczej możesz wykonać torbę na prezenty

Masz zdolności manualne? Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza do Ustki do udziału w warsztatach rodzinnych Torba na marzenia – projektowanie i dekorowanie papierowych toreb, które odbędą się w sobotę, 15 grudnia 2018 r. Obowiązują zapisy.

Czy piwo ma właściwości zdrowotne? O dziejach gdańskiego złotego trunku w IKM opowie Tomasz Biegański

Skąd wzięło się piwo? Co i kiedy warzono? Jakie są historyczne style piwne? Sekrety gdańskiego piwowarstwa odkryje Tomasz Biegański, piwowar w Brovarni Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej we wtorek, 11 grudnia 2018 r. o godz. 18.00. Wstęp – wolny.

Jarmarki świąteczne na Pomorzu. Zabawki, bożonarodzeniowe dekoracje i smakołyki [GDZIE I KIEDY]

Na grudniowych kiermaszach w Pomorskiem można kupić prezenty i niezliczoną liczbę ozdób oraz dekoracji świątecznych, które w większości zostały wykonane przez rzemieślników. Będą też stoiska z jedzeniem, słodyczami i regionalnymi przysmakami. Pierwsze jarmarki już się zaczęły, ale okazja do zakupów będzie aż do samych świąt.

Marynistyczne murale w Gdańsku. Port Wrzeszcz już gotowy

Cztery bloki na al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu to ostatni etap realizacji projektu, którego autorem jest Szymon Wróblewski, gdański animator kultury i wieloletni kierownik Plama GAK na Zaspie.

Osiem filmów dziennie, dyskusje oraz kreatywne warsztaty. Festiwal Kino w Trampkach już startuje

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać scenariusz i stworzyć animowaną postać? A może wolisz obejrzeć ambitny film? Wiele ciekawych propozycji czeka na najmłodszych uczestników pierwszej, gdańskiej odsłony Festiwalu Kino w Trampkach. Seanse i warsztaty odbywają się od 6 do 9 grudnia 2018 r.

Mikołajki na Pomorzu. Upominki, spektakle i wspólne zabawy [LISTA WYDARZEŃ]

W tym roku w mikołajki dzieci nie będą się nudzić. W wielu miejscowościach województwa pomorskiego będą czekać Mikołaje, upominki, rodzinne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych oraz zajęcia sportowe. W miastach zapalone zostaną świąteczne lampki oraz rozświetlone wielkie choinki. Świąteczna atmosfera zagości m.in. w Gdyni, Sopocie, Gdańsku, Słupsku, Wejherowie i Kartuzach.

Oranż czy cegła? Na tropie koloru pomarańczowego – spacer w ramach Gdańskich Miniatur

Pomarańcz zyskał popularność dzięki holenderskiej rodzinie królewskiej oraz artystom i architektom pochodzącym z tego kraju. Gra miejska, quiz z zagadkami i sobotni spacer w jednym – tak będzie wyglądało poszukiwanie tego koloru w sobotę, 8 grudnia 2018 r.

Muzyczno-edukacyjny happening w gdańskim kościele. Popiszczmy Razem po raz ostatni

W kościele oo. Franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Gdańsku, 7 grudnia 2018 r. odbędzie się ostatnie gwizdanie i piszczenie. To nie tylko muzyczno-edukacyjny happening związany z unikatowymi zabytkowymi organami, ale i spotkanie ze św. Mikołajem.

Arie z najsłynniejszych operetek. Gala Wiedeńska w Słupskim Inkubatorze Technologicznym

W Słupsku, 7 grudnia 2018 r. będzie można posłuchać koncertu z udziałem solistów polskich i europejskich oper.

Na styku kultur skandynawskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Co będzie się działo podczas Tygodnia Estońskiego w Szekspirowskim?

Emocjonujące, rozprawiające się z demonami przeszłości, spektakle, żywiołowy teatr tańca z estońską i hinduską muzyką oraz niezapomniany koncert na sześć wybitnie utalentowanych głosów. Będą także wystawy, spotkania oraz przegląd kina estońskiego. Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Tydzień Estoński, który rozpocznie się od 6 do 9 grudnia 2018 r.

Postacie upozowane w migawkowym kadrze i mity, które tracą sens. Fotografie i obrazy w Państwowej Galerii Sztuki

Więcej ich dzieli niż łączy: inne szkoły, tradycje, odniesienia, techniki, tematy. Łączy skłonność do zniekształcania obrazów rzeczywistości, zawieszania porządku symbolicznego i ładu społecznego, wciągania widzów do świata, w którym nie obowiązują żadne normy i zasady.

Za nami wielka parada Mikołajów na motocyklach. Zebrali pieniądze na 12 tysięcy obiadów dla dzieci [ZDJĘCIA]

W niedzielę 2 grudnia 2018 r. przebrani za Mikołaje motocykliści przejechali z Gdyni do Gdańska. Każdy z nich kupił symboliczną cegiełkę, były licytacje i zbiórka pieniędzy. Razem zebrali ponad 53 tys. zł. Wszystko dla potrzebujących dzieci, które dostaną mikołajkowe upominki i będą miały zapewnione obiady w placówkach szkolno-wychowawczych.

Rozmowy z autorami non-fiction, czyli biograficzne śledztwa w Instytucie Kultury Miejskiej

Dowiedz się, jak wyglądają kulisy pracy reporterów. Poznaj też intrygujące tematy. Spotkanie z reporterami będzie okazją do ciekawych rozmów. Literatura non-fiction w IKM 4 grudnia 2018 r.

Troska i beztroska, szczęście i zagłada. Wystawa fotografii i grafiki Erazma Wojciecha Felcyna

Czym jest szczęście dla współczesnych ludzi? Jak je sobie wyobrażają? Czy marzenia jednostek są zbieżne z dążeniem ludzkości? Poszukaj odpowiedzi w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Chcesz wybrać się na spektakl, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Teatr Wybrzeże ma rozwiązanie

Projekt Rodzic w Teatrze zapewni wszystkim dzieciom niezapomniane wrażenia. Na teatralnym placu zabaw czekać będą na nich gry, zadania plastyczne, a nawet mała charakteryzacja.

Romantyczna Szkocja, brytyjski Mozart i gruzińska skrzypaczka. Wyjątkowy koncert w gdańskiej filharmonii

Koncert Enigmatyczna Brytania związany będzie z muzyką wyspiarskiego państwa. Utwory Mozarta, Brucha i Elgara wykona utalentowana gruzińska skrzypaczka Veriko Tchumburidze, 22-letnia zwyciężczyni międzynarodowych konkursów. Młoda artystka zagra w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 7 grudnia 2018 r.