Urząd
Podróż na Fali, konkursowe prace

Konkurs Podróż na Fali rozstrzygnięty. Komisja wybrała najlepsze prace

Podróż na Fali, prace konkursowe
16.04.2021
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
AUTOR
Aleksander Olszak
Aleksander
Olszak
16.04.2021

Dzieci z Pomorza nadesłały prawie 800 prac. Obrazki przedstawiały środki komunikacji i ulubione zakątki naszego regionu. Ich różnorodność, pomysłowość oraz oryginalność nie tylko  zaskoczyła komisję konkursową, ale wręcz wprawiła w zachwyt! 

Nagrodzonych zostało 40 autorów najlepszych prac.

Fantazja dzieci

Poziom prac był bardzo wysoki. Fantazja, rozmach prac i trafne odniesienia do trudnego technologicznie systemu były wręcz zaskakujące. Łącznie dzieci nadesłały 758 prac, które przedstawiały ukochane przez nich zakątki Pomorza i ich symbole. Można było zobaczyć między innymi gdańskiego Żurawia i Neptuna, latarnię morską w Rozewiu czy krzyżackie zamki w Gniewie i Malborku. Autorzy utrwalili też różne środki komunikacji publicznej, od autobusów przez pociągi, aż do zupełnie fantastycznych pojazdów niemających odpowiedników w realnym świecie.

758 dzieł

Konkurs został ogłoszony w grudniu 2020 r. Zadaniem dla najmłodszych Pomorzan było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej podróży marzeń, a jedynym warunkiem było to, aby to była podróż pociągiem, autobusem czy tramwajem. Do spółki InnoBaltica wpłynęło 758 prac. Komisja oceniała atrakcyjność wizualną, kolorystykę oraz oryginalność pomysłu.

Zobacz najlepsze prace

Z finalistami konkursu spotkał się Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego. Pogratulował uczestnikom kreatywności i zaprosił do oglądania nadesłanych prac na żywo. Już od najbliższego piątku na ogrodzeniu parku oliwskiego w Gdańsku eksponowana będzie wystawa pokonkursowa z powiększonymi pracami. Dzieła zawieszone są od strony wejścia do parku przy ul. Opata Rybińskiego.

Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie internetowej spółki InnoBaltica.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.