Aktualności

Na szlakach budowniczych grodów i jeźdźców. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowano w ramach Ferii z archeologią

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza dzieci wraz z ich opiekunami na ferie zimowe. W programie zajęć przewidziano m.in. aktywne zwiedzanie wystaw, łamigłówki i warsztaty plastyczne.

Pieśni wiary i nadziei w Wejherowie. Koncert w muzeum

W wejherowskim pałacu, 13 lutego 2019 r. odbędzie się XVII koncert z cyklu Akademia w Pałacu. Tym razem studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zaśpiewają pieśni wiary i nadziei.

Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednej spódnicy? Dowiesz się podczas Ferii w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże przygotował dla swoich młodszych widzów szereg atrakcji. Dzieci będą mogły m.in. wybrać się na spektakl „Zaczarowana królewna", rozwijać własną kreatywność na specjalnych warsztatach oraz poznać teatr od kulis.

Ferie z architekturą i designem w Instytucie Kultury Miejskiej. Zobacz, z jakich atrakcji można skorzystać

Zimowe zajęcia w mieście i o mieście – to propozycja IKM na dwa tygodnie ferii dla dzieci w wieku 6-10 lat. Organizatorzy przygotowali dwa gówne tematy – budynki ekologiczne oraz zabytki. Zajęcia bedą odbywać się od poniedziałku do piątku. Obowiazują na nie zapisy. Są odpłatne.

Zrealizuj teatralną receptę w Starej Aptece. Zobacz nagranie legendarnego spektaklu z lat 90.

W ramach projektu Recepta w Starej Aptece zaprezentowane zostanie nagranie spektaklu Christopha Marthalera „Zabij Europejczyka! Zabij Go! Zabij Go! Zabij Go! Zabij Go!". Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 11 lutego 2019 r. Wstęp – wolny.

Jak Pomorze świętuje Światowy Dzień Kociewia. Od hipstera do lansera i prawie musical kociewski

Regionalne frantówki (żartobliwe pieśni), pokaz reprintu jedynej w Polsce Biblii Gutenberga, warsztaty piśmiennicze, robienie zakładek z maskotkami, występy zespołów folklorystycznych - takie m.in. atrakcje czekają od 7 do 10 lutego 2019 r.w różnych miejscowościach z okazji święta Kociewia.

Kochać to nie znaczy zawsze to samo. Filozoficzne antywalentynki w IKM

– Czy kochając zmierzamy ku wyżynom ducha (i ciała) czy też może jest całkiem na odwrót? – zastanawia się Robert Dolewski. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na filozoficzne antywalentynki, które odbędą się w czwartek, 14 lutego 2019 r. Wstęp – wolny.

Zostań superbohaterem w ferie. Specjalne warsztaty artystyczne w Operze Bałtyckiej

Superbohater z operowymi mocami? Takie atrakcje jedynie w Operze Bałtyckiej. W ferie dzieci w wieku 8-12 lat będą mogły wziąć udział w twórczych warsztatach, które przygotowali specjalnie dla nich gdańscy artyści.

Edukacyjne ferie ze sztuką. Dowiedz się, co można robić w Słupsku i Ustce

Specjalnie dla uczniów Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała na zimowy wypoczynek szereg atrakcji. Będzie można m.in. nauczyć się robić zdjęcia, stworzyć film animowany. Poznać tajniki ceramiki, wykonać nakrycie głowy. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

„Zaczarowana królewna” w Teatrze Wybrzeże. Czy stuletni tekst będzie w stanie porwać młodych widzów? [PREMIERA]

Premiera baśni Artura Oppmana „Zaczarowana królewna" w reżyserii Michała Derlatki odbędzie się w sobotę, 9 lutego 2019 r. w Starej Aptece. To kolejny po „Arabeli", Podróżach Guliwera" i „Przygodach Koziołka Matołka" spektakl przeznaczony zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

Seans filmowy, spektakl czy może warsztaty? Artystyczne ferie zimowe 2019 w Tczewie

W tym roku ferie zimowe w naszym województwie będą trwać od 11 do 22 lutego. To czas odpoczynku i nabrania sił do nauki. Jakie rozrywki przygotowało dla uczniów Centrum Kultury i Sportu w Tczewie?

Ponad 30 prac Pomorzan różnych narodowości. Wystawa „Wielokulturowe Pomorze” w NCK

Na wystawie „Wielokulturowe Pomorze" w Nadbałtyckim Centrum Kultury będzie można zobaczyć prace artystów pochodzących z Białorusi, Ukrainy i Niemiec, którzy mieszkają w województwie pomorskim. Wernisaż odbędzie się 7 lutego 2019 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku.

Amerykański raper, członek hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan po raz pierwszy zagra w Szekspirowskim

Ghostface Killah wystąpi w sobotę, 9 lutego 2019 r. w Teatrze Szekspirowskim. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. kawałki z ostatniego albumu artysty „The Lost Tapes", na której gościnnie wystąpili m.in. Big Daddy Kane, Snoop Dogg, Tricky, E-40 i Ras Kass.

Rozmowy o historii i potędze grodu nad Motławą. Ruszają wykłady Akademii Gdańska

Pięć osób noszących tytuł księcia Gdańska. Kim byli, jakie mieli zasługi i związki z Gdańskiem? Na wykład Andrzeja Januszajtisa z cyklu Akademia Gdańska zaprasza Instytut Kultury Miejskiej we wtorek, 5 lutego 2019 r.

Rada ECS w weekend odrzuciła propozycje rządu, a internauci zebrali brakujące pieniądze na działalność

Internauci w zaledwie 30 godzin zebrali 3 mln zł dla Europejskiego Centrum Solidarności. Dokładnie tyle, o ile dotację zmniejszył minister kultury i dziedzictwa narodowego. Rada ECS po spotkaniu 2 lutego 2019 r. postanowiła odrzucić proponowane przez rząd zmiany w statucie.

Wylicytowała na aukcji WOŚP fragment „Nieba polskiego”. „To będzie pierwszy obraz w moim nowym mieszkaniu” – mówi gdańszczanka

Na tegoroczną aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy marszałek Mieczysław Struk przekazał m.in. fragment szkicu „Niebo polskie". Oryginalny fresk znajduje się w auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Został odtworzony przez artystów gdańskiej ASP i odsłonięty w ubiegłym roku. Licytację wygrała pani Marta Tykarska z Gdańska.

Gdynia świętuje 93. urodziny. Bezpłatny wstęp do muzeum przez cały weekend

W weekend 9 i 10 lutego 2019 r. będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie wystawy Muzeum Miasta Gdyni. Okazją będą 93. urodziny miasta. W tych dniach w muzeum zaplanowano wiele atrakcji.

Życie codzienne miasta i jego mieszkańców. 120 wielkoformatowych fotografii Chrisa Niedenthala

Panoramy dzielnic, ważniejsze gdańskie zabytki, budynki użyteczności publicznej. Gdańszczanki i gdańszczanie – znani i zwyczajni. Turyści z całego świata odwiedzający gród nad Motławą. Ludzie podczas wykonywania codziennych czynności.

Spór o ECS. Ministerstwo kultury obcięło dotację, więc samorządy zwiększają swoje

Podczas specjalnej konferencji prasowej marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i p.o. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowali, że urząd marszałkowski i urząd miasta zwiększają w tym roku dotacje na ECS. To odpowiedź na zmniejszenie finansowania przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego o 3 mln zł.

Zapusty, święcenie gromnic, soli i wody – zimowe tradycje na Kaszubach. Które przetrwały do dzisiaj?

Dlaczego Kaszubi nie wyznawali sobie miłości w walentynki i do czego służyła gromnica? Poza tym jak świętowano w karnawale i co chroniło zwierzęta przed ukąszeniem żmii? Oto zestawienie kaszubskich tradycji związanych z karnawałem i zapustami, które były żywe w naszym regionie jeszcze przed stu laty.

Koncert młodych artystów u progu wielkiej kariery w filharmonii. Muzyka rosyjska w azjatyckich interpretacjach

Lubisz muzykę rosyjską? Chcesz posłuchać innego jej wykonania? W piątek, 1 lutego 2019 r. wybierz się do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. W programie utwory m.in. Borodina i Czajkowskiego.

Muzyczna oferta dla tegorocznych maturzystów. Koncerty symfoniczne na Ołowiance

Siedem koncertów dla maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi zupełnie za darmo – to propozycja Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku dla szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze spotkanie w tym roku już w najbliższy piątek,1 lutego, a ostania okazja będzie 29 marca.

Żeglarstwo, morze i ludzie, którzy kochają pływać. Festiwal Filmów Żeglarskich w Gdyni

Na festiwalu będzie można poznać różne aspekty żeglarstwa i ludzi morza. W Gdyni 2 lutego 2019 r. zostanie wyświetlonych osiem filmów, opowiadających historie żeglarzy, szkutników oraz surferów, którzy na deskach chcieli opłynąć legendarny przylądek Horn.

Ponad 2,1 mln osób odwiedziło pomorskie teatry i muzea w 2018. To był dobry rok dla kultury na Pomorzu

Dyrektorzy marszałkowskich instytucji kultury wspólnie z marszałkiem Strukiem podsumowali rok 2018 w kulturze. W ubiegłym roku pojawiły się nowe miejsca na mapie kulturalnej Pomorza, w muzeach było więcej gości, spadła jednak, choć nieznacznie, ilość widzów w instytucjach artystycznych. Opera Bałtycka i biblioteka wojewódzka mają nowych dyrektorów.

Architektoniczna sensacja i muzyczna perełka. Nominowani do Fryderyków muzycy wystąpią w kościele na gdańskiej Oruni

Po 2 latach prac renowacyjnych i rekonstrukcyjnych, będzie można posłuchać przepięknego brzmienia ponad 100-letnich organów. Koncert odbędzie się 3 lutego 2019 r. w kościele pw. Jana Bosko na gdańskiej Oruni.

Sztuka przetrwania w epoce kamienia i wojaczki Słowian. Ferie zimowe w Grodzisku w Sopocie

Skansen archeologiczny Grodzisko w Sopocie organizuje specjalne zajęcia dla dzieci i młodzieży od 11 do 24 lutego 2019 r. Będą prezentacje, warsztaty i opowieści przy ognisku.

Bonda, Cygler, Witkiewicz – ich książki czytaliśmy najczęściej. Ranking pomorskiej beletrystyki WiMBP w Gdańsku

Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Gdańsku szósty rok z rzędu sporządziła ranking najczęściej wypożyczanej literatury pięknej, której akcja dzieje się na Pomorzu. W pierwszej dziesiątce królują trzy autorki: Katarzyna Bonda, Magdalena Witkiewicz i Hanna Cygler.

Za najlepsze przedstawienie roku albo dla najlepszego aktora. Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Teatru, a wraz z nim tradycyjnie, kolejna już edycja Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego przyznawanych za najwybitniejsze wydarzenia sceniczne, zrealizowane w naszym regionie i osiągnięcia teatralne pomorskich artystów w minionym roku.

Premiera niezwykłej płyty. Trójmiejska Scena Alternatywna lat osiemdziesiątych zagrana na nowo

W piątek 25 stycznia 2019 r. w Muzeum Miasta Gdyni premierę będzie miał specjalny album muzyczny – „Gdynia 1988-2018". Jest to hołd złożony Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków.

Rękopisy, pocztówki i wiele innych. Niezwykłe zbiory specjalne na wystawie w Bibliotece Gdańskiej PAN

Rozpoczyna się nowa odsłona cyklicznej wystawy najcenniejszych i najciekawszych zabytków. Przedmioty pochodzą z zakupów na aukcjach i w antykwariatach. Wystawa będzie czynna od 28 stycznia do 15 marca 2019 r.

Poznaj undergroundowy Lower East Side i artystyczną scenę Nowego Jorku. Spotkanie IKM non-fiction

O bitnikowskich poetkach, punkowych koncertach i alternatywnej scenie artystycznej „Stolicy świata". Poznaj niezwykły Nowy Jork na spotkaniu w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku 24 stycznia 2019 r.

Żałoba na Pomorzu. Odwołane imprezy, spektakle i projekcje filmowe [LISTA]

W związku z ogłoszoną w Trójmieście i w całym województwie żałobą po tragicznie zmarłym prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, teatry, opera i instytucje kulturalne odwołują wydarzenia. Bilety można zwracać do organizatorów lub przełożyć imprezę na innym termin.

Tusk: „Obronimy nasz Gdańsk przed nienawiścią. Obiecujemy ci to, Pawle”. Tłumy na wiecu ku czci pamięci Adamowicza [ZDJĘCIA]

W dzień tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza kilka tysięcy mieszkańców przybyło pod fontannę Neptuna na Długim Targu. To tu, 14 stycznia 2019 r. odbył się wiec przeciwko przemocy i nienawiści. Wielu miało znicze oraz flagi z czarnymi wstęgami.

Masz pomysł na kulturalne wydarzenie? Zgłoś się do IKM i zyskaj nawet 4 tysiące złotych

Otwarty IKM to projekt, dzięki któremu organizatorzy wydarzeń kulturalnych mają nie tylko możliwość uzyskania wsparcia finansowego, ale również zyskują miejsce w Sieni IKM na realizację swoich zamiarów.

O odchodzeniu od tradycji, zaufaniu wewnętrznemu, intuicyjnemu światu. Premiera płyty „Rasti” w GTS [KONCERT ODWOŁANY]

Prezentacja utworów z najnowszej płyty Laboratorium Pieśni „Rasti" odbędzie się w sobotę, 19 stycznia 2019 r. To jednocześnie jeden z pierwszych koncertów w 2019 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

W poszukiwaniu białego koloru. Kolejny spacer po Gdańsku zagadkowym szlakiem [ODWOŁANE]

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jakich budynkach dominuje biel, weź udział w niezwykłym spacerze. Gra miejska i quiz z zagadkami – tak będzie wyglądało poszukiwanie tego koloru. Dla rodzin i grup nieformalnych w sobotę, 19 stycznia, a dla szkół i grup zorganizowanych w poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.

Kim był „szaleniec teatru”? Poznaj życie i twórczość niezwykłego aktora i reżysera

Dziś twórczość aktora i reżysera Tadeusza Minca jest nieco zapomniana. Dlatego tak ważnym wydarzeniem będzie wystawa prezentująca pamiątki po tym artyście, zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Gdańsku. Jej wernisaż odbędzie się w sobotę, 26 stycznia 2019 r. w Oddziale Sztuki Nowoczesnej.

W podróży po powojennej Polsce. Zobacz wyjątkowe fotografie wykonane przez francuskiego dyplomatę

Polskie krajobrazy, miasta i miasteczka podnoszące się ze zniszczeń wojny. Kolekcję barwnych zdjęć wykonanych przez byłego francuskiego konsula Francji Marcela Grisarda będzie można oglądać w Gdańskiej Galerii Fotografii. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 17 stycznia 2019 r.

Koncerty, licytacje i mikołaje na rowerach. Podczas 27. Finału WOŚP na Pomorzu gramy dla małych dzieci

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r. Pomorskie, jak co roku włączyło się do akcji. Wolontariusze WOŚP pojadą Szybką Koleją Miejską za darmo, odbędą się akcje charytatywne i koncerty. W Gdańsku wystąpią Varius Manx i Blue Cafe, a w Gdyni ponownie Natalia Szroeder.

Kto zachwycił kreacjami artystycznymi w 2018 roku? Można zgłaszać kandydatów do Pomorskiej Nagrody Artystycznej

Pomorska Nagroda Artystyczna wyróżnia najbardziej znaczące wydarzenia w pomorskiej kulturze w roku poprzedzającym jej wręczenie. Liczy się zarówno działalność artystyczna, jak i mecenat. Kandydatury można zgłaszać do 22 lutego 2019 r.

Czy relacja człowiek – maszyna wpływa na sztukę? Man-Machine w Ustce i Słupsku [ODWOŁANE]

Wernisaż wystawy zbiorowej odbędzie się w czwartek, 17 stycznia 2019 r. w Baszcie Czarownic i Galerii Kameralnej w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Przyjdź i zobacz, jak muzyka wpływa na artystów i ich dzieła. Natomiast 16 stycznia na lodowisku przez słupskim ratuszem będzie performance Doroty Koszieradzkiej.

Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu. Stawką jest zdobycie tytułu Zabytek Zadbany 2019

Nagroda w ogólnopolskim konkursie Zabytek Zadbany jest najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 lutego 2019 r.

Flet, organy, Kilar i… Beethoven. Taki koncert tylko w filharmonii na Ołowiance

Prawykonania nowej kompozycji Joanny Bruzdowicz oraz utworu Enjota Schneidera będzie można wysłuchać w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 18 stycznia 2019 r.

Niezwykła parada w Trójmieście. Mikołaje na rowerach będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. rowerzyści przebrani za Mikołajów przejadą z Gdańska do Gdyni. Mimo chłodnej pogody będą wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i zbierać środki na sprzęt do szpitali dziecięcych.

Awatary i klony tożsamości w cyberkulturze i sztuce sieci. Wykład w słupskiej Galerii Kameralnej

Czy maszyny zastąpią ludzi? Będą pozbawione emocji, a przez to bardziej odporne. Filmy już wyprzedziły rzeczywistość, ale czy świat je dogoni? O tym, jak w sztuce wygląda przyszłość opowie dr Roman Lewandowski w Galerii Kameralnej w Słupsku w środę, 16 stycznia 2018 r.

Jak twórczo wykorzystać utwory znajdujące się w przestrzeni publicznej? Spotkanie w IKM

Strategiczna gra online Inkulianti, projekt Upiór czy „Gdańsk w XVII wieku. Do ko-lorowania" – to tylko niektóre z przykładów, jak twórczo można wykorzystać utwory. W Instytucie Kultury Miejskiej 17 i 18 stycznia 2019 r. odbędą się tematyczne spotkania.

Świąteczne kolędowanie Olgi Szomańskiej i Macieja Miecznikowskiego. Koncert i kwesta na hospicjum

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy oraz piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i Wigilią.

Nowoczesne wnętrza, nowe regały na książki i spotkanie z Jarosławem Kretem. Biblioteka Kolonia po remoncie

W czwartek, 10 stycznia 2019 r. zostanie otwarta wyremontowana Biblioteki Kolonia przy ul. Manifestu Połanieckiego 32-34 w Gdańsku. Biblioteka przeszła metamorfozę w drugiej połowie 2018 r., a nową nazwę filii wybrali czytelnicy. Tego samego dnia odbędzie się także spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem.

Cyfrowy świat dziecka. Kiedy rozpocząć edukację medialną? Nowy cykl rozpoczyna się w IKM

Jak dzieci i młodzież korzystają z mediów w domu i szkole? Jak mogliby funkcjonować rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowym i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń? Spotkanie dla rodziców dzieci odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w wtorek, 15 stycznia 2019 r. Wstęp – wolny.

Zakochani w Teatrze Wybrzeże, a na scenie „Akt równoległy”. Znakomita rozrywka na walentynki

„Akt równoległy" to propozycja Teatru Wybrzeże na walentynki. Przedstawienie będzie można zobaczyć w czwartek, 14 lutego 2019 r. na Dużej Scenie. Po spektaklu na widzów czekać będzie lampka wina i słodki upominek.

Świętuj i baw się podczas ulicznych jasełek! Sprawdź, gdzie na Pomorzu pojawią się orszaki trzech króli

W uroczystość Objawienia Pańskiego, w niedzielę, 6 stycznia 2019 r. ulicami wielu pomorskich miast i wsi przejdą orszaki trzech króli. Ich organizatorzy zapraszają do wspólnego kolędowania mieszkańców i gości naszego regionu. Mile widziane będą kolorowe przebrania i stroje jasełkowe.

Kontrowersyjny król internetowej filozofii. Jordan Peterson i jego 12 życiowych porad

Podczas wykładu z cyklu Filozofia w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku w czwartek, 10 stycznia 2019 r., Robert Dolewski opowie o fenomenie i rosnącej popularności Petersona.

Poeci, pisarze, tłumacze i eseiści. Najlepszych można zgłaszać do Nagrody Literackiej Gdynia

Jesienią w Gdyni odbędzie 14. edycja literackiego plebiscytu dla autorów esejów, poezji, prozy i przekładów na język polski. Do końca stycznia kapituła konkursowa zbiera nominacje do nagrody. Artyści mogą wygrać nawet 50 tys. zł.

Taneczne walce, polki i marsze. Karnawał wiedeński w słupskiej filharmonii

Słupscy filharmonicy pod batutą Rubena Silvy wyczarują wiedeńską atmosferę. Tam bowiem karnawał wita się przy dźwiękach walców i polek znakomitego rodu Straussów. Będzie można posłuchać utworów „Nad pięknym modrym Dunajem" i „Noc w Wenecji".

Czy Piza to tylko krzywa wieża? O mniej znanych zabytkach miasta dowiesz się w IKM

O baptysterium, katedrze i najciekawszym cmentarzu świata – Camposanto oraz krzywej wieży w Pizie w Instytucie Kultury Miejskiej w środę, 9 stycznia 2019 r. opowie dr Jacek Bielak z Uniwersytetu Gdańskiego.

Jak zrobić dobrą fotografię? Seanse filmowe, spektakle teatralne, koncerty i nie tylko w CKiS w Tczewie

Na ferie trzeba jeszcze trochę poczekać, ale w tczewskim Centrum Kultury i Sportu już od pierwszych dni 2019 roku nie brakuje ciekawych warsztatów, spotkań z teatrem i X muzą. I najmłodsi, i trochę starsi znajdą coś dla siebie.

Zagrają nie tylko w stolicy Austrii. Koncert wiedeński Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot

Wojciech Rajski podczas wyjątkowego Koncertu wiedeńskiego, 10 stycznia 2019 r. poprowadzi Polską Filharmonię Kameralną Sopot. Gościnnie wystąpi niemiecki pianista Alexander Krichel.

Mediateka w dawnym komisariacie i więcej akcji czytelniczych! Plany nowego dyrektora gdańskiej biblioteki

Jarosław Zalesiński, znany gdański poeta i dziennikarz, od 1 stycznia 2019 r. pracuje jako dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. W planach ma kontynuowanie remontów poszczególnych filii biblioteki. Chce rozszerzyć ofertę dla osób wykluczonych społecznie, dla seniorów, dzieci i ich rodziców. Marzy także o wybudowaniu od podstaw nowoczesnej mediateki w południowych dzielnicach Gdańska.

Chcesz poczuć magię Wiednia? Przyjdź na koncert na Ołowiance i przeżyj niezwykłą muzyczną podróż

Utwory Richarda Straussa, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena będzie można usłyszeć w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w piątek, 11 stycznia 2019 r.

Sylwester na Pomorzu. Sprawdź, gdzie będzie można pożegnać stary i powitać nowy rok

Koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz pokazy laserowe i multimedialne – to najważniejsze atrakcje przygotowane na sylwestra przez pomorskie samorządy. W tym roku wiele miast rezygnuje z tradycyjnych fajerwerków.

Kultura on-line

 

 

Archiwum wiadomości