Aktualności

Zbuduj hotel dla owada

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie PoCoTo, 23 kwietnia 2016 r. zaprasza na zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich, którym los owadów nie jest obojętny. Podczas warsztatów powstaną różnego rodzaju drewniane domki dla owadów – pszczół, trzmieli, biedronek, złotooków i innych, a ich budowę poprzedzi prezentacja entymologa o życiu tych zwierząt.


Bieg wojowników na gdańskiej plaży

Jesteś odważny? Lubisz biegać? Nie boisz się ryzyka? Chcesz poczuć się jak komandos? Jeśli tak, to specjalnie dla Ciebie przygotowano biegi zadaniowe, które składają się z biegów dziennych i nocnych w Gdańsku-Brzeźnie. Pierwsza część cyklu odbędzie się 28 maja 2016 r., druga zaś – 11 listopada 2016 r. Chętni będą mieli do pokonania trasę po plaży. Zapisy trwają.


Aktywnie w tunelu pod Martwą Wisłą

Niezwykle ciekawie i sportowo zapowiada się dzień otwarty w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r. zaplanowano wiele atrakcji dla miłośników jazdy na rowerze, biegania pieszych czy wędrówek. Trasa wynosi 2,5 km.


Konferencja „Pomorskie 4 kopyta”

W czwartek, 7 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku odbyła się konferencja „Pomorskie 4 kopyta" poświęcona turystyce jeździeckiej w naszym regionie. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży z regionu.


VI Piknik z Iskrą

Stowarzyszenie Miłośników Jazdy Konnej organizuje niezwykłe sportowo-rekreacyjne wydarzenie. Zawody jeździeckie o puchar burmistrza Sztumu oraz VI Piknik z Iskrą odbędą się na terenie stadniny koni w Sztumskim Polu, niedzielę, 15 maja 2016 r.


Głodni wiedzy, czyli Medyczny Dzień Nauki pełen atrakcji

Czy można wydrukować nerkę? Czym jest jajkożerna butelka? Co się dzieje w organizmie po jedzeniu? To niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas IX Medycznego Dnia Nauki. Akcja popularyzująca nauki medyczne wśród najmłodszych mieszkańców Pomorza odbędzie się w piątek, 20 maja 2016 r., na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wstęp wolny.


Nordic walking w Gdańsku

W 12 miejscowościach, raz w tygodniu, przez 5 miesięcy będą się odbywać zajęcia nordic walking, którzy poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Główną ideą programu jest prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu bez względu na wiek czy poziom wytrenowania. Akcja, w której udział jest bezpłatny, rusza w czwartek, 28 kwietnia 2016 r.


Gdynia w European Cycling Challenge 2016

Rowerowy wyścig europejskich miast, czyli European Cycling Challenge rusza 1 maja 2016 r. Konkurs polega na przejechaniu rowerem jak największej liczby kilometrów. Jest to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również zachęcenie do wybierania tego ekologicznego środka transportu. Gdynia już po raz czwarty bierze udział w konkursie, który potrwa do 31 maja.


IV runda pucharu Rumi w biegu na orientację

Uczniowski Klub Sportowy Siódemka z Rumi zaprasza IV rundę pucharu Rumi w sprinterskim biegu na orientację. W sportowych zmaganiach mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy chcą aktywnie, z mapą i kompasem, spędzić wolny czas.Wydarzenie odbędzie się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi, w sobotę, 23 kwietnia 2016 r., o godz. 10.30.


XIII leśny maraton rowerowy

Wszyscy miłośnicy dwóch kółek i sportowej rywalizacji mogą wziąć udział w XIII leśny maratonie rowerowym, który odbędzie się w Puszczy Darżlubskiej, w sobotę, 14 maja 2016 r. Zapisy trwają.


Łeba stawia na aktywnych

Tegoroczny majowy weekend w Łebie rozpocznie się już w sobotę, 30 kwietnia 2016 r. i będzie trwał 4 dni. W programie wiele atrakcji m.in.: mistrzostwa Kaszub w grze w Baśkę, jarmark sztuki i rękodzieła, pokazy ratownicze i koncerty muzyczne.


Trójmiejskie gry parkowe w Matemblewie

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na kolejną edycję Trójmiejskich Gier Parkowych. Tym razem ze swoimi słabościami zmierzą się miłośnicy biegów na orientację. Spotkają się w Gdańsku-Matemblewie, w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r.


Krokowska’10

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Żarnowcu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 10 km, które ma trwać ok. 80 min. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Teatrzyk kukiełkowy i warsztaty muzyczne dla dzieci w Gdańsku

Z myślą o najmłodszych Teatr w oknie przygotował lalkowy spektakl dla dzieci „Franek Szpilka" oraz zajęcia muzyczne organizowane przez Akademię Music Baby Art. Przedstawienia odbędą się 7 i 8 maja, a warsztaty 14 i 28 maja 2016 r.


Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni

W związku z obchodami jubileuszu 90-lecia Gdyni odbędzie się cykl regat o żeglarski puchar miasta. Środowisko żeglarskie przygotowało zawody pod wspólną nazwą: Regaty pod patronatem przewodniczącej rady miasta Gdyni o Żeglarski puchar 90-lecia Gdyni. Kolejna rywalizacja odbędzie się 24 i 25 czerwca 2016 r.


Harpuś w Gdyni-Gołębiewie

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się na w Gdyni- Gołębiewie.


Czas zacząć sezon tenisowy w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie zachęca do korzystania z kortów tenisowych od niedzieli, 1 maja 2016 r. Obiekt czynny jest codziennie w godz. 7.00.-22.00.


Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska

Biegowe Grand Prix dzielnic Gdańska powraca w nowej, lepszej odsłonie. Mieszkańcy takich dzielnic Gdańska jak Zaspa-Młyniec, Górny Wrzeszcz, Orunia – św. Wojciech – Lipce czy Siedlce – już po czwarty będą mogli rywalizować i walczyć o nagrody. Najbliższą okazję do zmagań będą mieli mieszkańcy Górnego Wrzeszcza w niedzielę, 26 czerwca 2016 r.


Konkurs konia wierzchowego w Sopocie

Trzydniowe międzynarodowe i krajowe zawody jeździeckie w trzech różnych dyscyplinach odbędą się na sopockim hipodromie od 29 kwietnia do 1 maja 2016 r. Wszechstronny konkurs konia wierzchowego to gratka dla wszystkich miłośników jeździectwa. Wstęp na zawody jest bezpłatny.


Experymentalne urodziny Leonarda da Vinci

Z okazji urodzin wielkiego renesansowego wynalazcy Centrum Nauki Experyment w Gdyni organizuje specjalny weekend (16 i 17 kwietnia 2016 r.) z rodzinnymi atrakcjami. Osiągnięcia da Vinciego potwierdzają, że warto eksperymentować, wszystko kwestionować i dokładnie przyglądać się światu.


Pieszo, na rowerze, w kajaku

Majówka to wspaniały okres na aktywne rozpoczęcie wypoczynku. Grupa Rowerowa 3miasto od 30 kwietnia do 3 maja 2016 r. przygotowała wiele atrakcji dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze i spływów kajakowych.


10 K Elite Sopot Run

W Sopocie, w niedzielę, 1 maja 2016 r. rusza pierwsza edycja nowej imprezy biegowej. Głównym jej celem jest pomoc młodym talentom sportowym. W 10-kilometrowej trasie Elite Sopot Run, poza Polakami, wezmą również udział obcokrajowcy.


Zawody tańca irlandzkiego Gdynia 2016

Jedyne w Polsce międzynarodowe zawody tańca irlandzkiego odbędą się w Gdyni, w dniach 23-24 kwietnia 2016 r. Najlepsi tancerze z całej Europy przyjadą rywalizować o trofea i medale. Imprezę oceniać będą sędziowie z Wysp Brytyjskich, a zawodnikom akompaniować będzie popularny muzyk z Belfastu, Anthony Davis.


Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku

Gdańska odsłona 3. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 r. To największy europejski festiwal poświęcony wyłącznie literaturze dla najmłodszych. Przeszło 100 wydarzeń w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Maj będzie miesiącem niespodzianek, zaskoczeń, a także twórczych i emocjonujących spotkań z najlepszą dziecięcą literaturą.


Festiwal skoku o tyczce w Gdyni

Klub Lekkoatletyczny Gdynia oraz Gdyńskie Centrum Sportu, już po raz dwudziesty pierwszy, zapraszają na Festiwal skoku o tyczce im. Walentego Wejmana. Rywalizacja przebiegać będzie w siedmiu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Udział zgłosiło ponad 100 zawodników z całego kraju. Zawody odbędą się w sobotę, 23 kwietnia 2016 r.


Najmocniejsze Ogniwo na wystawie

Muzeum Sopotu zaprasza w piątek, 15 kwietnia 2016 r. na wernisaż wystawy „Najmocniejsze Ogniwo. Historia sopockiego rugby" poświęconej triumfom Klubu Ogniwo na przestrzeni lat. Prezentacja czynna będzie do 17 lipca.


Sport pozytywny w Gdyni – warsztaty

Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają na warsztaty psychoedukacyjne w ramach projektu „Wspieraj i wygrywaj. Sport pozytywny w Gdyni". Cykl spotkań zatytułowany Wsparcie dziecka w sporcie bez wywierania presji stanowi uzupełnienie harmonijnego rozwoju dziecka – zawodnika. Pierwsze spotkanie w czwartek, 5 maja 2016 r.


Turniej piłkarski w Skórczu

XIV amatorski turniej piłki nożnej odbędzie się na stadionie miejskim Skórczu, w niedzielę, 1 maja 2016 r. Gra odbędzie się w systemie pięciu zawodników i bramkarz. Kibice mile widziani.


„Gdyńska Giełda Szkół” dla gimnazjalistów

Wciąż zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego kierunku studiów? Nie wiesz, która uczelnia wyższa jest dla Ciebie najlepsza? Przyjdź w piątek, 15 kwietnia 2016 r. na Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni i wybierz spośród 8 kierunków studiów i 41 specjalności.


70-lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych – zjazd absolwentów

25 czerwca 2016 r. zapowiada się prawdziwe święto polskich nauk ekonomicznych. Z okazji 70-lecia powołania pierwszej wyższej szkoły ekonomicznej o morskim profilu kształcenia, spotkają się absolwenci Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych. Zjazd honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.