Aktualności

Charytatywny benefis Bogusława Kaczmarka

Bogusław Kaczmarek, były piłkarz i trener Lechii Gdańsk, po raz kolejny organizuje benefis, z którego dochód przeznaczony będzie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. Na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku w sobotę, 21 maja 2016 r. zmierzą się drużyny byłych podopiecznych Kaczmarka oraz Leo Beenhakkera. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Fundusze europejskie w Centrum Hewelianum

14 maja 2016 r. Centrum Hewelianum serdecznie zaprasza na rodzinną zabawę „Uśmiech fortuny", podczas której będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej.


Jeździecki piknik i kaszubskie skarby w Runowie

Pełen atrakcji weekend będzie można spędzić w Runowie na Kaszubach od 27 do 29 maja 2016 r. W programie, m.in. Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz piknik rodzinny Skarby Kaszub, w którego składa wejdą: strefa kultury, strefa smakoszy, strefa wystawców i edukacji, artystyczna scena pikniku oraz wioska fantazji i sportu. Wstęp i korzystanie z atrakcji są bezpłatne. Zawody patronatem honorowym, objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Rodzinny Bieg Gdańszczan

Tradycyjnie, podczas Święta Gdańska już po raz 11. odbędzie się Rodzinny bieg gdańszczan. Impreza będzie miał miejsce w sobotę, 28 maja 2016 r. Start i meta biegu będą zlokalizowane przy Targu Węglowym.


Sierakowicka’15

W ramach czwartej edycji cyklu Kaszuby biegają w Sierakowicach, w niedzielę, 22 maja 2016 r. odbędzie się kolejny bieg. Będzie to spotkanie pasjonatów biegania na dystansie 15 km. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.


Obudź swój potencjał – rekrutacja

W ramach europejskiej inicjatywy programu „Gwarancje dla młodzieży", w punktach pośrednictwa pracy OHP w województwie pomorskim trwa rekrutacja do projektu „Obudź swój potencjał". Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku od 18 do 24 lat, bezrobotnej, nieuczącej się, posiadającej kwalifikacje zawodowe niedopasowane do wymagań rynku pracy.


Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting

W Gdyńskim Centrum Sportu w dniach 11-15 maja 2016 r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Kettlebell Lifting. Weźmie w nim udział ponad 500 profesjonalnych zawodników z całej Europy, którzy zmierzą się z własną wytrzymałością i spróbują wywalczyć miejsca na prestiżowym podium.


Niedzielne spotkania z teatrem w Lęborku

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza 15 maja 2016 r. na czwarte przedstawienie z cyklu „Niedzielne spotkania z teatrem". Teatr Gdynia Główna zaprezentuje w Stacji Kultura na dworcu PKP w Lęborku przedstawienie „Tymoteusz Rym-Cim-Cim".


IKM w maju dla dzieci

W maju na najmłodszych czeka w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku wiele wydarzeń: warsztaty architektoniczne, Dziecięcy Klub Filmowy, Festiwal Literatury dla Dzieci, poranek z książką, zajęcia z cyklu Akcja – Kreacja i muzyczne „Samograjki". W weekendy IKM zaprasza całe rodziny. Wstęp – wolny, obowiązują zapisy.


Cała Polska biega z mapą

W sobotę, 7 maja 2016 r., ok. 4 tys. osób, w 24 miastach w całym kraju, w województwie pomorskim – w Rumi, pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. Zielony sport, tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. Udział jest bezpłatny.


Trójmiejskie Targi Pracy na PG

Na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, 9 i 10 maja 2016 r. po raz 19. odbędą się najpopularniejsze targi pracy na Pomorzu. W Trójmiejskich Targach Pracy weźmie udział 80 polskich i zagranicznych firm z branż: informatycznej, finansowej, marketingowej, telekomunikacyjnej, mechanicznej i chemicznej.


Akrobatyczny spacer na Darze Młodzieży

Niezwykły spacer połączony z akrobacjami oraz trickami po rozciągniętej taśmie technicznej zawieszonej między rejami statku 25 metrów nad ziemią – tak zapowiadają się Mistrzostwa Red Bull Slackship. Najlepsi na świecie slacklinerzy m.in. z Brazylii, Estonii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji i Polski zaprezentują swoje umiejętności na największym polskim żaglowcu – Darze Młodzieży, w Gdyni, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r. Wstęp jest wolny.


Rajd z kompasem w Orłowie

Miłośników pieszych wędrówek i amatorów jazdy na rowerze zainteresuje możliwość udziału w X jubileuszowym Rajdzie z kompasem, który odbędzie się w Gdyni-Orłowie, w dniach 28-29 maja 2016 r. Organizatorzy przygotowali zróżnicowane trasy, z których część dedykowana jest rodzinom z dziećmi oraz osobom początkującym, inne zaś są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych.


Trójmiejskie Gry Parkowe w Kiełpinie Górnym

Bractwo Przygody Almanak zaprasza na czwartą w tym roku edycję Trójmiejskich Gier Parkowych, która odbędzie się w Kiełpinie Górnym, w niedzielę, 15 maja 2016 r. Wydarzenie to jest prostą i przyjemną imprezą na orientację łączącą leśny spacer z przygodą poszukiwania skarbów.


Harpuś w Parku Regana

Kolejna z cyklu dzielnicowych imprez na orientację odbędzie się w niedzielę, 8 maja 2016 r. Tym razem miłośnicy posługiwania się mapą i kompasem spotkają się w Parku prezydenta Ronalda Regana. Udział w wydarzeniu, w ramach akcji Cała Polska biega z mapą, jest bezpłatny.


Kociewski maraton rowerowy

Czwarta edycja maratonu Kociewie Szlakiem wystartuje w niedzielę, 8 maja 2016 r. Trasa będzie przebiegać w okolicach Jeziora Zduńskiego, Szpęgawskiego oraz Żygowickiego. W sportowych zmaganiach mogą uczestniczyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Dla chętnych będą dwa dystanse – 37 km i 74 km. Przygotowano również maraton rodzinny, w którym mogą wziąć udział rodzice z dziećmi.


Maraton rowerowy w Korzybiu

III edycja Maratonu Rowerowego Pomorza Środkowego odbędzie się w czwartek, 26 maja 2016 r. w Korzybiu, w gminie Kępice. Zostanie rozegrana na trasie przygotowanej w dwóch województwach – pomorskim i zachodniopomorskim. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do wtorku, 24 maja 2016 r., do godz. 23.59.


Zapisy do 32.Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców

Trwają zapisy do wojewódzkiego szczebla 32.Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka" rocznik 2001 i młodsi im. Stanisława Tymowicza. Eliminacje regionalne odbędą się w Pucku, Żukowie, Skarszewach, Smętowie Granicznym, Trąbkach Wielkich, Dzierzgoniu oraz Słupsku. Wojewódzki finał zostanie rozegrany na w Starogardzie Gdańskim we wtorek, 14 czerwca 2016 r. Wydarzenie honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.


Zaplanuj lekcję, wygraj laboratorium – konkurs

Leonardo Da Vinci pisał: „Doświadczenie nigdy nie myli. To jedynie twój osąd błądzi, spodziewając się rezultatów, które nie są bezpośrednim wynikiem twoich eksperymentów". Dzięki konkursowi Grupy Adamed uczniowie pomorskich szkół będą mogli przekonać się o tym osobiście eksperymantując w nowoczesnym szkolnym laboratorium, które stanowi nagrodę główną. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 czerwca 2016 r.


Olimpiada wiedzy o Gdańsku

Już po raz ósmy mieszkańcy Gdańska oraz miłośnicy grodu nad Motławą, bez względu na wiek i wykonywany zawód, mogą wziąć udział w edycji obywatelskiej Olimpiady wiedzy o Gdańsku. Internetowe eliminacje zaplanowano na 14 maja, a finał – 29 maja 2016 r. Łączna pula nagród za trzy pierwsze miejsca wynosi 10 tys. zł.


Maraton dla dzieci i młodzieży w Gdańsku

Dzień przed imprezą biegową dla dorosłych w Gdańsku, w sobotę, 14 maja 2016 r., w odbędzie się 2. PZU Gdańsk Maraton dla dzieci i młodzieży. Zapisy trwają do piątku, 6 maja 2016 r., do godz. 23.59 Obowiązuje limit 500 uczestników.


Kaszubska włóczęga 2016

Jeśli chętnie posługujesz się mapą i kompasem, to zainteresuje Cię możliwość udziału w kolejnej imprezie na orientację. Miłośników marszruty i jazdy na rowerze zaprasza Ocypel na Kociewiu, w którym w sobotę, 14 maja 2016 r. wystartuje jedenasta już edycja Kaszubskiej włóczęgi. Akademicki Klub Kadry GDAKK zachęca do udziału wszystkich chętnych, bez względu na wiek.


Kaszebe Runda

Rekreacyjno-sportowy maraton rowerowy skierowany do wszystkich kolarzy, którzy mają ochotę zmierzyć się z głównym dystansem 195 km lub krótszymi – 125 km i 65 km odbędzie się po Szwajcarii Kaszubskiej w niedzielę, 29 maja 2016 r.


Hewelianówka: przyjdź na pokaz w mobilnym planetarium

Co robić podczas majówki w Gdańsku? Przynajmniej jeden dzień z długiego weekendu warto zarezerwować na wizytę w Centrum Hewelianum. Na gości gdańskiego centrum nauki czekać będzie wiosenna premiera – mobilne planetarium – oraz moc innych atrakcji. A wszystko to przez całe cztery dni, od 30 kwietnia do 3 maja.


Zagraj w baśkę w Łebie

Mistrzostwa Kaszub w baśkę odbędą się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie, w najbliższą sobotę, 30 kwietnia 2016 r. W sportowej rywalizacji weźmie udział 200 sympatyków tej gry karcianej.


O filmach przy kawie

Nadszedł czas na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej, realizowane w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Film jaki jest, każdy widzi. Ale czy na pewno?" wygłosi prof. Krzysztof Kornacki z Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia 2016 r., w Sopocie.


II Regaty Podróże bez Granic

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością na drugi w tym roku wyjazd. Tym razem uczestnicy wyprawy będą poznawać tajniki żeglarstwa. II Regaty Podróży bez Granic odbędą się od 2 do 5 czerwca 2016 r. Podróż rozpocznie się w Gdyni.


European Cycling Challenge w Gdańsku

Gdańsk, po raz kolejny, bierze udział w European Cycling Challenge. Tym razem broni pierwszego miejsca i tytułu Najbardziej Rowerowego Miasta. Rywalizacja startuje 1 maja 2016 r. i potrwa przez cały miesiąc. Na uczestników czekają nagrody.


Pierwsza edycja konkursu „Nauczyciel Pomorza"

Doceniając znaczący wpływ edukacji na rozwój społeczno-gospodarczy regionu i kluczową rolę, jaką pełnią w niej nauczyciele, Marszałek Województwa Pomorskiego podjął decyzję o organizacji konkursu, którego celem jest uhonorowanie wybitnych przedstawicieli tej grupy zawodowej. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2016 r.


Zbuduj hotel dla owada

W sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, Stowarzyszenie PoCoTo, 23 kwietnia 2016 r. zaprasza na zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich, którym los owadów nie jest obojętny. Podczas warsztatów powstaną różnego rodzaju drewniane domki dla owadów – pszczół, trzmieli, biedronek, złotooków i innych, a ich budowę poprzedzi prezentacja entymologa o życiu tych zwierząt.