Aktualności

Karnawałowo i urodzinowo dla dzieciaków

Kończący się powoli karnawał, ale przede wszystkim zbliżające się 89. urodziny Gdyni są świetnym pretekstem do zorganizowania imprezy dla dzieci. W sobotę, 31 stycznia 2015 r., w hali Gdynia Arena, odbędzie się wielki bal „W zaczarowanym świecie Śpiącej Królewny i dzielnego Królewicza". Konieczna wcześniejsza rejestracja uczestników.

Inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu

Jak pokazać, że matematyka, która jest wokół nas, może być… ciekawa i łatwa? Dzisiaj marszałkowie Mieczysław Struk i Krzysztof Trawicki, wraz z rektorami trzech uczelni: prof. Tadeuszem Sucharskim, Prorektorem ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku, prof. Henrykiem Krawczykiem z Politechniki Gdańskiej i prof. Bernardem Lammkiem z Uniwersytetu Gdańskiego, zainaugurowali Rok Matematyki.

VI Targi Ofert Edukacyjnych w Gdyni

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni wraz z Fundacją Gospodarczą zapraszają 22 stycznia 2015 r. na VI Targi Ofert Edukacyjnych, organizowane w ramach projektu Laboratorium Edukacji. W Morskim Instytucie Rybackim w Gdyni będzie można m.in. zapoznać się z ofertą szkół policealnych i wyższych, kursów i szkoleń oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

Rok Matematyki na Pomorzu

Uroczysta inauguracja Roku Matematyki na Pomorzu odbędzie się 21 stycznia 2015 r. W programie przewidziano happening matematyczny dla najmłodszych i tych trochę starszych, gry i zabawy inspirowane matematyką oraz spotkanie z rektorami Akademii Pomorskiej w Słupsku, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskie. Prowadzenie – Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk.

Zimowe wakacje i ich atrakcje

Muzyczne podróże, odwiedziny w Dolinie Muminków, zabawa z clownami i przygoda na planie filmowym – takie atrakcje czekają na dzieci i młodzież w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki od 2 do 13 lutego 2015 r.

Zobaczyć na nowo Kaszuby – warsztaty dla dorosłych

Nadbałtycki Centrum Kultury zaprasza dużych i małych miłośników kaszubskich krajobrazów w sobotę, 13 grudnia 2014 r., na spotkanie warsztatowe „Zobaczyć na Nowo Kaszuby".

Zielone Mikołajki w Hewelianum

Przed nami jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, 6 grudnia – mikołajki! Na nadchodzące święto czekają jednak nie tylko dzieci, ale także i dorośli. Niepowtarzalna atmosfera, światełka, ozdoby choinkowe, prezenty, słodycze, ale przed wszystkim wspólnie spędzony czas i rodzinna zabawa – to wszystko sprawia, że zbliżające się dni są zupełnie wyjątkowe! A jakie będą tegoroczne Mikołajki? W Centrum Hewelianum na pewno w kolorze zielonym!

Lista stypendystów marszałka województwa pomorskiego 2014/2015 – studenci

Informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2014 r. Uchwałą Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał 30 studentom Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok akademicki 2014/2015.

Lista stypendystów marszałka województwa pomorskiego 2014/2015 – uczniowie

Informujemy, iż w dniu 2 grudnia 2014 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał 82 uczniom Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2014/2015.

Turniej Archimemo w gdyńskim muzeum

Muzeum Miasta Gdyni we współpracy z fundacją Centrum Architektury stworzyło niezwykłą grę, której rola zasadza się na wspieraniu edukacji architektonicznej poprzez zabawę. Pierwszy turniej gry Archimemo odbędzie się w piątek, 5 grudnia 2014 r.