Aktualności

Kulinarni odkrywcy Pomorza

Jak przekonać najmłodszych do nauki gotowania? Najlepiej poprzez naukę połączoną z zabawą. Uczniowie z pomorskich szkół, już po raz drugi w roku szkolnym 2014/2015, mają szansę powalczyć o lepsze warunki do nauki. Placówki mogą wziąć udział w wyzwaniach zespołowych i wygrać nagrody pieniężne o wartości do 9 tys. zł. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 17 marca 2015 r.

Inżynierskie Targi Pracy w Gdańsku

Inżynierskie Targi Pracy są jednym z największych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Studentów Best Gdańsk we współpracy z Sekcją Karier Studenckich. Tegoroczna gdańska edycja odbędzie się w dniach 11-12 marca 2015 r na dziedzińcach północnym i południowym gmachu głównego Politechniki Gdańskiej.

Akademia Experymentu zaprasza na wykłady

Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami do udziału w interaktywnych wykładach Akademii Experymentu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – cos dla podróżników, coś dla artystów, coś dla naukowców – a wszystko to w ciekawej i atrakcyjnej formie. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek, 2 marca 2015 r.

O trudnych emocjach w Strefie Rodzica

Czy złość jest zła? Jak dzieci przeżywają trudne emocje? Jak sobie z emocjami swoich dzieci radzą sobie rodzice? Na te i szereg innych pytań będzie odpowiadać psycholog Joanna Trzaska podczas specjalnej edycji Strefy Rodzica, które odbędzie się 1 marca 2015 r. w Dworku Sierakowskich w Sopocie.

Pokaż Gniew swoimi oczami – konkurs plastyczny

Piękno malowniczych uliczek, tajemnice zamkowych komnat oraz kociewskie motywy i gwara – co je łączy? Konkurs „Ja i moje miasto dziś", w którym dzieci i młodzież przedstawią swoimi oczami kociewski Gniew. Zabawa jest częścią obchodzonego w Gniewie „Roku Tożsamości Kociewskiej". Prace przyjmowane są do 3 kwietnia 2015 r.

Magisterka na medal

Ruszył nabór do IV edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, na najlepszą pracę magisterską z zakresu problematyki rynku pracy. Zgłoszenia udziału można nadsyłać do 22 października 2015 r.

Odzyskaj energię – w Centrum Hewelianum

Najnowsze technologie w służbie ekologii? Już od teraz takie połączenie można odkryć odwiedzając nową, innowacyjną pracownię REenergii w Centrum Hewelianum. Zobaczymy tu zanieczyszczenie Ziemi oglądane z perspektywy Kosmosu, uruchomimy samolot przy pomocy wiązki światła, nauczymy się segregować odpady, stworzymy własny świetlny obraz, czy sprawdzimy, ile lat mają nasze uszy – to atrakcje, które od teraz czekają na wszystkich odwiedzających gdańskie centrum nauki!

ELEKTROkooperacje dla kreatywnych

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni spotkają się ludzie zajmujący się szeroko rozumianym tworzeniem. Pierwsze z cyklu warsztaty odbędą się w sobotę, 14 lutego 2015 r. Warsztaty są otwarte i nieodpłatne.

Ferie w sopockim Grodzisku

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku Oddział „Grodzisko w Sopocie" zaprasza wszystkich małych poszukiwaczy przygód do udziału w zimowych zajęciach edukacyjnych, które odbędą się w terminie 10-13 lutego 2015 r.

Zimowa nuda w Kwidzynie

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie zaprasza podczas ferii 2015 młodzież na warsztaty teatralne. Uczestnicy, nie używając słów spróbują za pomocą wyobraźni, ruchu i gestu ogrywać przestrzeń sceniczną. Natomiast międzypokoleniowy Klub PatrzWork zaprasza ciekawych świata i ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, lubią kreatywne zajęcia, lub szukają miejsca do spędzenia czasu w miłej, swobodnej atmosferze przy kawie i herbacie.