Aktualności

Fitness dla najmłodszych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku po raz kolejny dba o sprawność gdańszczan. Tym razem zaprasza dzieci wraz z rodzicami do udziału w zajęciach fitness, które odbywają się na hali sportowej w każdą niedzielę, do 18 grudnia 2016 r., o godz. 12.00. Wstęp – wolny.


Pierwsze kroki w muzeum

Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza najmłodszych (od 1 do 3 roku życia) zwiedzających na cykl rodzinnych morskich warsztatów. Na maluchy czekają spotkania z morskimi opowieściami, zajęcia ruchowe i plastyczne i pierwsze eksperymenty z wodą. Zapisy trwają.


Konkurs Nauczyciel Pomorza – kto zdobędzie tytuł?

Złota dziesiątka finalistów konkursu Nauczyciel Pomorza, którego celem jest uhonorowanie wybitnych przedstawicieli tej grupy zawodowej, została wybrana. 9 listopada poznamy najlepszego nauczyciela 2016 r. W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięło udział 110 kandydatów, reprezentujących wszystkie pomorskie powiaty.


Posmakuj sztuki podczas słupskich warsztatów

Czy kolor może mieć smak? Czy słowa mają zapach? Czy muzyka ma jakiś kształt? Na te i inne pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestniczy zajęć praktycznych związanych z wystawą „Kolekcja pomorska 72 dzieł sztuki Edwarda Dwurnika z lat 1977-2005". W warsztatach „Smaki sztuki", na które zaprasza Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, może brać udział młodzież i dorośli. Pierwsze spotkanie w poniedziałek, 17 października 2016 r.


Rusza Akademia Dokumentalna dla Seniorów

Cykl, który powstał z myślą o seniorach, obejmuje 14 tytułów. Po każdej projekcji zaplanowano dyskusję. Misją Akademii, która już 24 października 2016 r. rusza w Gdyńskim Centrum Filmowym, jest zainteresowanie widzów wszystkich pokoleń filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na świecie.


Statystycznie rzecz biorąc, czyli nowy konkurs dla uczniów

„Olimpiada Statystyczna. Zmierzysz się?" – pod takim hasłem rusza w roku szkolnym 2016/2017 I edycja Olimpiady Statystycznej. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Zapisy trwają.


Konkurs historyczny wiedzy o Solidarności

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów klas II liceum i III technikum do konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Rejestracja internetowa trwa do 15 listopada 2016 r.


Plastyczny konkurs dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko lubi malować i jest uczniem klas I-III szkół podstawowych z terenu obszarów wiejskich województwa pomorskiego, to zachęć je do udziału w konkursie plastycznym o tematyce unijnej „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Technika wykonania prac jest dowolna, a format A 4. Prace konkursowe można przesyłać do piątku, 21 października 2016 r.


Opera Tu!Tu!

W Operze Bałtyckiej w Gdańsku, 23 października, 6 i 20 listopada 2016 r. można wziąć udział w nietypowym spotkaniu. Spektakl „Opera Tu!Tu!" to propozycja dla najmłodszych melomanów i ich rodziców, dziadków oraz babć. Razem z głównymi bohaterami – rodzeństwem Giovannim i Giuliettą – dzieci będą odkrywać operę od podstaw i uczestniczyć w zadaniach proponowanych przez artystów.


Nowe laboratoria dla pomorskich studentów

Ponad 3 tysiące studentów z pomorskich uczelni będzie mogło skorzystać z laboratoriów, które powstaną dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Zarząd Województwa rozstrzygnął konkurs w ramach Działania 4.2. Infrastruktura uczelni prowadzących kształcenie o profilu praktycznym.