Aktualności

Horyzont 2020, czyli fundusze dla naukowców i nie tylko – szkolenie

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zapraszają do udziału w praktycznym szkoleniu poświęconym Programowi Ramowemu Horyzont 2020 i możliwościom finansowania badań naukowych i innowacji, które odbędzie się 6 grudnia 2016 r., na Politechnice Gdańskiej.


Weź udział w turnieju, pomóż chorym dzieciom

Konkursy i zabawy z nagrodami, a także kiermasz świąteczny, dmuchany zamek, trampolina, i kącik dla maluchów – tak zapowiada się XII Charytatywny Turniej Mikołajkowy Dzieci Dzieciom, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Jest to kolejna edycja inicjatywy Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, która ma pomóc małym pacjentom oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wstęp jest wolny.


Trzecia kolejka cyklu City Trail w Trójmieście

W najbliższą niedzielę, 27 listopada 2016 r. odbędą się trzecie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Biegacze będą rywalizować w Gdańsku na 5-kilometrowej trasie.


Czy smartfon może być zagrożeniem – konferencja w Gdyni

Gdynia będzie gospodarzem otwartego spotkania popularno-naukowego poświęconego wpływowi urządzeń mobilnych na nasze życie. I Międzynarodowa Konferencja „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój" rozpocznie się 1 grudnia 2016 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W spotkaniu weźmie udział m.in. światowej klasy badacz prof. Manfred Spitzer. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.


Gimnastyka dla wszystkich

Lubisz uprawiać sport? A może niezależnie od płci i wieku chcesz poruszać się dla zdrowia i poprawy kondycji fizycznej? Pomorska Federacja Sportu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Gimnastyki dla Wszystkich. Warsztaty gimnastyczne odbędą się w Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, 26 listopada. Pokazy dzieci w układach taneczno-akrobatyczno-gimnastycznych będzie można podziwiać na hali Gdyńskiego Centrum Sportu w niedzielę, 27 listopada 2016 r.


Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Gdańsku

Cykl turniejów pod nazwą Halowe mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia. W dwudniowych turniejach mogą brać udział drużyny juniorskie z roczników: 2007, 2008 i 2009. Celami zawodów są promocja piłki nożnej oraz aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.


Turnieje piłki halowej w Pomorskiem

Rusza projekt piłkarski z cyklu Pomorskie Dacco Cup 2016/17. Jest to cykl turniejów halowych w Kosakowie, Gdyni i Żukowie. Pierwsze rozgrywki odbędą się w Kosakowie w sobotę, 26 listopada 2016 r. Rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi.


Nowa wystawa stała Muzeum Archeologicznego

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza 16 listopada o godz. 12.00 na konferencję prasową poświęconą projektowi nowej wystawy stałej w siedzibie głównej Muzeum. W spotkaniu wezmą udział marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk oraz przedstawiciel firmy Mae Multimedia Art & Education – wykonawcy moderizacji.


Dwie dekady Instytutu Kaszubskiego

Działający w Gdańsku Instytut Kaszubski zaprasza do wspólnych obchodów dwudziestu lat swojej działalności, które potrwają od 17 do 19 listopada 2016 r.


Kawiarnia Naukowa i dowody na istnienie Boga

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Współczesne dyskusje o dowodach na istnienie Boga" przedstawi prof. Tomasz Szarek z Uniwersytetu Gdańskiego. Prelekcja odbędzie się w czwartek, 24 listopada 2016 r., w Sopocie.