Urząd
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021. Dowiedz się, na co przeznaczane są unijne środki

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2021. Dowiedz się, na co przeznaczane są unijne środki

Mat. prasowy organizatora
17.09.2021
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
AUTOR
Dorota Kulka
Dorota
Kulka
17.09.2021

Od 17 do 19 września 2021 r. na Pomorzu będzie wiele atrakcji w ramach Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie organizowane jest w formule hybrydowej, co oznacza, że niektóre działania będzie realizowane stacjonarnie, a inne on-line. Można będzie m.in.: zwiedzić zamki, uczestniczyć w festynach, grach terenowych czy zawodach sportowych na świeżym powietrzu. Natomiast w sieci będą organizowane np.: konkursy, warsztaty i webinary.

DOFE to największa impreza związana z funduszami europejskimi, która odbywa się już po raz ósmy. Wydarzenie jest okazją dla mieszkańców województwa pomorskiego i turystów odwiedzjących nasz region do niebanalnego spędzenia wolnego czasu. Dzięki organizowanym atrakcjom poznają różnorodność unijnych projektów realizowanych na Pomorzu.

W realu i wirtualu

Chętni będą mogli m.in. uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach, porozmawiać z ekspertami, czy odwiedzić muzea i ogrody botaniczne. Zaplanowano też festyny, gry terenowe i zawody sportowe na świeżym powietrzu.
Co ważne, z wielu atrakcji będzie można skorzystać on-line, bez wychodzenia z domu, gdyż projektodawcy przygotowali wiele ciekawych wirtualnych spacerów, zabaw i quizów. Nie zabraknie też konkursów i fantastycznych nagród! Atrakcją będzie m.in. Szybki Kurs Dykcji on-line. To seria ośmiu kilkunastominutowych filmów instruktażowych, która jest dostępna dla osób niewidomych i niedowidzących. Przez tajniki wymowy prowadzi aktorka Teatru Wybrzeże Marzena Nieczuja Urbańska, a w charakterze kursantki partneruje jej Weronika Łucyk, specjalistka ds. edukacji. Każdy odcinek zawiera bardzo praktyczne ćwiczenia do wykorzystania na co dzień.

Gdzie znaleźć atrakcje?

Wystarczy wejść na stronę dniotwarte.eu, w Wydarzenia 2021 i wyszukać interesujące wydarzenie. W województwie pomorskim odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń i każdy znajdzie  coś dla siebie. Śledźcie na bieżąco nasze profile na Facebooku Instagramie i sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowali dla beneficjenci środków unijnych na Pomorzu i nie tylko.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.