Aktualności

Spektakle teatralne, które powstały na podstawie reportaży i wywiadów. Już niedługo Sopot Non-Fiction

Fot. Kilyan Sockalingum / unsplash.com
Fot. Kilyan Sockalingum / unsplash.com

Sopot Non-Fiction to unikalny przegląd sztuki teatralnej, której bazą nie jest fikcja, a prawdziwe wydarzenia. Przedstawienia podczas festiwalu to interpretacja reportaży, artykułów prasowych, wywiadów i innych materiałów dokumentalnych. Spektakle będzie można oglądać między 24 a 31 sierpnia 2019 r. w Teatrze BOTO lub na scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

 

W tym roku Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencja Artystyczna Sopot Non-Fiction odbędzie się już po raz ósmy.

 

40 twórców w akcji

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania kończy Maraton Non-Fiction – dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej. W tegorocznej rezydencji weźmie udział około 40 twórców, a pokazy odbędą się 30 i 31 sierpnia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego. Podczas tegorocznej edycji pokazane zostaną trzy spektakle, których zaczątki można było oglądać w poprzednich latach: „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy" w reżyserii Magdy Szpecht (Teatr Fredry w Gnieźnie), „Moskiwn" w reżyserii Leny Frankiewicz (Wrocławski Teatr Lalek) oraz „Grotowski Non-Fiction" w reżyserii Katarzyny Kalwat (Teatr Dramatyczny im. Jana Kochanowskiego w Opolu). Dodatkowo pokazany zostanie spektakl „Podróż do Buenos Aires" w reżyserii Adama Nalepy oraz odbędzie się pokaz przedpremierowy duetu [Ć/DŹ] „Kończą mi się słowa". Przedstawienia będą pokazywane na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz w Teatrze BOTO.

Sopot Non-Fiction 2019

  • 24-31 sierpnia 2019 r., sobota-sobota
  • Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30, Sopot
  • Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B, Sopot
  • bilety: 30-35 zł, 75-90 zł (karnet)
  • szczegółowy program na stronie Sopot Non-Fiction 2019
view szablon artykułu