Aktualności

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

$image_alt

Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. W Trójmieście warsztaty i konferencje zaplanowano od 21 do 26 września 2014 r. Główne wydarzenie obchodów będzie miało miejsce 21 września 2014 r. na placu Przyjaciół Sopotu w Sopocie.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych, w szczególności schizofrenii i przybliżeniu trójmiejskiej społeczności problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Dzięki edukacji, możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

 

Główne wydarzenie obchodów odbędzie się 21 września 2014 r. na placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zlokalizowany jest Trójmiejski Punkt Informacyjny o ofertach wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. W ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie zaplanowano m.in.: konferencję i warsztaty „Otworzyć bramy tolerancji – jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie".

 

Organizator: Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego

 

Więcej:

 

Zobacz:

 

 

 

 

 

 

Opr. BMG

view szablon artykułu