Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Edukacja i sport
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/5164638d-1119-4989-b796-2fd974b8cba2.jpg Zobacz niezwykłą wystawę. Poznaj zwycięzców Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9

Zobacz niezwykłą wystawę. Poznaj zwycięzców Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9

17 fit Kamil Kukla. Fot. Krzysztof Tomasik

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupku zaprasza na wystawę prac laureatów Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9. Zwycięskie prace można oglądać do 10 grudnia 2017 r.

 

Biennale zostało zorganizowane w przestrzeniach wystawienniczych Galerii Kameralnej, Baszty Czarownic w Słupsku oraz Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Na 9. edycję biennale wpłynęło 300 zgłoszeń. Jury w składzie: Sebastian Cichocki, Roman Lewandowski, Adam Mazur, Piotr Stasiowski i Edyta Wolska wyłoniło 15 artystów, którzy zostali zakwalifikowani do wystawy.

Uczestnikami konkursu byli: Agnieszka Antkowiak, Martyna Czech, kolektyw Czy to warto (Natalia Dołgowska & Michalina Musielak (kolektyw), Wojciech Gąsiorowski, Ewa Kubiak, Kamil Kukla, Magdalena Lazar, Agnieszka Mastalerz, Tymon Nogalski, Krzysztof Piętka, Jana Shostak, Grzegorz Stefański, Tytus Szabelski, kolektyw Trzecie (Maciej Szczęśniak & Sara Piotrowska) i Katarzyna Szymkiewicz.

Nagrody  i wyróżnienia

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pieniężne:

 • Grzegorz Stefański – nagroda główna Grand Prix – 25 tys. zł. Zwycięzca otrzymał także zaproszenie na miesięczną rezydencję w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Organizator zapewnia także pokrycie kosztów pobytu i utrzymania oraz indywidualną wystawę w BGSW. Wystawa prac laureata, będąca zwieńczeniem odbytej rezydencji, zostanie zorganizowana w ustalonym terminie i miejscu, nie później do 31 grudnia 2018 r.
 • Agnieszka Antkowiak – nagroda marszałka województwa pomorskiego – 9 tys. zł.
 • Jana Shostak – nagroda prezydenta Słupska w wysokości 1 tys. zł. (za projekt realizacji obiektu w przestrzeni publicznej Słupska).
 • Katarzyna Szymkiewicz – nagroda burmistrza Ustki – 3 tys. zł.
 • Maciej Szczęśniak & Sara Piotrowska (kolektyw) nagroda dyrektora Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w postaci zaproszenia do indywidualnej wystawy w jednym z trzech salonów wystawienniczych BGSW w roku 2018.
 • Krzysztof Piętka, Kamil Kukla i Magdalena Lazar – wyróżnienia (trzy po 1 tys. zł) ufundowane przez sponsorów: Bank Spółdzielczy w Ustce, Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z o.o., Wodociągi Słupsk sp. z o.o

 

Konkurs „Rybie Oko” był adresowany do artystów, którzy nie przekroczyli 35 roku życia. Mogli w nim brać udział profesjonalnaliści, jak i absolwenci studiów licencjackich oraz magisterskich artystycznych uczelni wyższych w Polsce.

Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko” jest jednym z najstarszych w Polsce przeglądów młodej sztuki i jedynym, który dzięki otwartej formule programowej oferuje publiczności prezentację dzieł artystycznych wykonanych we wszystkich mediach. Pierwsze spotkanie artystów odbyło się w 2001 r.

Celem biennale jest promocja młodych i kreatywnych artystów, którzy na polu sztuki będą dyskutować z krytykami i teoretykami sztuki, kuratorami, a także szeroką publicznością. Podczas biennale odbywały się spotkania oraz panele dyskusyjne.

 

Wystawa prac laureatów Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 9″ 

 • ekspozycja będzie prezentowana do 10 grudnia 2017 r. w trzech salonach wystawienniczych
 • Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, ul. Partyzantów 31 a, Słupsk
 • Baszta Czarownic, al. F. Nullo 8, Słupsk
 • Centrum Aktywności Twórczej, ul. gen. Zaruskiego 1 a, Ustka
 • wstęp – wolny
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.