Początki działalności gospodarczej

Własne przedsiębiorstwo

Osoby planujące założyć działalność gospodarczą czy nowo powstałe firmy mogą szukać profesjonalnego wsparcia w każdym aspekcie działalności swojej firmy wśród agencji i firm wyspecjalizowanych w tego typu pomocy. Dostępne są portale edukacyjne oferujące systemy bezpłatnych szkoleń internetowych, wsparcie infolinii i możliwość kontaktu z ekspertami merytorycznymi. Warto poznać ofertę konkretnych agencji i skorzystać z potrzebnych i niezbędnych porad ekspertów.

Przedsiębiorca, który już prowadzi działalność, może dzięki pomocy specjalistów poznać potencjał rozwoju przedsiębiorstwa oraz zastanowić się nad wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań, które mogą zwiększyć jego przewagę rynkową. Warto też zasięgnąć porady o możliwościach pozyskania dodatkowych środków finansowych i sposobu ograniczenia kosztów prowadzania działalności gospodarczej. Doradztwo prowadzone jest na każdym etapie działalności i każdy znajdzie odpowiedź na interesujące go pytania.

Regionalny program operacyjny na lata 2014-2020 to mniej dotacji bezzwrotnych, a więcej możliwości uzyskania niskooprocentowanych kredytów. Jednakże, przedsiębiorcy rozpoczynający działalność i przedsiębiorstwa działające krótko, potrzebują poręczeń kredytowych – istnieją fundusze poręczeniowe, które pomogą uzyskać wsparcie finansowe.

Przedsiębiorcy stojący przed wyzwaniami prowadzenie własnej działalności znajdą wsparcie i pomoc fachowców i specjalistów w firmach zajmujących się zawodowo tego typu doradztwem.

Opr. BMG

view szablon artykułu

Wsparcie dla przedsiębiorstw